KYK borç çıkmazı

Benim bi arkadaşımın maaşına mı hesabına mı ne bloke konmuştu ödemediği için. Bence bu yapılandırmadan faydalanıp ödemeye başlayın.

Hayret borcumu ödeyemedim diyorsun ama evlenmekte sorun görmemişsin diyen çıkmamış 😂 eşinizin borcu daha mı fazla neden onunkinden başladınız ödemeye? Düzgün iş bulmayı beklemeden her ay azar azar yatırmaya bakın derim bu işin sonu yok ki, bir yerden başlamış olursunuz en azından

Selam arkadaşlar...

Benim durumumda olanlar var mı ne yapmamız gerekir diye sormak istiyorum. 7.800 TL lik kyk borcum 14.000 olmuş. Ödemediğim her anda artmakta. Mezun olalı 5 sene olacak. :kızgın:

Evlenirken babam borcun yarısını ben ödeyeceğim demişti. Geçen 3.000 TL para ve 2 çeyrek altın verip, KYK borcunu öderken üstüne koyarsın dedi. 4.600 kadar ediyor, yine sağolsun tabii ama yetmiyor. Başlayayım desem ödemeye kurtulsam artık malesef garanti bir işim yok. 5 ay önce eşiminkini ödemeye başladık. Onun 22.000 di. 450 TL olarak ödüyoruz, her ay. Daha bitmesine 43 ay var :işsiz: peşin olarak 5.000 versem kalanınıda taksit yapsam mesela 4/5 ay sonra işten çıktım ödeyememeye başladım bu durumda ne olur. Gene faiz işler mi ? İcra gelemez çünkü hiçbir şeyim yok. Ödediklerimde boşa gidebilir mi ? Düzgün iş bulamadım üstüme kaldı her an artıyor resmen borç. Yoksa nakit paramı eşimin kredisine mi yatırsak bir an önce onu bitirip sonra benimkine mi başlasak. Artık 15.000 e çıkmasını istemiyorum borcun. Devlet yapılandırma çıkarıp tüm faizi siler mi acaba kızlar ? Ana paraya düşerse 7.800 bir şekilde hemen öderim, ama düşer mi acaba. Kafamda deli sorular... Eninde sonunda o borcu ödeyeceğim, ama nasıl...

Eşim peşin ödeyince sadece anaparayı ödedi, asgari ücret filan demeyin girin market zincirlerden birine çalışın, yavaş yavaş da ödeyin gökten zembille inmeyeceğine göre para.

X