Hamileyim ve eşimle sorunlarımız beni hasta ediyor

Kral adamsin yeminle🤩. Umarim esiniz degerininizi bilir. Cimriligi belki zamanla azalir bence eskiden kalma bi iz yazik ya :KK43: ama tek kotu huyu bu olsun, mukemmel bir insani , hatasiz birini asla bulamayiz cunku oyle biri yok. Hatalariyla dogrulariyla sev
Çok teşekkürler 😂 karakteri baştan öyle olsaydı farklı düşünürdüm ama yaşadıkları kolay değildi bende kendimi hep bunla avuttum. Ha değerimi biliyor mu bence o konuda da biraz sıkıntı var ama zaten duygularını çok belli edemez bunuda ona bağlıyorum artık. Seven katlanıyor.

Siz yanlış iş tercihi yapmış olabilir misiniz? Tamam iş kurarken başta borca girilir ve hazırdan yenilir fakat sizinki Kâra geçmedi mi? Planmaniz çok yanlış olmuş. Yani su parayı borca veririz şu kadariyla geçiniriz gibi planlamadiniz mi? Çocuk mevzusu da böyle olmuş. Bana biraz gelişizel davranıyorsunuz gibi geldi. Eşiniz sizin işte çalışsın siz de başka bir işe girin olmazsa.

Yaşadığınız duruma gerçekten üzüldüm, sizi kırmak istemiyorum ama bir de hayatın gerçekleri var. Bebek şu aşamada en olmaması gereken şey sizin için. Bebek demek masraf demek, daha fatura yatıramıyorken bebeğin masraflarının altından nasıl kalkacaksınız? Kazara demişsiniz, kazara gebelik nasıl oluyor bilmiyorum çünkü sadece bu sitede duydum korunarak hamile kalan kadınları. Çevremde bir tane bile yok. Bence evinizi kapatın. Annenizin veya kayınvalidenizin evine yerleşin, kim kabul ediyorsa artık kimin evi daha uygunsa. Şu durumda başka bir çözüm yolu yok maalesef. Pandemide e ticarette herkes yürüdü gitti aslında sizin için işlerin iyi gitmemesine şaşırdım. Kar getirmiyorsa illa kendi işimi yapacağım diye diretmekte gereksiz. Düzgün maaşlı bir işe girmelisiniz karı koca. Tabi siz hamile olduğunuzdan o ihtimal de sıkıntılı. Umarım bir an önce toparlarsınız. Gebeliğin en büyük düşmanlarından biri stres. Mümkün olabildiğince stresten uzak durmalısınız

öncelikle olan olmuş bebeğinize sağlıklı bir ömür diliyorum. e ticaret ve pazardan devam edin belki bebek doğunca bir süre aile yanında kalırsınız. bu kadar emek varken ben işi kapatmamanızı tavsiye ederim bebek büyüyünce siz de işe girersiniz. harcamaları kim tutumluysa o kontrol etsin. eşiniz haftada 1 2 içebilir kafa dağıtmak için erkekler böyle konularda daha içinde yaşıyor üzülüyor

Acikcasi ben konuya farkli bir acidan yorum yapacagim. Evden alkolu uzaklastirmak tek cozum. Alkol oldugu surece bereketsizlik huzursuzluk bunalimlar hersey gelir. Bakin hamilesiniz dua edin bol bol alkol olayi bittigi anda kazandiginiz paranin 10da birini bile kazansaniz cogu sikinti kendiliginden cozulecektir. Bebekte geliyorsa hosgelmis rizkiyla gelir niye cocuk yaptin kafasinda degilim asla. Maddi imkansizlikla 10. cocugu dogurmuyosunuz sonucta ilk bebek.
O kadar cok kisi begenmemis ki yorumumu alkol evin bereketini kacirir dedigim icin mi begenmediniz hayir birilerine mi dokundu, cok mutlu olursunuz esin sabahlara kadar icsin mi demeliydim yoksa 5 aylik olmus bir bebek icin sizin gibi keske olmasaydi yiaa neden oldu demedigim icin mi begenmediniz. Bebek 5 aylik olmus biri de yorum yapmis durumunuzu duzeltin oyle cocuk yapin diye oldu paşam icinde özütsun cocugu durumunu toparlayinca tekrar yapar sacma sapan tavsiyeler. Olan olmus neyin tavsiyesi bu. Hamile bi kadina saydirin tabi klavyenin diger ucunda olunca kadinin uzuntusunden bebegine birsey olsa uzenlerin ne kadar umrunda olacak acaba.

Sizin için şu aşamada en mantıklısı kayinvalide yada annenizde bir süre kalmak. Hiç olmazsa kira derdi ortadan kalkar. Faturalar olmaz. Elinizi düzeltince evi ayırırsınız.
Borçların tek kalemde kapatılması mümkün değil mi kredi ile falan. En azindan tek bir borcunuz olur kredi kartlarınız açılır. Gerçi böyle faiz oranları kredi çekmek de düşündürücü.

O kadar cok kisi begenmemis ki yorumumu alkol evin bereketini kacirir dedigim icin mi begenmediniz hayir birilerine mi dokundu, cok mutlu olursunuz esin sabahlara kadar icsin mi demeliydim yoksa 5 aylik olmus bir bebek icin sizin gibi keske olmasaydi yiaa neden oldu demedigim icin mi begenmediniz. Bebek 5 aylik olmus biri de yorum yapmis durumunuzu duzeltin oyle cocuk yapin diye oldu paşam icinde özütsun cocugu durumunu toparlayinca tekrar yapar sacma sapan tavsiyeler. Olan olmus neyin tavsiyesi bu. Hamile bi kadina saydirin tabi klavyenin diger ucunda olunca kadinin uzuntusunden bebegine birsey olsa uzenlerin ne kadar umrunda olacak acaba.

Yorumunuzu beğenmeye mecbur muyuz? Bunca okuduğunuza bulduğunuz tek çözümün evden alkolü uzaklaştırmak olmasını beğenmedim evet. Ömrümde alkol almamış ama uçan kuşa borcu olan tonla insan var. Maddi imkansızlık varsa bebek sahibi olmak doğru değil 10.da olsa 1.de olsa farketmiyor. Tutturmuşsunuz bi Allah rızkını verir. Gökten para yağacak sanki bebek doğunca. Açlıktan ölen bebeklere niye vermedi?

Kimse de 5 aylık bebeği öldürmesi yönünde bir görüş bildirmedi bu arada onu nerden çıkarttınız? Tavsiyeyi size değil konu sahibine veriyoruz. Beğenmediğiniz Mesajlar varsa ulusa sesleniş havasında bilirkişi gibi yorum yazmak yerine siz de beğenmedim emojisi kullanabilirsiniz

Konuda eksik anlatılan ya da sizin bile henüz farkında olmadığınız şeyler olabilir mi? Gece gündüz bu kadar çok çalışmaya ortaya çıkan bu matematiği ben anlayamadım. Ya para başka bir yere gidiyor ya da gerçekten ikinizin de girişimcilik mantığı ve finansal okur yazarlığı çok çok kötü. Uzman birinden yardım alın işlerinizi toparlasın. Ona da para ödersiniz evet ama en azından bir işe yarar. Bir de evet anlıyorum çaresiz kaldığınız için mantığınız böyle işliyor ama şu babamdan ev gelecek mevzusunu aklınızdan çıkarın. El ele verip halledersiniz. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

Merhaba herkese. 3 yıldır evliyim 5 aylık hamileyim. Biraz detaylı anlatabilirim umarım okursunuz. Evlenmeden önce eşimle borç harç kredi çektik kendimize bir iş kurduk. İşi oturttuk derken pandemi başladı. Çok zor durumlara girdik. Daha sonra e ticaret yapmaya başladık. E ticarette işimiz bı sure büyüdü bizde işimizle alakalı bir makina aldık. 2020 de 50 bin TL'ye mal oldu. Onuda borç harç aldık. Zaten ne olduysa ondan sonra oldu. Birdaha belimiz dogrulmadi. Hala borcunu ödüyoruz. O işi büyütmek uğruna ne altınimix kaldı ne arabamiz. Ne ilişkimiz. Biz her Allah'ın gunu eş*ek gibi çalışıyoruz. Düğünün ertesi günu bile dükkanı açtık gece 2 ye kadar çalıştık siz düşünün. Eşime aşık bir insanim. Bunu yazarken bile ona ihanet ediyormusum gibi geliyor. Ama şuan yanında nefes bile alamıyorum. Evlilik en büyük hayal kırıklığım oldu. Ne balayı yaptık ne tatile gittik. Ne gezdik. 3 yılım sadece çalışmakla geçti. o borçları ödemekle. Kazanıyoruz derken daha çok battik. Battikca dshw çok çalıştık. Ben 2 ay boyunca birbirimise dokunmadigimizi biliyorum. Bugün bana bunu yazdıran şey ise artık nefes alamamam. Eşim çok iyi bir insan. Çok güzel bir eş çok güzel bir evlat. Bugün canim birsey çeksin yoktan var eder alır. Çok merhametlidir. Ama bir huyu var. Haftada bir yada 2 haftada bir alkol alır. Oda benim burnumdan gelir. Her ictiginde sarhoş olmaz. Ama olunca yüzüne 1 ay bakmam. Bana kin kusuyor resmen. Ben bu yaşananlardan dolayı kafayı sıyırdım temizliğe taktım. Evin içinde her dk adamı bunaltır oldum. Bazen kendjmi papagan gibi görüyorum evin içinde sürekli terlik giyin oraya basma orası yeni temizlendi ellerini yıka duşunu al diye gezer oldum. Aslında bunda esiminde payı var. Çünkü ciddi pasaklı. Buda buna artık dayanamiyor. Benden soğuyor. Asil konu ise şu. Biz herseyi bıraktık dükkanı e ticareti borclarimizida sırtımıza aldık pazarciliga başladık. Eşimin ailesi çok destekçi. Maddi konuda ellerinden geleni yapıyorlar. Manevi konusunu hiç soylemiyorum bile Allah bin kere razı olsun. Dün söyle bişey oldu. Tam kahvaltı yaparken evimizin elektriğini kestiler. Kredi Kartlarimizin hepsi blokeli otomatik talimat veremiyoruz. Aylarca da ödemeye fırsat bulamadık diğer borçlardan. Biranda kestiler. Ve ben çok içerlendim. Hamile olusumunda duygusallığı var. Bugün pazarda esnaf bir abimize nakit parayı verdim onun mobil bankacıligindan bir kısım borç ödedik aradık tüm borç ödenecek dediler açmadılar. Ben pazarda daha kötü oldum. İster istemez tutamadım gizli gizli ağladım. Çünkü birgün önce de elektrik yok diye kayınvalidemgilde kaldık. Sabaha kadar uyuyamadim. Neyse tüm gün tansiyonum yüksekti. Hatta hamilelikte kusmayan ben dün 4 kere kustum. Gözüme stresten kan oturdu. Bize yardım eden esnaf abi beni öyle görünce bütün borcu ödemis Ve kızım sorun değil sen ne zaman müsait olursan ödersin bizde geçtik bu yollardan dedi. Bu durum eşimin de çok zoruns gitti. Haklı çok haklı. Evinin elektriğini ödeyemiyor oluşu bir erkek için çok zor. Hemde bu kadar çabalarken. Ben hamileyim benim bütün muayne ücretlerimi benim annem babam öder. Eşimde bugün alkol almış. Eve bı geldim derbeder. Daha çok içmenin peşinde. Her ictiginde böyle yapar daha çok ister daha çok kavga eder. Ağlar içini döker. Stres atar ama beni strese sokar. Ben bir aydır eşime saçlarını kes tras ol kötü oldu diyordum. Bugün baktım o kafanin etkisiyle eline makası almış saclarink kesiyor. Bana bakıp rahatladın mi mutlu musun Neye uğradığımi şaşırdım. elim ayağım boşaldı. Ağlamaya başladım. Hala saat 6 oldu uyuyamadım. Uzun zamandır hep boyleyiz. Hep kavga hep gürültü. Hergun bir avukat arar borçlarimiza icra gelir. O bana tahammül edemiyor ben ona. Hamilelikte en zor süreci yaşıyor olmak beni bunalıma sokuyor. Haliyle esimide. Hamileyim diye daha çok çalısiyor 2 aydır yüzünü görmüyorum evde kahvalti bile yapmiyoruz. Düşünsenize evin içinde sadece borç konuşan evli çift. Hiçbir özel hayat yok kadın hamile adam bunalımda. Kime neye nereye siginacagimi bilmiyorum. Bir kaç gün annemlerde kalmak istiyorum ondan uzaklaşmak istiyorum hele ki bugün bana yaşattığı dan sonra yüzünü bile görmek istemiyorum.. ama gidersem daha çok bunalıma girer diye korkuyorum. Benim ailem zaten hiçbirseyi bilmiyor. Bilmediği halde annem her seferinde siz niye para kazanıyorsunuz siz niye iş yapamıyorsunuz. Diyor. 6 7 ay once babam bize 11 tane çeyrek altın hibe etti biryerden para geçmiş eline bize verdi. Annem de biraz garip huylu kadındır. Dönüp bu parayı sadece arabayı sattığınizda alırsınız başka türlü vermem dedi. Gerçektende ne yaptım ettim vermedi. En son geçen hafta tüm borçlar üst üste gelince 6 tane çeyrek istedim 4 tane verdi. Ve elinizde para durmuyor diğerlerini unutun dedi tersledi. 6 gün benimle konuşmadı. Çeyrek istedim diye. Annem çok iyi kadın aslında. Sadece dertlesmeyi bilmiyor. Ve şuan yaşadığım hayata dair hiçbir şey bılmese bile evlenmeden önce tüm marka ayakkabılari çantaları giyen ben 2 yıldır aynı ayakkabılyla gezince kadınin zoruna gidkyor. Ama üslubu yanlış. Neyse sizce ben ne yapmalıyım. Bir süre eşimden uzaklaşmak iyi bir fikir mi
Biliyorum çok zor yaşayana ama madem anlaşabiliyorsunuz bir süre kendinizi toparlayana kadar kayınvalide ve kayınpederinizle birlikte yaşayabilirsiniz en azından evinizin masrafı olmaz

Merhaba kimse cevap vermedi diye üzülüyordum
Saatin farkında değilim tabii. Yorumunuz için teşekkür ederim. Eşim alkole çok şükür öyle çok para harcamaz. belki 2 haftada bir içer onda da 70 80. TL harcama yapar. Sorun şu aslında hiçbir banka kartımjz kredi kartımiz kalmadı. Hepsi blokeli olunca para girer girmez devlet yada alacaklı banka haciz koyuyor. Borç çok olduğu için asgari ücretli bir işe de girip çalışsa bu halimizi ararız. Allah aratmasın. Ben galiba dediğiniz gibi bir süre annemlere inzivaya çekilmelim
Eşiniz size yalan söylüyor olabilir mi bira olmuş 45 tl e bu adam iki birayla ağlayacak kafa bulacak değildir yani öyleyse hiç alkole bağlamayın adam bahaneden size kin kusuyor

Merhaba herkese. 3 yıldır evliyim 5 aylık hamileyim. Biraz detaylı anlatabilirim umarım okursunuz. Evlenmeden önce eşimle borç harç kredi çektik kendimize bir iş kurduk. İşi oturttuk derken pandemi başladı. Çok zor durumlara girdik. Daha sonra e ticaret yapmaya başladık. E ticarette işimiz bı sure büyüdü bizde işimizle alakalı bir makina aldık. 2020 de 50 bin TL'ye mal oldu. Onuda borç harç aldık. Zaten ne olduysa ondan sonra oldu. Birdaha belimiz dogrulmadi. Hala borcunu ödüyoruz. O işi büyütmek uğruna ne altınimix kaldı ne arabamiz. Ne ilişkimiz. Biz her Allah'ın gunu eş*ek gibi çalışıyoruz. Düğünün ertesi günu bile dükkanı açtık gece 2 ye kadar çalıştık siz düşünün. Eşime aşık bir insanim. Bunu yazarken bile ona ihanet ediyormusum gibi geliyor. Ama şuan yanında nefes bile alamıyorum. Evlilik en büyük hayal kırıklığım oldu. Ne balayı yaptık ne tatile gittik. Ne gezdik. 3 yılım sadece çalışmakla geçti. o borçları ödemekle. Kazanıyoruz derken daha çok battik. Battikca dshw çok çalıştık. Ben 2 ay boyunca birbirimise dokunmadigimizi biliyorum. Bugün bana bunu yazdıran şey ise artık nefes alamamam. Eşim çok iyi bir insan. Çok güzel bir eş çok güzel bir evlat. Bugün canim birsey çeksin yoktan var eder alır. Çok merhametlidir. Ama bir huyu var. Haftada bir yada 2 haftada bir alkol alır. Oda benim burnumdan gelir. Her ictiginde sarhoş olmaz. Ama olunca yüzüne 1 ay bakmam. Bana kin kusuyor resmen. Ben bu yaşananlardan dolayı kafayı sıyırdım temizliğe taktım. Evin içinde her dk adamı bunaltır oldum. Bazen kendjmi papagan gibi görüyorum evin içinde sürekli terlik giyin oraya basma orası yeni temizlendi ellerini yıka duşunu al diye gezer oldum. Aslında bunda esiminde payı var. Çünkü ciddi pasaklı. Buda buna artık dayanamiyor. Benden soğuyor. Asil konu ise şu. Biz herseyi bıraktık dükkanı e ticareti borclarimizida sırtımıza aldık pazarciliga başladık. Eşimin ailesi çok destekçi. Maddi konuda ellerinden geleni yapıyorlar. Manevi konusunu hiç soylemiyorum bile Allah bin kere razı olsun. Dün söyle bişey oldu. Tam kahvaltı yaparken evimizin elektriğini kestiler. Kredi Kartlarimizin hepsi blokeli otomatik talimat veremiyoruz. Aylarca da ödemeye fırsat bulamadık diğer borçlardan. Biranda kestiler. Ve ben çok içerlendim. Hamile olusumunda duygusallığı var. Bugün pazarda esnaf bir abimize nakit parayı verdim onun mobil bankacıligindan bir kısım borç ödedik aradık tüm borç ödenecek dediler açmadılar. Ben pazarda daha kötü oldum. İster istemez tutamadım gizli gizli ağladım. Çünkü birgün önce de elektrik yok diye kayınvalidemgilde kaldık. Sabaha kadar uyuyamadim. Neyse tüm gün tansiyonum yüksekti. Hatta hamilelikte kusmayan ben dün 4 kere kustum. Gözüme stresten kan oturdu. Bize yardım eden esnaf abi beni öyle görünce bütün borcu ödemis Ve kızım sorun değil sen ne zaman müsait olursan ödersin bizde geçtik bu yollardan dedi. Bu durum eşimin de çok zoruns gitti. Haklı çok haklı. Evinin elektriğini ödeyemiyor oluşu bir erkek için çok zor. Hemde bu kadar çabalarken. Ben hamileyim benim bütün muayne ücretlerimi benim annem babam öder. Eşimde bugün alkol almış. Eve bı geldim derbeder. Daha çok içmenin peşinde. Her ictiginde böyle yapar daha çok ister daha çok kavga eder. Ağlar içini döker. Stres atar ama beni strese sokar. Ben bir aydır eşime saçlarını kes tras ol kötü oldu diyordum. Bugün baktım o kafanin etkisiyle eline makası almış saclarink kesiyor. Bana bakıp rahatladın mi mutlu musun Neye uğradığımi şaşırdım. elim ayağım boşaldı. Ağlamaya başladım. Hala saat 6 oldu uyuyamadım. Uzun zamandır hep boyleyiz. Hep kavga hep gürültü. Hergun bir avukat arar borçlarimiza icra gelir. O bana tahammül edemiyor ben ona. Hamilelikte en zor süreci yaşıyor olmak beni bunalıma sokuyor. Haliyle esimide. Hamileyim diye daha çok çalısiyor 2 aydır yüzünü görmüyorum evde kahvalti bile yapmiyoruz. Düşünsenize evin içinde sadece borç konuşan evli çift. Hiçbir özel hayat yok kadın hamile adam bunalımda. Kime neye nereye siginacagimi bilmiyorum. Bir kaç gün annemlerde kalmak istiyorum ondan uzaklaşmak istiyorum hele ki bugün bana yaşattığı dan sonra yüzünü bile görmek istemiyorum.. ama gidersem daha çok bunalıma girer diye korkuyorum. Benim ailem zaten hiçbirseyi bilmiyor. Bilmediği halde annem her seferinde siz niye para kazanıyorsunuz siz niye iş yapamıyorsunuz. Diyor. 6 7 ay once babam bize 11 tane çeyrek altın hibe etti biryerden para geçmiş eline bize verdi. Annem de biraz garip huylu kadındır. Dönüp bu parayı sadece arabayı sattığınizda alırsınız başka türlü vermem dedi. Gerçektende ne yaptım ettim vermedi. En son geçen hafta tüm borçlar üst üste gelince 6 tane çeyrek istedim 4 tane verdi. Ve elinizde para durmuyor diğerlerini unutun dedi tersledi. 6 gün benimle konuşmadı. Çeyrek istedim diye. Annem çok iyi kadın aslında. Sadece dertlesmeyi bilmiyor. Ve şuan yaşadığım hayata dair hiçbir şey bılmese bile evlenmeden önce tüm marka ayakkabılari çantaları giyen ben 2 yıldır aynı ayakkabılyla gezince kadınin zoruna gidkyor. Ama üslubu yanlış. Neyse sizce ben ne yapmalıyım. Bir süre eşimden uzaklaşmak iyi bir fikir mi
Belli ki ticaretten anlamiyorsunuz. Bu ısrar neden? Uzaktan konuşmak kolay biliyorum ama maaşlı bir işe girseniz, iki kişinin aldığı asgari ücretle bile çok daha iyi yaşarsınız..

Sürekli bir iş kurup batmak yerine düzenli maaşlı bir işe girse eşiniz yavaş yavaşda olsa kendinizi toparlayabilirsiniz, en azından geliriniz belli olur, kendi işini yapmak belirsizliktir.. Annenize de gücenmeyin, elinizde para durmadığını gördüğü için çeyrekleri kötü günler için saklıyordur..

Allah yardımcınız olsun, durumunuza çok üzüldüm. Hamile olduğunuz için daha çok üzüldüm. Hassas donemlerdesiniz, hava soğuk, yağmur, çamur pazar işi zor oluyordur. Toplam borcunuzu hesaplayın, cok olduğunu söylüyorsunuz, aylık kazancınızı da hesaplayın, faturalarınızı bir kenara mutlaka ayırın. Artanla da borclarinizi ödemeye çalışın. Keske aile büyükleri bütün borcu ödese de siz tek elden o aile büyüğüne aylik ödeme yapsanız. Yani ne desem farazi olacak. Fakat bebegin de ihtiyaçları olacak. Bez mama fiyatları çok artmış. Şimdiden bez ıslak mendil almaya çalışın. Ne diyeyim, Allah yardımcınız olsun...

konunun kalanı bir yana
bir insan nasıl başkasının saçına karışır ya
düşünmek bile istemiyorum

Boşanma en son öldüm bittim dediğim an. Şuana kadar düşünmedim mi inanın düşündüm. Ama yapamam. Ben çok sabırlı bir insanım. İçinde art niyet olmadığını bildiğim elidnen geleni yaptığını gördüğüm bı adamı yarı yolda birakamam herşeyin bir mükâfati olacak onu bekliyorum. İş arkadaşı olmuşsunux dediğiniz yerde aydınlanma yaşadım. Dediğiniz o kadar doğru ki hiç böyle düşünmemiştim. İlginize teşekkür ederim
Eşiniz herhangi bir oyun oynuyor olabilir mi ? Bahis vs..

Yani bu kadar borcun, parasızlığın bir sebebi olmalı.

Bir de neden ikinizde asgari ücretli de olsa bir işe girmiyorsunuz? Kendinizi bir meslekte yetiştirseniz vs.. Belki her ay elinize düzenli bir para geçse daha iyi olur sizin için.

Sanki elinize geçen para haydan gelen suya gidiyor gibi..

Gecen sene hamileydim bebekler ikizdi. O hamileliğim biraz daha planliydi. Daha doğrusu 2 yıl korunmadik korunmadigimiz halde 2 yıl çocuğumuz olmadı ve sorgulamadikta. Daha erken dedik. Bir anda ikizlere gebe kaldım ve kısmet olmadı. Oda böyle stresli bir zamanda oldu ve bianlik stresle kanamam oldu düşük yaptım. Aradan 1 yıl geçti şuan ki hamileliğimi öğrendim. Bu biraz kazayla oldu. Bu konuda bilinçsizmisim gibi düşülmesini istemiyorum açıkçası. Şuan tutunabilecegim tek umut dalım bu bebek. Yine bir stresle ona bişey olursa kendimi de esimide affetmem. Bir yerde bir yazı okumuştum Allah siz istediğiniz zaman değil en çok ihtiyaciniz olduğu zaman evlat nasip edermiş diye. Belki de benim gün ışığım olacak. Olamsa da başımın üstüne
Madem öyle bir düşünceniz var o zaman psikolojik olarak iyi olmanız gerekir. Çünkü siz ne yaşıyorsanız bebeğe de o duyguyu aktarıyorsunuz. Bu çok kötü bir şey.

Ailenize gidin eşiniz bebek değil sonuçta o da kafasını toplar bu sürede. Bir de acaba başka iş alternatifiniz yok mu? Bir yol olmuyorsa başka yola geçin demek isteniyor belki de.

O kadar üzüldüm ki şu satırları okurken..hamilelikte dert çekmek insanın çok ağrına gidiyor edilen her kavgada çocuğu strese soktuğumuzu düşünüp daha çok üzülürüz.. doğumunuza 4 ay var ve maalesef durumunuz kötü çocuğa bakabilecekmisiniz? Eşinizi acilen askari ücret dahi olsa bir işe yönlendirmelisiniz öyle yada böyle bu borç biter diye düsunüyorum sonra mütevazı bir hayat sürersiniz zamanla toparlanır umarım sizden ricam bebeğinizin şansına inanın gerçekten rızkıyla geliyorlar .

Çok üzüldüm halinize toplam borcunuz ne kadar aileler destek olsa kapatsalar siz de hayata baştan başlasanız keşke. Maddi sıkıntılar evliliği de evdeki huzuru da etkiliyor malesef, kolaylıklar dilerim

X