Laminat kaplama (Dental Veneer)

cuma günü başlıyorum laminate veneer tedavisine....inşallah herşey yolunda gider memnun kalırım...

ben de mayıs ayının sonuna doğru yaptıracağım....
tanesi 450 tl
tülov diş polikliniği
genel olarak dişlerimde aşınma var inşallah daha sonra bir problemle karşılaşmam...dişlerimi yaptırdıktan sonra bilgilendiririm sizi arkadaşlar...

haberlerini merakla bekliyorum =)

haberlerini merakla bekliyorum =)

seni daha fazla meraklandırmadan yazayım canım:)))
öncelikle üst dişlerimin hazırlığı yapıldı cuma günü ufak tefek çürükler temizlendi ve dişlerim hafif törpülendi daha sonra da geçici dişler yapıldı ....bakalım perşembe günü gideceğim tekrar belki laminateler ogün takılabilirmiş heyecanla bekliyorum sonucu ben de :sm_cool:tabi bu arada ufak tefek sızlamalar oldu dişlerimde ama ne yapalım o kadar da olacak artık...

peki başka polikinliklere de gidip araştırma yaptın mı önceden? özellikle fiyat konusunda. bi de kaç tane dişine yaptırıyosun? çok soru sordum farkındayım ama çok merak ediyorum =)

peki başka polikinliklere de gidip araştırma yaptın mı önceden? özellikle fiyat konusunda. bi de kaç tane dişine yaptırıyosun? çok soru sordum farkındayım ama çok merak ediyorum =)

açıkçası fazla araştırma yapmadım internetten yağtığım araştırmalarda aşağı yukarı fiyatlar aynı...toplam 20 dişime yaptıracağım bugün 10 tane dişime yapıldı laminateler takıldı çok güzel oldu ben çok memnun kaldım...şu an haliyle biraz sızlamalar var dişimde...ama görüntü süper oldu...eşim dahil çevremdeki herkes çok beğendi...

açıkçası fazla araştırma yapmadım internetten yağtığım araştırmalarda aşağı yukarı fiyatlar aynı...toplam 20 dişime yaptıracağım bugün 10 tane dişime yapıldı laminateler takıldı çok güzel oldu ben çok memnun kaldım...şu an haliyle biraz sızlamalar var dişimde...ama görüntü süper oldu...eşim dahil çevremdeki herkes çok beğendi...

merhaba 'şüko' :) nasıl gidiyo yeni dişlerinle hayat? böyle seni ara ara rahatsız ediyorum kusura bakma çünkü kafaya koydum ben de yaptırcam. para biriktiriyorum şimdi deli gibi :) bi sıkıntın oldu mu daha sonraları, yemek yerken ya da ne biliyim ısırırken falan? herşey gayet iyi mi yani? cevabın için şimdiden teşekkürler...

Merhaba, İstanbul'da bulunan iyi olan estetik dr lardan aldığım fiyat . Tanesi : 400 USD .Eğer ön dişlerinizin tamamını yaptıracaksınız , iyi bir dr'a yaptırtmak şart bence....Beceri isteyen bir yöntem çünkü....

Şüko tanesini ne kadara ve nerde yaptırıyorsun? ıst ?

Bende yaptırmak istiyorum ön dört dişimi.
Benimde dişlerim ufak ve bişey ısırırken tam kapanmıyor.
mesela çekirdek çitlerken.yada bir tost ısırırken zorlanıyorum.acaba bu yöntemle bununda çözümü olurmu?

merhaba 'şüko' :) nasıl gidiyo yeni dişlerinle hayat? böyle seni ara ara rahatsız ediyorum kusura bakma çünkü kafaya koydum ben de yaptırcam. para biriktiriyorum şimdi deli gibi :) bi sıkıntın oldu mu daha sonraları, yemek yerken ya da ne biliyim ısırırken falan? herşey gayet iyi mi yani? cevabın için şimdiden teşekkürler...

merhaba canım kusura bakma yazdığın mesajı görmemişim...hemen konuya geçeyim yeni dişlerimden çok memnunum çok çok doğallar okuldaki arkadaşlarımın hiçbiri anlamadı...hepsi de sen de bir değişiklik var çok hoş olmuşsun falan dediler...yemek yerken falan hiçbir sıkıntım olmuyor ilk başlarda elma yemeye korkuoyordum ama artık onu da ısırarak yiyorum...her yönüyle çok çok memnunum 20 dişimi yaptırdım ama kendi dişim gibi aynen...ilk başlarda sızlamalar oldu ama ağrı kesiciyle hallettim onu da...sormak istediğin sorular varsa cevaplarım canım...

ohh bu dediklerini duyduğuma o kadar mutlu oldum ki anlatamam :KK70: benim korkum ön iki dişimi yaptıracağım için doğal durmayacağı ve yemek yerken, ısırırken bi sorunla karşılaşacağımdı. ama şimdi çok çok rahatladım. saol :)
bende senin gittiğin yere yaptırmak istiyorum. neresiydi tülov diş merkezi mi? internetten bulurum sanırım adresini. bir an önce gidip konuşmak istiyorum onlarla :KK70:

birşey daha sormak istiyorum. benim ön iki dişmin dış kenarları öne doğru çıkık. seninkinde de bir çıkıklık var mıydı yoksa hepsi olması gereken konumda ama sağlıksız ya da aralarında boşluklar mı vardı? tedaviyi uygularken dişinde törpüleme küçültme vb. şeyler yaptılar mı?

birşey daha sormak istiyorum. benim ön iki dişmin dış kenarları öne doğru çıkık. seninkinde de bir çıkıklık var mıydı yoksa hepsi olması gereken konumda ama sağlıksız ya da aralarında boşluklar mı vardı? tedaviyi uygularken dişinde törpüleme küçültme vb. şeyler yaptılar mı?

ben özellikle diş rengimden memnun değildim öncelikle yaptırma sebebim buydu ve diş köklerimde de sızlamalar vardı dişeti çekilmesinden dolayı...bazı dişlerimde dolgular vardı o yüzden küçülttüler bazı dişlerimi, bazılarını da törpülediler... ben çok çok memnunum inanılmaz doğal duruyorlar...benim de en büyük korkum doğal durmamasıydı ve birşeyler yiyip içerken rahatsız olmamdı...ama çok memnunum...orada nükhet hanım o yapıyor kendisi prof. işinin uzmanı...çok nezih bir yer..
http://www.tulov.com.tr/iletisim.asp
bu adresten inceleyebilirsin canım....

tamam çok teşekkür ederim herşey için. yeni dişlerinle mutlu günler diliyorum :)

Arkadaşlar dişlerinizde çapraşıklık varsa hemen seramik veneer yaptırmayı düşünmeyin bence ortodonti tedavisi ile halledilebilir. Çok mecbur değilseniz sağlıklı dişlerinizi kestirmeyin ama diş eksiğiniz varsa tabi mecbur yaptıracaksınız düşünün 1 diş için 2 sağlıklı dişinizi küçülttüreceksiniz.
Ve köprü yaptıracaklara tavsiyem, işlemlere başlarken kesilecek dişlerinizde çürükler varsa doktorunuzdan onlara kanal tedavisi yapmasını isteyin normal bir dolgu yapıp üzerini kaplamak isteyebilir ama 2 yıl sonra altta kalan o dişin sızı yapmayacağının garantisini veremez. En fazla der ki 2 yıl sonra sızı yaparsa gelirsiniz köprüyü sökeriz alttaki dişe ne gerekiyorsa yaparız:) Köprüyü sökme işlemi doktorlarımıza göre çok basit ama köprüsü sökülen hasta için çok zor bir durum acıyı yaşan bizler oluyoruz. Ayrıca köprü sökülürken kırılabilir, alttaki dişler köprü ile birlikte çıkabilir v.s
Devlet hastanesi diş polikliniğinde sekreterlik yapıyorum arkadaşlar işleyiş, kurumlar ve ücretendirme ile ilgili sorularınız olursa severek yardımcı olmaya çalışırım.

laminate veneerlerde 1 diş için 2 diş küçülttürülmüyor ....hangi dişinize laminate yaptıracaksanız sadece o diş üzerinde işlem yapılıyor...

Sevgili şüko bahsettiğim seramik veneer köprü olmayan ya da çekilmiş dişin yerine yanlarda ki dişleri küçülterek yapılan işlem.

X