Lamine diş yaprak porselen diş yaptırmak isteyenler için

babybird1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2023
2
3
23
SAĞLAM DİŞLERİNİZE DOKUNMAYIN!!!

3 ay önce lamine diş yaptırdım çok araştırmadan 3 yıldır gittiğim kuruma güvendim ama sürecim çok kötü geçti. Önce şunu sorun gerçekten gerekli mi ? Sadece estetik ve beyaz dişler için sağlığınızdan konforunuzdan vazgeçmek doğru mu? Lamine yaptıracaklar doktoru iyi araştırın, çalışmalarına yorumlarına bakın ve diş minenize değer veren doktor bulun. Asla dişlerinizi aşındırma yapmayın. Benimki fazla aşındırma oldu sanırım biraz sızlıyor sıcak soğuk geçer mi bilmem. Ayrıca mutlaka mock up denilen daha dislerinize dokunulmadan sonucu görün diş şekli nasıl olacak. Dişleri çok kötü durumda olan ,kırılan ,zarar gören kişiler için yapılması zorunlu bir tedaviyse yaptırın ama öbür türlü estetik için asla disinize zarar vermeyin geri dönüşü yok . Dişlerimi kullanıyorum ama rahat edemiyorum. Psikolojik olarak kırılır mı,düşer mi? Halbuki elma yedim denemek için ama herşeyi dikkatli ısırmak çiğnemek ihtiyacı hissediyorum. Karnıma ağrılar girdi gerçekten. Estetik mi konfor mu iyi düşünün lütfen.Maliyetine girmiyorum bile bence pazarlama sektörü olmuş sağlığı düşünen yok. Ortodonti olabilirdi,bonding yapılabilirdi ya da geri dönüşü olan başka bir işlem bir sürü seçenek vardı ama diş hekimi bunu önerdi ne yazık ki degistiremiyorsunuz alışmak zorunda kalıyorsunuz. Doktorun kaygıların yersiz dedi . Çok güçlü rezin yapistiricilarla yapistiriliyor ama sert yiyecekler ve dişlerle sert besinleri çekerek yememek lazım. Fonksiyonel değil pek açıkçası. Bu yüzden yapmaya niyetli arkadaşlar lütfen çok iyi düşünün. İyi kaliteli bir hekim bulun ve kendi dişlerinize iyi bakın. Çünkü çok güzel işler çıkaran dişe zarar vermeyen , yaptığı lamineler 15 20 yıl sağlam kalan hekimler var .Sonuçta protezler sağlamlık için yapılır ve kullanılır ama hepsinin dezavantajları var . Hiç bir şey ömürlük değildir. Sizi zora düşürmeyecek mevcut halinizden daha iyiye götürecek şeylere yönelin ben yine yaptırırım ama daha detaylı bir araştırma ile bazen ortodonti mi olsaydım diyorum. Bu yüzden çok çok iyi düşünün dişiniz sağlamsa dokunmayın bozmayın ya da prepless var yaptırın olmuyorsa yaptırmayın daha iyi. Ayrıca lazerle çıkarılabildigi için eski dişinizi kullanabilirsiniz. Ben çok iyi arastirmadigim için pişmanım en azından kendi dişimi kullanabilecek olmanın rahatlığı olurdu. Ayrıca aralıklı dişler için kompozit ve bonding iyi bir uygulama hem denemiş olursunuz bunlar da 7 yıldır kullandığını söyleyenler var. Dişlerimiz de diğer organlarımız gibi çok kıymetli umarım okuyana faydası olur.

Eklentiler

• Screenshot_20231207-231249.jpg
    Screenshot_20231207-231249.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 123
  • Screenshot_20231207-231121.jpg
    Screenshot_20231207-231121.jpg
    40,6 KB · Görüntüleme: 121
  • IMG_20231207_194401_701~2.jpg
    IMG_20231207_194401_701~2.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 112
bilgilendirme için teşekkür ederim bu paylaşımdan sonra iyi ki ortodonti tedavisi uygulanmış bana diyorum.

SAĞLAM DİŞLERİNİZE DOKUNMAYIN!!!

3 ay önce lamine diş yaptırdım çok araştırmadan 3 yıldır gittiğim kuruma güvendim ama sürecim çok kötü geçti. Önce şunu sorun gerçekten gerekli mi ? Sadece estetik ve beyaz dişler için sağlığınızdan konforunuzdan vazgeçmek doğru mu? Lamine yaptıracaklar doktoru iyi araştırın, çalışmalarına yorumlarına bakın ve diş minenize değer veren doktor bulun. Asla dişlerinizi aşındırma yapmayın. Benimki fazla aşındırma oldu sanırım biraz sızlıyor sıcak soğuk geçer mi bilmem. Ayrıca mutlaka mock up denilen daha dislerinize dokunulmadan sonucu görün diş şekli nasıl olacak. Dişleri çok kötü durumda olan ,kırılan ,zarar gören kişiler için yapılması zorunlu bir tedaviyse yaptırın ama öbür türlü estetik için asla disinize zarar vermeyin geri dönüşü yok . Dişlerimi kullanıyorum ama rahat edemiyorum. Psikolojik olarak kırılır mı,düşer mi? Halbuki elma yedim denemek için ama herşeyi dikkatli ısırmak çiğnemek ihtiyacı hissediyorum. Karnıma ağrılar girdi gerçekten. Estetik mi konfor mu iyi düşünün lütfen.Maliyetine girmiyorum bile bence pazarlama sektörü olmuş sağlığı düşünen yok. Ortodonti olabilirdi,bonding yapılabilirdi ya da geri dönüşü olan başka bir işlem bir sürü seçenek vardı ama diş hekimi bunu önerdi ne yazık ki degistiremiyorsunuz alışmak zorunda kalıyorsunuz. Doktorun kaygıların yersiz dedi . Çok güçlü rezin yapistiricilarla yapistiriliyor ama sert yiyecekler ve dişlerle sert besinleri çekerek yememek lazım. Fonksiyonel değil pek açıkçası. Bu yüzden yapmaya niyetli arkadaşlar lütfen çok iyi düşünün. İyi kaliteli bir hekim bulun ve kendi dişlerinize iyi bakın. Çünkü çok güzel işler çıkaran dişe zarar vermeyen , yaptığı lamineler 15 20 yıl sağlam kalan hekimler var .Sonuçta protezler sağlamlık için yapılır ve kullanılır ama hepsinin dezavantajları var . Hiç bir şey ömürlük değildir. Sizi zora düşürmeyecek mevcut halinizden daha iyiye götürecek şeylere yönelin ben yine yaptırırım ama daha detaylı bir araştırma ile bazen ortodonti mi olsaydım diyorum. Bu yüzden çok çok iyi düşünün dişiniz sağlamsa dokunmayın bozmayın ya da prepless var yaptırın olmuyorsa yaptırmayın daha iyi. Ayrıca lazerle çıkarılabildigi için eski dişinizi kullanabilirsiniz. Ben çok iyi arastirmadigim için pişmanım en azından kendi dişimi kullanabilecek olmanın rahatlığı olurdu. Ayrıca aralıklı dişler için kompozit ve bonding iyi bir uygulama hem denemiş olursunuz bunlar da 7 yıldır kullandığını söyleyenler var. Dişlerimiz de diğer organlarımız gibi çok kıymetli umarım okuyana faydası olur.
merhaba hanfendi öncelikler dişlerinizin çok güzel göründüğünü belirtmek isterim ve ayrıca cok geçmiş olsun. sizi gerçekten çok çok çok iyi anlıyorum. bende gcen mayıs ayında yanlıs doktor seciminden ön 4 dişimden oldum ben szin gibi hata yapmadım öncelikle çok iyi arastırdım burcum da başaktır herseyin en ince ayrıntısına kadar. lamine ve kompozit dolgu arasında gidip geliyorum dişlerim dümzdür ve hiç caprısık değildi sadece biraz daha uzun ve beyaz olmasını istiyodum lamine çok pahalı diye kompozite yoneldim. daha once gittiğim bir doktorun samimiyetine güvenerek sırf mekan olarak yakın ve samimi diye DR.EBRU ŞAŞMAZLAR KADIKOY de klınıği dilerimi yaptırdım. Benim dişlerimi mahvetti ya. Bana o kadar kötü bir işlem yapıldı ki aklınız durur hem de konfordan çok uzan bütüm ön dişlerim birleşik ve kalın bir on ve arkasında kompozit dolgu. Hemen çıkartmaya karar verdim çıkarttı güya mahvetti dişlerimi. O kadını Allaha havale ediyorum. Benim geçen Mayıstan beri psikolojim yerinde değil. Sizin dişlerinizi yine güzel yapmışlar. Ben suan incecik ve aralıklı dişlerle geziyorum be dolguyu cıkartırken bir mıktar asınma oldu. Nefesim yettiği sürece ah edicem ben o kadına. Sonra lamine veenere yoneldim iki türlü yapılıyor bir kesimsiz bir de kesimli. Kendinize hiç yüklenmeyin kesimsiz lamine yapan doktor hiç yok illaki asındırma yapılıyor. Sonra bir doktor buldum. Kesimsiz işleme uygun olduğunu söyledi ve yaptırmaya karar verdim 10 limine yapıldı ama o DT.EBRU ŞAŞMAZLAR bende nasıl bir psikolojık etki bıraktıysa dişler 7 aydır clınıkte bekliyor daha taktırcam. Mddi manevi beni zor duruma soktu. Anlayacağınız Allah iyilerle karsılastırsın bende sizin gibi mağdur edildim hala sağda solda taktırıp pişman olan var mı diye arastırıyorum. O dakar güzel ve mantıklı yazmıssınız ki her cümlenizde katılıyorum. En son clinikte eğer 0 asınma yapılırsa takın yoksa çöp olsun diycem artık o kadar para. Kendinize iyi bakın takmayın dişleri taktıkca benim gibi olursunuz inan benim psikolojım bozuldu malesef. Dişlerimin ilk hali cıkartılmıs hali ve boktan yaptığı kompozit dolguyu ekliyorum ki sükredin halinize gercekten beterin beteri var. Çok geçmiş olsun.

Eklentiler

• IMG_9541 - Kopya.JPG
    IMG_9541 - Kopya.JPG
    102,1 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_9534 - Kopya.JPG
    IMG_9534 - Kopya.JPG
    81,8 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_1984 - Kopya.JPG
    IMG_1984 - Kopya.JPG
    42,1 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_1982 - Kopya.JPG
    IMG_1982 - Kopya.JPG