Laparoskopi ne zaman, kimlere yapılır?

bende hazıranda laparoskopı oldum endometrıozıs tanım vardı benım ıcın bıraz agrılı ve zor oldu 10 gunde toparlayabıldım

merhana herkeze.Gecmis olsun! Allah yardimci olsun. Bende de hidrosalping vardi. Amelyat onermislerdi.Kizlar laporoskopi soyledi dr acik amelyat ikisini de olmadim son dr baktiginda birsey goremedi. Simdi sasirmis durumdayim tup bebege girdiginde hidrosalping olusabilir demisti dr ama suan temiz ne dusunecegimi bilmiyorum ?
Haftaya dr gidecegim boyle bir sorun cikarsa laporoskopiyi dusunecegim.

herkez kolay diyorlar ins oyledir ..........

ben pko hastasıyım ve bende yaptırmayı dusunuyorum ama ne kadar oldugunu bılmıyorum bılen varmı ucretını?

2 tüpünü de aldıran varmı? Bu konudaki görüşlerinizi ve yaşadıklarınızı öğrenmek isterim

tekrarlayan olumsuz deneme ve düşüklerde yapılıyor . benim 3 olumsuz denmem sonrasında yapıldı .
bir kad.doğ.uzm. arkadaşımın çalıştığı kad.doğ. hast.de yaptırdım , devlet memuru olduğum için kuruş ödemedim , tavsiye ederim .. dr.lar çok ilgiliydi , hastane yeni olduğu için çok bakımlı ve neredeyse özel hastane standartlarındaydı diyebilirim .. çabucak normal hayatınıza dönüyorsunuz ..
iyi ki yaptırmışım diyorum , belki keramet bu laparoskopideydi .. bu işlemde usg de görülmeyen milimetrik polip,miyom ,septum vb. ortaya çıkıyor ve anında müdahale edilebiliyor ..

merhaba arkadaşlar..ben 3 ay önce 10 haftalık hamileliğimde bebeğimin kalbini durduğunu öğrendim ve tabiiki kürtaj oldum.bana hsg yani rahim filmi önerdiler.bende rahim filmi çektirdim ve filme göre rahimde bölme yani perde varmış.rahimin üst kısmınada bakmaları için laparoskopi önerdiler.bu arada ankarada etlik zübeyde hanım kadın doğum hastanesine gidiyorum.yarın sabahta kan ve diğer tetkiklerim yapılıp adetimin 1.günü hastaneyi arayıp randevu istemem söylendi.sanırım adetimin bitimini takip eden günlerde laparoskopiyi olcam.benim hikayem şimdilik böyle..gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmayı umuyorum..hepinize şimdiden teşekkürler :)

merhaba ben 2 yıl önce laporoskopi oldum.her şey normal çıktı.ama narkozun etkisini atamadığım için 1 hafta hastanede yatmak zorunda kaldım.şu anda göbeğimde ve sol yumurtalığımın üstünde 3er tane dikiş izi var.bence yararlı bir operasyon.SEBEPSİZ KISIRLIK hala bebiş peşindeyim.

slm arkadasım,,
bugun dr. laparoskopi olmam gerektını soledı .nasıl bır amelıyat bu?? :KK43:
sedasyon anestesımı verıyorlar? kesı olmaz dıyorlar dıkıs neden yapılıyor?dıren takılıyormu amelıyat sonrasında? cok endıselıyımmm bılgılerını paylasırsan sevınırım :KK43:(((
tskler...a.s.

slm arkadasım,,
bugun dr. laparoskopi olmam gerektını soledı .nasıl bır amelıyat bu?? :KK43:
sedasyon anestesımı verıyorlar? kesı olmaz dıyorlar dıkıs neden yapılıyor?dıren takılıyormu amelıyat sonrasında? cok endıselıyımmm bılgılerını paylasırsan sevınırım :KK43:(((
tskler...a.s.
Merhaba geçmiş olsun. Ben iki kez yaptırdım farklıs orunlar için. İkiside genel anesteziyle oldu. Mesela rahim için bir operasyon geçirdim. açık olsaydı sezeryan olacaktı. Ama laparaskopiyle sadece iki üç yerinde kes oluyor. Orda da bir veya iki dikiş oluyor. Bu dikişlerin olduğu yerlerden aletleri yerleştiryor. Sonda falan takılmıyor. Karın içine gaz verdiklerinden biraz şişkinliğin ve omuz ağrın olabilir.

Merhaba geçmiş olsun. Ben iki kez yaptırdım farklıs orunlar için. İkiside genel anesteziyle oldu. Mesela rahim için bir operasyon geçirdim. açık olsaydı sezeryan olacaktı. Ama laparaskopiyle sadece iki üç yerinde kes oluyor. Orda da bir veya iki dikiş oluyor. Bu dikişlerin olduğu yerlerden aletleri yerleştiryor. Sonda falan takılmıyor. Karın içine gaz verdiklerinden biraz şişkinliğin ve omuz ağrın olabilir.

bılgılerın ıcın tsk ederimm...
sonda degılde diren takıyorlarmı amelıyat sonrasında cok agrın oldumu..
ben bu amelıyattan coook korkuyorum baya gergınım :KK43: hemen taburcu ettıler mı senı????
destegınıze gercekten cok ıhtıyacım var :KK43:

bılgılerın ıcın tsk ederimm...
sonda degılde diren takıyorlarmı amelıyat sonrasında cok agrın oldumu..
ben bu amelıyattan coook korkuyorum baya gergınım :KK43: hemen taburcu ettıler mı senı????
destegınıze gercekten cok ıhtıyacım var :KK43:

Selam canım stresini tahmin edebiliyorum. yerimseniben

Sorunun ne bilmiyorum ama Allah tedavi edilebilir dert versin...

Bende laparoskopi oldum, diren derken sondayı kastediyorsan hiç korkma uyuduktan sonra takıyorlar sen hiçbirşey duymuyorsun.Sonda çok rahatlık oluyor sonrasında. Çok az ağrı oluyor. Teknoloji çok gelişti şimdi. Ertesi gün taburcu olursun.

Allah şifa versin

Yanlış anlamışım :) sonda takılmış ameliyatta oda zaten baygınken takılıyor. Ayıldığımdada zaten sonda çıkarılmıştı. Yani ne takıldığını ne çıkarıldığını hatırlıyorum. Direne gelirse takılmıyor. Zaten kapalı ameliyat olduğu için sanırım gerek duymuorlar. Bende perde vardı onu aldılar. Ona bağlı olarak sadece yoğun regl kanaması gibi kanamam olmuştu. Zaten direni takacakalrı büyüklükte açıklık yok iki küçük dikiş. Bir gece kaldım hastanede. Zaten iki saat sonra ayağa kaldrıyorlar yürütüyorlar. Hatta ikinci lap. yapan doktorum daha tecrübeliydi. Herkes şaşırmıştı ameliyat olmama rağmen rahatlığımı gördüklerinde. Hiç korkma. Başka sorun olursa seve seve cevaplarım.

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar yenı laparoskopı oldum bende gecen hafta salı gunu
sadece amelıyata gırerken halıyle uzuntu oluyor ama sonrasında cok rahattım
zaten agrı kesıcıler yapılıyor bagırsak hareketlendırıcı ılaclar verılıyor gaz ıcın sorun olmuyor
benım sag tupum kapalıydı soldada kıstım vardı onu cıkardılar rahatladı sol taraf ama hala yapısıklıklar varmıs tupte yınede acık dedı dr um en azından olayımmı olmayımmı derdınden kurtuldum
tanısal amaclı cokda gereklı bır operasyon onumuzu gormus olduk.
korkacak bır durum yok genel anestezıyle oluyor zaten
ben medıcalpark goztepede oldum tahlıller vs 1800 e mal oldu bıze

slm kızlar!ben yarın hastaneye yatıyorum,laparoskopi olucam:KK43:(çok korkuyorum:KK43:(korkudan şimdiden nefesim duruyor:KK43:(:-)1shok:

aynen bnde olucam ve cok korkuyorumm , sonta takılmıyomus buna sevındımm.. bide bigece hastanede kalıosun serum falan eve donunce ılacların oluyomu agrıların ıcın..

X