Laparoskopi ne zaman, kimlere yapılır?

slm arkadaslar,benim iki tüpümdede hidrosalpenks olusmus.tüp bebek öncesinde laparoskopi yapılmalıymıs.izmirde hangi hastaneler bu ameliyatı en iyi yapıyor?:KK43:

zakkum ben izmirde erol tavmergende oldum laparoskopıyı bornova şifada yaptı muayenesinde 170 lira semar testi yaptı 40 lira ameliyat için 1800 lra hastaneyede 300 lira vardim yaklasık 2 500 lirayı buldu smyrna 1000-1.500 liraya yapıyormus
tüp bebek tedavisine baslayacaksan zaten tüplerde sıvı birikimi varsa laparoskopı yapacaklarmıs banada smyrna söyledi

Son düzenleme:
Merhabalar,

Dün septum (perde) nedeniyle laproskopi oldum. Korku duyan arkadaşlar için kesinlikle çok basit bi operasyon olduğunu söyleyebilirim. Doktorum septumun filmde görünenden çok daha büyük olduğunu söyledi. Yani bu operasyonu olmasam bi bebeğim olamayacaktı. Kürtaj gibi belki biraz daha zahmetlisi, korku içinde kararsızlıkla beklemek yerine olup kurtulmak daha doğru ve basit diye düşünüyorum. Hepinize geçmiş olsun..

Merhabalar,

Dün septum (perde) nedeniyle laproskopi oldum. Korku duyan arkadaşlar için kesinlikle çok basit bi operasyon olduğunu söyleyebilirim. Doktorum septumun filmde görünenden çok daha büyük olduğunu söyledi. Yani bu operasyonu olmasam bi bebeğim olamayacaktı. Kürtaj gibi belki biraz daha zahmetlisi, korku içinde kararsızlıkla beklemek yerine olup kurtulmak daha doğru ve basit diye düşünüyorum. Hepinize geçmiş olsun..

arkadaşım sen laparoskopi sonrası hemen hamile mi kaldın?

2 tüpünü de aldıran varmı? Bu konudaki görüşlerinizi ve yaşadıklarınızı öğrenmek isterim

Slm canım ben de geçen hafta HSG çekildim bir tüpüm kapalı çıktı diğeri açık ve bir de doktor bana rahmimin küçük olduğunu söyledi tüp bebek merkezine git ve kapalı olan tüpünü aldır dedi onu da Laporaskopi yöntemiyle aldırırsın dedi .Ama öyle hemen kestirip atmak istemiyorum tabi çarelerini arıyacam bu hafta Çarşamba günü fakülte hastanesine gidecem şurda 2gün kaldı ,
bu yazımı okuyanlar bana dua etsin innşallah kapalı olan tüpüm Laporaskopiyle açılır dua edenlerin de ne sıkıntısı varsa Rabbim acilen gidersin yüzünüzü güldürsün ...

Slm canım ben de geçen hafta HSG çekildim bir tüpüm kapalı çıktı diğeri açık ve bir de doktor bana rahmimin küçük olduğunu söyledi tüp bebek merkezine git ve kapalı olan tüpünü aldır dedi onu da Laporaskopi yöntemiyle aldırırsın dedi .Ama öyle hemen kestirip atmak istemiyorum tabi çarelerini arıyacam bu hafta Çarşamba günü fakülte hastanesine gidecem şurda 2gün kaldı ,
bu yazımı okuyanlar bana dua etsin innşallah kapalı olan tüpüm Laporaskopiyle açılır dua edenlerin de ne sıkıntısı varsa Rabbim acilen gidersin yüzünüzü güldürsün ...

canım gittinmi doktora nasıl oldun sonuç aldıracakmısın tüpünü:26:

canım gittinmi doktora nasıl oldun sonuç aldıracakmısın tüpünü:26:

Gittim canım aldırmadım doktorum önce açık olan tüpünden ormal yoldan gebelik deneyecez dedi aldırmak en son çare dedi ondan sonra 6 ay kadar tedavim oldu vajial muayyene oldum sebebi vajinal enfeksiyon iğneler antibiyotikler vajinal kremler kullandım sırayla doktorum ne ilaç yazdıysa kullandım bitirdim böylece beni gebeliğe hazırlıyordu yani sonunda tedavim bitti artık serbestsin dedi biz de yeni başladık çalışmalara ha bir de ben de kan pıhtılaşması var kendi kendime iğne yapıyorum . Rahmim küçük demiştim ya doktor öyle birşey yok dedi gayet normal dedi gebelik oluşunca git gide gelişir gebelikle birlikte dedi şu an moralim eskisinden iyi dua edenlerden ALLAH razı olsun . . .

Gittim canım aldırmadım doktorum önce açık olan tüpünden ormal yoldan gebelik deneyecez dedi aldırmak en son çare dedi ondan sonra 6 ay kadar tedavim oldu vajial muayyene oldum sebebi vajinal enfeksiyon iğneler antibiyotikler vajinal kremler kullandım sırayla doktorum ne ilaç yazdıysa kullandım bitirdim böylece beni gebeliğe hazırlıyordu yani sonunda tedavim bitti artık serbestsin dedi biz de yeni başladık çalışmalara ha bir de ben de kan pıhtılaşması var kendi kendime iğne yapıyorum . Rahmim küçük demiştim ya doktor öyle birşey yok dedi gayet normal dedi gebelik oluşunca git gide gelişir gebelikle birlikte dedi şu an moralim eskisinden iyi dua edenlerden ALLAH razı olsun . . .

hadi bakalım hayırlısı olsun ozaman hakkında en son mart ayında konuşmuşuz seninle ne çabuk geçmiş zaman:26:rabbim yardımcın olsun inşallah:KK16:

hadi bakalım hayırlısı olsun ozaman hakkında en son mart ayında konuşmuşuz seninle ne çabuk geçmiş zaman:26:rabbim yardımcın olsun inşallah:KK16:

Evet zaman çabuk geçti bebğimiz olsaydı daha güzel geçerdi tabi ama yazgı kader tabi Mevla görlim neyler neylerse güzel eyler . . .
Allah razı olsun herşey için teşekkürler seninde Rabbim yardımcın olsun inşallah . . .Teşekkür ederim :)
Benim bu ay ilk kez günüm geçti 2. günü özelde kan testi yaptırdm NEGATİF çıktı sonuç 0,1
bu gün 5. günüm hiç birşey hissetmiyorum , o gittiğimde doktrm DUPBASTON adet düzenleyici yazdı bana onu kullanıyorum hala kırmızı kartı göremedm ama ömrümde ilk kez gecikti bebek yoksa sebebi ne olabilir dedim doktoruma STRES ten yumurtlaman durmuştur ya da ağrı kesici kullanmışsındır ondan olabilir dedi . Kullandığım ilaçlarm var , adetimden gün sonra kullanmıştım yani yeni başladım Haziran 25 te bu gün Temmuzun 23 'ü yani tam 29 gün olmuş 26. gün adet omam gerekiyordu ama yok işte . Kullandığım ilaçlarımsa ilk olarak Fragmin kan cıvılaştırıcı iğne , bebek aspirini , Folic plus yani doktorun dediği gibi ağrı kesici olarak bebk aspirini kullanıyorm ama bu kadar etki yapar mı ya bu ağrı kesiciler hayret çok şaşırdım valla , stres dersen onu bana sorun siz .d .d .d
ama tam da bebek bkledim Ay' a mı rastlar mış bu stres ya olmadı işte :KK43:
Anlaşılan artık kırmızı kartı bekleyecez .
Çünkü bebek için hiç bir belirtim yok 7. haftasında düşükle sonuçlanan gebeliğimde her belirti var dı ama o belirtilerimden hiçbiri yok şu an o yüzden pek heveslenmiyim .
Ama ara sıra beni şüphelendiren tek şey kirpiklerim darmadağınık ve dökülüyo hatta bazen gözlerimin içinden çıkaryrm düşen kirpiklerim o derece yani bu kirpik meselesi de olmasa hiç gelmez aklıma gebelk ihtimal dökülmesin diye kirpik yağı aldım eczaneden ordaki bayan eczacı bile şikayetimi anlatınca hamile misin ki diye sormuştu .
Anlamadığm şey bu ağrı kesiciyi kullanmak zorundaym yani aspirini ee ben onu kullandıkca adet göremeyecm o zaman bu DUSPASTON işe yarar umarım . . .
Rabbim herkesin isteğini gönlünde olanı hakkında hayırlı etsin şu mübarek RAMAZAN GÜNLERİ HÜRMETİNE . . .
Amin .

.

Laparoskopi, göbekten bir iğne ile girilerek karın içinin gözlenebildiği endoskopik bir ameliyattır. Tüplerle ilgili sıkıntı olan hastalarımızda tüplerdeki hasarı ve problemi ortaya koymada altın standard denilen en iyi yöntemdir. Genellikle yine adet bitimi bir hafta içinde ve anestezi altında yapılır. Hastanede 4-6 saat kalındıktan sonra eve gidilebilir. Fakat tüplerle ilgili ciddi problemler varsa, örneğin büyük bir hidrosalpenks çıkarılmış veya karın içi çok yapışık olarak tespit edilmiş ise, bu gibi durumlarda bir gece hastanede yatış ve gözetim önerilmektedir.

Yapılan değerlendirmeler neticesi hiçbir problem tespit edilmeyen çiftlerde de laparoskopi ile tüplerin durumu kesin olarak ortaya konabilir. Yani laparoskopi, çocuk sahibi olmak için başvuran ve yapılan testlerde problem tespit edilemeyen çiftlere, rahim filmi ile tüplerinde problem olduğundan şüphelenilen çiftlere, rahim filmi veya ultrason ile büyük hidrosalpenks tespit edilen ve bu yapıların çıkarılması gereken kadınlara önerilen ve faydası olduğu ortaya konan endoskopik bir ameliyattır.
Adetliyken mi yoksa adetten sonra mı yapılıyor bu ameliyat, ücreti ne kadar okur acaba

X