Dövme Lazer ile Dövme Sildirenler veya Sildirmeyi Düşünenler

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
benim de kaşlarım kalıcı dövme.yaklaşık 4 yıl oldu.rengi yeşile döndü.sildirsem yeniden kaş çıkar mı?ya da bunun üstüne kalıcı makyaj mı yaptırsam?

dövmeci arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Kızlar ben de dövmemi sildiriyorum. Üçüncü seansımı yaptırdım. Sadece rengi soldu dövmemin üç seansta. Nasıl tamamen yok olacak aklım ermiyor. Doktor 1-2 seans
daha gel yeterli olur dedi ama hiç umudum yok...:KK43: 2 ay beklicem sonra 4.seansıma gidicem bakalım neler olacak.

canım halen gidiyor ve sonuctan memnunsan bende düşünüyorum fakat bulundugum şehirde nerde yaptırcagma karar veremedim

arkadaşlar herkese merhabalar.. lazer seanslarımdan 6.sına bugün girdim. yine oldukça acılı dakikalarla geçti. sonuçları kabukları atar atmaz bildiricem.

Merhaba
Ben de 5.seansımı yaptırdım ve bu seansta ilk defa dövmemin kanadığını gördüm. Hala içi nokta nokta kan toplanmış halde. Kabuklanma yok.Umarım normaldir bu:KK43:

Merhaba
Ben de 5.seansımı yaptırdım ve bu seansta ilk defa dövmemin kanadığını gördüm. Hala içi nokta nokta kan toplanmış halde. Kabuklanma yok.Umarım normaldir bu:KK43:

evet normal hatta kanaması daha bile iyiymiş demişlerdi bana o yüzden endişelenmeyin ama cok iyi koruyun dövmenizi sürekli bepantenini eksik etmeyin bir de kesinlikle güneşten koruyun ve su toplamış bölgeleri patlatmayın..

browni sen hangi merkeze gidiyorsun lazerde ve rica etsem dövmenin resmini ekleyebilirmisin?

Son düzenleme:
bende sildirmek istiyorum burda okuyunca gitti cesaret falan acılarr kan toplamalar falan :26::26:

o kadar aciya degecekmi acaba tamamen gecermi bundan emin olamiyorum olsam yarin baslicam.Aklimin ucundan gecmezd dovmemi sildirmek isteyecegim ama su an hic yaptirmamis olmayi ne kadar cok isterdim.:KK6:

arkadaşlar 6. seansım bitti dövmem eskisi kadar net olmasa da gayet belirgin bir biçimde duruyor gittiğim yerden hiç ama hiç memnun kalmadım açıkçası q swich lazer markası dövme sildirmede bu makineyle yapıyorlar ama açıkçası 6.seanstan sonra kesinlikle hiç memnun olmadığımı belirtmek isterim dövmemde ciddi bir silinme hiç olmadı :KK43: ne yapacağım bilmiyorum artık asla dövme yaptırmam kimseye de hiç tavsiye etmem ömrünüz boyunca taşımayacağınız bir dövmeyi sakın yaptırmayın..
bir de acısından korkan arkadaşlar evet çok acıyor cayır cayır yakıyorlar ama dövme büyük değilse katlanabilirsiniz korkmayın benimki toplamda 3 dakika sürüyor ya da sürmüyor belki o kadar bile değil ama önemli olan işlemden sonra oluşan su toplamasını patlatmamak, temiz ve özenli bir şekilde kendi halinde inmesini beklemek ve kesinlikle güneş göstermemek..

off kızlar ya bunları okuyunca nasıl moralim bozuldu kuzenimin omzunda kocaman isim var sildirmek istiyo oda ve bayan görmeye bile tahammülü yok şu an ama silinmiyor ve çok acılı yazılarını okuyunca umudumuz gitti daha hiç bi yerle görüşmedik kesin silinen hiç yokmu burada ? bi de isim başka bi şekle dönüştürülemez mi bilgisi olanlar cevaplarsa çok ama çok sevinirim..

arkadaşlar 6. seansım bitti dövmem eskisi kadar net olmasa da gayet belirgin bir biçimde duruyor gittiğim yerden hiç ama hiç memnun kalmadım açıkçası q swich lazer markası dövme sildirmede bu makineyle yapıyorlar ama açıkçası 6.seanstan sonra kesinlikle hiç memnun olmadığımı belirtmek isterim dövmemde ciddi bir silinme hiç olmadı :KK43: ne yapacağım bilmiyorum artık asla dövme yaptırmam kimseye de hiç tavsiye etmem ömrünüz boyunca taşımayacağınız bir dövmeyi sakın yaptırmayın..
bir de acısından korkan arkadaşlar evet çok acıyor cayır cayır yakıyorlar ama dövme büyük değilse katlanabilirsiniz korkmayın benimki toplamda 3 dakika sürüyor ya da sürmüyor belki o kadar bile değil ama önemli olan işlemden sonra oluşan su toplamasını patlatmamak, temiz ve özenli bir şekilde kendi halinde inmesini beklemek ve kesinlikle güneş göstermemek..

brownii bana özelden yazarmıın rıca edıyorum

Arkadaşlar herkese merhaba. 8. seansım bitmiş bulunmakta. Tabiki oldukça uzun aralar verdim sildirme işlemine bu kadar uzamasının sebebi bu. Dövmeme gelecek olursam dövmenin geneli oldukça silik yer yer bayağı silinmeler olsa da normal bir şekilde çok dibine girmeden bakıldığında dövme belirgin şekilde okunabiliyor. Uzunca ara verdiğim dönemde ise diğer sildirme işlemlerini araştırdım sordum soruşturdum ama en temiz en sağlıklı yöntem şimdilik günümüzde lazer arkadaşlar buna emin olun. Umarım bu teknoloji bir an önce gelişir artık. Çünkü gerçekten bıktırdı beni bu dövme işi ve 10 seanstan önce asla hiç bir dövmenin çıkacağına inanmıyorum. Her işlem oldukça acılı ve kanlı geçiyor ama sonuç hep hüsran malesef :KK43: 9.seanstan sonra yine bilgilendiririm arkadaşlar herkese bu konuda kolay gelsin. Dövme yaptırmayı düşünenler de 50 defa düşünsünler yaptırmadan önce :)

Merhaba Brownii çok geçmiş olsun bende kolumda ki dövmeyi izmirde özel bir poliklinikte sildiriyorum 2.seansa gidiyorum 1. Seansta çok acımamıştı birde ben sürekli bepanthol sürüp yaranın iyileşmesini engellemişim nemli kalmayıp kuruması gerekiyormuş antibiyotik kremi 10 gün sürmemi kesinlikle kabukları yolmamamı ve su toplayan yerleri patlatmamam gerektiğini söyledi bilginiz olsun bol su içmek gerekiyormuş ve kuru üzüm yememi söyledi doktor bir daha dövme yaptırmak mı asla :))

Son düzenleme:
dövme silme kremi iz bırakmadan siliyor, mürekkep ile yapılmayan plastik külü vs ile yapılan dövmelerde iğne izi az birşey kalıyor şimdiki fiyatı nedir bilmiyorum

Merhaba
7 yıl önce hangi akla yaptırdığımı bilemediğim ve 7 yıldır bu dövme yüzünden kısa kollu giymeye hasret kaldığım, denize, havuza giremediğim bir dövmem vardı, şimdi diyeceksiniz herkeste dövme var çoğu kişi dövmeli bunda utanılacak gizleyecek ne var? Hani çocukluğumuzda çıkartmalı dövmeler vardı alır kolumuza yapıştırdık işte benim dövmemde böyle çiklet çıkmış gibi, ayrıca birazda yapı meselesi sanırım, dövmemi kimse görsün istemezdim, 2 yıldır bu dövmeden kurtulmak için denemediğim yol, okumadığım forum kalmadı bu 7 yıllık beladan 2015 yılında kurtulmuş bulunmaktayım. 2 yıldır sanırım bu formu yeni bir çözüm yolu var mı acaba gerekçesiyle yüzlerce kez de okumuşumdur.

Dövmem amatör bir dövme idi, bildiğimiz rapido mürekkebi çini mürekkebi kısaca, amatör makine ile yapılanlardan.

Forumlarda bir çok yöntem okudum karşılaştırma yaptım yorumları ve deneyimleri inceledim, sunulan seçenekler, sıcak domates suyu, sıcak ekmek içi basmak, dövme üzerine meyve asidi ile tekrar dövme yapılması, kremler, TCA ve Lazer.

Domates suyu ve sıcak ekmek basma gerek kullanıcı yorumları gerekse bana göre mantıksız geldiği için bu yöntemleri eledim. Dövme üzerine meyve asidi ile işlem yapılması ve derinin kalın bir kabuk bağlayarak dövme ile beraber sökülmesi işlemi deride kalıcı bir iz bırakan işlem, yaptıran kişilerde bunu gördüğüm için bu işlemden uzak durmaya karar verdim.

TCA ile işe koyuldum, geçen sene 100 liraya siparişle tca denilen asidi ve siparişle gelen yanık kremini aldım TCA denilen asidi dövme alanına çok mu fazla sürdüm, asit çok mu yakıcıydı bilemiyorum ama ne çektiğimi bir Allah bilir birde ben 1 ay arayla 3 kez bu işlemi tekrarladım, bırakın dövmenin çıkmasını dövme dahada koyulaştı ya da bana öyle geldi. renkte herhangi bir açılma olmayan bir dövmeyle kala kaldım, kısaca çekilen acı yanıma kar kaldığı gibi bu dövmeden kurtulamayacağım galiba psikolojisi ile ruh halim fazlaca bozuldu.

Lazerle silme işlemine başvurmaya karar verdim, Lazer pahallı bir işlem, maaşla geçinmeye çalışan ve bunu zar zor yerine getiren bir ekonomik durum mevcut. Hem fiyat almak hemde bunu en ekonomik nasıl başarırız gerekçesiyle Lazerle silme işlemi yapan klinikleri telefonla aradım, dövmemin resimlerini gönderdim. Dövme de öyle küçük bir dövme değil ki, omuzun tamamından başlayan ve kol dirseğinde sonlanan devasa bir dövme. Dövmenin rapido mürekkebi olması nedeniyle dövme çıkarılması garantisi vermeyen kliniklerle ya da çok uçuk fiyatlar veren kliniklerle karşılaştım, İstanbul Nişantaşı'nda bir klinik seans başı 250 TL gibi uygun bir teklifte bulundu. Çalışıyor olmam nedeniyle ancak hafta sonu gelebileceğimi belirttim ve randevu aldım, Ankara'dan sabah otobüse bindim ve İstanbul'a gittim. Lazerle dövme maceramda böylelikle başlamış oldu.

Lazer işlemine başlamadan 10 dakika önce bir krem sürdüler ve lazer işlemi başladı, lazer sadece gıdıklıyor öyle ahım şahım bir acı yok. İşlem bitti ve Ankara'ya döndüm. Deride kırmızılık var oldukça da su topladı, 1 hafa boyunca Bepanten denilen kremi sürdüm ama durum hiç iç açıcı değil dövmede hiç bir açılma yok, 1 ay sonra işlem tekrarlandı, akabinde 1 ay sonra tekrar seans. dövme bana mısın demiyor. Lazerle le bu işlemi yapan kişi, bu rapido mürekkebi, çini mürekkepleri içeriğinde metalik kimyasallar içerir bu nedenle başarı oranı çok az demesin mi! 3 seans için verilen 750 Tl bu arada Ankara - İstanbul arası yol masrafı da dahil paraya mı yanayım, çektiğim yorgunluğa mı bilemedim. Lazer defterini de böylelikle kapatmış ve bu çikletten çıkmış gibi olan devasa dövmeyle ömrümün sonuna kadar yaşamaya razı olmuş oldum.

Bu yıl Mart ayı sonlarında, Ankara Tunalı Hilmi caddesinde bulunan bir binanın eskiyen elektrik tesisatlarının değişmesi gerekiyor ve çalıştığım şirket bu işlemi yapacak malzeme listesi çıkarmak için bu binaya gittim, alt katta bir eczane ve binada iş yerleri olan bir bina, tek tek bu mekanlara girdim bunlardan bir tanesi de özdemir estetik denilen bir klinik, tek tek sigorta priz buat anahtar sayarken gözüme o kabusum olan lazer makinesi ilişti birden, odaları dolaşırken bana eşlik eden Arif beye bu lazerle ne yapıyorsunuz? Sakın dövme siliyoruz bununla demeyin! dedim. Arif bey, dövme siliyoruz tabi ki dedi, Benim dövmemi silemedi ama dedim, güldü. Bakayım dövmeye, baktı. Vaktin var sa birde ben deneyeyim, buyurun deneyin dedim..

Asistana bir sıvı istedi lokal uyuşturucu sıvı emla kremi gibi bir şey sanırım, koluma sürdü ve streç film ile dövmenin üzerini sardı, bu acı duymaman için dedi, bende dayanırım daha önce lazer yaptırdım hissetmedim bile dedim, olsun dedi bu arada siz işlemlerinizi bitirirsiniz filmin 15-20 dakika kalması gerekir dedi, ben binadaki sayım işlerimi tamamladım aradan yarım saat geçti sanırım, ve özdemir kliniğe geldim, uzandım hasta koltuğuna lazerle silme işlemi başladı

Lazer ışını dövme olan bölgeye değer değmez koltuktan fırladım, ben önceki lazer gibi olacağını bekliyorum ya Allah'ım bu ne acı, dayanılır gibi değil, başıma da 3 günlük ağrı girdi, sanırım. İşlem bitti, lazer yeri hissedilir ölçüde kabarmış. 30 gün sonra gel bu arada 3 gün bölgeye hametan adlı kremi sürmeyi ihmal etme dedi ve beni uğurladı, para dedim ücret almayacak mısınız? 30 gün sonra gel, sonuçtan memnun olursan o zaman konuşuruz dendi.

Dövme 1 hafta içinde inanılmaz ölçüde açıldı grileşti, o yanık kabarık durum zaten 2 gün içinde iyileşmişti, kabuklanma su toplama hiç yaşanmadı.

30 gün sonra tekrar Özdemir estetiğe gittim, nasıl dedi durum Arif bey gülerek, çok iyi dedim, o zaman gel bunu 5 ton daha açalım önce, ısıl işlem yapalım üstüne lazerle silme işlemine geçelim. Yalnız dedim bu lazer çok acılı bir işlem yani dayanılır gibi değil, bunun bir çözümü yok mu?, iğneyle deri altı uyuşturma vs. daha önce lazer işlemi gördüm hiç ilgisiz bu dayanılır gibi değil.!

Bunun nedenini sana söyleyeyim dedi, aç dövme olmayan diğer kolu, orada bir alan lazerle bir atış yaptı var mı acı? hissetmedim bile! bak o zaman buda dövme olan bölgeye atış yapar yapmaz koltuktan fırladım. Bunun nedeni şu dedi. Lazer ile deri altına ışın gönderiyoruz bu ışın pigment ile karşılaştığında, pigment ışığı emiyor ve parçalanıyor bu parçalanma anında oluşan enerji deriye kızgın yağ damlamış gibi bir etki gösteriyor, parçalanan boya molekülleri vücudun çöpçüleri olan Makrofajlar tarafından temizlenir ve dövme mürekkebinden kurtulmuş olursun. Daha önce yaptırdığın lazer işleminde bir parçalanma olmamış, olsaydı zaten acıyı hissetmen kaçınılmaz olurdu, dövmen amatör olduğu için mürekkep derinde ve uygulanan lazer hiç bir etki yapmamış. Bu yüzdende acı hissetmemişsin. Bunuda öğrenmiş olduk böylece.

Geldik ikinci seansa da bu acı olayı hala kafada bir sorun. Arif bey soğutucu sprey vuralım dedi ve spreyle lazer uygulanacak bölgeye uygulama yaptı, 10 dakika kadar bekledik önce ısıl işlem ve lazer silme işlemini tamamladık, öyle ahım şahım bir acı yaşamadım. Acı var ama dayanılmaz gibi değil. Fiyat konusunu da hallettik, seans başı 300 TL.

Mayıs ayında 3 seansa girdim, Haziranda 4. seansa girdim kliniğe giderken aşağıdaki eczaneden soğutucu spreyi almayı ihmal etmiyorum. Cephaneyi yanımda götürüyorum kısaca. Şu anda dövmem belli belirsiz gölge halinde esmer tenliyim ve dövme tene göre 1 derece daha koyu durumda. Arif bey bir seans daha yaparız, belki o gölge içinde sadece bir ısıl işlem uygularız duruma göre bakacağız diyor, bu gölge darbe sonucu olan morluk gibi düşün morluk bir süre sonra geçer bu da aynı düzelecektir diyor. Bu aralar seans zamanı da geldi bugünlerde tekrar gideceğim, sanırım ısıl işlem yeterli olacak ama bazı bölgelerde belli belirsiz nokta halinde mürekkep izi var, belki bir seans lazer akabinde 1 ay sonra gölge kaybolsun amacıyla ısıl işlem olacak bilemiyorum artık.

Kısa kollu giyebiliyorum artık ve çok mutluyum. Bu yazıyı benim gibi olan, dövmesini bir sorun olarak gören ve buna bir çözüm arayan kişiler için yazdım, biraz da uzunca oldu ama benim yaşadıklarım bunlar, benim gibi olanlar çözüm arayanlar dövmelerinden kurtulmak isteyenler için bir fikir vermek amacım. Acısız lazer çözüm değil, Dövme silme seansı 5 dakika sürüyor sıkıntı 5 dakika, 4 seans 20 dakika, ama 7 yıllık sıkıntıyı 20 dakikaya da sığdırmış oluyorsunuz. İyi tarafından bakmak lazım.

Sevgiler

Arkadaşlar herkese merhaba. 8. seansım bitmiş bulunmakta. Tabiki oldukça uzun aralar verdim sildirme işlemine bu kadar uzamasının sebebi bu. Dövmeme gelecek olursam dövmenin geneli oldukça silik yer yer bayağı silinmeler olsa da normal bir şekilde çok dibine girmeden bakıldığında dövme belirgin şekilde okunabiliyor. Uzunca ara verdiğim dönemde ise diğer sildirme işlemlerini araştırdım sordum soruşturdum ama en temiz en sağlıklı yöntem şimdilik günümüzde lazer arkadaşlar buna emin olun. Umarım bu teknoloji bir an önce gelişir artık. Çünkü gerçekten bıktırdı beni bu dövme işi ve 10 seanstan önce asla hiç bir dövmenin çıkacağına inanmıyorum. Her işlem oldukça acılı ve kanlı geçiyor ama sonuç hep hüsran malesef :KK43: 9.seanstan sonra yine bilgilendiririm arkadaşlar herkese bu konuda kolay gelsin. Dövme yaptırmayı düşünenler de 50 defa düşünsünler yaptırmadan önce :)
Browniii hala buralarda mısın, dövme sildirme işleminin sonucu ne oldu, ben de düşünüyorum araştırıken bu konuyu buldum, sonucunu çok merak ediyorum

X