Lisans mezunlari icin kpss her sene yapiliyor mu?

Mihmandar_34

Rabbime şükür 🤲
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
5.762
5.077
34
Merhaba arkadaslar, kafamda binbir sorun var inanin bana burdan yardimci olursaniz coook mutlu olurum sizden ricam bu konuyu tasimamaniz.
Simdi sorularima gelecek olursam, ben iki yillik buro yon. mezunuyum ve aciktan dort yilliga tamamliyorum (uluslararasi iliskiler bolumu) eger hepsini verirsem 2018 de mezun olacagim ama merak ettigim bir konu var lisans mezunlari icin kpss her sene yapiliyor mu? Ya da benim bolumum icin alan sinavlari oluyor mu? Sizce iki yilliktan mi girsem yoksa mezun olup dort yilliktan mi girsem hangisi mantikli olacak? Eger oyle olursa mezun olmayip 2018 de iki yilliktan girerim yerlesemezsem mezun olup 2019 da tekrar dort senelikten denerim... Dersaneye gitmeyi dusunuyorum cunku..
Akil verir misiniz kizlar lisansta istenen puan cok yuksek mii?
Cvp larsaniz cok yardimci olacaksiniz.
Tesekkurler.

Ben sana yardimci olayım. Duz memur olmak istiyorsan yani sadece B grubu atamadan gireceksen tabiki iki yillikken gir. Sonra iceriden 4 yillik diploma verip yukselirsin. 2 yilliklar icin sinav cok daha basit liseliler ile giriyorsun. Eger 4 yıllık bitirirsen artik 2 yilliklarin sınavına giremiyorsun ve inan 4 yilliklarin sinavi cok zor. En az 90 almalısınız ki atanabilesiniz. Haa bide su var.kariyer uzmanlik a grubu yani girmek isterseniz ki cok buyuk emek isteyen bir surec o zaman da 4 yillik mezun olmaniz lazim. Kariyer uzmanlik müfettişlik hersene yapilir. B grubu atamalar ise sadece sonu cift olan yıllar yapilir ama ayni puanla defalarca atama deneyebilirsiniz

Ben sana yardimci olayım. Duz memur olmak istiyorsan yani sadece B grubu atamadan gireceksen tabiki iki yillikken gir. Sonra iceriden 4 yillik diploma verip yukselirsin. 2 yilliklar icin sinav cok daha basit liseliler ile giriyorsun. Eger 4 yıllık bitirirsen artik 2 yilliklarin sınavına giremiyorsun ve inan 4 yilliklarin sinavi cok zor. En az 90 almalısınız ki atanabilesiniz. Haa bide su var.kariyer uzmanlik a grubu yani girmek isterseniz ki cok buyuk emek isteyen bir surec o zaman da 4 yillik mezun olmaniz lazim. Kariyer uzmanlik müfettişlik hersene yapilir. B grubu atamalar ise sadece sonu cift olan yıllar yapilir ama ayni puanla defalarca atama deneyebilirsiniz
Memurluk icin konu acmistim evet, tesekkur ederim. 2019 da lisanstan basvurmak istesem duz memurluk icin basvuramaz miyim peki? Sadece cift yillarda mi girmem gerek? Bu yil olan kpss sinavi memurluk icin degilmiydi? Coook karisik bir sistem inanin dersane ile gorusmeden cozemeyecegim sanirim...
Tesekkur ederim.

2017 de yapılan B Grubu atama icin degil A grubu ve öğretmenlik icindir. Duz memurluk yani B grubu atama sadece cift yıllarda yapılır. Asil siz yanlis bilgilendirme yapmayın. .

Lisans mezunları için kpss demiş okudunuz mu? Ayrıntılı bilgi içermeyen genel bir cümle kurmuş, sizin mesajınızı alıntılamadım hatta okumadım bile yani cevabım size değildi.

Lisans mezunları için kpss demiş okudunuz mu? Ayrıntılı bilgi içermeyen genel bir cümle kurmuş, sizin mesajınızı alıntılamadım hatta okumadım bile yani cevabım size değildi.
Yazan arkadas dogru yazmis ama. Ben onu desteklemek amacli yazdim. Konu sahibi lisans mezunu olarak duz memurlugu soruyor. O da sadece cift yillarda yapiliyor. Bu yil B grubu atama yok. Sadece müfettişlik uzmanlık kariyer sinavlari var bu yil.

Yazan arkadas dogru yazmis ama. Ben onu desteklemek amacli yazdim. Konu sahibi lisans mezunu olarak duz memurlugu soruyor. O da sadece cift yillarda yapiliyor. Bu yil B grubu atama yok. Sadece müfettişlik uzmanlık kariyer sinavlari var bu yil.

Uluslararası ilişkiler alan sınavı için soruyor sandım ben :)

Memurluk icin konu acmistim evet, tesekkur ederim. 2019 da lisanstan basvurmak istesem duz memurluk icin basvuramaz miyim peki? Sadece cift yillarda mi girmem gerek? Bu yil olan kpss sinavi memurluk icin degilmiydi? Coook karisik bir sistem inanin dersane ile gorusmeden cozemeyecegim sanirim...
Tesekkur ederim.
2019 da B gruhu atama giremezsiniz

Alan sinavi her yil yapiliyor dogru ama sadece uluslararası iliskilere girmesi yetmez. Hukuk iktisat maliye muhasebe herseye girecek.yoksa puan hesaplanmiyor

Biliyorum biliyorum hani bölümü o ya, onu okuyup yazdım. Atanmak istediği alan u. i. sandım. Siz bayağı bilgilisiniz bu konuda ne güzel :)

Her seye girecek derken? Kusura bakmayin bilmedigim icin boyle didikleyip soruyorum :KK43:
Yani o oturumlara da girmek zorundasiniz. Kpss de A grubu icin 120 farkli puan türü var.her kurum farklı puan ister. Kimi hukuk kimi iktisat agirlikli alir. Bu dediklerim müfettişlik uzmanlik icin.direk atama yani duz memurluk icin sadece genel kultur genel yetenek yapmaniz yeterli

O zaman benim mezun olmayip 2018 on l
Yani o oturumlara da girmek zorundasiniz. Kpss de A grubu icin 120 farkli puan türü var.her kurum farklı puan ister. Kimi hukuk kimi iktisat agirlikli alir. Bu dediklerim müfettişlik uzmanlik icin.direk atama yani duz memurluk icin sadece genel kultur genel yetenek yapmaniz yeterli
O halde ben sansimi B grubundan deneyeyim en mantiklisi bu. Bu yuzden de 2018 de aof den mezun olmamam gerekiyor. Ki kasim 2018 de on lisanstan sinava girebileyim. Dogru anlamisim degil mi?

X