Lisans mezunlari icin kpss her sene yapiliyor mu?

Lisans diplomanız varsa bence 2018 kpss hazırlanın merkezi atama ile atanmaya çalışın. Sonra isterseniz A grubu çalışırsınız.
Maalesef yok. Eger aof den tum dersleri gecersem seneye bu zaman mezun olacagim. Ancak kpss sinavi mayista ve aof sonuclari haziran da belli oluyor. Bir ay ile kaciriyorum sanirim :KK43:

Maalesef yok. Eger aof den tum dersleri gecersem seneye bu zaman mezun olacagim. Ancak kpss sinavi mayista ve aof sonuclari haziran da belli oluyor. Bir ay ile kaciriyorum sanirim :KK43:
O zaman önlisanstan hazırlanın. Yani önceliğiniz iyi kötü bir yere atanmak olsun, gerisi daha kolay olur yine çalışır başka kuruma geçersiniz.

2018 lisans kpss ye girebilirsin.sadece alım olduğu zaman mezun olmuş olmak şart.ki zaten olursunuz da.puanını kullanabilirsin.ama bir lisans mezunu olarak tavsiyem b grubundan atanmak istiyorsan kesinlikle önlisans sınavına adam akıllı hazırlanıp 2 yıllık olarak sınava girmek.hatta ben yerinizde olsam bir dersimi bırakır şansımı ilk önlisans olarak denerim.atanmaları daha kolay

2018 lisans kpss ye girebilirsin.sadece alım olduğu zaman mezun olmuş olmak şart.ki zaten olursunuz da.puanını kullanabilirsin.ama bir lisans mezunu olarak tavsiyem b grubundan atanmak istiyorsan kesinlikle önlisans sınavına adam akıllı hazırlanıp 2 yıllık olarak sınava girmek.hatta ben yerinizde olsam bir dersimi bırakır şansımı ilk önlisans olarak denerim.atanmaları daha kolay
Herkes ayni seyi soyluyor, lisanstan alim zor oldugu gibi puanlari da yuksek oldugu icin cogu kimse tercih etmiyor sanirim bu yuzden. B grubu bile olsa lisanstan 85 ustu istiyorlar genel olarak baktigimizda..
Tesekkur ederim, 2019 da mezun olursam eger 2018 kpss lisansina basvurabilirsem benim icin super olur ancak yuksek puan cikarabilir miyim o mechul iste......

Peki aof den 2019 da mezun olursam benim 2018 kpss sonucumla bir yere iki sene boyunca on lisanstan atama bekleyebilirim degil mi?
Evet, bekleyebilirsiniz. Lisanstan 2020de de atanabilirsiniz. Sistem değişmediyse tabi, benim dönemimde böyleydi, 3. Sınıfta sınava girip mezun olur olmaz atanan oldu. Önemli olan tercih döneminde mezun durumunda olmak.

Yeni başladığınız için size öyle geliyor. Siz çalışmaya başlayın bence karışık olan kısım o :) gerisi çorap söküğü gibi gelir
Haklisiniz sanirim oyle :) mezun olma durunlari beni cok endiselendiriyor, dersane programi ile calismayi dusunuyorum kafada bunca soru varken, rahat dusunemiyor insan :)

İşletme mezunuyum.alan hiç düşünmedim sınavlarla ömrümü tüketmek istemiyorum.normal memur olarak atanayım yeter dedim.şimdi alım olmasını bekliyorum işte.kadro açılacak da ben başvuru yapacam sıralamaya girip mülakata çağrılıp mülakatı geçtikten sonra memur olacağım:işsiz:

İşletme mezunuyum.alan hiç düşünmedim sınavlarla ömrümü tüketmek istemiyorum.normal memur olarak atanayım yeter dedim.şimdi alım olmasını bekliyorum işte.kadro açılacak da ben başvuru yapacam sıralamaya girip mülakata çağrılıp mülakatı geçtikten sonra memur olacağım:işsiz:
Turkiyede calismanin zorlugu :KK43: puanin yuksek ise atanirsin niye olmasin :KK66:

İşin kötü yani atanma ve atanamama arasında olan bir puanim var.her ikisi de olabilir.:KK48:bekleyip göreceğim.hayırlısı olsun bu sinavlarla ugrasan herkesin hakkında.

2016'da da yapıldı 2017'de de. Kesin bilgimiz olmayan konularda yanlış yönlendirmeyelim lütfen.

KPSS her yıl yapılıyor mu?

Evet, KPSS her yıl yapılmaktadır. Ancak her yıl aynı puan türü hesaplanmamaktadır. Her yıl her öğrenim düzeyi sınava girememektedir.

Tek yıllarda yapılan KPSS

Tek yıllarda yapılan KPSS'ye sadece lisans (4 yıllık) mezunları katılabilmektedir. Tek yıl puanlar, A grubu memurluk ve öğretmenlik başvurularında kullanılabilmektedir. Öğretmen adayları P10 ve P121 puan türleri ile tercih yapmaktadır. Diğer puanlar (P93-P94 hariç) ise A grubu alımlarda kullanılmaktadır.

Çift yıllarda yapılan KPSS

Çift yıllarda yapılan KPSS'ye lise, önlisans ve lisans mezunları katılabilmektedir. Çift yıl puanları A grubu, B grubu ve öğretmenlik atamalarında kullanılmaktadır. Şimdi puan türü bakımından bunları detaylı ele alalım.

Link: http://www.sinavtakvim.com/node/773

X