Lütfen Ama Lütfen Akıl Danışmaya İhtiyacım Var

Maariftakvimi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2018
1.710
2.691
Kızlar herkese günaydın konuyu uzatmadan sizi yormadan nasıl anlatabilirsem oyle anlatmaya çalışacam gercekten herkesin dusuncesinden fikirlerinden destek almaya ihtiyacım oldugu icin burdayim.
Öncelikle belirteyim 4 aydır psikolog destegi alıyorum yakın zamanda psikiyatriye gitmeye başladım. Ben ülkedeki bir cogumuz gibi sevgisiz bir ailede anne baba sevgisinden uzak büyüdüm (artık bunu çok dert etmiyorum çünkü artık ülkenin 95 dogumlularindan önce cogunlugun bu sorunu yaşadığını düşünuyorum)
Dogrusu cocukluk ve ergenlikte cok daha uzulmeme ragmen 5-7 yıldir durumu kabullendim
Benim soyle bir sıkintım varki (belkide hastalık) rahat rahat bir erkekle enerjim uyusmuyor ama oyle birine denk geldimmi onu hayatımin merkezine koyuyorum sevme duygusunu siddetliyaşıyorum ve kendime gorsel olarak guvenmedigim platonik olarak icten ice yaşıyorum ve her seferinde o insanı kaybetme gercegini yasiyorum baskasiyla mutlu oldugu finaliyle bitiyor hikayem .
Her seferinde uzulup kırılıp bir sure sonra alisiyorum.
Daha onceden bir konu açmıştım belki denk geleniniz vardır.Biriyle tanismustim psikolojik olarak bana olumlu yonde cok etkisi oldu onunla tanıştıktan sonra bendeki olumlu degisikligi disardan farkeden arkadaslarim oldu hatta psikologa gidiyorum o iyi geliyor diye dusunenler bile vardı.Bazen konusunca biz sadece arkadasiz eger duygusal birsey olursa biter arkadasligimiz diyordu oyle olunca bende acikcasi kaybetme korkusuyla duygularimi mi bastirdim boşluk döneminde hayranlik diyerek mi gecistirdim bilmiyorum en son iliskisi olunca burada paylastim.uzuldum ettim zaten cok uzun surmeden bitti o donemde tekrar konusuyorduk ki biriyle tanisti suan cok yeni baslayan iliskileri var ve ben resmen yikildim
Arkadas olarak kalamayacagimi soyleyip gorusmeyide kestim kendimi toparlayamiyorum gorustugu kisinin eksi hesabını biliyorum günlük gibi paylasimlari var kızın duygularını iliskinin seyrini adım adım görebiliyorum baktikca canım daha cok yaniyor bakma diyeceksiniz ama bakmadan yapamiyorum.Zaten kotuydum gecen gece sehir disina basbasa zaman gecirmek icin bir yere gittiklerini gordum cok cok sacma biliyorum ama kendimi aldatilmis kadin gibj hissettim basimi duvara caka caka saclarimi yolarak agladim kendime geldigimdw sacmalama ne yapiyorsun dedim ki normalde en suursuz anlarimda boyle birsey yapmam sonraki gece banyoda aklima geldi basimi fayanslara caktigimi hatirliyorum gece aklima gelince nefes alamayaxak gibi oluyorum balkona yada cana nefes almaya cikmak istiyorum kendimi o bosluktan asagi biraksam icimdeki butun acı dinecekmis gibi bir his kapliyor.Normalde ben olumden korkan intihar edenlerin nasil boyke bir cesaret gosterdigini anlamayan biriydim.

Durumu psikologumla paylaşınca aktif degim ama pasif intihar egilimin var devam ederse lutfen psikiyatriye forun dedi psikiyatriye gittim ilaclar verip gönderdi kullaniyorum ilaclari ama aklimdan çıkaramıyorum.Hem onu cok özlüyorum hem o kizin ona olan hislerini bildikce canim daha cok aciyor katlanamiyorum

Kendi kendime aldatilan kadinlar o psikolojiyle nasil yasiyirlar nasil dayabiyorlar diyirum sonucta karsimda bana en ufak bir umut vaad etmemus bir insan icin ben bu hale geldim.

Bendeki sorun şu ki 7 yil icerisinde farkli
zamanlarda 4 ayri psikologa 3 ayri psikiyatri uzmanina gittim malumunuz devlet hastanesi olunca yogunluktan dolayi psikiyatrinin cokta dinleme durumu olmuyor ilac yazıp gonderiyorlar.Ama psikologa farkli süreçlerde hangi sıkintıyla gidersem gideyim sonuç olarak altinda sevgisizligin ozelliklede kendimi sevmeyisimin yattigini söyluyor.

Oyle ki artik hipnoz tedaviye mi başvursam diye dusundum uzun zamandir gorusmedigim bi arkadasim var psikolog ona sordum herkesin yapamayacagi birsey zarar gorme ihtimalin olur dedi universiteden bi hicasina yonlendirdi adam kibrista 2 ay burda kalmaniz lazim dedi ben hem is anlaminda hemde maddi olarak boyle birseye guc yettiremem.

Gercektej kendim icin daha baska ne yapabilirim bilmiyorum

Birde burada paylasmaya cekiniyorum ama bu kisiyi ben sanalda tanidim sanal olunca sanki ergensi basit geliyirmus gibi derdimi herhangi bir arkadaşimla bile paylasamiyorum.Arkadaslarim durumumun kotu oldugunun farkinda zaten coguda yzagimda is sıkıntıları deyip gecistiriyorum ama gercekten ise gidip gelnek nefes bile almak beni yoruyor sanki.

Konuyu karman cormsn anlattiysam hepinizden ozur dilerim

sanırım aile sevgisi görmediğiniz için sevgiyi başkalarında arıyorsunuz ve bu nedenle sağlıklı düşünemiyorsunuz. kabullendim demişsiniz ama bence hala kabul etmiş değilsiniz bu durumu. hayatınızın merkezinde olması gereken sizsiniz başkaları değil. siz mutlu olursanız onlar da olur. lütfen artık kendinize dönün.

Bu kadar problem yaşiyorken flortleşmek ne kadar dogru bilemedim. Once iyileşseniz sonra sevgili işlerine baksaniz daha iyi.
Acikcasi hayatima en başta boyle sorunlari olan bir insani sokmak istemezdim ben. Bu kendini sevmeme vs enerjilerinizi karşi taraf illa ki hissediyordur.

Tepkileriniz çok abarti zaten. Bu enerjiyle baslayacaginiz iliskiler daha cok zarar verebilir size. Once kendi durumunuzu iyileştirin.

sanırım aile sevgisi görmediğiniz için sevgiyi başkalarında arıyorsunuz ve bu nedenle sağlıklı düşünemiyorsunuz. kabullendim demişsiniz ama bence hala kabul etmiş değilsiniz bu durumu. hayatınızın merkezinde olması gereken sizsiniz başkaları değil. siz mutlu olursanız onlar da olur. lütfen artık kendinize dönün.
Illaki etkisi vardir zaten cozum alabilmek adina suan cok ciddi maddi sıkintidayken terapi aliyorum elimden geleni yapiyorum bi cabam var ama cabalarimin hep sonucsuz kalmasi bwni yoruyor artik dayanamaz tahammul edemez hale geldim onceki durumlarda uzulsem dahi bir sekilde kendime gelebiliyordum ksc hafta oldu yok kendimi toparlayamiyorum

Bu kadar problem yaşiyorken flortleşmek ne kadar dogru bilemedim. Once iyileşseniz sonra sevgili işlerine baksaniz daha iyi.
Acikcasi hayatima en başta boyle sorunlari olan bir insani sokmak istemezdim ben. Bu kendini sevmeme vs enerjilerinizi karşi taraf illa ki hissediyordur.

Tepkileriniz çok abarti zaten. Bu enerjiyle baslayacaginiz iliskiler daha cok zarar verebilir size. Once kendi durumunuzu iyileştirin.
Hicbir yaklasimim ozellikle flortlesmek maksatli olmadi ki maalesef flortlesmeyi becerebilen biri degilim

(Çok saglikli bir durum olmadiginin farkindayim ) hoslandigim kisilerde karsiligi bile olmasa uzunca bir sure kendi icimde sadakat soz konusu yani mesela platonik olarak bir yili askin icimdekiyle yasiyorum yani demem o ki oyle sık flortlesmeler soz konusu degil ama iste olunca bile sonrasi bende travma etkisi gibi...

Kendimi sevmeyisimin karsi tarafa illaki enerji yoluyla iletildigini bende düşünüyorum onun disinda icimde firtinalar kopsa bile rahatsiz etmemek adina duygularimi bile saklamaya calisiyorum zaten bu son durumda kendisine ben onu kiskaniyorken arkadas olarak devam edeneyecegimi soyleyip mutluluklar dileyerek cekildim aradan.
Kizi takip etmemek icin uygulamayi sildim hesabi kapatttim ama normal siteden yine bakiyorum bakinca alt ust oluyorum telefon elimdrydi yemek yerken kizin paylasimini gordum lokmalarim resmen bogazima dizildi elim ayagim titreyerek kalktim masadan

Kendinizi sevin lütfen, önce siz kendiniz için bir şeyler yapın çok klasiktir bu kelimeler ama çokta verimlidir.
33 yaşındasınız olgunluğunuzla bu durumu aşacağınıza inanın, birçok erkek hayatınıza girebilir ama siz sağlıklı olmadığınız sürece bu durum sizi mutlu etmeyecek. Kendi adımlarınıza, kararlarınıza güvendiğiniz zaman mutlu olursunuz.O kişiye yada sevgilisinin sosyal medya hesaplarına bakarak zaten birşey çözülmez bilinç altınızda sürekli döner durur, ilk yapmanız gereken bu durumları hatırlatacak herşeyi ortadan kaldırın engelleyin görmeyin duymayın

Tedaviniz bitene, iyileşene kadar karşı cinsten uzak durun derim.
Arkadaş ilişkileriniz nasıl

Siz ilk önce iyileşin, sizin aöacımız birini bulana kadar iyileşme gibi hedef odaklı. Saplantı gibi ve buradan bile hissediliyor. Mutlaka biri çıkar karşınıza da sizin sağlıklı bir ilişki kurabilmeniz için ilk önce kendinizi iyileştirmeniz gerekiyor. Siz zannediyorsunuz ki biri çıkacak rüyalarınızı beyaz atlı prensi ve sizin tüm sıkıntılarınız bitecek. Böyle yaparsanız kendinizi başkasının merhametine bırakmış olursunuz. Yapmayın

Siz ilk önce iyileşin, sizin aöacımız birini bulana kadar iyileşme gibi hedef odaklı. Saplantı gibi ve buradan bile hissediliyor. Mutlaka biri çıkar karşınıza da sizin sağlıklı bir ilişki kurabilmeniz için ilk önce kendinizi iyileştirmeniz gerekiyor. Siz zannediyorsunuz ki biri çıkacak rüyalarınızı beyaz atlı prensi ve sizin tüm sıkıntılarınız bitecek. Böyle yaparsanız kendinizi başkasının merhametine bırakmış olursunuz. Yapmayın
Durumumun yaklasimimin hic saglikli olmadiginin farkindayim zaten bunun icin cabaliyorum antidepresanlara karşı onyargim olmasina ragmen hic tereddutsuz kabul ettim elimden ne geliyorsa cabaliyorum bi yerde tikanip kaliyorum daha fazla ne yapabilirim hicbir fikrim yok ama gercekten oncesinde ne kakbimin bu kadar acidigini hatirliyorum nede hayatimi büsbütün etkiledigini

Zaten durumun sizde farkındasınız psikolojik olarak bir takım sıkıntılarınız var.
Benim naçizane tavsiyem kendinize vaktinizi fazlası ile meşgul edecek bir hobi bulmanız ve onunla ilgilenmeniz.
Bu dikiş, resim, ebrû sanatı, el işi, enstrüman çalma, farklı bir yabancı dil öğrenme olabilir.
Yani hem seveceğiniz zevk alabileceğiniz hem de size yeni bir ufuk açacak her şey olabilir.
Bir işle ne kadar meşgul olursanız beyniniz takıntılarınızdan o kadar uzak olur.
Ne kadar az zamanınız olursa o kadar az düşünme fırsatınız olur ve dolaysı ile atlatmanız daha kolay olur.
Birde bolca dua edin, karşınızda biri varmışçasına sesli bir şekilde konuşarak hislerinizi anlatarak yaratandan yardım isteyin bu da bir nevi terapi oluyor insana ve çok rahatlatır
ALLAH kolaylık versin.

Tedaviniz bitene, iyileşene kadar karşı cinsten uzak durun derim.
Arkadaş ilişkileriniz nasıl
Bulundugum sehirden arkadaskarimin cogu gitti ben asiri sekilde asosyalkestim çevremde kendime yakin hissettigim neredeyse kimse yok.

Cevremde karsi cinstende kimse yok sadece bu kisi benim yaotigim bkr yoruma karsilik mesaj atmisti bana orda konustukca ilerledi
Bende normalde ne genel hayattan nede sanal hayattan erkeklerle cok rahat muhabbeti ilerletip yurutemiyorum cok nadiren oluyor bu durum yani ondan oncede yazanlar oluyordu sonrasindada oldu ama hiçbiriyle de bi kac mesajdan oyesi olmuyor normal muhabbet bile edemiyorum

Gezi grupları koşu grupları var, spora yazılın tek başına depresyon ilaçla terapiyle düzelmez ki. Mutlaka egzersiz şart. Meşguliyet bulun yendiğiniz içtiğiniz de önemli

Burda bazilari cok duygusuz cok duyarsiz sekilde yaziyor. Durumu hic anlamadikari cok belli. Yok "Once kendinizi sevin", yok "cok takinti yapmissiniz". Anlatin sayin Einstein. Olayi cozmussun. Konu sahibi bunlari hic bilmiyor zaten. Ilk senden duydu! Gercekten ic dunyaniz cok ama cok sig!

Kendinizi sevin lütfen, önce siz kendiniz için bir şeyler yapın çok klasiktir bu kelimeler ama çokta verimlidir.
33 yaşındasınız olgunluğunuzla bu durumu aşacağınıza inanın, birçok erkek hayatınıza girebilir ama siz sağlıklı olmadığınız sürece bu durum sizi mutlu etmeyecek. Kendi adımlarınıza, kararlarınıza güvendiğiniz zaman mutlu olursunuz.O kişiye yada sevgilisinin sosyal medya hesaplarına bakarak zaten birşey çözülmez bilinç altınızda sürekli döner durur, ilk yapmanız gereken bu durumları hatırlatacak herşeyi ortadan kaldırın engelleyin görmeyin duymayın
Inanin kendi adima elimden ne geliyorsa yapiyorum bakmamin bana iyi gelmediginin farkindayim sirf bakmamak icin uygulamayi sildim hesabi kapattim ama bi sekildw siteden acip bakiyorum en fazla kendime bi kac saat mani olabiliyorum.
Kimseden hoslanmadim etkilenmedim diyemem dogal olarakta psikolojik olarakta etkilendim ama hicbir zaman boyle olmadim gunden gune iyilesecegim diye beklerken daha kotu oluyorum js yerinde aglamamak komik duruma dusnemek icin kendimi zir tutuyorum

Yaşını bilmiyorum da ergen değilsin belli de davranışların çok abartılı.

Mutlu olmayı hak ediyorsun buna eminim. Yeter ki sen de buna inan.

Biraz sakin olmaya çalış.

Allahım karşına iyi insanlar çıkarsın inşallah.
Iyo niyetiniz guzel yaklaziminiz icin tesekkur ederim maalesef ergen ddgilim bu ruh halini ergenligimde yaşamadım mesaji okuyunca keske ergen olsaydim dedim buyuyunce gulerek hatirlayacagim birsey olur diye ama ilerde bitince en iyilesmis halimle aptallik diye animsarim

Kac haftadir gecsin diye bekliyorjm ama gececegide yok gibi

Iyo niyetiniz guzel yaklaziminiz icin tesekkur ederim maalesef ergen ddgilim bu ruh halini ergenligimde yaşamadım mesaji okuyunca keske ergen olsaydim dedim buyuyunce gulerek hatirlayacagim birsey olur diye ama ilerde bitince en iyilesmis halimle aptallik diye animsarim

Kac haftadir gecsin diye bekliyorjm ama gececegide yok gibi
Rica ederim.

İnan sadece ergenlik anılarımızı gülerek hatırlamıyorum.

Geçen sene ben de problemli bir dönem geçirmiştim. Geçti şükürler olsun diyerek de ağlamalı gülmeli anıyoruz evde kocamla.

Senin de bu sıkıntıların geçecek inşallah. Yeter ki biraz da olsa kendinle barışmaya çalış. Gerisi daha kolay.

Allahım yardımcın olsun inşallah.

Rica ederim.

İnan sadece ergenlik anılarımızı gülerek hatırlamıyorum.

Geçen sene ben de problemli bir dönem geçirmiştim. Geçti şükürler olsun diyerek de ağlamalı gülmeli anıyoruz evde kocamla.

Senin de bu sıkıntıların geçecek inşallah. Yeter ki biraz da olsa kendinle barışmaya çalış. Gerisi daha kolay.

Allahım yardımcın olsun inşallah.
Aslinda son dönemlerde ailevi olarak cok sıkintıli donemlerden gectim hatta yakin zamanda birde hemen ustune bu durum gelince sanirim kaldiramadim cozum icin elimden geleni yapiyorum maddi durumum cok sıkisik olmasina ragmen terapi aliyorum terapinin yeterli gelmeyecegini dusunup psikiyatriye başladım kafami oyalayacak seyler bulmaya calisiyorum ama inanirmisiniz nefes almakta bile gucluk cekiyorum bu hissi kimseye tarif edememek cevrenizden kimseyle konuşamamak cok uzucu

Bu arada sizin sorunlarinizin bitmis olmasina sevindim umarim bir daha yasamazsiniz

X