LÜTFEN BİR AKIL FİKİR VERİN

Evet aynı yaştalardı,ben artık eşimede acımaya başladım 2 oğluda o kadar sorumsuz ki asla laf söz dinlemiyorlar hani gurur ve ardan yoksunlar…Ben eskiden eşime çok kızardım inanın insanın içinde olması gerekiyo bazı şeyler…Bu çocuklara söylüyorsun söylüyorsun aynı
Sorumsuz olmaları başlarındaki, pardon başlarında olmayan baba figürü yüzünden olabilir mi?

Sorumsuz olmaları başlarındaki, pardon başlarında olmayan baba figürü yüzünden olabilir mi?
Ya arkadaşlar yapmayın babasının sadece işleri rast gitmiyor gerçekten çok çalışkan bir adamdır,ilgi gösterdi hep çocuklarına üstelik hırsızın hiç mi suçu yok 😅

Iki kere evlenmis iki cocugu olan biriyle evlenip ustune iki cocuk yapmak. Sizde cok mantikli kararlar vermemissinizki 27 yasindaki cocuguna laf ediyorsunuz. Babalari oldugu icin kac yasina gelirse gelsin sorumlulugunu ustleniyor mecburen sizde. Sorun sizin boyle bir evlilik yapmis olmaniz bence. Ne adamda suc var evine aldi diye ne de cocugunda, hata yapmis donmus. Annesiyle kalmasi icin laf etseniz adamin bes kurusu yokmus eski evlerindeki kirayi odemedigi icin zaten evi kapatmis annesi simdide kirayi odeyemezki. Cekeceksiniz ya da bosanip kendinize bir hayat kuracaksiniz baska secenek yok.

Maşallah eşiniz yememiş içmemiş durmadan çocuk yapmış ne bileyim hata en başta yapılmış iki çocuklu biriyle evlenmek kolay mı? Ayrıca kaç yaşına gelmiş çocuklar bir zahmet çalışsınlar. Ama suç eşinizde böyle bir adamla devam edemezdim

YA ARKADAŞLAR SİZ İYİ MİSİNİZ,KAH ANNEDE KAH BABADA DEDİNİZ SUÇ O OLMADI OTURDUNUZ BENİ SUÇLU İLAN ETTİNİZ BEN HER DURUMDA YAŞADIĞIM ŞEYLERİN ARKASINDA DURDUM,HEP EN ZOR DURUMDA KALAN BEN OLDUM,KENDİME ASLA LAF SÖYLETMEM KUSURA BAKMAYINDA GEREKSİZ DUYAR KASMAYIN ÇOCUĞUNUZDA BÖYLE SAÇMA SAPAN BİR DURUMLA KARŞILAŞIRSANIZ BÖYLE SAKİN VE HEP KENDİNİZİ SUÇLAYICI İFADELER KULLANIN OLUR MU 😂BURASI DERTLEŞME FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPMA YERİ DEĞİLDE RESMEN EGO TATMİN ETME YERİ OLMUŞ NEYSE BUYRUN DEVAM EDİN BOL BOL KINAYIN BAŞINIZA GELİNCEDE BİR ANNE BABA OLARAK SADECE BENİMDİ SUÇ DERSİNİZ,FITRATTAN MAYADAN Bİ HABER İNSANLAR

YA ARKADAŞLAR SİZ İYİ MİSİNİZ,KAH ANNEDE KAH BABADA DEDİNİZ SUÇ O OLMADI OTURDUNUZ BENİ SUÇLU İLAN ETTİNİZ BEN HER DURUMDA YAŞADIĞIM ŞEYLERİN ARKASINDA DURDUM,HEP EN ZOR DURUMDA KALAN BEN OLDUM,KENDİME ASLA LAF SÖYLETMEM KUSURA BAKMAYINDA GEREKSİZ DUYAR KASMAYIN ÇOCUĞUNUZDA BÖYLE SAÇMA SAPAN BİR DURUMLA KARŞILAŞIRSANIZ BÖYLE SAKİN VE HEP KENDİNİZİ SUÇLAYICI İFADELER KULLANIN OLUR MU 😂BURASI DERTLEŞME FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPMA YERİ DEĞİLDE RESMEN EGO TATMİN ETME YERİ OLMUŞ NEYSE BUYRUN DEVAM EDİN BOL BOL KINAYIN BAŞINIZA GELİNCEDE BİR ANNE BABA OLARAK SADECE BENİMDİ SUÇ DERSİNİZ,FITRATTAN MAYADAN Bİ HABER İNSANLAR
Büyük harflerle yazınca daha haklı olmuyorsunuz ve bu şekilde yazmak yasak.Çocuklar çok mutlu büyümemiş demek ki,bir şeyleri yanlış biliyorsunuz.Dağılmış ailelerin çocukları genelde sorunlu olur,kınamıyoruz,ego da tatmin etmiyoruz ama gerçekleri söylememiz hoşunuza gitmiyor o kadar.Siz bu adamla evlenirken çocukları olduğunu biliyordunuz ve bunları göze alarak evlendiniz değil mi?O halde ya bu deveyi güdeceksiniz, ya da bu diyardan gideceksiniz.28 yaşındaki kazık kadar adam için herhangi bir öneri sunamayız biz de.

Büyük harflerle yazınca daha haklı olmuyorsunuz ve bu şekilde yazmak yasak.Çocuklar çok mutlu büyümemiş demek ki,bir şeyleri yanlış biliyorsunuz.Dağılmış ailelerin çocukları genelde sorunlu olur,kınamıyoruz,ego da tatmin etmiyoruz ama gerçekleri söylememiz hoşunuza gitmiyor o kadar.Siz bu adamla evlenirken çocukları olduğunu biliyordunuz ve bunları göze alarak evlendiniz değil mi?O halde ya bu deveyi güdeceksiniz, ya da bu diyardan gideceksiniz.28 yaşındaki kazık kadar adam için herhangi bir öneri sunamayız biz de.
Tamm kardeşim şimdi gidin en baştaki mesajımı okuyun kim haklı kim haksız diye sormamışım.Olayı anlatmışım sizden bir öneri beklemişim ben haklı çıkmak istemiyorum zaten sadece yorum yaparken biraz anlayış bekliyorum..Her çocuk böyle diye bir kural mı var ben 20 yaşımda çalışıyordum kazandığımı babama veriyordum,çocuk var çocuk var…Destanlar yazılmasındansa yapacak pek bişey yok demenizde yeterli ego derken bundan bahsediyorum

Ben daha kötü bir ailede büyüdüm ve hep aileme destek çıktım bir günden bir güne onlara yük olmadım, fıtrat ve maya denen şu olguyu kabul edin ve birileri bir yanlış yaparken psikologlar gibi çocukluğuna inmeye çalışmayın zira tahsil meselesi

Ben daha kötü bir ailede büyüdüm ve hep aileme destek çıktım bir günden bir güne onlara yük olmadım, fıtrat ve maya denen şu olguyu kabul edin ve birileri bir yanlış yaparken psikologlar gibi çocukluğuna inmeye çalışmayın zira tahsil meselesi
Sizde bu adamla evlenerek hata yapmissiniz iste demek ki kotu aile etkili oluyormus.

Hanımefendi psikoloji üzerine bir tahsilim yok haklısınız ama bunu söylemek için psikoloji eğitimi almaya gerek yok.Demek ki çocuklar sadece para verilerek şımartılmış.İlgi demek sadece karnını doyurup, ihtiyaçlarını karşılamak demek değil.Maya, deyip durmayın, altından kalkamazsınız.Zira,bu çocukların mayası toz kondurmadığınız eşinize ait.28 ysşında, kazık kadar bir adam için nasıl bir öneri sunmamızı bekliyorsunuz?

Sizde bu adamla evlenerek hata yapmissiniz iste demek ki kotu aile etkili oluyormus.
Eşim çok iyi bir adamdır sadece evet çocuklarının sorumlulukları ağır,küçük olsalardı oda ağır gelmezdi evde koca koca adamlar…Üstelik ailem zorla biriyle nişanladılar ve onla olmadı nişan oldu diye adım çıktı deyip eşime verdiler yani bu benim kararım değildi,o yüzden bol keseden sallamakta olmadı…Ben bu aileye rağmen kendimi geliştirip onlara minnet hiç etmedim aksine onlara destek çıktım…Şımarık davranıp sonrada yaptığım hataların sorumluluklarından kaçmadım ben,fıtratları mayaları genişse anne baba ne yapsın?

Hanımefendi psikoloji üzerine bir tahsilim yok haklısınız ama bunu söylemek için psikoloji eğitimi almaya gerek yok.Demek ki çocuklar sadece para verilerek şımartılmış.İlgi demek sadece karnını doyurup, ihtiyaçlarını karşılamak demek değil.Maya, deyip durmayın, altından kalkamazsınız.Zira,bu çocukların mayası toz kondurmadığınız eşinize ait.28 ysşında, kazık kadar bir adam için nasıl bir öneri sunmamızı bekliyorsunuz?
Ya tamm kardeşim sen öneri sunma senden böyle bir beklentim yok moralim kötüydü zaten daha da aşağıya çektiniz iyi günler

Caps lock açık kalmış.

Selamlar arkadaşlar.Ben eşimle 12 yıldır evliyim eşimin 2.eşinden olan çocuğu son 4 yıldır hariç hep benle yaşıyordu 4 yıldırda üniversitede ara ara geliyor…ilk eşinden olan çocuğu ise annesiyle yaşıyordu ama annesinin kız arkadaşıyla ilişki yaşama başladı onla aynı eve taşındı ve bu süreçte annesini çok kırdı hatta bütün aileyi çok üzdü anneside eşyalarını bi depoya kapattırıp baba ocağına döndü…Bu çocuk 28 yaşında 1 yıldır o kadınla yaşıyordu,geçen haftalarda 2 gün kalmaya geldi kız arkadaşımın kızı geldi bende buraya geldim dedi,bende tamm dedim daha sonra valizini vs getirdi ara ara gelir üstümü başımı değiştiririm dedi yine tamm dedim.Bu haftasonu yine kalmaya geldi yarında tamamen eşyalarını almaya gidecek kadın bildiğiniz ortak kurdukları evden bunu kızını bahane edip kapı dışarı etti yani…Bu arada bütün herkese borç takıp kadınla bir güzel yemişler,o yüzden çevresinde arkadaşı vs de kalmadı artık sanırım.Ama benimde 2 tane ele avuca sığmayan evladım var,inanın uykular tutmaz oldu artık,küçük değil ki kocaman adam olmuş.Bi ev tutsun dedim babası dedi ki ne evi cebinde minibüs parası bile yok,eşiminde maddiyatı yok kardeşinden borç almış odaev kuramaz,depoda annesinin eşyaları var bi ev tutulsa annesi gelse maliyetler vs..Yani arkadaşlar ben işin içinden çıkamadım yıllardır hep bi sorumluluk altındayım ve çok üzgünüm sizin fikirleriniz nedir çok ihtiyacım var
Vay awk ne değişik olaylar var.Cok aradınız mı bu adamı kardeş??Üçüncü evlilik her birinden ayrı çocuklar,cocuklar desen inci tanesi,para zaten nanay,ilişkiler bombok nerden tutsam elde kalır,sahi olayin mimari nerde?Sizi burdan alcagniz fikir kurtarmaz komisyon falan kurulup cemiyette görüşülmesi lazım.

Çocuklar kaç yaşında olurlarsa olsunlar, atsan atamazsın satsan satamazsın.. Eşiniz çocuklarına ancak öğüt verebilir, belki iş bulma ve kendi düzenlerini kurma konusunda teşvik edebilir ama kapı dışarı edemez, her koşulda maddi manevi destek olmak zorunda her ikisine de.. Sizin için zor bir durum olsada katlanmak dışında yapabileceğiniz bir şey yok gibi..

"Çocuk" kendinden büyüklere ilgi duyabiliyormuş, kendinize dikkat edin, şimdiki zaman tehlikeli maalesef..

X