LÜTFEN BİR AKIL FİKİR VERİN

Eşim çok iyi bir adamdır sadece evet çocuklarının sorumlulukları ağır,küçük olsalardı oda ağır gelmezdi evde koca koca adamlar…Üstelik ailem zorla biriyle nişanladılar ve onla olmadı nişan oldu diye adım çıktı deyip eşime verdiler yani bu benim kararım değildi,o yüzden bol keseden sallamakta olmadı…Ben bu aileye rağmen kendimi geliştirip onlara minnet hiç etmedim aksine onlara destek çıktım…Şımarık davranıp sonrada yaptığım hataların sorumluluklarından kaçmadım ben,fıtratları mayaları genişse anne baba ne yapsın?
Minnet etmeseydiniz onlarin bulduklari adamla evlenmek yerine kendi ayaklariniz ustunde durup ayri eve cikardiniz. Sonra sevdiginiz biriyle evlenirdiniz. Nisan atilinca ne oluyormus ki ilk evliliginizi iki evlilik yapmis adamla yapmaktansa ailenize karsi ciksaydiniz. Bu konuda yapacaginiz iki sey var ya cekeceksiniz ya bosanicaksiniz baska cozum yok.

Yok ben 33 yaşımda değilim 39 yaşımdayım eşim 46 yaşında ailesi kuzeniyle evlendirmiş
Eşiniz 46, oğlu 28 yaşında. Yani adam 18 yaşında baba olmuş. Nasıl 2. eşi oluyor o yaşta, anlayamadım o kısmı. İlk eşten var mı çocuğu? Yani 18 yaşın altındaykende mi evlenmiş bu adam? Kusura bakmayın da kendi çocuk yaştaymış demek ki oğluna düzgün babalık yapamamış. Adam cahilin öde gideni, hadi ilk eşiyle ailesi "zorla" evlendirmiş, 2. eşi? Her elini tuttuğuyla üreme derdine düşmüş. Evet oğlu şimdi kazık kadar 28 yaşında ama o çocukken babası da çocukmuş. Bir şey verememiş eğitememiş çocuğunu. Üstelik başka kadınlar başka çocuklar var etrafta.

Siz ne okumak istiyorsunuz burada? Son zamanların modası da bu. Adamlardan zerre şikayet etmeyip üstüne güzellemeler yapılıyor.

Selamlar arkadaşlar.Ben eşimle 12 yıldır evliyim eşimin 2.eşinden olan çocuğu son 4 yıldır hariç hep benle yaşıyordu 4 yıldırda üniversitede ara ara geliyor…ilk eşinden olan çocuğu ise annesiyle yaşıyordu ama annesinin kız arkadaşıyla ilişki yaşama başladı onla aynı eve taşındı ve bu süreçte annesini çok kırdı hatta bütün aileyi çok üzdü anneside eşyalarını bi depoya kapattırıp baba ocağına döndü…Bu çocuk 28 yaşında 1 yıldır o kadınla yaşıyordu,geçen haftalarda 2 gün kalmaya geldi kız arkadaşımın kızı geldi bende buraya geldim dedi,bende tamm dedim daha sonra valizini vs getirdi ara ara gelir üstümü başımı değiştiririm dedi yine tamm dedim.Bu haftasonu yine kalmaya geldi yarında tamamen eşyalarını almaya gidecek kadın bildiğiniz ortak kurdukları evden bunu kızını bahane edip kapı dışarı etti yani…Bu arada bütün herkese borç takıp kadınla bir güzel yemişler,o yüzden çevresinde arkadaşı vs de kalmadı artık sanırım.Ama benimde 2 tane ele avuca sığmayan evladım var,inanın uykular tutmaz oldu artık,küçük değil ki kocaman adam olmuş.Bi ev tutsun dedim babası dedi ki ne evi cebinde minibüs parası bile yok,eşiminde maddiyatı yok kardeşinden borç almış odaev kuramaz,depoda annesinin eşyaları var bi ev tutulsa annesi gelse maliyetler vs..Yani arkadaşlar ben işin içinden çıkamadım yıllardır hep bi sorumluluk altındayım ve çok üzgünüm sizin fikirleriniz nedir çok ihtiyacım var

Cevap gelmedi diye art arda kendi konuna "?????" yazmana gerek yok. Konudaki çocuk eşinin kaçıncı eşinden ve kaçıncı çocuğu olduğunu anlayabilmek için 4 defa okudum, eminim ki diğer arkadaşlar da en az 2 defa okumuşlardır. Konunun cevabını kendin de biliyorsun (o çocuk senin evine yerleşecek, çünkü gidecek başka bir yeri yok) ve (boşanmak dışında) senin de yapabileceğin bir şey yok.

Ben daha kötü bir ailede büyüdüm ve hep aileme destek çıktım bir günden bir güne onlara yük olmadım, fıtrat ve maya denen şu olguyu kabul edin ve birileri bir yanlış yaparken psikologlar gibi çocukluğuna inmeye çalışmayın zira tahsil meselesi
Fıtrat ve maya da anne babadan geliyor. Ne ekersen onu biçiyorsun. Kadından kadına koş, 1.2.3 eşleri çocukları sırala, çocuğu eğitme, doğruyu yanlışı öğretme, çocuk bir sürü hata yapsın sonra da baş edemeyince herkes evinden kovsun. Tahsil vs demeyin burası akademik ünvanlı üye dolu. Kolunuzdan tutup biriyle evlendirmişler, gençlik yaşamamış dünya görmemişsiniz. Neyinize güvenip de tahsil meselesi diyorsunuz? Adamın dini nikahlı 3. eşi bile olabilirmişsiniz ailenize bakılırsa. Evet aynen kocalarınız mükemmel ama aileleri çevreleri pis. Habire üremiş, ilk çocuğu da salmış meydana demiyorsunuz da eşim çok iyidir diyorsunuz.

Ben evlenene niye evlendin çocuk yapana niye çocuk yaptın tarzı yorum yapmam yapanlara da kızarım genel olarak. Olan olmuş yardım nasıl edilir nasıl çözüm bulunur ona odaklanmak lazım fakat sizin eşiniz boyuna çocuk yapıp eğitmemiş saldım çayıra mevlam kayıra. Eşinizi güzellemeyin. Çözüm ne olur derseniz evde istemeyin. Çünkü sorumsuz sıkıntılı biri ve sürekli başınıza iş acacak bari sizden doğanları koruyun

Selamlar arkadaşlar.Ben eşimle 12 yıldır evliyim eşimin 2.eşinden olan çocuğu son 4 yıldır hariç hep benle yaşıyordu 4 yıldırda üniversitede ara ara geliyor…ilk eşinden olan çocuğu ise annesiyle yaşıyordu ama annesinin kız arkadaşıyla ilişki yaşama başladı onla aynı eve taşındı ve bu süreçte annesini çok kırdı hatta bütün aileyi çok üzdü anneside eşyalarını bi depoya kapattırıp baba ocağına döndü…Bu çocuk 28 yaşında 1 yıldır o kadınla yaşıyordu,geçen haftalarda 2 gün kalmaya geldi kız arkadaşımın kızı geldi bende buraya geldim dedi,bende tamm dedim daha sonra valizini vs getirdi ara ara gelir üstümü başımı değiştiririm dedi yine tamm dedim.Bu haftasonu yine kalmaya geldi yarında tamamen eşyalarını almaya gidecek kadın bildiğiniz ortak kurdukları evden bunu kızını bahane edip kapı dışarı etti yani…Bu arada bütün herkese borç takıp kadınla bir güzel yemişler,o yüzden çevresinde arkadaşı vs de kalmadı artık sanırım.Ama benimde 2 tane ele avuca sığmayan evladım var,inanın uykular tutmaz oldu artık,küçük değil ki kocaman adam olmuş.Bi ev tutsun dedim babası dedi ki ne evi cebinde minibüs parası bile yok,eşiminde maddiyatı yok kardeşinden borç almış odaev kuramaz,depoda annesinin eşyaları var bi ev tutulsa annesi gelse maliyetler vs..Yani arkadaşlar ben işin içinden çıkamadım yıllardır hep bi sorumluluk altındayım ve çok üzgünüm sizin fikirleriniz nedir çok ihtiyacım var
Eşinizinde sizinde yapabileceğiniz bişey yok,sorun eşinizin çocuklarında ve onların annelerinde,annesinin arkadaşıyla birlikte olmak nasıl bir ortam burası dedirtti bana,yaş konusuna takılmıyorum ama ciddi bir otorite eksikliği var annenin yaşamında ve çocuğu üzerinde,baba yeni hayat kurunca onunda eksikliği olmuş çocukların eğitiminde,28 yaşında adam,sizde genç bir kadınsınız misafir etmek zorunda değilsiniz,ben iğreti olurdum,kendi annesi uğraşsın derdim,sonuçta çocuk değil ve ortak yaşam alanınızda bulunması size haksızlık,her ne kadar babasının evi olsada kocaman adam yani iş e girsin çalışsın,ev tutsun,ben evde yaşıma yakın bir adam istemzdim şahsen,eşimin oğlu olabilir ama bana yabancı sonuçta,kadın da olsa aynı şeyi söylerdim,ne işi var evimde.

Ya arkadaşlar yapmayın babasının sadece işleri rast gitmiyor gerçekten çok çalışkan bir adamdır,ilgi gösterdi hep çocuklarına üstelik hırsızın hiç mi suçu yok 😅
Yumurtanın çıktığı yer tavuğun g.tüdür hanımefendi. Yok öyle kocaya toz kondurmayıp çoluk çocuğuna sallamak. Kadın kadın dolaşıp üreyeceğine az da baksaymış bu çocuklar ne alemde nasıl yetişiyor. Adamın parası varken gözünüze gelmiyormuş, dara düşünce zorunuza gitmiş belli ki.

Eşinizin oğlu yaşı 30 a dayanmış koca adam olmuş anası yaşında kadınla yaşayıp geri size dönmüş değil eşimin çocuğu kendi öz evladıma bakmam kalksın kıçını çalışsın yuh artık parazit gibi.

X