lütfen yardım edin,kaç haftalık hamileyim şimdi :(

yat canım sen dinlen ilk 12 haftayı atlat rahatlarsın inşallah düşük riski azalır en azından
rrabbim yavrularımızı bize bağışlasın inaşallah

inşallah canım ya,hep yatıyorum,yatmak gerçekten iyi geliyo,kanamam kesildi şükür,inşallah haftaya bakacaz bakalım

canım bhcg değerim 2900 du sadece keseyi gördük biz nokta kadardı zaten,embriyo yu görmedik,4 haftalıktım o zaman,6 haftalıkken gittim dr.a hem embriyoyu gördük,bu arada bhcg değerim >15000 di.görünmemesi normal ,bir farklı dr.a daha git canım sen.

sizde benimle olun olurmu?minik bebeğimize(henüz kesemize)dua edelim....:Saruboceq:

Sevgili Vermidon,

Anlattıklarını okudum ve nasıl bir duygudurum içinde olduğunu düşündüm..

Evet canım, zor bir süreç.. Seninle hikayemi paylaştım ve muhtemelen benim de benzer duyguları yaşadığımı fark etmişsindir. a.s

Hep bir sonraki adımı düşünüyor olmalısın.. Sırada ne var? Şimdi ne olacak? CADIARZU Olasılıklar durmadan endişe yaratır. Bilinmezlik içerirler çünkü..

Bununla beraber bir önceki olumsuzluklar da maalesef daima aklımızdadır.. :çok üzgünüm:

Farkında mısın bu söylediklerim geçmiş ve gelecekle ilgili.. Peki ya şuan?? Şuan genelikle yitiktir yaşamda..

Şimdi senden istediğim şey, şuana, yalnızca "şuan"a odaklanman..

Şuan kesen var.. Şuan seni tanıyan (sevdiklerin, akrabaların), tanımayan/az tanıyan (bizler) senin yanındayız. :teselli: Şuan bu insanlar senin için hakkında hayırlısı ne ise onu diliyorlar..

Şuan içinde bir kese taşıyabilme lütfuna sahipsin.. Yarın ne olur bilemeyiz ama bu keseyi göremeyen onlarca insana rağmen sen pek de şanslı gibisin..

Şuan evindesin... Dinlenme şansın var.. Buna sahip olamayanlara oranla yine de şanslı sayılmaz mısın? :uhm:

Şuan sana zaman ayırıp bir şeyler yazan ve umut aşılamaya çalışan insanların yazdıklarını okuyorsun.. Seni önemsiyorlar.. Ben seni önemsiyorum.. :1hug:

Tam da işlerin ne kadar ters gittiğini düşündüğün bu zamanlarda, belki de yeni dostluklar kuracak ve yaşamın geri kalanında destek görmeye devam edeceksin.. Bu yolla belki de farkına şimdi varamadığımız bir guzellikler için bir fırsat doğuyor.. a.s.

Bilmiyorum Vermidon,
Sana veya bana hayatın getirdiği bu deneyimlerin tam da şuan karşılığının ne olduğunu net bir biçimde söylemek zor..

Ama sana hastalığımla ilgili bir yaşantımı anlatsam belki ne demek istediğimi daha net ifade edebilirim.

FMF tanısını aldığım ve bir turlu kabul edemediğim zamanların birinde, sokak ortasında bir kosede oturmus aglıyordum.. Yaslıca bir hanım yanıma gelip bana nedenini sordu. Sert bir dille konusmak istemediğimi soyledim. Guler yuzu ile yorulmadan konusmaya devam etti.. "Dünyada cesit cesit dert var, senin gibi bir korpenin kimbilir nasıl bir derdi vardır" dedi. Yanıt vermedim.. "Evladım," diye devam etti. "Her türlü dert insanoglunun basına gelir, gelir de amacını iyi anlamak lazım." "Ne amacı" diye sordum.. Bir yandan merak ediyor, bir yandan da içten içe öfkeleniyordum ne yalan söyleyeyim. O an ihtiyac duydugum en son sey bilgelik taslayan tanımadığım bir insandı.. Ne anlayabilirdi ki benim hastalığımdan, ne yasadığımdan ne haberi vardı.. Bak, yaşlı başlı kadındı.. Bu yaşa gelebildiğine göre onemli bir hastalığı falan olmamıştı. En azından ölümcül bir hastalığı.. Oysa ben o kadar karamsardım ki belki de o yaşı göremem diye düşünüyordum.. Buna ragmen mırıl mırıl konuşan bu kadının sorusu ilgimi çekmişti. "Ne amacı" olabilirdi ki bir hastalığın.. Olsa olsa cezalandırmak amacı olabilirdi.. Hastalıklar, sorunlar kötüdür. İstenmezler.. Acı verirler, ceza gibidirler.. Ne olabilirdi ki amacı.. Bir amacı varsa neden ben değil de, "o" biliyordu üstelik.. Kılık kıyafetine bakılırsa oyle kendi halinde yaslı bir teyzecikti. Belki ilk okul, bilemedin orta okul okumustu.. Ama felsefe yapacak kadar mürekkep yalamadığı aşikardı.. Ne biliyordu, benim bilmedigim?? Burnundan kıl aldırmayan ben tekrar sordum "Ne amacıymış o teyze, söylesene?"

Bana uzun uzun baktı. Mavi gözlerinin feri iyiden iyiye çekilmişti. Sanki göz merceklerinin üstünde beyaz ince bir sabun köpüğü tabakası var gibiydi.. Belli ki pek net göremiyordu..
"Herşey" dedi, "insanoğluna bir şey öğretmek için başına gelir. Dertler de öyle.. Daha önce düşünmediğini düşünürsün evladım.. Unuttukların aklına gelir..Şanstır bu şans. Sana verilen bir lütuf!" Yutkundu.. "Kalbini ferahlatmanın türlü çeşitli yollarını arar durursun." "Ve belki de onu bulursun, kalbini rahatlacak olan şeyi, unuttuğunu, hakkında düşünmediğini", "Dikkatle bakarsan, ararsan, görürsün"

"Amaaan teyze" dedim, "sağol valla", "aramıyorum ben bir şey" Deli midir nedir? Belki de su insanları kandıran tarikata marikata sokanlardandır. Ne bileyim.. Aman aman gerek yok! "Hadi teyze sağol, iyi günler"

Bir hırsla kalkıp hızlı adımlarla otobüs durağına yürüdüm.. Yol bitmek bilmedi. Ne dedi o kadın ya, ben neyi unuttum da aklıma gelecek? Neymiş kalbimi rahatlatacak? Oyle oturduğu yerden ahkam kesiyor. Manyak mı ne? Otobüs de bir türlü gelmiyor. Eve mi yürüsem? Yağmur da yağacak gibi.. Kalbim ferahlar mı ki hastayım diye? Herkesten önce ölme olasılığım var diye? Olur mu öyle şey? Belki hamile kalamam diye, şanslı mıyım? Bu mu lütuf? Manyak mıyım ben, atacağım kafamdan bu saçma lafları!!!

Sevgili Vermidon,

Sonra ne mi oldu? Sonrası malum.. Her ne idi ise bulmuş olduğum, bana yardım etmiş olmalı..

Bebegim bir haftaya kadar geliyor, kısmetse..

Dilerim sen de bulursun..

Çok dilerim..

Sevgiyle..

bu arada fmf hastalıgını tanımayan arkadaşlar için açsak ii olacak
ailevi akdeniz ateşi diye gecer tıpta yani daha türkçesi diyelim
cooook gecçmiş olsun yazdıkların inan harika okurken etkilenmemek elde mi?
bebeğini sağlıkla alırsın inşallah kucağına bize de dua et olur mu ?

sevgili cy2006:
canım yazdıklarını büyük bir dikkatle okudum,her cümlende çok haklı olduğunu gördüm,yaşadıkların birçoklarına göre çok zor şeyler
yakın bir arkadaşımda sendeki rahatsızlıktan vardı,evlendi hamile kaldı,zor bir hamilelik ve acil bir doğum geçirdi,ama şu an dünya tatlısı 6 aylık oğlu var,
yaşadıklarını sadece tahmin edebilirim,yaşamayan bilemez çünki,gerçekten çok güçlüsün,benim gibi en ufak engellerde tökezleyen hatta yere kapanan birisiyle karşılaştırırsak....
bende 3 aydır ciddi sıkıntılar içerisindeydim,peşpeşe ailemden sevdiğim insanları kaybettim,birsüre cezalandırıldığımı düşündüm,neden,ne yaptım ki dedim,çok sordum neden ben diye,ama cevabınıda buldum sanırım...
sanırım şu söz doğru...aramakla bulunmaz,bulanlarsa yalnızca arayanlardır...
bulanlardan oluruz inşallah.....

vermidon,
hem hayırlı olsun..hem de geçmiş olsun demek istiyorum..
ben de hiç düşünmediğim bir anda hamile olduğumu öğrendim 40 gün sonra da kaybettim..ama tesellilerim vardı:evet hamile kalabiliyordum demekki...ve evet can ancak Allah'ın elindeydi..
hakkında hayırlısı olsun..
umarım iyi haberler yazarsın..
hoşcakal..

evet canım çok şükür hamile kalabildim,yaklaşık 1 sene tedaviye rağmen gelmeyen bebek bu sefer kendiliğinden geldi,yani her türlü riske rağmen,bebeğim benimle kalsadaa kalamasada benim için şükretmem için bu bile yeterli,ilk zamanlardaki gibi endişelenmiyorum ne tuhaf,bebeğim gelişecekmi,sağlıklı olacakmı gibi kaygılarım kayboldu nedense...
şu an tam bir teslimiyet içersindeyim,anladımki hiçbirşey bizim elimizde değil,dua etmekten başka....

sevgili cy2006:
canım yazdıklarını büyük bir dikkatle okudum,her cümlende çok haklı olduğunu gördüm,yaşadıkların birçoklarına göre çok zor şeyler
yakın bir arkadaşımda sendeki rahatsızlıktan vardı,evlendi hamile kaldı,zor bir hamilelik ve acil bir doğum geçirdi,ama şu an dünya tatlısı 6 aylık oğlu var,
yaşadıklarını sadece tahmin edebilirim,yaşamayan bilemez çünki,gerçekten çok güçlüsün,benim gibi en ufak engellerde tökezleyen hatta yere kapanan birisiyle karşılaştırırsak....
bende 3 aydır ciddi sıkıntılar içerisindeydim,peşpeşe ailemden sevdiğim insanları kaybettim,birsüre cezalandırıldığımı düşündüm,neden,ne yaptım ki dedim,çok sordum neden ben diye,ama cevabınıda buldum sanırım...
sanırım şu söz doğru...aramakla bulunmaz,bulanlarsa yalnızca arayanlardır...
bulanlardan oluruz inşallah.....

Vermidon, canımın içi,

Bulanlardansın belli ki, (Allah inandığımızı gerçek kılsın).

Fakat ben buna ragmen müsadenle, başını şişirmeye devam edeceğim, haddim olmadan..

-Kelama, özüme bakıp da girmeli..-

Ben en ufak engellerde hala tökezlerim, hala yere kapanırım, Allah çok sukur kalkmaya derman vermiş.. Düşme olmasa, kalkmaya ne gerek? Güç dediğinse, yerdekinin halin bilmek, belki de..:uhm:

Sen bilenlerdensin belli ki.. a.s

Şimdi sen bana, ailenden sevdiğin kişileri kaybettiğini söylüyorsun..

Kardeşim,

Fizikçiler, kimyacılar, biyologlar der ki, hiçbir şey kaybolmaz.. Dönüşür.. Bir halden öbür hale geçer, yitmez.. Şekli değişir belki.. Ama yitmez.. Su buhar olunca görünmez olur şüphesiz. Lakin yitmiş midir? CADIARZU

Ah minel mevt, ah..

Biz de sevdiklerimiz görünmez oldular mı, kaybettik sanırız.. Dünyaya beşer gözü ile bakanlarız, görmedik mi yitiktir belleriz.. Ne demişler, "beşer, şaşar" Gene şaşmış olabilir miyiz? :uhm:

Uzun uzun düşündün mü, anılar geliyor gözümün önüne..

Dedemi, "yitirdiğim" zaman geliyor..

Rençber derler bizim oralarda, rençberdi dedem.. Çiftçiyi, ortakçıyı ifade etmez ama, bilinenin tersine.. Günlük iş peşinde koşan, genellikle fazlaca gariban, fukara adamlardır rençberler.. Biri bir kamyon mal getirir. Üç tane adam tutar.. Eline 10 lira para verir, bir de iş uzunsa öğlen yemeği.. Lahmacun olur bu yemek, içi bol soğanlı, domatesli, maçlarda stadların önünde de satarlar hani.. Onlardan verir. Kelle başı iki, bilemedin üç tane.. Dedem mendiline sarardı birini.. Bana getrimek için.. Sağ cebindeki mendile.. Sağda temiz olan durur. Solda kirli olan.. Soldaki sıcak günlerde kasketin altına konur bazen teri alsın diye.. Sağdaki ile en fazla abdest alınca el kurulanır.. İşte o sağdaki mendile sarar getirirdi, gizlice verirdi bana, ye diye..

Bazen de mezar kazardı.. Bir ölü çıktı mı sevinir mi adam, işte bu adamlar sevinirlerdi Vermidon, ekmek parası.. mirmirmirmir

Öyle bir adamdı, dedem. Mekanı cennet olsun..

Uzun süre çekti midesinden, karaciğerinden.. Annem aldı baktı, kimseler sahip çıkmayınca, üstelik hamileydi annem. Hastalık kendine geçer, amanın tedavi ile bulduğu oğluna geçer falan demedi. Aldı baktı.. Kan kusarken baktı, hastanede yatarken baktı.. Son nefesine kadar baktı..

Dedem ölürken "Allah razı olsun" dedi diye sevindi annem.. Çok sevindi..

Ben henüz genç kız bile değldim.. Tuttuk kilometrelerce öteye götürdük dedemi gömmek için, Kilis'e.. Vasiyeti oydu çünkü.. Arkadaşları gömdü onu, bir ölü çıkınca sevinen adamlar, sevinmediler bu kez.. :çok üzgünüm:

"Nereye gidiyor dedem" dediğimi hatırlıyorum.. İçimden bir parçada onunla beraber gidiyordu çünkü.. "Hakkın rahmetine kavustu" dedi o adamlardan biri.. Ne idi ki "Hakkın rahmeti"?

Uzun süre bilemedim ben bu sorunun cevabını kardeşim..
Sustum kaldım..

Sözlüğe baktım, nice sonra..

"Hakk", varlığı hiç değişmeyen, hiç yok olmayan ve gerçek olan anlamındaymış.

Ninem dedi, dedeme sormuş amcam öldüğünde, doğduktan üç gün sonra.. Bir annenin evladına merhametinden daha merhametli olanmış Hakk.. Üzülmemeli imiş nenem o yüzden.. En sevgiliymiş.. Dünya üstünde sahip olduğumuz tüm sevgileri bize verenmiş..

Ona gitmiş, amcam da.. Ve şimdi biliyorum ki; dedem de..
Yitmemişler Vermidon, kaybolmamışlar.. Kavuşmuşlar..

İnsan düşündükçe aklı şaşıyor.. "Ölüm" kelimesine karşılık pek de zarif kalıyor bu bakış açısı.. İnanana..

Sen de inanlardansın belli ki.. a.s

Allah gönlüne göre versin..

Sevgiyle, duayla..

Allah iyiliğini versin cy...başımı şişirmedinde gözlerim feci şişti....ağlamaktan...
bulmaya çalışıyorum,eksiklerim çok hala...böyle dostlarda arayışımda epey ışık tutuyor...
ne kadar güzel ifade etmişsin,uzun zamandır duymak istediklerimi....
dedeciğinin ve mekan değiştirmiş tüm sevdiklerimizin yeni mekanları cennet olsun...
elbet dünyadayken torununa kendi rızkından pay ayırmış bir insana cenabı allahda orada pay ayırmıştır...ne mutlu onlara...a.s
dedeciğim geçenlerde vefat etmeden hemen önce ,hastanede yanıbaşındayken bana, yavrum allah senden razı olsun, allah hayırlı zürriyetler nasip etsin demişti,gözlerini bu dünyaya yummadan hemen öncede bu duasını tekrarladı....nekadar çok bebek istediğimi bilirdi,hep dua ederdi...evimizin direği olduğu için her mühim meselede ona koşardık,oda eliyle ,olmadı diliyle ,olmadı gönlüyle halletmeye çalışırdı...

hasıl-ı kelam:

dedeciğim sevgilisine kavuştuktan çok çok kısa bir süre sonra ben hamile olduğumu öğrendim...bebeğinin olması imkansız! derecesinde olan ben...hemde okadadar tedaviye rağmen kendiliğinden!! olmuştu....umarım rabbim dedeciğimin duasını kabul etmiştir...bende ona buradan hediyeler gönderebilecek evlat yetiştirmek,arkamdan hayır duada bulunabilecek torunlar yetiştirmek isterim

yazın çok güzel, çok...adeta ders niteliğinde....
Bir annenin evladına merhametinden daha merhametli olanmış Hakk.
anlayanlar,anlayabilenler için bu bile yeter...:1hug:

canım bugün doktora gittim,bulantılar için bişeyler isteyecektim,
asıl kontrolüm yarındı,doktor gel bebeğe bakalım bi dedi,baktık embriyo falan yok,
kesen büyümüş ,şimdiye bebeğide görmeliydik dedi,haftaya kürtaj olacakmışım,kafam allak bullak şu an...üzgünmüyüm....pek diil,mutlumuyum ...hiç değil...deliriyorum galiba...:a015:
zaten bir haftadır yatıyorum,bir yandan kusuyorum,psikolojim bozulmuştu
doktorun haberi şaşırtmadı beni pek,bekliyodum,her kötü habere hazırdım,yada öyle olduğumu sanıyodum....
başta hasta bi bebeğe sahip olup benden ömür boyu nefret etmesindense,erkenden kaybetmeye razıydım,sakatsa hiç gelişmesin diyodum,biliyodumki ben onu bilerek aldıramazdım,yani hayırlı olmayacaksa böyle imtihan olmayım diye dua ettim hep
ama böyle oluncada içim burkuldu bi an...sonra saatler geçtikçe alıştım,hayırlısı böyleymiş dedim...
doktor bu kadar midenin bulanması normal değil,normal olmayan yada boş gebeliklerde bu şiddette bulantı olmaz dedi,o yüzden pazartesiyi bekliyecem dedi doktor...ama ümitsizdi...pazartesi olacak kontrolden sonra sanırım kürtaja alıcak,6haftalıkmış kese,bebek olmalıymış.....
gerçi bu konuda bi başlık açıcam ama bundan sonra embriyoyu görme şansımız yoktur değilmi:çok üzgünüm:

kürtajdan öyle korkuyorumki....:çok üzgünüm:

Canım bebeğin daha yeni yeni oluşmaya başladığı için daha önceden bilmeden aldığın ilaçların etkisi olmamıştır bebeğe..Endişe etme bitanem:1hug:a.s.

pazartesi olacak kontrolden sonra sanırım kürtaja alıcak,6haftalıkmış kese,bebek olmalıymış.....
gerçi bu konuda bi başlık açıcam ama bundan sonra embriyoyu görme şansımız yoktur değilmi:çok üzgünüm:

kürtajdan öyle korkuyorumki....:çok üzgünüm:

Canım benim,
Allah hakkında hayırlısını nasip etsin inşallah..

Keseyi hala görme olasılıgımız var hala diye biliyorum ben..
"Embriyonun vajinal ultrasonografide en geç 7., abdominal ultrasonografide ise en geç 8. haftaya kadar gözlenmiş olması gerekir." yazmıştım ilk mesajda, hatırlarsın.. Dilersen biraz bekle, pazartesi bir gelsin.. Dilersen bir başka doktorla bakın pazartesi bir daha.. Bakalım kürtaj tekrara gundeme gelecek mi?

Bununla beraber kürtajın fiziksel bir acı nedeni ile sana rahatsızlık vereceğini düşünmüyorum. Fakat duygusal olarak seni nasıl etkileyecek, sanırım asıl soru bu..

Dua ile.. :Saruboceq:
Gözlerinden operim..

sevgili cy
bugün doktordaydım yine,yolk sac göründü bugün,doktor iyiye işaret dedi,birkaçgün sonra inşallah bebek görülebilirmiş,şu an değişik bir duygu durum içersindeyim,iyiki doktor pazartesiyi bekleyelim demiş bak bebekcik oluşacak neredeyse...iyi niyetin ve dileklerin için çok teşekkürler...
sen nasılsın,doğum yaptınmı yoksa :sm_confused:

sevgili cy
bugün doktordaydım yine,yolk sac göründü bugün,doktor iyiye işaret dedi,birkaçgün sonra inşallah bebek görülebilirmiş,şu an değişik bir duygu durum içersindeyim,iyiki doktor pazartesiyi bekleyelim demiş bak bebekcik oluşacak neredeyse...iyi niyetin ve dileklerin için çok teşekkürler...

badem teşekkürler canım,bunlarda sana a.s.

Çok şükür Allaha:Saruboceq::1hug:a.s.:nazar:

sevgili cy

Cok sukur, gunlerdir neden klube ugramadıgını merak ediyor, icten ice senin icin endiseleniyordum. Artık neredeyse ümidimi yitirmek uzereydim ki mesajını gordum.. Cok sukur.. :Saruboceq:

Demek senin yolk sac'ın var, hımmm... Hakkında hayırlısı olsun.. Guzel guzel haberler alırız insallah senden..

"Dogum mu yaptın?" demişsin. Hayır canım, ben henuz dogum yapmadım. "Hamilelerin duası kabul olurmus" kontenjanından bol bol dua etmeme vesile olmak icin sanırım oglusum bekliyor hala.. Kısmetse Persembe gunu doktora gidecegim ve belki de sezeryan ile bebegi alacak..

Dua ile gozlerinden operim...

Son düzenleme:
arkadaşım üzülme bebeğin daha çok yenine tür ilaçlar kullandın bilmiyorum ama olumsuz düşünme olumsuz düşünce olumsuzluğu getirir iyi düşün lütfen allah korusun öyle birşey varsada 11 ile 12 . haftalarda ikili tarama yapılıyor yani gebelik üç ayı doldurmadan ilk hamileliğimde bu tarama yoktu 3 lü tarama vardı o yüzden biraz daha şanslısın

vermidon senin adına sevindim.bu güzel bi haber canım.ben bir boş gebelik geçirmiştim.çok zor allah bidaha yaşatmasın.şimdide 5+5 haftalık hamişim:CüvCüv:.:nazar::nazar:henüz keseyi gördük.bebiş için bekliyoruz.bizde inallah hayırlı haber alırız .ALLAH hepimize sağlıklı evlatlr kucağımıza almayı nasip etsin.AMİN.:Saruboceq::Saruboceq:

X