Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Kızlar bende de mantar devamlı oluyor. Yine oldum ve 10 gündür hastalanamıyorum. Mantar adeti geciktiryor mu? Bir bilginiz var mı?

bunu bende cok merak ediyorum ??

ben 15 yaşımdayım, ve ilk defa vajinal bölgemde bu kadar çok kaşıntı ve kızarıklık oluyor..anneme ve babama söyleyemiyorum,doktordanda çekiniyorum... ama bir yandanda bundan kurtulmak istiyorum... hiç ii değilim..bana önerebileceğiniz birşey var mı..yardım lütfen :KK43:((((

canım mantardır buyukbır ıhtımalle ama annenle paylaşamazmısın ?? bır denesen ?? birde onerebılıcegım bırsey daha var ayrık otu satılıyor baharatcıda yada aktarlarda onu alıp kaynatıp suyunu ac karına sabah aksam ıcıyorsun antıbyotık vs...ilaç kullanmana gerek kalmadan gecıyor bunu ben denedım :)

arkadaşlar mantar hamılelıge engelmı bılen varmı ??

]bide arkadaslar denize veya havuza girmeden once bi jel suruluomus bu denizden veya havuzdan alcamiz bakterinin vajinaya girmesini onluomus bilen varmi

ayyy bende kurtulamıyorum
deliricem artık
hiçbir ilaç fayda etmiyor
yanıyor
kızarıyor
muane olamıyorum.((

bunu bende cok merak ediyorum ??

canım mantardır buyukbır ıhtımalle ama annenle paylaşamazmısın ?? bır denesen ?? birde onerebılıcegım bırsey daha var ayrık otu satılıyor baharatcıda yada aktarlarda onu alıp kaynatıp suyunu ac karına sabah aksam ıcıyorsun antıbyotık vs...ilaç kullanmana gerek kalmadan gecıyor bunu ben denedım :)

arkadaşlar mantar hamılelıge engelmı bılen varmı ??

ayrık otu
Etki ve Kullanım:
Tarla ayrığı rizomları polisakkarit bir madde olan tritisin ile uçucu yağ, yapışkan bitki sıvısı, potasyum, salisilik asit, saponin ve mikrop kırıcı bazı maddeleri içerir.
• İdrar yolları enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde, sistit (mesane iltihabı) ve prostatitte (prostat iltihabı) etkili olur.
• İdrar söktürücüdür.
• Kanı ve bedendeki toksik maddeleri temizler.
• Böbrek ve mesane taşlarının atılmasına yardımcı olur.
• Bedeni güçlendirici bir toniktir.
Bu etkileri sağlamak üzere, tarla ayrığının rizomlan ilkbahar mevsiminde ya da sonbaharın başlarında toprağı kazılarak sökülür. Yıkanarak iyice temizlenir. Gölgede ya da güneşte kurutulur. Kurutulmuş rizomdan 2 tatlı kaşığı alınır, l bardak suyla kaynama noktasına kadar ısıtılır. Daha sonra ateş kısılarak 10 dakika daha ısıtma sürdürülür. Böylece elde edilen dekoksiyondan günde üç kez birer bardak içilir. Ancak, tadı çok kötü olduğundan bal, limon ya da naneyle tatlandırılır.
• Tarla ayrığı ayrıca egzama ve cilt hastalıklarının iyileştirilmesinde etkili olur.
• Romatizma ağrılarını hafifletir.
Bu etkilerinden yararlanmak için, yukarıda tarifi verilen dekoksiyon, şikayet edilen yerlere dıştan uygulanır.

böyle bişi buldum..ben deneyecem bunları.umarım işe yarar

VAJıNAL MANTAR
Tanımı: Derinin mantar hastalığının vajina bölgesinde görülmesidir.
Nedenleri: Bir mantar türü olan candida albicans neden olur. Sağlıklı kişilerde, normal olarak ağız içinde bulunan bir mantardır.Hu Hastalığın belirtileri, kaşıntı eşliğinde beyaz renkli bir akıntıdır. Elden geldiğince mantarlı bölgeyi kaşımamak ve has­talığın başka bölgelerede sirayet etmesini engellemektir. Kulla­nılan çamaşırların iyice yıkanmasının ardından durulama suyu­na dezenfenktan karıştırılarak durulanmalıdır.
Öneriler: Temiz bir kabın içine 100 gram kadar vazelin, ya­rım kahve fincanı kükürt ve bu karışımı merhem haline getire­cek kadar suyla birlikte karıştırılıp, söz konusu hastalıklı bölge­ye günde iki kez sürülür.
* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış aynısefa çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu hastalıklı bölge yıkanır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlanır.
* Bir miktar toz haline getirilmiş beyaz haşhaş tohumu, sirke ile karıştırılıp mayi haline getirildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sürülüp aradan bir saat geçtikten sonra yıka­nır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tek­rarlanır.
* Bir litre suyun içine iki adet pırasa doğranıp iyice kayna­tıldıktan sonra elde edilen su ile söz konusu hastalıklı bölge sa­bah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
* Kabuklan soyulmuş bir adet acı hıyar ezildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sabah ve akşam olmak üzere gün­de iki kez sürülür.
* Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kişniş katılıp kayna­tılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile söz konusu has­talıklı bölge sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
* Bir miktar defne yaprağı, dalları ve yemişleri bir arada kaynatılıp söz konusu hastalıklı bölge yıkanır.
* Bir litre suyun içine bir avuç börülce katılıp kaynatılması­nın ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir fincan kaynar suyun içine birer çay kaşığı şahtere otu ve helile katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten son­ra süzülerek içilir.
* Bir litre suyun içine bir tutam sığırkuyruğu katılıp kaynatıl­masının ardından süzülerek günde üç kez yarım kahve fincanı içilir.
* Bir kahve fincanı susam yağının içine yanm çay kaşığı sarısabır tozu katılıp iyice karıştırıldıktan sonra erik hoşafı ile birlikte içilir.
* Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı demirhindi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle­rek, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez içilir.
* Bir miktar taze pelin yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak el­de edilen Özsuyu söz konusu hastalıklı bölgeye sürülür.

ibrahim saraçoğlu mantar için şöyle bir kür öneriyormuş ama vajinal mntarmı bilmiyorum..yni herhangibir yerdeki mi bilmiyorum
1 khve fincnı klorsuz suyu kaynatıp içine civanperçemi yada aynısafa bitkisini 4-5 kaşık atıp 4-5 dk kısık ateşte kaynatıyorsun.lapa haline gelince ılındırıyorsun.akşam sürüp sabah temizliyorsun.birkaç gün yapıyorsun.
bitkinin u yılın mahsulü olması gerekiyormuş
gerçi bende daha önceden vajinal mantar için aynısaf bitkisininin faydalı oluduğunu okumuştum

eğer rahme kadar ilerlemişse yani kronikleşmişse spermin yapısını bozabilir ama yüzeysel ise sanmıyorum çünkü mantar kadınların büyük çoğunluğunun başına gelen bi olay....

Gçenlerde acile gitim mantar değilmişim alerji olmuşum. Onun için iki tane krem verdi. Biri çok işe yaradı. Eğer akıntı yoksa mantar olmayabilirmiş bende bu kez hiç yoktu.

bende 1,5 2 yıllık evliyim ve sistit yüzünden mantar olduğumu düşünüyorum. çünkü sistit için ilaç kullanıyordum ve 2-3 kez mantara çevirdi. fazla antibiyotik kullanımıda mantarı çoğaltıyo. bugün gittim doktora ve ilaç yazdı. 3 tane krem,hap ve fitil. bu gün başladım bakalım. daha önce funit 4 ü ve nidazol-M vajinal tableti kullanmıştım. iyi geliyo ama.

herkese çok geçmiş olsun hanımlar. hepimizin problemi aynı :KK43:

sahil bence hiç çekinmene gerek yok.bi hap veriyorlar yada krem geçiyor hemen.çekme boşuna bu çileyi sağlık ocağına gitsen bile yeterli bence.

kızlar bende gidiorum doktora içinde sadece 3 tane hap olan bi ilaç verio bide krem kullanıorum geçio gibi oluo sonra tekrar başlıoo bi kurtulamadımmsenağlama
kaşın kaşın nereye kadar ama yaa:1shok::1shok:

ben unv. ıken mantar hastalıgına yakalanmıstım. tabı o zman cok kasıntım olmustu. bırkac kere doktora gıttım ve ılac ve krem yardımıyla gectı sukur. ama bu hastalık gecmezmıs donup donup gerı gelırmıs.ben de bundan korkuyorum kasıntı olmuyor su an ama klıtorısın yan taraflarında beyaz beyaz noktalar var normal mı bu bılen varsa cvblarsanız sevınırım

slm kızlar ya nedir bizim çektiğimiz.aynı sorun bende de var.gunul arkadaşım doğru söylüyosun bu hastalık dönüp dönüp geri geliyo.bekarken bu sorunum vardı evlendim gene var gerçe çok nadir meydana çıkıyo.size bekarken uyguladığım ilaç yöntemini yazmak istiyorum.bir kabın içine ben genelde maştarafaya yapıyorum 1 çay kaşığı karbonat ve dayana bileceğiniz sıcaklıkta su koyun ve o bölgeyi yıkayın inanın bana çok rahatlıyodum bunu günde birkere yapıyodum bazen kaşıntım olduğu zaman da yapıyorum 2 kere yaptığım zaman geçiyo.geçen ay çok kötü olmuştum adetliyken kullandığım ped den dolayı alerji oldum kaşıntı yanma çok kötüydüm allahtanda o günü doktorda kontrolüm vardı.muayene sırasında doktorum gördü benim söylememe gerek kalmadan mantar olmuş dedi.bir fitil ve ilaç verdi fitili 4 gün kullanıcaksın dedi inanın arkadaşlar 2 kerede kullanmamdan kaşıntı ve yanmam geçti.arkadaşlar bu hastalık bir gecede oldu akşam yatarken pedi taktım gece yarısı kaşıntı ve acıyla uyandım.hata bendeydi herzaman kullandığım pedi almadım gittim biraz ucuzuna kaçtım.eşim bu yüzden bana çok kızdı.benim düştüğüm hataya sizler düşmeyin.

pekı bır sey soracagım. evlendıkten sonra balayına gıdecegız bazı kısıler hemen denıze ya da havuza gırmemmem gerektıgını dahacok mıkrop kapılabılecegını soluyor ama bazıları da sorun olmaz dıyor. bu konuda bır bılgın var mı

merhaba cnm ben kullanıyorum Gynofit'i nerde oturduğunu yazarsan bana tanıdık eczacıdan seni yönlendirbilirim bende bu şekilde Gynofit'e ulaştım çünkü eczacının verdiği bilgiye göre çok yeni bir ilaç olduğundan bütün eczanelere dağıtımı zaman alabilirmiş.

X