Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

genel kontrol için gittiğimde, (her hangi bir şikayetim olmamasına reğmen) dr. bana da mantar olduğunu söylemişti
1 kutu vagihex fitil kullandım
tekrar kontrole gittiğimde regldim ve yine muayene etti
regl olduğun için tam anlaşılmıyor ama herhalgi bir mantar akıntısı görünmüyor içerde dedi
zaten çok basitt birşey 1 kutu kullandıysan geçmiştir dedii

biz de bebiş düşünücez yavaş yavaş, inş. dediği gibi geçmiştir.. fisfisfis

bilemiyorum mantar tekrar edecek olabilir kızarıklık onu gösteriyo yada tam anlamıyla geçmemiş olabilir
zaten bu illet hemen geçmiyo çok sinsi bişi hemen tekrar ediyo fisfisfis
krem falan varsa doktora gidinceye kadar kızarıklık olan yerlere kullanabilirisin
geçmiş olsun canım

kremim var onu kullanıyorum zaten beni en çok tedirgin eden ilişki sonrası şişlik ve batma

kremim var onu kullanıyorum zaten beni en çok tedirgin eden ilişki sonrası şişlik ve batma

yara falan da demişsin canım o ne durumda doktorun bişi dedimi onunla alakalı olabilir batma ilişkide ağrın oluyormu tam anlamıyla ii bir muayene olCADIARZU

yara falan da demişsin canım o ne durumda doktorun bişi dedimi onunla alakalı olabilir batma ilişkide ağrın oluyormu tam anlamıyla ii bir muayene olCADIARZU

kontrolum bu hafta yara ne durumda bende bilmiyorum ama ilişkide ağrı veya kanama yok hiç bi şikayetim yok sonrasında oluyor işte

smear aldı ve antibiyotik verdi okadar smear sonucunu bekliyor heralde ama yara 1cm dedi çok önemli bişe deil demişti. ayrıca 2 ay öncede smear yaptırmıstım bi sorun yoktu temizdi sonucu şey kullanıyorum ben sebamed intim o alerji yapmıs olabilir mi acaba sanki onu kullandıktan sonra böle kızardı

bana kalırsa senin rahatsızlığın mantar çünkü bu gibi sorunlarda o bölge çok hassas oluyo oda alerji yapmış olabilir doktora gitmeden bişi demek yanlış sen o kullandığın şeyi bırak krem kullan doktora gidinceye kadar

bana kalırsa senin rahatsızlığın mantar çünkü bu gibi sorunlarda o bölge çok hassas oluyo oda alerji yapmış olabilir doktora gitmeden bişi demek yanlış sen o kullandığın şeyi bırak krem kullan doktora gidinceye kadar

teşekkür ederim çok sağol çok dert ettim umarım mantardır baska kötü bişe olmasın inş. oda gecer gider... çok yıprandım

teşekkür ederim çok sağol çok dert ettim umarım mantardır baska kötü bişe olmasın inş. oda gecer gider... çok yıprandım

üzülme canım inş basit bişidir canını sıktığına değmez biz kadınların derdi hiç bitmiyo :nazar:
çok geçmiş olsun :teselli:

arkadaşlar yazdıklarını okuudm ve çok korkuyourm.hayatımda ilk defa başıma geldi.travazol krem kullanıyourm.2 defalık fitilde kullandım. acıdan ölücem sanırım. tuvalete giderken emla denen uyuşturucu kremden sürüp ancak acısız işimi görebiliyorum.4 gündür kullanıyourm.vajinamım görüntüsü korkunç.delik deşik.akıntı var ama kötü koku yok. benim en büyük şikayetim.yanma ve acı. kaşıntıda yok abartılacak gibi. doktorum beklememi söylüyor ama yürüyüşüm bile değişti acıdan.ve mantar arkaya doğru ilerledi.sizce geçer mi?? çok korkuyourm.

bende de yanma vardı kaşıntı yoktu ben de o kremden kullanıyordum ama kendim almıştım eczaneden.. doktora gittiğimde bu kremi kullandığımı söyledim acayip bi yanma vardı sinir bozucu mafoldumben doktor kremin ağır gelebileceğini söyledi onun içinde kortizon var zaten dedi başka hafif bi krem verdi.. bence sende bi değiştir derim benim geçti yanmam. gynofit kullandım en son bi de tek kullanımlık bi hap geçti şimdi Allaha şükür :sm_cool: hem de gynofit 3 tane kulllandım sadece..

kızlar Allah hepimizin yardımcısı olsun.2 yıllık evliyim ve 2 yıldır kadınlık nekadar zor bişeymiş diye söylenip duruyorum.daha 4 aylık evliyken şu mantar illetiyle tanıştım.ama kaşıntım falan yoktu.hatta dr ilk önce bana senin rahim ağzında kocaman yara var dedi.vehemen gaz püskürtülmesi lazım dedi.ödüm patladı dr'adedim ki bu neden ileri gelirş,gaz püskürtme nedir,tehlikesi varmı diye sordum.düşünsenize daha 4 aylık evliyim hiç bir şey bilmiyorum.ve dr bana ne dedi biliyomusunuz.bunları muayenehaneme gel orda konuşalım.ssk bunları karşılamaz detaylarıda gelince konuşuruz demeye getirerek başından savdı.yani kızlar başka dr gittim ilaç verdi ve geçti sadece mantarmıi dr seçimide çok önemli

geçen ay acayip şekilde yanmam vardı kaşınyımda vardı mama daha azdı.hemen dr gittim.bu dr çok iyidi.enfeksiyonla brlikte mantar olmuşum. 6 tane fitil 1 tane merhem ve eşim ve benim için 1er tane hap verdi.birde vajinal bölgeyi yıkamam için jel kızlar anında kesildi.izmirde yaşayıp dr ararn arkadaşlar varsa drun adını verebilirim gerçekten çok iyi bir dr ve önce seni rahatlatıyo.

kızlar ben de mantardan ilaç yada fitil kullanmadan kurtuldum.ilk kez başıma geldi ve vakit kaybetmeden doktoruma başvurdum hamilelik yaşama olasılığım olduğundan ilaç ve fitil veremeyeceğini sadece eczanelerde satılan vajinal duş jeli ve merhem verdi.ben sadece sık sık duş jelini kullanıp 1 lt suda 2 kaşık kişnişi kaynatıp ılınınca sabah akşam yıkadım.ve 3-4 gün içinde bu dertten kurtuldum.darısı başınıza:)

selam kızlar yazdıklarınızı okuyunca anlatmadan edemiyeceğim. benim yaklaşık 6-7 aydan bu yana kaşıntı son zamanlarda da yanma şikayetim var. havaların ısınmasıyla birlikte kaşıntı şikayetim oldukça arttı. bazen dayanamayıp kaşıdığım canım acayip yanıyor.henüz bekar olduğum için doktora gitmek istemedim. bende annemi gönderdim. o sorunlarımı anlatınca doktor da 2 hap ve bir krem vermiş. kullandım bitti ama ne yazık ki benim sıkıntılarım bitmedi. baktım olmuycak böyle çok rahatsız oldum. ben doktora gittim. gittiğim doktor kadın doğum uzmanı ünvanını almış duyarsız bi bayandı. buda benim şansım olsa gerek. anlatım şikayetimi. bi krem verdi. bunu kullan geçmezse cildiyeye git dedi. şimdi 4 gündür kullanıyorum ama şimdi de batma başladı :KK43:(((

deli olucam. nasıl bişi bu ben anlayamıyorum. çevremdekilerin ve doktorun tüm tavsiyelerini yerine getirmeme rağmen bu kadar uzun bi zamandan beri bi sonuç elde edemedim.

şimdi cildiye uzmanına gidicem. dua ediyorum inşallah bu son olur.

selam kızlar yazdıklarınızı okuyunca anlatmadan edemiyeceğim. benim yaklaşık 6-7 aydan bu yana kaşıntı son zamanlarda da yanma şikayetim var. havaların ısınmasıyla birlikte kaşıntı şikayetim oldukça arttı. bazen dayanamayıp kaşıdığım canım acayip yanıyor.henüz bekar olduğum için doktora gitmek istemedim. bende annemi gönderdim. o sorunlarımı anlatınca doktor da 2 hap ve bir krem vermiş. kullandım bitti ama ne yazık ki benim sıkıntılarım bitmedi. baktım olmuycak böyle çok rahatsız oldum. ben doktora gittim. gittiğim doktor kadın doğum uzmanı ünvanını almış duyarsız bi bayandı. buda benim şansım olsa gerek. anlatım şikayetimi. bi krem verdi. bunu kullan geçmezse cildiyeye git dedi. şimdi 4 gündür kullanıyorum ama şimdi de batma başladı :KK43:(((

deli olucam. nasıl bişi bu ben anlayamıyorum. çevremdekilerin ve doktorun tüm tavsiyelerini yerine getirmeme rağmen bu kadar uzun bi zamandan beri bi sonuç elde edemedim.

maskelileydi sana tavsiyem ilk iş genital bölge için eczaneden duş jeli al ve sık sık yıka bu kaşıntını oldukça azaltıyor.yanmayı önlüyor,ayrıca günlük ped ve benzeri şeyler kullanıyorsan geçici süreliğine bırak.ıslak bırakmamaya gayret göster(doktorum kurutma makinasının soğuk bölümüyle kurutmamı söyledi ayrıca kaynamış papatya suyunu ılınınca sürmemi önerdi ki benim hamile kalma olasılığım olabilir diye ilaç yazamadı).ne kadar geç kalırsan tedavi için o kadar uzun sürüyor iyleşmek.

Canım benim,
yıllar önce böyle bir sorun ben de yaşamıştım.vaginada aşırı yanma ve kaşıntı oluyordu.Geceleri ağlıyordum.Kadındoğum doktorlarının verdiği hiçbir ilaç fayda etmemişti.Gittiğim bir cilt doktoru ilk bakışta teşhisi koydu. Sadece iki hapla acılarım son buldu.kıl kurdu varmış bende.ona hala dua ederim sen de cildiyeye mutlaka görün.

arkadaşlar bende doktora rutin bir kontrol için gittiğimde mantar var dedi ve fitil ve antibiyotik verdi. ama bende ne kaşıntı ne yanma var yinede ilaçları kullandım. dün gecede fitili kullandım ama bugün beyaz akıntı geliyor ara ara tam olarak çözemedim ne olduğunu
sizde de olmuş muydu?

Son düzenleme:
slm arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.aynı sorunları ben de yaşadım, iğrenç bişey yaaa.dr. a gitmeye korktum, muayene olmamak için gitmedim oysa göstermeden şikayetlerimi söyledim hemen mantar teşhisi koydu.ilaç yazdı bana, hemen kullandım fitil ve hap bi taneydi ve krem vardı .kremi kullanıyorum hala...bir de ilaca başlamadan önce bi arkadaşım önermişti ben de size öneriyorum çok faydası oluo.banyo sabunu ile hergün sık sık o bölgeyi ve içini yıkayın.. çok rahat edeceksiniz eminim...

X