Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

ya ben de de var bu illetten. 1 haftadir kasintim vardi biraz.
ama dünden beri dayanamiyorum artik.
cok kasiniyor kasimaktan kipkirmizi oldu ve cok kötü sisti.
kasintisi cigerime isledi.
bugün eczaneden exelderm diye bir krem aldim onu kullandim.
biraz azaldi gibi kasinti ama yanma var biraz
cok kötü bisey ya

bide hersey tetikliomus stres bile mantar yapiomus

ihmal etmemeye çalışcam valla ramazanda gitmesi zor olur doktora strese gelince haklı olabilirisn çnkü bu hafta o kadar stresliydim ztn dudkalrım falan da uçukladım hayatımın bu zamana kadarki en zor haftasını gecirdim

ya hazır gelmişken bi soru daha sorayım :)) şimdi bi hap bide krem vardı bana da ben bu kremi ne kadar kullancam? kaşıntı geçincemi bırakıcam yoksa süreklimi kullancam onu sormayı unutum doktora yaa

kaşıntı çok azaldı ama akıntı devam, 4 gün oldu kullanıyorumda daha ne kadar devam etmem gerek merak ettim

ihmal etmemeye çalışcam valla ramazanda gitmesi zor olur doktora strese gelince haklı olabilirisn çnkü bu hafta o kadar stresliydim ztn dudkalrım falan da uçukladım hayatımın bu zamana kadarki en zor haftasını gecirdim

gecmis olsun canimcimm hersey stres dudaktaki ucuk bile stresten cikarmis benim agzim yara oldu oda stresten dedi doktor o yuzden mantarida tetikliomus stresli donemlerimiz

kızlar benım 2 ayı gectı hala gecmedı sınır oluyorum ya en ıyı krem hangısı

canım evlisin sen, fitil kullanman lazım yoksa geçmez:)fitille beraber krem kullanmalısn
kullanacağın ilaçlara da doktor karar verir canım
mesela bi kullandığım ilaç bana bi daha ki sefer iyi gelmez çünkü daha kuvvetli bi şekilde gelirler başka bi ilaç kullanmak zorunda kalırım
yani bana iyi gelen krem sana iyi gelmeyebilir

sagol cnm hıç dra gıtmeye fırsatım olmadı hep aksattım ama yarın halledıcem ınanırmısın ılk zamanlar esımle bırlıkte bıle olamıyordum 2 aydır bırlıkte olmuyoruz bu haftabu ışe son vermem lazım

sagol cnm hıç dra gıtmeye fırsatım olmadı hep aksattım ama yarın halledıcem ınanırmısın ılk zamanlar esımle bırlıkte bıle olamıyordum 2 aydır bırlıkte olmuyoruz bu haftabu ışe son vermem lazım

ah canım bilmem mi?ben 3 ay çektiğimi biliyorum bu meretin yüzünden bizde olmıyoduk o zamanlar eşimle,kaynar suyla yıkayınca biraz kesiliyo gibi oluyo kaşıntı ama sonra yine başlıyo yani bu çekilecek dert dğil valla hele bende iki üç ayda bi kesin olur
hala da var ilaç kullanıyorum ama tamamen geçti mi daha anlayamadım
ilaç bitince yine başlıycak hissine kapılıyorum valla psikolojim acayip bozuldu
hep bu konuyu düşünüyorum istemeden

arkadaşlar geçen ay bende de oldu..mantar mı nedir bilmiyorum...ancak aniden oldu..adet olurken günlük pet kullanıyordum...gün boyunca hiç çıkaramadım ve de sonucu kaşıntı dayanılmaz bir duyguydu ve de bir kurulukta vardı...eşim eczaneden bir krem aldı evde de eşimin kullandığı bir ilaç vardı ondan kullandım ve geçti..inşallah tekrarlamaz da...herkezlere geçmişler olsun...

YENİ KADIN OLDUM BU ARALAR YANMA KAŞINTI VE KOKULU AKINTI VAR MANTAR DEĞİL SANIYORUM Bakteriyel vaginosis UYGUN GİBİ GELİYOR PENOTRAN FİTİL KULLANIYORUM AMA DOKTORA GİDİCEM BU HASTALIK NE İNTERNETTEN BAKTIM GARİP BİŞEY hihoyyyt

bende de 2 gündür şiddetli kaşıntı başladı fluzone ilaç kullandım ancak dün adet oldum ve daha fazla artmaya başladı mantar olduğundan eminim adetli dönemde yapılabilecekleri bilen varsa söyleyebilir mi...sık sık ped değişiyorum ama geçmiyo

ya iyi güzel de günlük ped kullanmadan olmuyor arkadaşlar.Allah aşkına söyleyin kullanmayanlar napıyo,çamaşır değiştirme örneğini geçelim lütfen,akşama kadar işteyiz nasıl değiştireyim,ped en azından kuru tutuyor diğer türlü hep ıslak:uhm:

yani kızlar günlük ped kullanmadan hakikaten olmuyo ben duruma göre 3 4 kez değiştirme fırsatı buluyorum hijyene kavuşuyorum ama iç çamaşırımı değiştirme fırsatım olmuyo giy çıkar giy çıkar mümkün değil,günlük ped olmayınca yarım saat içinde nemlenıyo çamaşır günlük pedele kupkuru
ben kotex ınkını aldım memnunum

bende de 2 gündür şiddetli kaşıntı başladı fluzone ilaç kullandım ancak dün adet oldum ve daha fazla artmaya başladı mantar olduğundan eminim adetli dönemde yapılabilecekleri bilen varsa söyleyebilir mi...sık sık ped değişiyorum ama geçmiyo

canım adetliysen, bana kaynar su çok iyi geliyo en azından 1 saat rahatlatıyo,kaynar suyla yıka derim ama baktın seni rahatlatmıyo bırak yakma kendini boşa :)
sen zaten bekarmıssın canım bence eczaneye git yardımcı oluyolar krem verırler
mantara karsı adetlı olsan bıle basla kullanmaya derım
ben bekarken de cok kasıntım oluyodu dr a gıtmeye utanıyodum eczacıya gıttım bı krem verdı 2.gun gectı ama sımdı evlıyım canım malesef sadece kremle gecmıyo
ama ımkanın varsa eger tabı kı doktora gıt ve onun verecegı ılacları kullan :enbuyukkk:

bende pzt günü sağlık ocagına gittim fluzone ve travazol krem verdi.aslında tavsiye edilen başka bi krem yazdırıcaktım doktor bunu yazayım birde hap yazayım yek olmaz dedi.şimdi kaşıntı falan kalmadı çok şükür hap da 2 tane bi tanesini pzt yuttum digerinide haftaya pzt yutucam.sadece içeri tarafa dgru bi hagrı var halen o da gecer mi acaba bilmiyorum:s ama kaşnıtım kalmadı çok şükür

merhaba arkadaşlar yeni üye oldum benim sorunum idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle kullandığım antibiyotik sonucu süt kesiği bigi bir akıntı vajinayı tamamen sardı dr la görüştüm bana flucan tek bir ilaç ve tek kullanımlık canesten fitil verdi kullandım ertesi gün akıntı 5 katına çıktı içerisi temizleniyordur dedim ama ertesi gün daha kötü oldum acı kaşıntı akıntı hepsi birlikte eczacım travogen kremi önerdi iki kez kullandım ama bütün şikayetler hala devam ediyor bu illetten nasıl kurtulurum :KK43:(((

X