Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

gökkuşağı bu kadar yazmışsınız
bari isimleride yaz unutmayalım biz birbirimize yardımcı olmak için burdayız şikayetler aynıysa zaten kullanılır aynı değilse zaten kimse canının düşmanı değil ben ismini burdan aldığım bi ilaç kullandım çokta memnun kaldım ama yinede sizin biliceniz iş sevgiler

ne kullandıysam faydası olmadı Travocort krem super..kım bulmussa allah razı olsun hemen kesıyo kasıntıyı..ıkı uc gun kullanmak yeterlı gelıyo bana

kizlar faranjit oldum antibiyotik kullanmaya basladim dun biliosunuz antibiyotiklerde mantar yapio olmama icin ne yapmam gerekir bilen varmi acaba

arkadaşlar bu mantarı ben de çektim, sadece ilaç ve krem tedavisi yeterli değil, hele ki tekrarlayan türler içn. bu mantar vücudumuzda doğal olarak da var, ancak yararlı bakteriler azaldığında ve vajina florası bozulduğunda çoğalmaya başlıyor. öncelikli olarak, pamuklu çamaşır şart. aynı şekilde, pedlerde de %100 pamuk olan bir marka var onu tercih edin - parfümlü pedler de iyi değil bu arada. bunun dışında ilerlemiş ve tekrarlayan mantar tedavisinde özel bir rejim uygulamak gerekiyor. sonuç alana kadar uygulamaya devam etmeniz çok önemli. şeker (bal, pekmez, kuru meyve hatta ileri durumlarda normal meyve de dahil), alkol, öncelikle peynir olmak üzere süt ürünleri ve karbonhidratlar (un, ekmek, vs..) kesinlikle yasak. hazır çorbalar, katkı maddesi taşıyan besinlerden uzak durulmalı, her şey olabildiğince doğal ve organik olmalı. mayalı ürünler ve karbonhidratlar mantarın 1. derecede besini. mantar yemek de yasak. nişasta da öyle. bol salata, özellikle hindistan cevizi (günde 3-4 kaşık), zeytin ve zeytinyağı, nişastasız sebzeler, yerfıstığı hariç kuruyemişler yani badem, ceviz vs. mantara karşı savaşıyor. balık (özellikle somon) serbest, et ve tavuk da öyle ama hayvansal yağdan uzak durulmalı. devamlı şeker krizine giriyordum, meğer bu benim değil vücudumda aylardır çoğalan mantarın etkisiymiş. bu diyete yeterince devam ettiğimizde aç kalan mantarlar ölmeye başlıyor ve vücutta aşırı halsizlik yaratıyor. çünkü ölürlerken toksinleri vücuda salıyorlar. antioksidan olarak da üzüm çekirdeği tavsiye ediliyor. 1 hafta sisli bir zihin haliyle, elim kolum kalkmayacak derecede halsiz ve bitkin oldum diyetin sonlarına doğru ve tüm mantarım döküldü. inşallah sizin de işinize yarar.
antibiyotik kullanırken kefir, prebiyotik yoğurt gibi gıdalardan almak, günde bir kaç kaşık hindistan cevizi yemek ve arı poleni kullanmak, şeker ve undan uzak durmaya çalışmak tekrarlayıcı mantarı engelleyebilir.

Son düzenleme:
bence kafaya taktıkça hiç geçmiyo ben iyileşeceğime inanmıştım ve bütün o prosedürlerri yapmaktan vazgeçtim ve iyileştim.. Arkadaşlar mantar biraz da psikolojik bi hastalık tabii ki önlemlerimizi alıcaz ama takıntı boyutuna getirdiğimizde daha da kötüleşiyo ve ruhsal bunalıma giriyo insan.. biraz oluruna bırakmak gerekiyo diye düşünüyorum ben :1closedeyes:

meraba arkadaşlar bende bu mantardan yana sorunluyum.. bende de akıntı ve kkoku var ve bu beni çok zor durumda bırakabiliyor. ayrıcada bakireyim 19 yaşındayım, ltfen bana yardım edin ve etkili bi ilaç söyleyin özelden de yazabilirsiniz!!!!

bence bi kadın hastalıkları doktoruna git o sana en uygun olan ilacı verir her kadında bazı zamanlarda olan bi hastalık kafana takma fazla biran önce doktora git ve tedaviyi geciktirme derim ben.. Geçmiş olsun şimdiden..

ama cnm doktora gidemiorum anneme bikaç defa söyledim kaşıntı var die, bana bazı kremler verdi mantarla alakasız,yararı olmad, doktora gitmekten hiç bahsetmio bile, bende utandıımdan fazla üstelemiorum. anlicağın benim bunu kendi kendime çözmem gerekio, kısaca bi ilaç ismi bekliorum :KK43:((

ama cnm doktora gidemiorum anneme bikaç defa söyledim kaşıntı var die, bana bazı kremler verdi mantarla alakasız,yararı olmad, doktora gitmekten hiç bahsetmio bile, bende utandıımdan fazla üstelemiorum. anlicağın benim bunu kendi kendime çözmem gerekio, kısaca bi ilaç ismi bekliorum :KK43:((

Kizlar ben gectigimiz hafta pop smear testi yaptirdim, ardindan tahmin edemeyecginiz bir kasinti. Tuvalete gittikce elimde tuvalet kagitlari nasil kasiyordum anlatamam. Tatli tali bir kasinti durduramiyorum kendimi. Jean veya tayt, kulotlu corap da giyemiyorum son haftadir, inanilmaz canim aciyor cunku. Neyse dun baktim ki kipkirmizi olmus. Turkiye'de var mi bilmiyorum ama Vagisil diye birr ilac almistim. Topikal jel, disaridan onu suruyordum. Ama dun itibari ile artik ben hic bir sekilde ilac kullanmamaya ve kasimamaya karar verdim. Siz sut kesigi gibi bir akintidan bahsediyordunuz. Ben de sarimsi bir akinti var (ama ilacin etkisi mi bilmiyorum). Ve kucuk toplu igne basi gibi kar tanecikleri var dudaklarda. Sizin de sikayetleriniz bu yonde mi? Ben bir kez daha doktora gitmek istemiyorum. Sabah uyandigim an basliyor sizi ve kasinti, cok kasidigim zaman idrarda yanma oluyor.

Son olarak Turkiye'de hic kadin dogum uzmanina gitmedim ama burada uzerineze hastane gomlegi giydiriyorlar, ben ondan suphlenedim. Sonucta ortak kullanilan camasir sinifina giriyor. Muhtemelen dezenfeksiyonunda bir problem oldu ve oradan aldim tahmin ediyorum. Ay cunku uc yillik evliyim bu ilk kez basima geliyor:KK43:(. Sizce mantar mi bu?

:çok üzgünüm:

ya ben de akıntı çok yoğun ve kokulu doktoruma dile getirdim ama hiç tahlil felan yapmadan ornisid fort vredi oda bi işe yaramadı burdan takip ettiğim kadarıyla soğan suyu buna iyi gelir gibi deneyemedim kullandığım cyclo ve hayıt tohumu var deneyenler burdan bilgi verebilir mi acaba yada aklıma gelmişken diğer bitkisel tedavi yöntemlerine bakayım. tekrar belirteyim bana teşhis konmadı şikayetlerim ise beyaz peynir gibi kokulu. bıktım artık nişanlıyım ve o kokuyu nişanlım duyacakmış gibi geliyor. tabi diğer insanlarda ne illet birşey bu ya antibiotik kullandım sonra bir arkadaşım mantar varsa eğer antibiotiğin mantarı beslediğini söyledi. doktora git tekrar dedi ama sonuç bu işde

VAJıNAL MANTAR
Tanımı: Derinin mantar hastalığının vajina bölgesinde görülmesidir.
Nedenleri: Bir mantar türü olan candida albicans neden olur. Sağlıklı kişilerde, normal olarak ağız içinde bulunan bir mantardır.Hu Hastalığın belirtileri, kaşıntı eşliğinde beyaz renkli bir akıntıdır. Elden geldiğince mantarlı bölgeyi kaşımamak ve has­talığın başka bölgelerede sirayet etmesini engellemektir. Kulla­nılan çamaşırların iyice yıkanmasının ardından durulama suyu­na dezenfenktan karıştırılarak durulanmalıdır.
Öneriler: Temiz bir kabın içine 100 gram kadar vazelin, ya­rım kahve fincanı kükürt ve bu karışımı merhem haline getire­cek kadar suyla birlikte karıştırılıp, söz konusu hastalıklı bölge­ye günde iki kez sürülür.
* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış aynısefa çiçeği katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu hastalıklı bölge yıkanır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlanır.
* Bir miktar toz haline getirilmiş beyaz haşhaş tohumu, sirke ile karıştırılıp mayi haline getirildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sürülüp aradan bir saat geçtikten sonra yıka­nır. Bu durum sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tek­rarlanır.
* Bir litre suyun içine iki adet pırasa doğranıp iyice kayna­tıldıktan sonra elde edilen su ile söz konusu hastalıklı bölge sa­bah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
* Kabuklan soyulmuş bir adet acı hıyar ezildikten sonra söz konusu hastalıklı bölgeye sabah ve akşam olmak üzere gün­de iki kez sürülür.
* Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı kişniş katılıp kayna­tılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile söz konusu has­talıklı bölge sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez yıkanır.
* Bir miktar defne yaprağı, dalları ve yemişleri bir arada kaynatılıp söz konusu hastalıklı bölge yıkanır.
* Bir litre suyun içine bir avuç börülce katılıp kaynatılması­nın ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
* Bir fincan kaynar suyun içine birer çay kaşığı şahtere otu ve helile katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten son­ra süzülerek içilir.
* Bir litre suyun içine bir tutam sığırkuyruğu katılıp kaynatıl­masının ardından süzülerek günde üç kez yarım kahve fincanı içilir.
* Bir kahve fincanı susam yağının içine yanm çay kaşığı sarısabır tozu katılıp iyice karıştırıldıktan sonra erik hoşafı ile birlikte içilir.
* Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı demirhindi katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzüle­rek, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez içilir.
* Bir miktar taze pelin yıkanıp temizlendikten sonra nemli bir halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılarak el­de edilen Özsuyu söz konusu hastalıklı bölgeye sürülür.

acaba yapıpta faydasını gören var mı?

merhabalar;
benimde evlendiğimden beri mantar sorunum çıktı. kızken hiç böle bi sorunum yoktu. ne olduysa evliliğimin ilk yılında oldu. eşimde sorun yok ama ben 2 kez mantar tedavisi gördüm. fitil ve krem kullandım. ilkini çok ağır geçirdim. aradan 1 yıl geçti yine oldu yine fitil kullandım buseferki hafifti hemen geçti. en son 3 ay önce oldu. bu sefer kokulu akıntıda vardı. doktor yara başlangıcı dedi. değişik bi fitil verdi (herzaman kullandığımın haricinde bi fitildi) kullandım ve geçti. çok garip bu hep böle tekrarlıcakmı ömrümün sonuna kadar anlayamadım. sanırım geçicek bişi değil...:sm_confused:

arkadaslar antibiyotik aliorum faranjit icin ama biliosunuzki antibiyotiklerde mantar yapioo ne yapmam lazim yakalanmamam icin

merhaba arkadaslar

bende de 3 haftadir kasinti sorunum doktora gittim ilac verdi kullandim ama bir sonuc alamadim tekrar gittim bu seferde baska ilaclar verdi agizdan alinan tek doz ilac vaginal tablet vaginal krem verdi ama yine bir faydasini goremedim bu illet bu kadar uzunmu suruyor bilen var mi?

Bende malesef ki mantar tedavisi görmüş birisiyim .. CADIARZU

Üst üste 2 kez tekrarladı .. 2. sinde özel doktora gittim. senağlama

Evli olanların mutlaka eşinin de tedavi görmesi gerekiyor..

2 ayrı fitil - krem - hap kullandım.

Tedavim süresince iç çamaşırlarımı en yüksek derecede yıkayıp ( eşimin ki de dahil ) ütüledim . Krem kullanmadan önce genital bölgeyi güzelce sabunla yıkayıp iyice kurulamak gerekiyormuş.. Ve kremi sürdükten sonra 30 dk çamaşır giymemek gerekiyormuş

Ve vücut direncimizi artıracak şekilde beslenmemiz de önemliymiş . Doktorum bunları söyledi ..

İnşallah bir daha hayatıma girmez bu mantar .. Sinirden stresten sivilce kaplamıştı her yanımı. Allah çekenleri de kurtarsın .. :Saruboceq:

arkadaşlar bende de kist vardı doktora gittim bir ilaç vermedi daha doğrusu ilk gittiğim doktor doğum kontrol hapı demişti ama ben ona güvenmeyince başka doktora gittik bu doktorda sadece gözlem altında tutulam büyürse bakarız dedi
biz çocuk sahibi olmak istiyoruz
doktor tedavi için erken dedi ama 3 günlük kuvvetli bir antibiyotik iğneyle
normal 1 kutu antibiotik verdi bunlar mantar yapabilir dedi onun için de fitil verdi şimdilik bir şey yok ama
mantar gebeliği engeller mi onu öğrenmek istiyorum sizden....bir de bu süreçte o fitillerin bir zararı olurmu ????

X