Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

arkadaşlar mantarı ençok tatlılar tetikliyor. ben tatlılara ara verdim, kepekli ekmekten başka bişi yemedim,peyniri kestim, çalışan bir bayan olduğumdan idrarımı pet bardaklara yaptım, seba med kullandım,her şeye dikkat ettim..ve..sonuç...yine mantarım...kafayı yiğcem...ama sonuç bu..o yüzden bitkisel tedavi bilen varsa lütfen ya buraya ya özelime yazabilir mi

:jeyyar:arkadaşlar ben 1.5 yıl önce doğum yaptım ve doğumdan sonra hep mantar şikayetim oldu.eczaneden bir krem alıp sürüyordum kaşıntısı gidiyordu sadece ama akıntı ve koku hiç gitmedi.geçen hafta doktora gittim.doktor birsürü soru sordu bana ve muayene etti.onada söylemiştim bunları.bana senin mantarın kronik hale gelmiş
krem baş ağrısı için kullanılan ağrı kesici gibidir dedi.sadece o an kaşıntın gider dedi.ve tedaviye başlamam gerektiğini söyledi.eşimle beraber.12 günlük bi tedavi sonra yine devam edicekmişiz.ilaçların adını yazmam yanlış olur ama.7 gecelik fitil , benim kullanmam gereken krem(herzaman kullandığımdan bolbol çamur gibi sür dedi.)eşimle beraber kullanmam gereken iki kapsül (bir hafta arayla 1 tane)ve yine eşimle birlikte kullanmam gereken 10u benim 10u eşimin sabah akşam hapı var.biz başladık ve sonucu size bildiririm.ama çok önemli dedi doktor mutlaka eşinle beraber tedavi olacaksın.
not:birde alkol kullanmayın dedi tedavi süresince.çok fena baş ağrısı yapar dedi.bilmenizi istedim.ilgilenenlere yardımcı olabilirim.
inşallah biter bu bela:):KK43:

merhaba cnm yazdıklarını okudum ve benimde şikayetlerim seninkilerle aynı bende gitim doktora ve sadece krem ve 2 kapsüllü ilaç verdi kaşıntım geçti ama akıntım hala devam ediyo ve kokulu

ya kızlar bi kaç gündür günlük ped kullanmıyorum kaşıntım bitti biliyomusunuz demekki günlük ped gerçekten tetikliyo ama onsuzda nasıl yapacağım ki kağıt peçetemi kullansam acaba

canım ben de arada den,yorum günlük pedi bırakmayı,olmuyor,kendimi çok pis hissediyorum.çamaşırım biraz nemlenirse üstüne oturamıyorum bile.5-6 senedir aralıksız kullanıyorum nerdeyse,bundan sonra da kullanırım napıyım.bu kadar süre ,içinde 2 kere mantar oldum.günlük ped yapsaydı daha sık olurdum herhalde.offff ya eminim sigarayı alkolu bırakmak bunu bırakmaktan daha kolaydır:kızgın:

büyük bir çoğunlüğümuz kullanıyoruz günlük pedleri ,mantarın tek suçlusuda onlar değil diye düşünüyorum eğer sonbahar yaprağı gibi sararmasını beklemeden sık,sık değiştirirsek sorun olmayacağını düşünüyorum ,mesela bende kullanıyorum ve günde 3 defa değiştirdiğim oluyor şu anda bir sorunda yok.....

kızlar gökkuşağının werdiği ilaçlar doğru!!!! trovogen kremi kesinlikle kullanın, mantar için krem o her bölgeye sürün çekinmeden yan etkisi falan yok, yanlız belirtiler aynıysa eğeri yani kaşıntı yanma akıntı we özellikle koku warsa gökkuşağının ilaçlarından kullanın çnkü iltihaplanmadan dolayı dolayı koku oluyor we ornisid ve laricid antibiyotik olduğu için koku warsa o ilaçlardan alın.

onun dışında koku yoksa yanma kaşıntı we özellikle akıntı warsa fungan war tek 1 tane war hap onu alın, birde 2 çeşit fitil war, evli olan yani fitil kullanabilenler mutlaka fitil kullansın onun çok faydası oluyor.
birisi zalain 300mg, diğeri gyno-travogen ovül 600 mg, özellikle 2. si çok etkili bi ilaç, bu fitili kullanın fungan için, bide krendem sürdüğünüzde inanın hiçbieşey kalmıyor.

Gökkuşağı, bendeki mantar derdi çooookkkk uzun yıllardır var. hap fitil krem verıyor doktorlar ama geçmıyor...sorun eşli tedavi de değilll...
senın hastalıgın kesin mantarmıymıs ? çunku mantarda koku olmaz normalde...hastalıgını geçiren doktorun verdiği ilaçları LÜTFEN YAZAR MISIN ? çok önemli benim için...1-2 yıl içinde cocuk sahibi olmayı düşünuyorum ama mantar yüzünden belki de kısır oldum haberim yok..doktora daha yenı gittim ama yine geçmedi.. :KK43:(( bi ton ilaç içiyorum ama hep boşaaa..

gökkuşağı ilaçları zaten yazmıssın sonradan okudum...yazdıgın ilaçları internetten araştırdım. Tekfin mantar ilacı bir de krem mantar için diğerleri bakteriler için...
tekfini ben de kullanmayı düşünüyorum. doktora sorucam..çunku fungal vs kulanmıstım işe yaramamıstı. fungal vs. kandida mantarı için..ama sana yazılan Tekfin başka tür bir mantar içinmiş...belki de o yüzden işe yaradı sende.
doktora yine gidicem bakalım ne olacak...
ooff offf :KK43:(

gökkuşağı mantar sende 4-5 yıldır varmışş bende daha da uzun süredir var :KK43:( bende koku yok hatta kasıntı da yok.ama mantar oldugu kesin..çunku hassasiyet ve yanma var..doktorlar hep mantar ilacı verıor ama geçmıor. inatcı mantarmıs benımkı.
bir de bu mantar uzun yıllar geçmesse kısırlıga neden oluyor mu ? çok endişeliyim...

Burda yazmış gökkuşağı ilaçlarını

tamam arkadaşlar.ilaçların isimlerini ve nasıl kullanıldığını yazıyorum size.bence işe yarayacaktır ama dediğim gibi tedirginim doktorunuza sorun kullanmadan önce bence.yada eczaneye sorun enazından.ama mesuliyet kabul etmiyorum bunuda belirteyim.bütün kalbimle sizinde kurtulmanızı diliyorum.nekadar mutlu olurum anlatamam.neyse ilaçları söylüyorum. 1-ORNİSİD FORT 500 MG 10 TABLET(12 saat arayla günde 2 kez tok karınla.ben sabah kahvaltıdan sonra 1 tane içiyorum tekinide akşam tok karınla) 2-LARİCİD 500 MG 14 TABLET (buda 12 saat arayla diğer gibi ilaç tok karınla günde iki kez) 3-FEXADYNE 120 MG 20 TABLET (günde 1 kez tok) 4-TEKFİN 250 MG 14 TABLET (günde 1 kez tok) ayrıca 1 tanede travogen krem sürüyorum.çok geçmiş olsun kızlarrrr.dualarım sizinle inşallah işe yararrrrr...

ilac kullaninca geciyorda dikkat etmezsen kabus geri geliyor mesela ben utusuz camasir ve gunluk ped kullaninca kasiniyor..deli oluyorum..fark ettigimde hemen biraktim..tuvalet kagidinida renksiz kokusuz aliyorum..kisacasi kucuk gordugumuz seyler bile mantari tetikliyor sizde dikkatli olun ilactan sonrada dikkat gerekiyo

kizlar benim kasintm yok sadece sari yesile bakan akintim var bunaldim gecmioyr cok ilac kullandim baska napabiliirim????ß

bu sorun bendede var bir yılı geçti tekrarlıyor sürekli ben eşimi kaybettim yani aktif bi cinsel yaşamım yok son 2yıl yani hiç olmadı neden mantar oluyor acaba sebebi ne sorun bağışıklık sistemiyle ilgili olabilirmi ilaçlarımı düzenli kullanıyor hijyen kurallarına uyuyorum yinede bir müddet sonra tekrarlıyor yardımcı olabilecek her türlü mesajı bekliyorum sevgiler......a.s.

merhaa kızlar
bendede 4 gündür var ama doktora gitmek istemiyorum altta muayee beni çok ürkütüyo
haileyken de çok ürküyodu hiç sevmiyorum
kaşıntı kesik kesik akıntı falan var
offf canı çok sıkılıyo

foruma yeni üye oldum, daha önce hep tecrübelerini yazanlardan faydalandım, ben de paylaşayım dedim. 3 senedir sık sık çekiyorum ben de bu mantar derdini. hatta son sefer tekrarlarladığında öyle bir koku yapıyordu ki kendi kokumdan kendim rahatsız oldum! jinekolaga gittim, funit, 10 adetlik fitil bir de 1 adetlik bir fitil verdi ama isimlerini hatırlamıyorum. başta geçirdi. koku ve akıntı bitti. 20 günü geçmedi bu sefer kaşıntı ve peynir kesiği halinde baş gösterdi. forumda en çok flucanın beğenildiğini okuduğum için, flucan içtim, direkt kesti. ama vajinam çok kurudu ve (belki de kuruluktan) kaşıntı devam etti. yine forumda okuyup araştırdığım gynofit laktik asit jel vardı. denemek için aldım. ve çok memnun kaldım. mantara birebir çözüm müdür bilmiyoruma ama akıntı ve paynirimsi hiçbir şey kalmadı, müthiş taze ve ferah yaptı. ömrüm boyunca aralıklarla kullanacağıma eminim. ilaç olarak da tekrarlarsa flucan alıcam.

bir de şunu söylemek istiyorum, arkadaşlar hep herkesin mantarı, mikrobu bakterisi vs farklı, o yüzden her ilaç herkese uymaz doktorunuza gidin şeklinde tavsiyede bulunuyor. ben jinekoğa gittim hiçbir muayene, tahlil yapmadan ilaç yazdı (özel hastene hem de). kullanmadım. 1 ays onra yine gittim, tahlil yapmanız daha doğru olmaz mı, herkesin aynı mı dedim. güldü, 6 sene tıp okuyan benim dedi, aynı ilaçları yazdı. burdan şunu anlatmak istiyorum, ilgili ve gerçekten işini hastayı şifaya kavuşturma amaçlı yapan doktor çok çok az. ben doktor doktor gezip denemektense, burada sizlerin tecrübelerin okuyarak sectiğim ilaçlar inanın daha faydalı oldu!

X