Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

bir an önce dr git canım eğer mantarsa ki anlattıkların onu gösteriyor kendi kendine geçmiyor hatta daha da kötüye gidiyor

slm kızlar, ya ben doktora gittim muayene etmeden şikayetime göre ilaç yazdı ama hiçbişeye yaramadı tek sorunum yoğun akıntı kullandıgınz fitiller kadar etkisi olan ilaç bîlen varmı lütfen, bekar oldugum için fitil kullanamıyorum.

canım bekarken bendede çok vardı bakteri çıkmıştı bende hatta ve çoğu kez doktora gittim bir sürü ilaç kullandım ama fayda etmedi ve evlendim çok şükür fitille bütün proglem geçti

bende aynı sorundan 2 senedir bıktım.. ornisid felan hiç fayda etmedi bana..monodoks felanda fayda etmedi..çok tanınmış doktorlara bile gittim..hala devam ediyor şikayetim malesef..:KK43:

bende cipro ornisid fitil hepsini kullandım.ara ara tekrarlıyor, birde arkadaşlar günlük pedler sizce mantar yapıyor olabilir, doktora sordum aksine temiz kalırsın dedi kafam karıştı

merhaba hanımlar, şu an ne halde olduğumu en iyi siz bilirsiniz. krize girmiş bi haldeyim :S
2 gündür doktorumun verdiği ilaçları kullanıyorum, bi hap ve krem.. kremi sürdüğüm an 1 saat boyunca kaşıntı iki katına çıkıyor!! ve deliye dönüyorum.. (şuan içinde olduğum durum) :S
önce doktor travocort diye bi krem verdi, şikayetim arttı deyince travzolla değiştirdi.. :KK43: ama yine aynı! ne yapacağımı şaşırdım! hayat durdu keyfim yok hiç! ne illet bi şeymiş!
bu ilaçları kullanıp da fayda gören var mı? çektiğim çileye değecek mi? yardım edin noluur!!

bende yılbaşı dönemi üşütmüş ve doktor antibiyotik vermişti o sebeble bu mantar olmuştu bende de.

inanılmaz kaşıntı yanma hatta kaşımaktan tahriş mafoldumben ctesi doktora gitmem gerekiyordu (smear testide yapacaktım tam denk geldi mantarda) ve ctesi regl olacaım için tam bir hafta sarkmıştı doktro işi ve ben bu yüzden toplamda 2 hafta bu kaşınma ve yanmaya tahammül edemezdim. çünkü sadece yanma değil tuvaletimi bile yapamıyordum felaket yanıyordu. cinsel ilişkiden bahsetmiyorum bile ...

doktora gidene kadar bişeyler yapmam gerekiyoru ve eczaneye danıştım ve travacort gibi bi isimde bir krem verdi.
günde iki kere sürülüyormuş ve bende sabah işe gitmeden evvel ve akşam sürdüm regl olacağım güne kadar. her sürdüğümde bi 15-20 dk inanılmaz kaşıntı başlıyordu o arayı yerimde zıplayarak oynayarak geçirmeye çalışıyordum (kaşımamak için ) ve kaşıntı geçti (ama cinsel ilişki esnasında hala felakat yanıyordu uzun bi süre yataklar ayrıldı:)) bi sonraki hafta sonu doktora gittim muayneyi yaptı ve vajinamın içersinde haala yaralar olduğunu söyledi zaten kremide içersine sürmemiştim. fitil verdi
fitil 7taneydi ve sabunumsu bişeydi gece yatmadan evvel kullanıp yattım çünkü çok yumuşuk olduğu için içinde çok çabuk eriyor ve dışarı akıyor haliyle benim kullandığım o kreminde işini görüyormuş. fitil kullandığım hafta akıntım çok oldu ve normal akıntımdan daha kirli bir akıntı. bu da zaten içindeki mantarı temizlemesinden kaynaklıymış.

ama ben bu tedavei boyunca tüm kremleri fitilleri zamanında özenle yaptım ve temizliğime önem verdm

arkadaşım aynı kremi kullanıyoruz, bende de kullandıktan osnra aynı işkenceleri yaşıyorum. peki faydasını gördün mü, sabredeyim mi? başka yollar mı aramalıyım? nolur duy sesimi yardım et..

bu kremler bir süre işe yarıyor ama tek başına etkili değil benim tekrar etti mesela
kaşıntı gerçekten ilk sürdüğün zaman çok artıyor

merhaba hanımlar, şu an ne halde olduğumu en iyi siz bilirsiniz. krize girmiş bi haldeyim :S
2 gündür doktorumun verdiği ilaçları kullanıyorum, bi hap ve krem.. kremi sürdüğüm an 1 saat boyunca kaşıntı iki katına çıkıyor!! ve deliye dönüyorum.. (şuan içinde olduğum durum) :S
önce doktor travocort diye bi krem verdi, şikayetim arttı deyince travzolla değiştirdi.. :KK43: ama yine aynı! ne yapacağımı şaşırdım! hayat durdu keyfim yok hiç! ne illet bi şeymiş!
bu ilaçları kullanıp da fayda gören var mı? çektiğim çileye değecek mi? yardım edin noluur!!

merhaba canım kullandığın kremler sanırım yan etki yapmış bende öle yapmıştı ketoral krem çok iyi hatta kızarıklık varsa sabah akşam ketorali bepanten kremle karıştır ve sür faydasını mutlaka görüceksin

sağlık ocağındaki doktor bana antibiyotik ve travazol krem verdi ki, sayesinde sistit mantara döndü. uzman doktora gittim ilaçları da gösterdim. travazol denilen krem kortizonluymuş hemen çöpe at, eve bile sokma dedi.doktor bana ketoral ve yanında nibulen diye bir krem verdi. antibiyotik kullanmammam konusunda da sıkı sıkı tembihledi.yani anlayacağınız mutlaka uzman bir doktora gidin, sağlık ocağına falan değil
bu arada ketoral denilen hap gerçekten çok etkiliymiş, 2 gündür kullanıyorum kaşıntıdan, akıntıdan eser kalmadı hihoyyyt

Son düzenleme:
bende yasadim bu sorunu 1 yila yakin.tecrübelerimi size aktarayim,

1-) kesinlikle ic camasirlariniza yumusatici kullanmayin kesinlikle.

2-) ayaklarinizi sicak tutun.

3-) o bölgeye kesinlikle sabun veya vucut sanpuani ile yikamayin sadece su.

4-)ilac tedavisini esiniz ile uygulayin onada krem veriliyor.iylesene kadar iliski yasak.

5-) sentetik ic camisiri asla giymeyin. günlük ped kullanmayin! pamuklu ic camisiri kullanin ve günlük degistirin.

6-)bu illet adet dönemi yaklastiginda iyice azar vucut isisi yükseldigi icin mantarda isiyi cok sever.mümkün oldugunca bol seyler giyin hava alsin.

7-) ve ilacinizi düzenli kullanin.

:cool:bol bol su icin.

9-)birde seker iceren hic birsey yemeyin iylesene kadar.cünki mantar sekeri cok sever.

ben bunlara dikkat ederek kurtuldum insallah sizlerde kurtulursunuz.

Son düzenleme:
kızlar bende 6 7 ay bu hastalıkla savaş verdim. travazol,travacort falan bile kaşıntımı hiç almıyordu. her doktor şeker hastalığından şüphe ediyordu ama test yapıldığında olmadığım anlaşılıyordu.en sonunda halimden anlayan bir doktor buldum. bana fitil kullanma onlar vajina florasını dahada bozuyor dedi,bende fitili bıraktım (-ki kullanmadığım fitil, ilaç kalmamıştı. mesela her doktor zalain'i öneriyordu bende hep kullandım ama hiç işe yaramadı) sonra bana kandizol diye bi hap (içinde 2 tane var haftada 1 kullanılıyor) vede oceral diye bir krem verdi. bunlar beni sonunda rahatlattı. birde 1 hafta vajinanı yıkamamaya çalış, çok su değdirme dedi. herkesin söylediği gibi travazol,travacort fln kullanmamaya çalışın,onlar hayatlarında ilk kez mantar olan,hastalığı ilerlemeyenler için etkili bitek sanırım. bize hiç bir yararı olmuyor

Son düzenleme:
X