Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

arkadaşlar benimde hafif yanma ve hafif kaşıntı oluyor idrar testinde bişey çıkmadı bu mantar olsaydı idrarda çıkarmıydı acaba bide doktor eğer mantar varsa vagi hex kullan demişti bu fitili bilen varmı etkilimi gerçekten?

Mantar idrarda çıkmaz, cilde, mukozaya yerleşen bir mikroorganızma.İyi tedavi görmek sonra da doktorun tavsiyelerine uymak lazım.
Doktor muayene ettiği hastasına eğer varsa şu ilacı kullanmak lazım demez sanırım.Ancak sohbet arasında böyle birşey söylemiş olabilir gibi geldi bana.Teşhis mantarsa uygun ilacı yazar zaten.
Bir de genial bölgeye sabun ve benzeri hiçbir kimyasal madde sürmemek gerekir, sirke sürmek o bölgeyi tahriş edip yakabilir.

muhtemelen bende mantar var doktora gitmek istiyorum ama çok hastane-doktorla işim olmadığından bildiğim güvenilir ayrıca ekonomik hastane/doktor yok, tavsiyede bulunabilir misiniz?

mantar tedavisini muhakkak olun arkadaslar.Heleki hamilelik döneminde yaşayanlar varsa kabus gibidir.ıhmal edilmemesi gereken bir rahatsızlıktır.tedavinizin yanında günlük ped kullanmayın naylon kilot kullanmayın eger genital bölge için yıkama şampuanınız yoksa lütfen normal saç şampuanı ile yıkayın ve sakın sabun sürmeyin.jilet ile alan varsa cok dikkat edin temizliğine.iç çamaşırınızı muhakkak yeni aldıysanız yıkayın ve ütüleyin.aynı şeklde sütyen alırsanız yeni onuda sakın yıkamadan giymeyin..sevgiler

Mantar idrarda çıkmaz, cilde, mukozaya yerleşen bir mikroorganızma.İyi tedavi görmek sonra da doktorun tavsiyelerine uymak lazım.
Doktor muayene ettiği hastasına eğer varsa şu ilacı kullanmak lazım demez sanırım.Ancak sohbet arasında böyle birşey söylemiş olabilir gibi geldi bana.Teşhis mantarsa uygun ilacı yazar zaten.
Bir de genial bölgeye sabun ve benzeri hiçbir kimyasal madde sürmemek gerekir, sirke sürmek o bölgeyi tahriş edip yakabilir.

hayatım daha doğrusu şöyle oldu.yanma için ürolojiye gittim idrar testi yaptı bişey çıkmadı.kadın doğuma git dedi.kadın doğum şikayetlerimi sordu,akıntın çokmu falan diye akıntım normal akıntı fazla yok dedim ama çok az kaşıntı yanma var dedim adetlerim düzenli dedim.mantar veya enfeksiyon olsaydı akıntın çok vede renkli olurdu dedi muayenede etmedibende mantar için bişey yazın hiçolmazsa dedim çünkü geçen sene candida mantarı olmuştum nüksettiyse hafif geçiriyor olabilirsin dedi vagi hex yazdı.bende tereddüt ettim kullansammı diye çünkü tam olarak bir akıntı veya kaşıntı yok diye acaba kullansam bi zararı olurmu?en azından vajinal temizlik olur.içinde 12 tane var sabah akşam kullanılacak bu fitil hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar?:1shok:

ben bu sebamedin temizleyicisini almak istiyorum ama, mantara iyi mi gelir yoksa gerekli mantalaraı bakterileri falan da yok edip daha mı kötü yapar acaba?

Selam kizlar.Inshallah iyilesiriz ve bu mantardan kurtuluruz.Bendede var kaşinti akinti yapiyor ama bende beyaz çürük süd gibi oluyor. Bir iki kez antibiotikden olmuşduş yeniden oldum 1 yilda 4 kez şimdi de antibiotik kullanmiyorumki nede oldu anlamadim ben tek kapsul olan ilaçlardan kulladim kurtuldum sandim ama tekrar tekrar oldum doktora gitdim 10 tablet olan ilac yazdi yine kurtuldum sandim yine basladi ve doktora gitmeden yazdigi receteyi kullandim 4 5 gun icinde kurtuldum ama yine başlayacakmi bilmiyorum. Cok kötü oluyorum eşimdende utaniyorum her defasinda. intimate temizleyicileri doktorlar tavsiye etmiyor onlarinda mantara yol açdiklarini diyorlar bende kullanmak istiyorum kizlar:sm_confused:

inşallah hepimiz kurtuluruz.
Bu gün numis med ve ketoral tablet kullanmaya başladım.Sonucu yazarım ama numis med beni şimdiden çok rahatlattı yazmadan edemeyecegim

Merhemler ve vajinal haplar
Vajinal mantar ilaçlarının doğru kullanımı
Mahrem bölgede kaşınma ve yanma, gevrek, beyaz renkte akıntı – birçok bayanın sıklıkla karşılaştığı sorunlar. Eğer bu şikâyetlerin sebebi vajinal mantar ise, çoğu zaman doktora gitmeden kendi kendinizi tedavi edebilirsiniz: Bu enfeksiyonun eczanelerde reçetesiz satılan haplar ve bir merhemle kolayca tedavisi mümkün. Ancak tedavi sırasında dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar var.

Clotrimazol ihtiva eden vajinal mantar preparatlarını (antimikotik ilaçlar) kullanmak çok kolay. Elbette bu, hastanın dikkat edeceği hiç bir husus olmadığı anlamına gelmiyor: Dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi, iyileşme başladı diye hemen ilk haptan sonra tedaviyi kesmeden, her üç vajinal hapın da kullanılması. Çünkü mantar kültürlerinin tamamen yok edilmesi şart – ve bu ancak her üç hapın da kullanılmasıyla mümkün. Diğer önemli bir husus da şu: Hapların birbirini takip eden günlerde alınması gerekiyor. ıki dozaj arasında 24 saatten fazla ara olursa, tedaviden istenen sonuç elde edilenemeyebiliyor.

Hapları iyice derine sürünüz
Jinekoloji Uzmanı Dr. Anja Oppelt, LIFELINE okurlarına hapların akşamları yerleştirilmesini tavsiye ediyor: Preparat vücut ısısında çabuk sıvılaştığından, gündüzleri alınırsa vajinada etkisini göstermeden dışarıya akacaktır. ılacı vajinanın içine sürmek için, pakette bulunan aplikatörün kullanılması tavsiye olunur çünkü ilaç parmakla sürüldüğünde hap sık sık ön tarafta kalıyor ve mantar kültürlerinin biriktiği mukozaya tamamen ulaşamıyor. Öte yandan hamile bayanlarda sağlık açısından aplikatör kullanılmaması tavsiye olunuyor.

Kremi geniş bir alana sürünüz
Kanla birlikte dışarı akacağı için âdet sırasında kremle tedavinin bir anlamı olmaz. Vajina bakım ürünleri kural olarak gereksiz ve hatta bazı zararları da var. Bu tür ürünleri kullanmaktan vazgeçmek istemeyen bayanlar hiç olmazsa vajinal mantar tedavisi sırasında bunları kullanmamalıdır.

Antimikotik kremi – günde ortalama 1–2 kez –ince bir tabaka halinde vajinaya sürünüz. Kremi apış arası ve aftere de sürmeyi ihmal etmeyiniz, zira mantar kültürleri bazen cinsel organlardan çevreye de bulaşabilir.

Antimikotik ilaç tedavisinde 2–3 gün sonra herhangi bir iyileşme başlamazsa doktora başvurulmalıdır. Bu durumda rahatsızlığın sebebi muhtemelen vajinal mantar değil, bir bakteriyel enfeksiyondur, örneğin; Gardnerella bakterisi enfeksiyonu.

mantar rahatsızlığında bol bol su tüketmeliymişiz.günde 2 yada 3 lütre su içmemiz gerekiyomuş...

Ben şu numis med intemi daha önce almadığıma pişmanım valla çok rahatladım bi de nibulen krem çok işe yarıyor.Daha önce travazol ve travacort kullanmıştım acayip kaşıntım artıyordu kremleri sürdüğüm zaman ama bu nibulen öyle değil tavsiye ederim

Ben şu numis med intemi daha önce almadığıma pişmanım valla çok rahatladım bi de nibulen krem çok işe yarıyor.Daha önce travazol ve travacort kullanmıştım acayip kaşıntım artıyordu kremleri sürdüğüm zaman ama bu nibulen öyle değil tavsiye ederim

yanmanada iyi geldimi canimnibulen

Bende de tam tersi kaşıntı çok fazlaydı ama sonradan da yanma başladı.Şimdi rahatladım ama adetten sonra ne olur bilemiyorum

arkadaşlar vajinal bölgedeki mantardan dolayı çok çekmekteyim. kadın doğum doktoruna gittim.fitil, krem , antibiyotik ve bir gün kullanılık ilaç verdi ama geçmedi.
iyi bir doktor ismi biliyormusunuz. izmitteyim. ama istanbul 1 saat. giderim doktora. yeterki geçsin.
lütfen yardımcı olun kızlar. teşekkürler

aynı sorun bendede var.kullandığım ne fitil nede kremler fayda etmedi mafoldumben.bende artık kaşınma olduğu zaman kükürtlü sabunla yıkıyorum,sabun kaşıntıyı ve akıntıyı kesiyor.yerimseniben

X