Marketteki kasiyerin üslubu

Ben sanırım ilk başta mülk sahibiyle konuşurdum. O marketler de kişilerden kiralıyorlar. Uyarmazsa marketin müşteri hizmetlerine fotoğraflı şikayette bulunurdum. Olmadı belediye zaten şikayette el atar. Boşuna yüz göz olmayın. Çözülür bu durum.
Çok teşekkür ederim. Mülk sahibine nasıl ulaşırım bilmiyorum. Şikayet edebileceğim en etkili yer neresi onu da bilmiyorum.

Çok teşekkür ederim. Mülk sahibine nasıl ulaşırım bilmiyorum. Şikayet edebileceğim en etkili yer neresi onu da bilmiyorum.
Bilen vardır çevrede, mülk sahibi direk market zinciriyle iletişim kurar hatta gidip uyarsa o şahıs böyle efelenemez. Benzer bir durum olmuştu. Mülk sahibi gidip uyardı. Adamı dikkate aldılar.

Ben olsaydim o izmaritleri o sahsin agzindan, burnundan vb vucudundaki bütün deliklerden iceri sokardim ama tabi siz beni ornek almayin, ben kavga ederek cozebilcegim seyleri konusarak uzatmayanlardanim. Derhal sikayet edin, ve supurmeyin, kendi kapinizin onunden de oraya dogru kaktırın.
Müşteri hizmetlerini mi arayayım? İnşallah sonuç alırım. Bir de ilgilenmeseler daha da zıt giderse diye düşünmüyor değilim.

İyi akşamlar arkadaşlar
Evimizin dibinde market var. Marketin arka kapısında sürekli sigara içip izmarit dolduruyorlar kapıyı. Her defasında kendi evimin önünü süpürürken onların kapısını da süpürüyorum ama etiketler ve özellikle baya izmarit var. Artık tiksiniyorum süpürürken. Bir sene gibi bir zamandır böyle. Geçen gün markete gittim alışveriş için. Ödeme yaparken gayet ılımlı bir şekilde arka kapıda sigara içilip penceremin dibine atıldığını, sürekli süpürmek zorunda kaldığımı söyledim. Kasiyerin söylediği'ben içiyorum ne olmuş, günde iki paket içiyorum, kimse karışamaz. Ben buranın müdürüyüm, bir sıkıntınız olursa bana söylemeyin, şikayet edin'gibi sözler sarfederek sert çıkıştı. Ve hala içip atmaya devam ediyor. Şikayet etsem sonuç alır mıyım? Ne yapabilirim?
Fotoğraflarını çekip mail atın ve durumu anlatın ismi ile birlikte bütün bina şikayetçiyiz diyin:)

Müşteri hizmetlerini mi arayayım? İnşallah sonuç alırım. Bir de ilgilenmeseler daha da zıt giderse diye düşünmüyor değilim.
Turkiyede yasamadigim icin nereye sikayet edilir bilmiyorum ama korkmayin.
Arkadaslarin yönlendirdigi gibi sikayetinizi edin. Hatta ismini de biliyorsaniz, direkt isme yonelik sikayet edin.

Fotoğraflarını çekip mail atın ve durumu anlatın ismi ile birlikte bütün bina şikayetçiyiz diyin:)
Bir tek ben konuştum ama. İzmaritler benim evimin dibinde. Ev m
Market çalışanının yaptığının kanuni bir yaptırımı vardır illa ki ama insani boyutunda bakarsak yerlere çöp atmak gelişmemişlik, sigara içiyor olabilir ama mola yerine izmarit ve etiketleri toplayacağı çöp kovası vb bir şey koyması gerekiyor, yerlere çöp atanları gelişmemiş, vatan düşmanı olarak görüyorum, aslan yattığı yerden belli olur, park ve bahçelerimiz, sokaklarımız evlerimizden bile temiz olmalı, kuru kuruya ülkeyi sevmekle olmuyor, cidden çok gıcığım denizler dahil her yere çöpünü atan, yerlere tüküren, sokaklara tuvaletini yapan medeniyetsiz insanlara.
Aynen bir çöp kovası bulundurmak bu kadar zor olmamalı. Vallahi dediğiniz gibi ben de en son aslan yattığı yerden belli olur dedim. Marketin içinde birşey var mı diyor. Biraz da kapının önünü temiz tut dedim. Benim kapım istediğimi koyarım. Ön kapıyı gösteriyor buraya da istediğimi koyarım vs kimse karışamaz diyor. Ben de tamam ön kapıya birşey demem ama arka kapı penceremin bitişiğinde süpürmek zorunda kalıyorum dedim. Yok bana gelene kadar kimler neler neler atıyor vs dedi. Uzattı, anlaşamadık sonuç olarak.

Ben 4 sene böyle insanlarla çalıştım.Maalesef en son çalıştığım markette referansla eleman alımı yapılıyor.Adam görseniz iki kelime konusamaz.Magaza içerisinde heryerde izmairt attı.En son tutanak tuttular.Referans işe girdiği için iş çıkışı yapamadılar.Mert birisi olmaz.Ondan sonra o şube bu şube istifa etsin diyerek gezdiriyorlar.Ustune bu adamı müdür yaptılar.Manavdi müdür oldu.

Bende kasiyerdim.İs ogretmiyorlardi.Ben milletin 60 70 puan alıp kendim 80 90 puan alırken müdür olamadım.Yapmadilar gicikligina.
İşte bu adam da o kadar rahatki bi desteği var sanırım.

ya medeniyetten nasıl bu kadar uzak olunuyor anlamıyorum
bizim burda bazı dükkanların önünde 5 litrelik içi su dolu şişeler var
izmaritler oraya atılıyor akşamları da çöp konteynerına boşaltılıyor vs
kimsenin kapı önü kirlenmiyor

Bir tek ben konuştum ama. İzmaritler benim evimin dibinde. Ev m

Aynen bir çöp kovası bulundurmak bu kadar zor olmamalı. Vallahi dediğiniz gibi ben de en son aslan yattığı yerden belli olur dedim. Marketin içinde birşey var mı diyor. Biraz da kapının önünü temiz tut dedim. Benim kapım istediğimi koyarım. Ön kapıyı gösteriyor buraya da istediğimi koyarım vs kimse karışamaz diyor. Ben de tamam ön kapıya birşey demem ama arka kapı penceremin bitişiğinde süpürmek zorunda kalıyorum dedim. Yok bana gelene kadar kimler neler neler atıyor vs dedi. Uzattı, anlaşamadık sonuç olarak.
Ya boş konuşuyor. Çok dikkate alma. Market zincirler bu konularda hassastır. Zincirin sahibi olmadığına göre fos bir eleman işte. Bizim de işletmelerimiz var. Belediyelerin ceza miktarlarından haberi var mıymış acaba? Sen onla muhattap olma belli ki cahil.

Siz bu kişiyle daha fazla muhatap olmayın, çöpleri fotoğraflayın ki elinizde delil olsun, marketin genel merkezine il/ilçe/şubesini belirterek ki alışveriş fişlerinizde hangi şube olduğu yazar +belediyeye şikayette bulunun, insan olan çöpünü yere atmaz, marketin içi kadar dışı da temiz olmalı ama kime neyi anlatacaksınız, bunlar gibiler evlerinin temizliğiyle böbürlenip dışarıda pasaklı olanlardan çünkü benciller, kendileri ve evlerinden başka hiçbir şeyin temizliği görüntüsü önemli değildir, başkalarının alanlarına da saygıları yok, toplu yaşamdan bi’haberler, muhtemelen evinin balkonundan sokağa izmarit fırlatan, komşusunun penceresine balkonuna bir şeyler silkeleyen biridir zira kimler neler neler atıyor diye attığı çöpü savunacak kafada birinin profili olsa olsa böyle olur, başkaları sokak ortasına tuvaletini yapınca bu arkadaş da mı yapıyor?

X