Marketteki kasiyerin üslubu

Genel merkezi aradım bilmiyorum belediyeyi de aramayı düşündüm falan dedim. Konuştuğum kişi çok güzel ilgilendi.
Insallah olumlu sonuç alırsınız
Yer yer degisiyor elemanlarin da kalitesi.
Şöyle örnek vereyim eski mahallemdeki zincir market çalışanları çok lakayt ve saygisizdi. Simdi oturdugum yerdekiler nazik ve guler yüzlüler. Hatta bir komşum da zincir bir markete girdi calismaya. Diger çalışanlarından da memnunum yani bölgeye gore de degisebiliyor. Cogunlukla bu tur yerlere alinan elemanlara herhangi bir egitim verilmiyor aslinda müşteri iliskileri ve iletisimle ilgili bir egitimden geçmeleri gerektigini düşünüyorum.

Arkadaşlar bu kadar erken beklemiyordum ama hemen dönüş yaptılar. Bir beyefendi aradı bu konudan bahsetti 'böyle bir şikayetiniz varmış' dedi. Daha sonra 'depo kapıları kapınızın bitişiğinde mi eğer öyleyse o kapıyı kapattıracağım' dedi. Ben de 'hayır kapımın bitişiği değil ama penceremin bitişiği' dedim, 'tamam biz şu an görüşüyoruz, kendisiyle de görüşeceğiz bugün gerekli uyarı yapılacak, bir daha kesinlikle orada izmarit görmeyeceksiniz dedi üslupları konusunda da uyarmamız gerekiyor zaten'dedi. Ben şöyle anladım hani üsluplarında zaten bir sıkıntı var gibi anladım. Çok güzel ilgilendiler 'gerekli uyarı yapılacak bir daha orada bir tane bile izmarit görmeyeceksiniz' falan dedi 'üslupları konusunda da konuşacağız' dedi.

Insallah olumlu sonuç alırsınız
Yer yer degisiyor elemanlarin da kalitesi.
Şöyle örnek vereyim eski mahallemdeki zincir market çalışanları çok lakayt ve saygisizdi. Simdi oturdugum yerdekiler nazik ve guler yüzlüler. Hatta bir komşum da zincir bir markete girdi calismaya. Diger çalışanlarından da memnunum yani bölgeye gore de degisebiliyor. Cogunlukla bu tur yerlere alinan elemanlara herhangi bir egitim verilmiyor aslinda müşteri iliskileri ve iletisimle ilgili bir egitimden geçmeleri gerektigini düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim. Vallahi dönüş hemen yapıldı ve çok güzel ilgilendiler.

Arkadaşlar bu kadar erken beklemiyordum ama hemen dönüş yaptılar. Bir beyefendi aradı bu konudan bahsetti 'böyle bir şikayetiniz varmış' dedi. Daha sonra 'depo kapıları kapınızın bitişiğinde mi eğer öyleyse o kapıyı kapattıracağım' dedi. Ben de 'hayır kapımın bitişiği değil ama penceremin bitişiği' dedim, 'tamam biz şu an görüşüyoruz, kendisiyle de görüşeceğiz bugün gerekli uyarı yapılacak, bir daha kesinlikle orada izmarit görmeyeceksiniz dedi üslupları konusunda da uyarmamız gerekiyor zaten'dedi. Ben şöyle anladım hani üsluplarında zaten bir sıkıntı var gibi anladım. Çok güzel ilgilendiler 'gerekli uyarı yapılacak bir daha orada bir tane bile izmarit görmeyeceksiniz' falan dedi 'üslupları konusunda da konuşacağız' dedi.
Çok sevindim, umarım sorun çözülür. Çalışan beyefendi de görmüş olur böylece efelenmenin sonucunu. Bu ülke çok yoruyor bazen, gücü yeten gücünün yettiğince zorbalık yapıyor. Asla kibarlık, efendilik yok bizim insanımızda. Şayet biri kibarlık yapıyorsa sonunda sizinle flört etmeye çalışırken buluyorsunuz. Çok zor...

İyi akşamlar arkadaşlar
Evimizin dibinde market var. Marketin arka kapısında sürekli sigara içip izmarit dolduruyorlar kapıyı. Her defasında kendi evimin önünü süpürürken onların kapısını da süpürüyorum ama etiketler ve özellikle baya izmarit var. Artık tiksiniyorum süpürürken. Bir sene gibi bir zamandır böyle. Geçen gün markete gittim alışveriş için. Ödeme yaparken gayet ılımlı bir şekilde arka kapıda sigara içilip penceremin dibine atıldığını, sürekli süpürmek zorunda kaldığımı söyledim. Kasiyerin söylediği'ben içiyorum ne olmuş, günde iki paket içiyorum, kimse karışamaz. Ben buranın müdürüyüm, bir sıkıntınız olursa bana söylemeyin, şikayet edin'gibi sözler sarfederek sert çıkıştı. Ve hala içip atmaya devam ediyor. Şikayet etsem sonuç alır mıyım? Ne yapabilirim?
Alırsınız. Hangi marketse genel merkezini arayın. Şikayet edin.

X