Mart ayı bebek kıyafet listemizde yardımcı olur musunuz ? :)

limonludondurmam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
1.345
722
30
merhaba arkadaşlar :)
şubat sonu mart başı Allah izin verirse doğum yapıcam ufak tefek bişeyler almaya başladık listeyi yaptım ama henüz almadım tam olarak fazla mı eksik mi bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Miniğimin Listesi Şöyle Teyzeleri :)

2 adet hastane çıkışı
3 adet iç zıbını bağcıklı ( göbeği düşene kadar )
çıtçıtlı badi 10 adet (uzun kısa karışık)
ayaklı tulum 5 adet (penye kadife karışık)
ayrıca tulumun içine giyilenlerinden almayıda düşünüyorum 2-3 adet
ayaklı 4 ayaksız 2 adet alt pijama tarzı günlük kıyafet
5 adet üst günlük kıyfaet
7 8 adet gevşek iz bırakmayan çorap. Ayrıca annemin ördüğü patikler var :)
4 adet eldiven 2 adet şapka ( hastane çıkışlarıyla 4 adet oluyor şapka)
2 adet pijama takımı ( bu takım sizce tulum falan olduğu için gereksiz mi ?)
4 adet penye yelek
ağız mendili 15-20 adet
yaka önlüğü 4 adet
40 ından sonra dışarı çıkmak için kalın mont gibi tulum almayı düşünüyorum
atkı şapka takımı ayrıca.

uyku tulumuna gerek var mı sizce ? ayaklarına zarar vermeden bebeğimi üstten kundaklamayı düşünüyorum

bunlar alacağım şeyler eksik varsa veya fazlaysa fikir verir misiniz ? :)

ayrıca peluş battaniyesi penye battaniyesi alınıcak onları yazmadım. sadece kıyafetler fazla veya eksik mi öğrenebilirsem çok sevinirim :)

Şimdiden teşekkür ederim :anneadayı::anne::emir_bebek:

Kisliklari cok doldurmayin, mevsime gore alirsiniz.
Ayakli tulum cok almayin hemen boylari uzuyor bir ay anca giyiliyor.
Uyku tulumu da donmeye basladiktan sonra kullandim ben iyi oluyor 5-6 aylikken.

Kislik mont almayin.
Eviniz sicaksa kadife de almayin.
Bir de biraz daha bekleyin alisveris icin, bebegin tahmini dogum kilosuna gore beden secin. Benimkiler iri bebek olduklari icin mesela ilk on gun sadece yenidogan kiyafeti giydiler.

pijamayi gereksiz gordum ben cunku kucaginizda uyuyorlar ustlerinde ne varsa onla yatiyorlar oyle uzun uzun pijama giydirip uykuya gecireceginiz donem olmuyor ilk zamanlar kiyafete cok yuklenmeyin fazla giyemiyorlar cunku buyudukce alin pelus battaniyeler evet şık ama pazenlerin yerini tutmuyor birtane sicak su torbasi alin yaninizda dursun

Bence gayet güzel, pijamalara çok gerek olmayabilir. Bir de bedenleri çok küçük olmasın, çok çabuk büyüyorlar ben ilk hafta dışında yenidoğan bedeni giydiremedim mesela. Hayırlı sağlıklı doğumlar olsun

Ornek veriyorum ben 2 hastane cikisi haricibde direk 3-6 aylik urunlerden aldim. Bu aldiklarinizin hepsi yenidogan bedense cok geldi bana. Zaten cocuk kusuyor cis yapiyor falan diye camasir makinasi iki gunde bir calisiyor, on tane alt esofmana gerek yok.
Evib sicakligina gore iclige de gerek yok.
O ic zibini bir tek dogumda kullandik biz 3 tane fazla. Hastane cikisinda vardir zaten ayrica almayin.

merhaba arkadaşlar :)
şubat sonu mart başı Allah izin verirse doğum yapıcam ufak tefek bişeyler almaya başladık listeyi yaptım ama henüz almadım tam olarak fazla mı eksik mi bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Miniğimin Listesi Şöyle Teyzeleri :)

2 adet hastane çıkışı
3 adet iç zıbını bağcıklı ( göbeği düşene kadar )
çıtçıtlı badi 10 adet (uzun kısa karışık)
ayaklı tulum 5 adet (penye kadife karışık)
ayrıca tulumun içine giyilenlerinden almayıda düşünüyorum 2-3 adet
ayaklı 4 ayaksız 2 adet alt pijama tarzı günlük kıyafet
5 adet üst günlük kıyfaet
7 8 adet gevşek iz bırakmayan çorap. Ayrıca annemin ördüğü patikler var :)
4 adet eldiven 2 adet şapka ( hastane çıkışlarıyla 4 adet oluyor şapka)
2 adet pijama takımı ( bu takım sizce tulum falan olduğu için gereksiz mi ?)
4 adet penye yelek
ağız mendili 15-20 adet
yaka önlüğü 4 adet
40 ından sonra dışarı çıkmak için kalın mont gibi tulum almayı düşünüyorum
atkı şapka takımı ayrıca.

uyku tulumuna gerek var mı sizce ? ayaklarına zarar vermeden bebeğimi üstten kundaklamayı düşünüyorum

bunlar alacağım şeyler eksik varsa veya fazlaysa fikir verir misiniz ? :)

ayrıca peluş battaniyesi penye battaniyesi alınıcak onları yazmadım. sadece kıyafetler fazla veya eksik mi öğrenebilirsem çok sevinirim :)

Şimdiden teşekkür ederim :anneadayı::anne::emir_bebek:
Saglikla alin insallah
Bana kalirsa yenidogan kiyafetini az alip genelde 3-6 hatta 6-9 aylik all cabuk buyuyorlar benim ikinci ayda sigamamaya baslamisti kuzum

Uyku tulumu ve pijama takımlarına gerek yok. Kışlık mont da almayın bence. 40 ı çıktığında nisan ortaları olacak en erken, dışarı çıkarsanız battaniyeye bile sarabilirsiniz çünkü hala minicik oluyorlar genelde :) bir de çocuğun huyunu suyunu bilmiyorsunuz, ben büyük kızımı 2,5 aydan önce öyle giydirip süsleyip çıkaramıyordum kıyametler kopuyordu bir yere gittiğimizde.
Bir de tulum da çok kullanılan birşey değil yani ben pek kullanmadım alt üst şeklinde giydirmek daha pratik oluyor bence. Tabiki de bulundun ama fazlasına gerek yok.

Zibinlari uzun kollu pek tercih etmedim.ben hep kısq kolluydu. Uzun kollu zibin giydirince sadece alt giydirdim. Hayırlı olsun gule gule giydirin. Eldiven ve sapkayida cok kullanmadım. Zaten duruma gore yenisi ekleniyor. Ates ölçer de alin ilk 3 ay bebeklerin ateslenmesi beklenmez ama evinizde bulunsun.

Bence gayet güzel, pijamalara çok gerek olmayabilir. Bir de bedenleri çok küçük olmasın, çok çabuk büyüyorlar ben ilk hafta dışında yenidoğan bedeni giydiremedim mesela. Hayırlı sağlıklı doğumlar olsun
bende zaten bu alcaklarımdan 2 tanesi 0-3 aysa mesela 3 tanesini 3-6 ay almayı düşünüyorum kımetse :) teşekkür ederim. pijama yerine tulum tercih etsem daha mantklı olcak galiba :)

Zibinlari uzun kollu pek tercih etmedim.ben hep kısq kolluydu. Uzun kollu zibin giydirince sadece alt giydirdim. Hayırlı olsun gule gule giydirin. Eldiven ve sapkayida cok kullanmadım. Zaten duruma gore yenisi ekleniyor. Ates ölçer de alin ilk 3 ay bebeklerin ateslenmesi beklenmez ama evinizde bulunsun.
bizim kışa geliyorda şubat sonu mart başı 2-3 uzun kollu alayım üşümesin yavrum die düşündüm :) şapka hastane çıkışlarında varda ben belki dışarı çıkarken bere seklinde 2 daha alayım dedim. ateş ölçer ve daha bi sürü şeeyi ayrıca liste yaptım önce kıyafetlerden başlayalım dedik :) teşekkür ederim sağolunn

Uyku tulumu ve pijama takımlarına gerek yok. Kışlık mont da almayın bence. 40 ı çıktığında nisan ortaları olacak en erken, dışarı çıkarsanız battaniyeye bile sarabilirsiniz çünkü hala minicik oluyorlar genelde :) bir de çocuğun huyunu suyunu bilmiyorsunuz, ben büyük kızımı 2,5 aydan önce öyle giydirip süsleyip çıkaramıyordum kıyametler kopuyordu bir yere gittiğimizde.
Bir de tulum da çok kullanılan birşey değil yani ben pek kullanmadım alt üst şeklinde giydirmek daha pratik oluyor bence. Tabiki de bulundun ama fazlasına gerek yok.

bende iç dış toplamda 5 tane tulum düşünüyrm zaten çok çabuk büyüyolarmş o yüzden .alt üstte alıcam bakalım. dediğiniz gibi mont yerine belki bi adet batttaniye daha alırım fazladan yada başka ihtiyacını görürüm üşümez inşallah gerçi arabamız var arabasız bi yere pek gitmem çok

İlk başlarsa çok sık kaka yaptıkları için gündüz alt üst takım, gece tulum giydirmeni tavsiye ederim. Üstlerin tümü çıtçıtlı olsun, normal üstlerde sırtları çok açılıyor. Çok kusuyorlar bu nedenle ben zırt pırt makine çalıştırmak ütü yapmak istemediğim için (tek bakıyorum) kıyafeti çok aldım, senin listen de yeterli. Gündüz üzerinde uyuyacağı ve üzerine örteceğin penye battaniye ve müslin bezlerden 4-5 tane almanı tavsiye ederim.

Kisliklari cok doldurmayin, mevsime gore alirsiniz.
Ayakli tulum cok almayin hemen boylari uzuyor bir ay anca giyiliyor.
Uyku tulumu da donmeye basladiktan sonra kullandim ben iyi oluyor 5-6 aylikken.

Kislik mont almayin.
Eviniz sicaksa kadife de almayin.
Bir de biraz daha bekleyin alisveris icin, bebegin tahmini dogum kilosuna gore beden secin. Benimkiler iri bebek olduklari icin mesela ilk on gun sadece yenidogan kiyafeti giydiler.

evimizz sıcak ama tam güneş almıyor yani doğalgazı fazla yakıcaz yalıtımı falan var ısınıyor. ilk bebek olunca daha fazla bekleyemedim yavaş yavaş alayım dedim heves ettik :)

Ayaklı takımlardan almayın. ayakları büyük olursa sıkıntı oluyor. Ve inanın çabucak büyüyorlar. 15 gün sonra giyememişti benim kızım. Yazık 2-3 kez anca giyebiliyorlar onları. Ayaksızlardan alıp çorapla kapatırsınız. Şapkaları da lastikleri çok sıkı olanlardan almayın. Kafasını kesiyorlar. Bende mart başı doğuracağım nasipse. Kızımdan tecrübeliyim o yüzden. Ayaklı olarak bir hastane çıkışı almayı düşünüyorum:KK22: Hayırlı doğumlar.:anneadayı::110:

Ha bu arada bana da çok çabuk büyüyorlar 3-6 al vs dendi ama bebeğim normalden uzun olmasına rağmen 0-3 aylarını 3. Aya kadar giydi. Yenidoğan takımlarını 1 ay giydi. Ha üzerinde emanet gibi dursun bütün kıyafetleri 6 ay giydireyim dersen büyük beden al tabi.

Pijama şapkaya gerek yok. Bol bol tek üst tek alt al. Kusan bebek olursa terlerse çok üst değişiyo. Yani bunlar şimdilik yeter. Zaten dışarı da çıkarırsın bol bol. Çıktıkça alırsın. Şimdiden dolabı doldurma. Hediye de gelir.

Bol bol zıbın ve alt üst takım şeklinde alın. Tulumlar çok güzel ama çok çabuk büyüyorlar. Müslin bezlerden mutlaka al çok kullanışlı oluyor. El ağız mendilin olsun yeterince. Kustuğunda veya gazını çıkarırken falan omuzunuza almanız için gerekli olacak.

Ayrıca alırken aylara göte mevsimsel düşün mutlaka

ayakalı tulumlar fazla giyemiyor hemen uzuyor boyları
onun yerine ayaksız altlardan almalısın.
martta doğum yaptım ilk bebeğime çok soğuktu yaza kaara hep uzun kollu ve örme yelekler ile durduk
penye battaniyelerdense parzen battaniye almanı öneririrm
eger bulamazsan ben kumaş satan yerden 2 değişik yüz aldım parzen olarak
ikisini üst üste bırakıp kenarlarını tıgladım çok da güzel ve kullanışlı oldu
uyku tulumu hiç almadım hafif olarak sararsan battaniyeye güzzel oluyor

sağlıkla kucağınıza alın inşallah :nazar:
:KK54:

X