Maydonoz ve Süt buharı ile hamile kalanlar ve deneyenler buraya.

Yazıları baştan sona kadar okudum kızlar.. anlayamadığım birşey var.. bunu ne zaman uygulucaz.. adetimizin kaçıncı günü ?? yada adet bittikten sonramı günde 3 gün ve 3gün boyuncamı?
ve bu uygulamadan sonra ilişkiye girilcekmi yoksa girilmicekmi? maydonoz ve süt buharını uygulayıpta hamile arkadaşlara (tecrübeli) soruyorum..
Şimdiden tşk ederim..

Çok tşk ederim açıklama için selimina..

günde bir sefer uygulanıcak 5 gün boyunca ... doğrumu anlamışım ?

benim ninem köy ebesiydi allah rahmet eylesin :Saruboceq:. oda anneme aynı yöntemi kullanmış ek olarakta elmayağını bir pamuğa sürüyorsun ve altına koyuyorsun ilerleyen saatlerde elma tadı ağzına geliyor bu döl yollarını açıyor ve tadın ağzına gelmesi sonuç alınabileceğine işaret ediyor . ve o hafta annem bana hamile kalmış. herkese hayırlı evlatlar dilerim

anladım cnm hiç önemli değil. tabi üstünden çok uzun zaman geçmiş adetinden ne zaman sonra uygulamış bilmem ama elma yağını buhardan sonra yapıyorsun annem elma tadını aldığı gün ilişkiye girdiklerini ve o akşam bana hamile kaldığını söylüyor.herkesin bir kısmeti vardır bunlar vesiledir inş hepinize faydalı olur denedikleriniz a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam bayanlar ben bu ay yaptım sütü aslında yarın adet günüm ama ben bugünden çok aşırı sarı akıntı ve içinde pembemsi bişeler gördüm olacam galiba yarına kadar.ama inşallah olmaaaaammmmm yaaa

bir hafta önceden görülen asiri akinti hamilelik belirtisidir diye biliyorum canim, umut verip fos ciksin istemem. birde kadinlik hormonu yükseldigi icin cinsel istekte artis oluomus, bilginiz olsun.

Merhaba benim adetim gecikti 25.gün bugün. Doktora gittim ayın 13 de bana farlutal verdi kullandım ilaç biteli 6 gün oldu ama hala adet olmadım. Buharı denesemmi? Ne yapıcam kızzzlarrrrr nolurrr yardımm edin neler yapmalıyımmm?:KK43:

soğan kürünü mujtlaka dene bence adeti getiriyo,kist varsa söktürüyo,ben elma yağını da(ağzımda kokusunu da hissettim) maydanoz süt buharnı da geçen aylarda denedim ama faydası bana olmadı

Son düzenleme:
selam ebraar,
adet günleri gecike gecike bakmışsinki hamile kalmışsın. eskiler yani annelerimiz ve anneannelerimiz bu nedenle bebek arıyo sözünü kullanırlar inşallah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun.ben 40 yaşındayım ilk evliliğimden 12 yaşında bir kızım var. ilk eşimde sperm- düşüklüğü vardı ve ben hiç önemsememiştim. evliliğimin 5 yılında tedavisiz bir ay içerisinde 2 günlük birleşme sonucunda gebe kalmıştım. 2008 yılında ikinci evliliğimi yaptım. şimdiki eşimin ilk evliliği 15 aydır korunmuyorum gebe kalamadım. tüm tıbbı tetkikler yapıldı herşey normal ama gebelik yok. allaha şükürler olsun anneliği tattım şimdiki eşiminde evlat sahibi olması için yanıp tutuşuyorum ama allahın takdiri işte olmayınca olmuyor. bu yaşıma kadar hiç adet gecikmesi yaşamamıştım şubat ayına kadar oda 4 günlük gecikme ve birgün süren kanama şeklinde olmuştu ne kadar ümitlenmiştim ama yine boş. bu kez adetimin ilk gününde hayıt çayını denemeye karar verdim.ayrıca bal tarçın ve çörek otu yedim. sabahları aç karnına bir çay bardağı sıcak suya bir çay kaşığı tarçın ve bal ve çörek otunu karıştırarak içtim. peşine şurupların içinden çıkan ölçekle bir ölçek hayıt yaprağını kaynamış suya atıp 5-6 dk dinlendirdikten sonra süzüp içtim. işyerimde de çay yerine günde bir iki bardak ada çayı içtim. bu ay yumurtlama günümde öylesine bol bir akıntım olduki .hayıt çayına ve bal tarçına devam ediyorum.ama işim gereği tam yumurtlama günümde şehir dışındaydım ancak ertesi günü eşimle birlikte oldum.ümidim yok. herşey allahın takdiri bunun için hiç üzülmeyin allah herşeyin hayırlısını verir.

sevgili ebraar ,
bence şu sıralar herşeyi deneme.adetin 2 yada 3 günü yapılması gereken bazı testler oluyor. estradiol prolaktin fsh gibi testlerle yumurtalıkların ve kadınlık hormonlarının durumuna bakıyorlar. gebelik testini test kitinde mi denedin. test kitlerinde en az 10 gün geçtikten sonra sağlıklı sonucu alabiliyorsun.yeniden kanda b-hcg baktır .bazen çıkmıyor . benim görümcemin kızında da 4 günlük bir gecikme varken soğuk algınlığı rahatsızlığından dolayı yüksek ateşten hastaneye gidiyor. adetinin gectiğini buna göre ilaç verilmesini istiyor kanda bakıyorlar gebelik göremiyorlar ve antibiyotik tedavisine geçiyorlar. 10 gün sonra gebe olduğunu öğrendi. prolaktin hormonumun ilk kez yükseldiğini bu ay öğrendim. bugüne kadar hiç prolaktin ile ilgili sorunum olmamıştı. bunun için doktorum bana ilaç verecekti ben kullanmadım. zaten bebek için kullandığım klomen vs gibi ilaçlardan sonra bu hale geldim onun için bitki çayına başladım . . umarım sizler içinde herşey gönlünüzce olur. yaşınız genç ise ilaçlarla tedavi olmak için acele etmeyin derim. . sevgiyle kalın

sevgili ebraar
eşinle ilişkiye gir adetin çabuk gelsin o zaman :) herşey gönlünce olur inşallah.sevgiyle kal

arkadaşlar bir sorum var sizlere, yardımcı olursanız çok sevinicem..
bu maydonozlu buharı deneyen arkadaşlar, denedikten sonra herhangi bir akıntı yada farklı birşey yaşadınızmı.. temizlendiğine dair.. çünkü benim biraz vajinal enfeksiyonum var, doktor fitil verdi ama kullanmak istemiyorum.
bu arada bu enfeksiyon gebeliğe engel mi?

arkadaşlar bir sorum var sizlere, yardımcı olursanız çok sevinicem..
bu maydonozlu buharı deneyen arkadaşlar, denedikten sonra herhangi bir akıntı yada farklı birşey yaşadınızmı.. temizlendiğine dair.. çünkü benim biraz vajinal enfeksiyonum var, doktor fitil verdi ama kullanmak istemiyorum.
bu arada bu enfeksiyon gebeliğe engel mi?

selam doremi,
vajinal enfeksiyon gebeliğe engel olabiliyor .fitili kullanabilirsin. geçen yıl ben pelvik enfeksiyon geçirmiştim bu nedenle sol tubada tıkanma meydana gelmişti. bunun için doktorum bana antibiyotik tedavisi yanında fitil de vermişti ancak gebelik planladığım için yumurtlama dönemimde bırakmıştım. maydanoz kürünü ben denemedim. allaha şükürler olsun şu an herhangi bir akıntı vs problemim yok. geçmiş olsun sevgiyle kal

kızlar cvplarınız için çok sağolun.. a.s.
fakat benim adetime 5 gün var.. buharı adet bittikten sonra yapmayı düşünüyordum, ama bir sakıncası yoksa şimdide yapabilirim.. fitilide adet bittikten sonra yapsam olur mu?
ben akıntımın olduğunu bile farketmemiştim, doktorum muayene sırasında farketti. çok az akıntın var bunun için fitil vericem dedi..
bu arada bu enfeksiyon kasık ağrısı yaparmı?
5-6 gündür kasık ağrım var ve bacaklarımda ağrıyor...

valla canım ne bileyim.. :uhm:
kafam karıştı.. doktorumda fitili şöyle kullan böyle yap diye gün falan vermedi..
bu ay yumurtlamamda bir sorun yok, herşey yolunda.. bütün tahlillerim temiz çok şükür.. ama işte enfeksiyon çıktı başıma.. ama şikayet edecek kadar değilim akıntımdan, dedim ya doktor demeseydi farketmezdim bile. ama şu kasık ağrıları beni mahfettiii...
yumurtlama gününüde geçtim, zaten o günlerden sonra başladı ağrımda.. acaba diyorum enfeksiyon arttı mı?
ay nasıl kafama takıyorum bir bilsen yaaa
:çok üzgünüm:

valla canım ne bileyim.. :uhm:
kafam karıştı.. doktorumda fitili şöyle kullan böyle yap diye gün falan vermedi..
bu ay yumurtlamamda bir sorun yok, herşey yolunda.. bütün tahlillerim temiz çok şükür.. ama işte enfeksiyon çıktı başıma.. ama şikayet edecek kadar değilim akıntımdan, dedim ya doktor demeseydi farketmezdim bile. ama şu kasık ağrıları beni mahfettiii...
yumurtlama gününüde geçtim, zaten o günlerden sonra başladı ağrımda.. acaba diyorum enfeksiyon arttı mı?
ay nasıl kafama takıyorum bir bilsen yaaa
:çok üzgünüm:

doremi kafana takma ağrıların adet öncesi sendromlarından da olabilir gebelikten de olabilir endişe etme rahat ol ve gününü bekle eğer ki adet görürsen adet bitiminden sonra 5 gün kadar fitili kullan yani 10 yada 11 güne kadar ondan sonrada bırak. bu arada tüm bayanlar sizlerede söylüyorum tuvalete gidip küçük tuvaletinizi yaptıktan sonra vajinanızı yıkamayın sularla oynamayın üşürütürsünüz. sadece kağıt peçete ile kurulanın.:)

doremi kafana takma ağrıların adet öncesi sendromlarından da olabilir gebelikten de olabilir endişe etme rahat ol ve gününü bekle eğer ki adet görürsen adet bitiminden sonra 5 gün kadar fitili kullan yani 10 yada 11 güne kadar ondan sonrada bırak. bu arada tüm bayanlar sizlerede söylüyorum tuvalete gidip küçük tuvaletinizi yaptıktan sonra vajinanızı yıkamayın sularla oynamayın üşürütürsünüz. sadece kağıt peçete ile kurulanın.:)

saol canım...
dediklerini dikkate alıcam..
hele bir adetim geçsin hemen fitile ve buhara başlıcam..
inşaallah faydasını görürüm
:nazar:

yanlız şöyle bişey var canım yeni aklıma geldi...
bende bir ara farlutal kullanmıştım.. doktor 10 güne kadar görürsün demişti ve nitekimde tam 10 gün sonra adet oldum.. acaba seninde mi böyle olacak ki?

canım hormon testi yaptırdın mı hiçç..
bak bende senin gibiydim sonra prolaktinim yüksek çıktı , meğer bu hormon hem düzensizlik yapıyormuş hemde yumurtlamayı engelleyip hamile kalmayıda engelliyormuş..
eğer yaptırmadıysan bir hormon testi yap derim ben.

ya kızlar bişi sormak istiyorum...
dün akşam fitil kullanmaya başlamıştım ya.. enfeksiyon için..
çok fazla akıntım geldi ve hemen wc ye gittim.. bir baktım ki bembeyaz galiba ilaç dışarıya çıkmış..
akıl verin nolur.. fitil kullananlar bu normal mi sizce???

X