Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Mayonezle sac bakimi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Cikolata1990

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2017
20
10
34
Evet Arkadaslar sitede daha yeniyim. Cok guzel forumlar, yardim edici konular var. Ben de bildiklerimi ve uyguladiklarimi burdan paylasayimda , insanlara yardimci olayim dedim...

Gelelim Mayonezle sac bakimina,
Mayonezin icinde biliyorsunuzki, cig yumurta sirke ve bi takim yaglar var, hepsi de sac icin cok gerekli besinler. Ben senelerdir artik Mayonez maskesi yapip sacima sürüp , bir saat bekletip sonra ilik suyla yikiyorum. Ilk iki aydan sonra zaten etkisini görüyorsunuz. Mayonezin icindeki yumurta protein kaynagi, sac diblerinin güclü olmasini,yaglar beslenmesini ve sirke ise parlaklik vermesini sagliyor. Bazen de mayoneze bazi besinler daha ekliyorum , mesela avocado yagi ve ya zeytin yagi , ve ya limon suyu. Inanin bana ,mucizeyi 2-3 ay sonra görüyorsunuz.Benim saclarim uzun ve gür oldugu icin:
• 3-4 yemek kasigi mayonez ( kisa saclilar 2 kasik)
• 1 yemek kasigi zeytin yagi
• 1 yemek kasigi limon suyu
• 1 cig yumurta ( o hafta saclarimi cok düzlestirdiysem ve s. extra yumurtada ilave ediyorum)

Bunlari karistirip maskemi yapiyorum. 1 saat sonra yikiyorum. Haftada bir yapiyorum. Kokusu derseniz, sampuanöa yikadikdan sonra ve kuruladikdan sonra cok bi koku kalmiyor.
Uzun gür kirilmayan saclar istiyorsaniz , hemen deneyin :)

Bulanmasin canim. Gercekten ise yariyor. Herkes hep sacin ne guzel diye soruyor. Hatta kuaförüm bile , düsün . Bana da bir arkadasim önermisdi bunu, 4-5 senedir yapiyorum. Ve cok guzel sonuclar aldim. Hatta etrafimdaki her kes kullaniyor yani o kadar diyeyim :)

Mayonezs ne gerek var ki yumurta,yağ karışımı yapabilirsiniz. Sirkeli su ile de durulayın. Mayonez sanki biraz böööğğğğ düşüncesi veriyor nedense :))

Mayonezs ne gerek var ki yumurta,yağ karışımı yapabilirsiniz. Sirkeli su ile de durulayın. Mayonez sanki biraz böööğğğğ düşüncesi veriyor nedense :))

Mayonezin icinde baska seylerde var. Ondan herhalde daha etkili. Ben kendimde ara ara yaglardan bi kur yapiyorum sacima. Amma mayonez kadar etkili olmuyor. Ben de arkadasimin tavsiyesine uydum , denedim ve sonuc gordum. Burda yazmam da , birilerine de yardimci ola bilmek :)

Bu arada burda yazilanlara not olarak sunu da ekleyeyim. Googlede bi arastirma yaparsaniz, mayonez maskesi hakkinda, bir cok konu bulursunuz ve ne kadar meshur bir maske oldugunu görürsünüz. Bana da dedigim gibi arkadasim önerdiginde , cok sasirmisdim, amma yilmadim her hafta yaptim yaptim ve sonuc ortada. Gür , hatta her defasinda yeni yeni cikan guclu , kirilmayan saclarimi hic bir sampuana degilde , sadece bu maskeye borcluyum. Buraya da yazmaya borc bildim :) . Hadi kerkesd kolay gelsin :)

X