Doğuma Hazırlık Meleğimin ismini beraber koyalımmı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Sizce hangisi?

• HİRA

OY: 48 14,2%
  • BEREN

OY: 152 44,8%
  • EFNA

OY: 10 2,9%
  • ERVA

OY: 29 8,6%
  • ALMİNA

OY: 32 9,4%
  • DEREN

OY: 68 20,1%

• Ankete Katılan
    339
nnuris'im ne diye bu kadar dert ediyosun anlamiyorum mirac ismi bence de erkek ismi hatta mahallemizin mirac'i var sirinliginden gecilmiyor,mirac guzel bence degistirmene gerek yok balim yaa ..opuyorumnanaktan

aayy saol canım ya bunları duymak da rahatlatıyor beni. benim oğlum da çok şirin teyzoşları, bir görseniz:asigim: darısı sizlerin başına inşallah.
siz boşverin maviyeşili falan:roflol: hadi anketi bana döndürelim kızlar, oğluşumun ismini değiştiriyim mi, değiştirmeyim mi?:teytey:

benımde ılk basta beren hosuma gıtmıstı ama sonradan erva ya oy verdım.
beren cok fazla var erva daha guzel geldı kulagıma.yalnız ne anlama gelıyor keske onuda yazsaydınız.
bu arada saglıkla buyutun bebegınızı ıns.

aayy saol canım ya bunları duymak da rahatlatıyor beni. benim oğlum da çok şirin teyzoşları, bir görseniz:asigim: darısı sizlerin başına inşallah.
siz boşverin maviyeşili falan:roflol: hadi anketi bana döndürelim kızlar, oğluşumun ismini değiştiriyim mi, değiştirmeyim mi?:teytey:

nnurisssss deli olucam yaaa tabi ki degistirme bence..ya mirac y irac yani mucize yani dunyada peygamber efendimiz disinda hic bir insanin yasamadigi muhtesem bir olay..kizim dusunsene ne biliyosun belki ahirette sevap payin dahi olur sirf bu seciminden dolayiiiii alkisalkisalkis

Rumca da bir sürü lehçe var değil mi ? yerimsenibenElanika,Yanya,Girit lehçeleri farklıdır...Bana da anneannem söylemişti..İzmir Çeşme Alaçatılı anneannem....Belki lehçe farkıdır canım.......

bak o olabilir canimcim am su anda kullanilan bir mana degil bir kelime degil,hem bos ver yunan isimlerini yaaaaa yemisim onlarin isimlerini bugun neydi o isim hatirlamiyorum yarin da yannis yrgos maria tobe tobe delikafadulden

beren sı duyruğum bir isim,aslında ço güzel ama benim bebeğimin ismini seçeren sık rastlamayan ve güzel anlamlı bir isim olduğunu isitoyrdum.

ben hira yı oyladım

çünkü kızımın ismi "Piraye Hira"

ama ilk ismi Piraye olduğu için genelde herkes Piraye diyor

Hira nın anlamıda çok güzel bence Hira olsun:))

ama bazıları Hira daki i yi uzatıp Hiiiira diyo sinir oluyorum

güzelim az kalmış, allah hayırlısıyla kurtarsın, yavrucuğunu sağlıcakla kucağına alırsın inşallah.
bilmezmiyim, isim konusu tam bir muaamma. biz 9 ay karar veremediğimiz gibi oğlum doğduktan sonra pat gidip hiç düşünmediğimiz bir ismi koyduk, hala da içime sinmedi. bazen diyorum eşime, dava açıp değiştirelim diye. size de kolay gelsin.
ben dereni oyladım. bereni koymanı hiç tavsiye etmem kendimce. çünkü malum beren saat nefret uyandırdı insanlarda, özellikle bende. bana direk onu çağrışım yapıyor.

bizde de aynı şey oldu maalesef 9 ay boyunca ne isimler düşndük kızımız dogdu hala isme karar veremedik kimliğini cıkarmaya giderken kocam son anda sordu betül olsun dedim:) daha yeni alıştım bu isme :)
maviyeshill sana tavsiyem kendi içine en cok sineni koy benim gibi başkaları yuzunden istdigin isimden vazgecme..

beren saatten dolyı beren ismi bana itici geliyor ama deren süper cnm hayırlı doğumlar diliyorums

bizde de aynı şey maalesef 9 ay boyunca ne isimler düşndük kızımız dogdu hala isme karar veremedik kimliğini cıkarmaya giderken kocam son anda sordu betül olsun dedim:) daha yeni alıştım bu isme :)
maviyeshill sana tavsiyem kendi içine en cok sineni koy benim gibi başkaları yuzunden istdigin isimden vazgecme..

aslında hira ismi hoşuma gidiyor ama bazen kaba geliyor ağzıma etrafımdaki olumsuz fikirlerde beni vazgeçiriyor
beren ismi ilk aylarda karar vermiştik ama sonradan çok sıradan gelmeye başladı başka isim içime sinmeyince beren e yoğunlaştım yine alminada hoşuma gidiyor ama yoğunlaşmadığımız isimlerden biri beren açıkara önde gidiyor iyice karıştım tekrardan berene yoğunlaştım acayip zormuş bu isim ya olmazsa kızım doğsun hangi isim ona yakışırsa seslendiğim zaman onu koyarız

X