Meme ameliyat sonrasi dikişlerin açilmasi

Eklentiler

• F0EF75E9-83F3-41AE-887D-D4593E65F8B8.png
    F0EF75E9-83F3-41AE-887D-D4593E65F8B8.png
    549 KB · Görüntüleme: 82
Aynen sizinde acilmis ikinciye dikiş attığı doktorunuz ben keşke attirmasaydim diyorum çünkü deriye dikiş açıldıkça doku ölüyormuş iyileşmesi gecikiyormus ve sizin açılmış ama kenarları benim gibi kurumamis gözüküyor. Birde sanırım sizinde benim ki gibi dikiş ipi reaksiyon gösterip dışa çıkmaya başlamış iç dikisin ipine benzettim o mavi ipi

Benim de dikleştirme sonrası tam meme altı bağlanı yerinde açılma oldu. Meme yağım görünüyor ve içerideki mavi renkli dikişler. 1 haftadır pansumanla kurutmaya çalıştım ancak duşta kabuk bağlayan yara tekrar açıldı bunun üzerine rif ampül tavsiye etti doktor. Ancak ampülün için baya dolu ve açıldıktan sonra hemen kullanılması gerektiği yazıyor. Siz bu ampülle pansuman işini nasıl yapıyorsunuz, şırıngaya çekip buzdolabında saklayarak mı? Koca ampülü tek bi noktaya dökünce ziyan oluyor yarısından fazlası. Nasıl kullanacağımı bilemedim açıkçası.

Benim de dikleştirme sonrası tam meme altı bağlanı yerinde açılma oldu. Meme yağım görünüyor ve içerideki mavi renkli dikişler. 1 haftadır pansumanla kurutmaya çalıştım ancak duşta kabuk bağlayan yara tekrar açıldı bunun üzerine rif ampül tavsiye etti doktor. Ancak ampülün için baya dolu ve açıldıktan sonra hemen kullanılması gerektiği yazıyor. Siz bu ampülle pansuman işini nasıl yapıyorsunuz, şırıngaya çekip buzdolabında saklayarak mı? Koca ampülü tek bi noktaya dökünce ziyan oluyor yarısından fazlası. Nasıl kullanacağımı bilemedim açıkçası.
Aynen öyle ilk başta ampulu dolaba koyuyordum sonradan dr şırınga ile 3 gün sakla dedi 3 gün kullanıyorum kalırsa da atıyorum. Özelden foto atatmisiniz sizinki nasıl oldu ?

Aynen sizinde acilmis ikinciye dikiş attığı doktorunuz ben keşke attirmasaydim diyorum çünkü deriye dikiş açıldıkça doku ölüyormuş iyileşmesi gecikiyormus ve sizin açılmış ama kenarları benim gibi kurumamis gözüküyor. Birde sanırım sizinde benim ki gibi dikiş ipi reaksiyon gösterip dışa çıkmaya başlamış iç dikisin ipine benzettim o mavi ipi
Ben dün 3 kez ameliyata alındım malesef

Aynen öyle ilk başta ampulu dolaba koyuyordum sonradan dr şırınga ile 3 gün sakla dedi 3 gün kullanıyorum kalırsa da atıyorum. Özelden foto atatmisiniz sizinki nasıl oldu ?
Dustan sonra ustunu kaplayan kabuklasmis doku dustu. Dun gece rif ampulu gazli beze bosaltip acik yerin ustune kapadim, korsenin icinde sabaha kadar durdu. Ben de eczaneden siringa alip yapacagim artik. Ziyan oldu koca ampul. Umarim bi iki haftaya kapanir. Sizin ne kadar surede kapnmisti?

Eklentiler

• IMG_5663.jpeg
    IMG_5663.jpeg
    43,9 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_5666.jpeg
    IMG_5666.jpeg
    49,6 KB · Görüntüleme: 48
Dustan sonra ustunu kaplayan kabuklasmis doku dustu. Dun gece rif ampulu gazli beze bosaltip acik yerin ustune kapadim, korsenin icinde sabaha kadar durdu. Ben de eczaneden siringa alip yapacagim artik. Ziyan oldu koca ampul. Umarim bi iki haftaya kapanir. Sizin ne kadar surede kapnmisti?
Benim hala kapanmadı çok çok çok ufaldı ama hala pansuman yapıyorum hergun rif ile.
1000040646.jpg

Birde doktor ne kadar rif dediyse o kadar kullan fazlasına bence zararlı bana dr söyle böyle demedi bende boca ettim hatta bana 125 mg demişti eczanede yoktu bende 250 mh aldım hem daha etkilidir diye düşündüm fazlası zarar verdi sanırım bana.

6 ocakta ikinci ameliyatı oldum 15 şubatta falan dikişler alındı 23 şubatta bu iki nokta iyice belirginlesti iç dikişler reaksiyon gösterip dışarı fırlamış o zamandan beri uğraşıyorum 1 ay olmuş:KK43:
bendeki de aynı sorun. ilk ameliyatımda da meme ucumda böyle reaksiyon oluşmuştu ama bu derece bi açıklık oluşmadan kapandı. bu sefer ki git gide genişledi. Valla rif ampülle ilgili öyle fazla detay vermedi günde iki kere rifle pansuman yap dedi sadece. bakalım umarım faydasını görürüm ama bence bu iç dikişler alınmadan pek iyileşeceği yok. inatla da almıyor dikişleri anlamadım. bir bildiği vardır herhalde diip susuyoruz :)

bendeki de aynı sorun. ilk ameliyatımda da meme ucumda böyle reaksiyon oluşmuştu ama bu derece bi açıklık oluşmadan kapandı. bu sefer ki git gide genişledi. Valla rif ampülle ilgili öyle fazla detay vermedi günde iki kere rifle pansuman yap dedi sadece. bakalım umarım faydasını görürüm ama bence bu iç dikişler alınmadan pek iyileşeceği yok. inatla da almıyor dikişleri anlamadım. bir bildiği vardır herhalde diip susuyoruz :)
Yok iç dikisini alırsa daha sıkıntı içeride eti tutan birsey kalmicak ama rif ile ilgili detayı sor derim imkanın varsa.

Benim ki küçültme oldu cnm paylaşım yaptım 2. Kez açildi diye bilmiyorum ne olacak böyle nasıl kullanılıyor bu?
Kucultmede farklıdır durum çünkü bir sürü küçülme okudum hepsinde mutlaka ufak bi açılma olmuş daha zor bir operasyon demek ki ben kulak çöpüne sürüyorum sonrada hafifçe yaranin üzerine sonra gazli bez ile kapatiyorum

22 Kasım 2023 tarihinde meme büyütme ameliyatı oldum 315 cc protez takıldı. Sonra sağ meme de dikisim açıldı. Tekrar dikis attı doktor şu anda yine açıklık farkettim hafiften akinti da geliyor yarın tekrar kontrole gideceğim. Perşembe günü de iş başı yapacağım başına böyle birsey gelen varmi
Merhaba uzun zaman geçmiş ama yazmak istedim geçmiş olsun öncelikle . Bende 11 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum 7.gün sol meme dikişimde kanama oldu hafif te açıklık var 2 dikişte kan sızıyor doktor pansuman dedi sadece geçicek dedi 5 gündür sızıntı şeklimde kanama devam ediyor sizde kanama olmadı sanırım akıntı mı oldu sadece

nasıl oldunuz? kapanıyor mu?

X