Meme Estetiği İyileşme Süreci Günlüğüm - Bilgisi Olan ?

Kızlar hepinize geçmiş olsun ve hayırlı olsun. Bende cumartesi günü yaptıracağım. 350 CC dedi genç kızken büyüdüğü gibi olur dedi ama ben daha dolgun istiyorum.diye 375 dedim 400 de kaldırır dedi ameliyat sırasında deneyecek 400 büyük olmazsa 400 takacak. boyun 170 kg 57 . Emzirme dolayısıyla üst doku dümdüz altta biraz doku var. Biraz meme dokusu var diye daha az ağrın olur dedi.derim çok inceymiş gerginlik hissi olur biraz dedi bakalım bende gerginim. Şuan 75 a takıyorum dolgusuz ama tabiki içini doldurmuyor . Ameliyat sonrası yaşadıklarımı paylaşırım. Motiva yuvarlak takılacak omuzlarım geniş .göğüs kafesim darmış bunu başka bir dr söyledi. Göğüs çapını ölçüyorlar ve genelde ona göre karar veriyorlar. Önceki gittiğim Dr ölçüp 380 CC demişti direk. Kendim motivanın kataloğu inceledim göğüs çapı 13 cm 375 CC yazıyordu. Cumartesi günü göreceğim artık.

İnşallah çok kolay atlattığınız bir süreç olur. Gelişmelerden haberdar edin lütfen 💐 ben de mart ayında protez taktrmayı planlıyorum.

Selam kızlar yine ben 😆🙈❤️
31 gün önce meme estetiği oldum.
1.65 - 65 kilo - 450CC Mentor High profil

Ameliyatta takılan sütyen çok dardı ve kendime yeni bir ameliyat sütyeni aldım. Silikonlarım çok üstte kaldığı için önden bantlı cerrahi sütyen kullanmaya başladım. (Faydasını gördüm mü bilemem) Ve dün cerrahi sütyenin son günüydü ve bugün sporcu sütyenimi kullanmaya başladım. + Göğüs bandı kullanıyorum.(Pentiden aldım. Balensiz, süngersiz ama arkadan takmalı normal sütyene benziyor.)

Babam hayati tehlike yaşayacak kadar acil bir sağlık problemi yaşadığı için doktor kontrolüne gidemedim. Bu süreçte 20 saate yakın otobüs yolculuğu yapmak ve araç kullanmak zorunda kaldım.

1. Hafta
İlk başlarda ölecekmişim gibi göğüsümde baskı vardı. 5 gün içinde bu his kayboldu.
Beni en çok zorlayan şey yatmak ve tuvalete gitmekti.
Yatarken 3 yastıkla yattım ve zamanla yastıkları azalttım ve ağrı içinde uyumaya alıştım.
Tuvalet ve kalkma problemim için nişanlım yardım etti sağolsun. Tek başıma tuvalete gidecek gücüm yoktu. Kilotumu bile cekemiyordum. Sifona bile basamiyordum.
Tabi bu sorunların hepsi 1 haftada geçti.

2-3. HAFTA
2-3. Haftalarda göğüsümun içinden tıkır tıkır sesler geliyordu. Sanki içinde su baloncukları varmış gibi. 3. Haftada bu tamamen geçti.
Tek problemim dekoltemde olan ödem ve silikonun üstte kalması. Ve yatıp kalkarken çektiğim ağrı.
Bilmiyorum belki benim canım çok kıymetli o yüzden acı bana fazla gelmiş olabilir.
Uyandıktan 1 saat sonra kaslarım alıştığı için ağrım geçiyordu.
Bu süreçte temizlik yaptım. Yemek pişirdim. AVMeye gittim. Nisanlimla gezdim vs. Ağrı dışında yine problemim olmadı.

4. HAFTA
Ödemlerimin bir kısmı geçti ama üstte olan sertlik hala devam ediyor.
Göğüs bandajinin faydasını görür gibiyim.
Memelerim alttan yumuşamaya başladı. Yumuşaklığı hoşuma gitmeye başladı. Çok güzeller 🥰😍
Buarada doktor kontrolünede gittim. Her şey yolunda dikislerin iyi görünüyor.2 ay sonra gel bu boyut sana çok yakıştı dedi. ( KEŞKE 500CC YAPTIRSAYDİM. BÜYÜK MEMELER HARİKAAAA..)

krem olarak dikis izlerine Dermatix Jel sürüyorum. Doktorum başka bir şey önermedi.
sütyen dikişlerime baskı yaptığı için steril gazlı bezle üstlerini hala kapatıyorum.

MASAJ KONUSUNDA; Doktorum bandajlarimi çıkarır çıkarmaz hemen ilk hafta masaja basla dedi. Silikonlarini aşağıya it dedi. Sabah ve akşam hala masaj yapıyorum bebe yağı ile.

Şimdilik hala seklinden memnun değilim. Çok yeni olduğu için zamana bıraktım.
Burayi güncellleyecegim iyilestikce.

İyileşme sürecinde tavsiyelere açığım. Ne öğrendiysem buradan öğrendim çünkü.
Sevgiler.. ❤️

2. AYIM BİTTİ VE .. (Güncelleme)
Memelerim baya düzelmeye başladı. Şekli yuvarlaklasti ve normal sütyen taktiğimda çokta güzel duruyor.
Hala sporcu sütyeni takıyorum ve hareketlerime dikkat ediyorum. Kollarımı dikkatli kullanıyorum.

Dikiş izi konusunda; baya düzeldi kremimi günde 3 defa sürüyorum. Şuan rengi açık kırmızı gibi.
Kremim Dermatix
Onun dışında bepanten sürüyorum göğüslerime ve güzelce masaj yapıyorum.

Ödem konusunda; hala sertlik ve şişlik var. Ama yumuşayan yerleri çok güzel ve orjinal memeymis gibi hissettiriyor. Dekoltesi çok güzel oldu. Memelerime bayılıyorum dekolte konusunda....

2 AY 10 GÜN GÜNCELLEME
Bugün sütyen bedenimi öğrendim 85B
Keşke daha büyük taktırsaydım dediğim anlardan birini yaşadım... 500-550CC gibi
Memelerimde bariz yumuşama var. Dokunmadan edemiyorum çok güzeller...

Dikiş izi konusunda; soluklasmayi bariz görüyorum.. Hala rengi kırmızımsı

5. AY ( güncelleme)
Bütün problemlerim geçti. Boyutu keşke daha büyük olsaydı diyorum. Çünkü benim hiç göğüs dokum yoktu. Onun dışında harika görünüyorlar. Bütün problemlerin hepsi zamanla geçiyor merak etmeyin. İyileşme süresi kişiye göre değişiyor ve kas altı ameliyatları bütün ameliyatlar acılı oluyor bıçak altına yatarken bunu unutmayın.

Yumuşaklık harika gerçek meme gibi kimse anlamıyor silikon olduğunu yumusacık pamuk gibi sadece dekoltem biraz sert. Sütyenle birleştiriyorum ayırıyorum her şekle giriyor çok güzeller.. 🙈🙈🙈

Yara izleri konusunda;
Hala izler duruyor açık pembe gibi oldu renkleri. Krem sürmeye devam edeceğim geçene kadar. Geçmezse üstüne dövme yaptırırım diye düşünüyorum.
Sevgiler ..❤️

1 sene dolana kadar burayı sizler için güncelleyeceğim çünkü hala yorum yazan fikir danışan arkadaşlar var ❤️
Merhaba bende yaptirmak istiyorum fiyati nekadar yaptirdıginiz hastane doktor guvenilirmi yarmimcı olursanız sevinirim

Merhaba arkadaşlar bende ameliyat olalı 9 gün oldu ilk 3 gün çok kötüydü direnlerle gezdim yerimden kalkamıyordum yemek yiyemiyordum 3. Günden sonra yavaş yavaş iyileşmeye başladı 325 cc mentor high profil takıldı ama iki memem farklı biri aşağıya bakıyor birisi ortada ve şekilleri de üçgenimsi bu görüntü beni memnun etmedi sizdede böyle olmuş muydu düzelir mi

Merhaba arkadaşlar bende ameliyat olalı 9 gün oldu ilk 3 gün çok kötüydü direnlerle gezdim yerimden kalkamıyordum yemek yiyemiyordum 3. Günden sonra yavaş yavaş iyileşmeye başladı 325 cc mentor high profil takıldı ama iki memem farklı biri aşağıya bakıyor birisi ortada ve şekilleri de üçgenimsi bu görüntü beni memnun etmedi sizdede böyle olmuş muydu düzelir mi
Selam daha 9 günlük bir meme istediğin gibi görünmez emin ol bu en az ortalama 6 ayı içeren bir süre üstelik iki memenin birbirinden farklı olması normal bazen ikisi ayrı sürelerde yerlerine yerleşiyor bu kollarımızı kaşlarımızı kullanma sıklığı ve kuvvetine de bağlı göğüs kasları etkileniyor sonuçta . 9 günde asla karar verme en az iki ay sonra çok değiştiklerini göreceksin zaten yaklaşık 6 aya da son görünümlerine yakın bir görüntü alırlar iyileşmeye bak sıkma canını

Bende de aynı sorun var yandan bakınca kötü duruyor. Üst kısımlar aşırı şiş, birinin ucu aşağı bakıyor

Kızlar daha çok erken çok meme uçlarının yeri şu an gördüğünüz yer değil inanın en az iki aya az şok gerçekçi fikriniz olur kendinizi boş yere strese sokuyorsunuz cidden

İnşallah çok kolay atlattığınız bir süreç olur. Gelişmelerden haberdar edin lütfen 💐 ben de mart ayında protez taktrmayı planlıyorum.
Merhaba. Bugün ameliyat olalı 9.gün ilk günden itibaren kendim WC ye gittim. 4.gğn yatakta yastığımı vs düzeltebiliyordum zorlansamda. 5.gün yataktan kendim kalktım kontrolüm vardı kontrol sonra dışarda yemek yiyip mağazada bir şeyler baktım. Kendim giyiniyorum ameliyat gününden beri. Atlet giyerken ya da çıkarırken kısmi zorlanma var. Kollarımı çok rahat kullanıyorum. Günlük rutinime döndüm diyebilirim. Sadece yorulunca baskı hissim oluyor bazen de kaslarım geriliyor. Baskı hissi olmasa nerdeyse ameliyat olduğumu unutabilirim. çok hızlı toparlandım çok şükür. 3 kg ağır kaldırabiliyorum. Bugün oğlumu kısa süreli kaldırdım 10 kg felan herhalde. Normalde yasak ağır kaldırmak özellikle 2 hafta ama zorlamadan asılmadan kaldırınca sıkıntı yapmadı bende.

Merhaba bende yaptirmak istiyorum fiyati nekadar yaptirdıginiz hastane doktor guvenilirmi yarmimcı olursanız sevinirim
Ben İstanbul da uğur Özdemir hocaya oldum. Çok memnun kaldım. Morarma olmadı ameliyat sonrası ve çok hızlı toparladım. İlk günden beri WC ve yemek işlerini kendim hallettim. Diren takılmadı. Çok kanaması olan hastalara takıyorum demişti. Masaj vermedi ve şeklinden memnunum.

Ben İstanbul da uğur Özdemir hocaya oldum. Çok memnun kaldım. Morarma olmadı ameliyat sonrası ve çok hızlı toparladım. İlk günden beri WC ve yemek işlerini kendim hallettim. Diren takılmadı. Çok kanaması olan hastalara takıyorum demişti. Masaj vermedi ve şeklinden memnunum.
Çok geçmiş olsun ne güzel çabuk toparlanmışsınız, darısı bizim başımıza 🤩 kas altı kas üstü mü, kaç cc takıldı.?

Bir şey sormak istiyorum. 325 cc büyüklüğü nasıl acaba? Doktorum bana 325 civarı denerim dedi. Sonradan küçük bulur muyum diyorum. 400 istedim ama yanlardan taşacağını söyledi.

Bir şey sormak istiyorum. 325 cc büyüklüğü nasıl acaba? Doktorum bana 325 civarı denerim dedi. Sonradan küçük bulur muyum diyorum. 400 istedim ama yanlardan taşacağını söyledi.
Ben 300 istiyordum doktor 325 350 dedi diğerinden pişman olursun dedi 325 taktı benim boyun 160 kilom 53 bana şuan bi tık büyük geliyor ama şişler ve üstteler o yüzden olabilir

Selam daha 9 günlük bir meme istediğin gibi görünmez emin ol bu en az ortalama 6 ayı içeren bir süre üstelik iki memenin birbirinden farklı olması normal bazen ikisi ayrı sürelerde yerlerine yerleşiyor bu kollarımızı kaşlarımızı kullanma sıklığı ve kuvvetine de bağlı göğüs kasları etkileniyor sonuçta . 9 günde asla karar verme en az iki ay sonra çok değiştiklerini göreceksin zaten yaklaşık 6 aya da son görünümlerine yakın bir görüntü alırlar iyileşmeye bak sıkma canını
Umarım biran önce mutlu mutlu güzel braletler giymek istiyorum 😁

X