Meme protez(kas üstü),bacak vaser liposuction

Lostpost

Guru
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2009
9
9
Merhabalar bayanlar göğüs büyütme ve bacak liposuction başlığı yoktu ben de benim gibi olanlara yardımcı olayım diye düşündüm.24 ağustos 2022 de kombine ameliyat oldum.doktorum göğüslerimin hafif sarkık olduğunu ve ben de göğüs diklestirme istemediğim için kas üstü takarsa güzel bir görünüm olacağını söyledi.mentor marka 350 cc takıldı+basen ve diz ici vaser liposuction yapıldı.ameliyati çok düşündüm vazgeçtim ,olmaz dedim,2 çocuğum var ya bana bişey olursa dedim falan filan derken aniden yıllardır için için istediğim ameliyati oldum.
Ameliyat günü hemşire damar yolu açtı sedyeye bindirdiler bi sakinleştirici yaptım dedi ,ohh iyi yaptin korkuyodum dedim gerisini hatirlamiyorum😂
(Gerisini onlar anlatıyor; "ne yaptın kız bana oohh" diye kahkaha atmışım )
Ben 2 sezeryanimi bile epidural oldum hiç genel anestezi olmamıştım,çok korkuyodum ya uyanmazsam bidaha .(çocuklarım bi hiç uğruna annesiz mi kalacakti falan filan)
Uyandığımda bacaklarımda felaket bi yanma ve sizi vardı titriyordum dişlerim kirilacakti sanki
Ağrı kesici vurun çok ağrıyo diye ağladım.hemşireler vurduk birazdan geçecek rahatlayacaksınız diyor ama nafile.derken ağrılarım azaldı memelerimde zaten ağrı sızı yoktu.sonra bi baktım bi sağımda bi solumda kanlı boru yani direnlerim.neyse 5 gibiydi kalktim yürüdüm.(ameliyatim sabah 9 gibi oldu 12 gibi çiktim)
Ağrı falan yoktu direnlerin olduğu yer sızlıyordu sadece.hatta hastanenin cafesine indik eşimle cay sigara içtik(direnleri kucağıma alip)ertesi gün doktor geldi direnleri çektirdi ve taburcu etti.
Eve geldik ameliyatin 2.günü; anam bu nasıl bir meme ağrısı ne yatamıyorum kalkamıyorum ağrı kesiciler kas gevşeticiler antibiyotikler odem atici havada uçuşuyor
Liposuction korsesi altimda bunaltıyor memelerim sızlıyor. cocuklarim anne sana ne oldu diyor. O an dedimki ben ne yaptım niye kendime bunu yaptım
Şu an 8.gün;bacaklarım mos mor ödemli ama ağrı yok accayip kaşınıyor ben de masaj yapıyorum doktorum dedi.cukurluk olmasın diye masaj yapın dedi hem kaşıyom hem masaj yapıyorum idare ediyorum
Meme ise yine sızlıyor hele otururken yataktan kalkarken bir aman aman sanki dışarı çıkacak zonk zonk zonkluyor sonra normale dönüyor.
Ayrıca yemeğimi yapıyorum elektrik süpürgesiyle evi alıyorum ağrıdigi zaman zorlamiyorum işi gücü birakip uzanıyorum
Burda bütün yorumları okudum meme için 4.gün işe gittim diyenler var ben bırak işi tuvalete bile zonklama agrisiyla gidiyom
Son durum bu yarın ne olur bilemiyorum .bunlar da benim gerçeklerim

Son düzenleme:
Bugün 10.günüm ve meme agrım baya baya azaldı sabah yataktan doğrulunca olan memedeki zonklama bugün neredeyse yoktu.
Bacaklarim(liposuction)hala sarı yesil bordo renk cümbüşü.korseyi çıkarıp yürüyünce zonkluyor.korseyi sevmiyorum ama onsuzda olmuyor bu süreç. Bugünlük durumum bu

14.gün; ağrı kesiciyi günde 1 kez içiyorum o da ağrı olursa ya da biyere gideceksem.ancak meme altı yani dikiş yerleri sızlıyor ara ara,bazende klozetten kalkarken sızlıyor ,yürütmüyor öyle bi sızı ama geçiyor 1 dakika sonra.
Bacak lipo; ödemler baya azaldı dizlerim baya küçülmüş güzel görünüyo ve 6 ayda tam belli olur dediği için kim bilir nasıl olacak .inşallah kötü bisey olmaz sonunda

Bacakl
14.gün; ağrı kesiciyi günde 1 kez içiyorum o da ağrı olursa ya da biyere gideceksem.ancak meme altı yani dikiş yerleri sızlıyor ara ara,bazende klozetten kalkarken sızlıyor ,yürütmüyor öyle bi sızı ama geçiyor 1 dakika sonra.
Bacak lipo; ödemler baya azaldı dizlerim baya küçülmüş güzel görünüyo ve 6 ayda tam belli olur dediği için kim bilir nasıl olacak .inşallah kötü bisey olmaz sonunda
arımız fotoğraflarıvar mı bende yapmayı düşünüyorum

Liposuctiondan sonra fotoğraf cekilmedim bugün itibariyle 25.gunum ancak ayak bileklerim davul gibi ve sızlıyor ödemden.ve bence fark yok gibi 2 ay sonra foto paylaşırım şimdi hiç bi anlamı yok çünkü ameliyat öncesi gibi duruyolar😫

Liposuctiondan sonra fotoğraf cekilmedim bugün itibariyle 25.gunum ancak ayak bileklerim davul gibi ve sızlıyor ödemden.ve bence fark yok gibi 2 ay sonra foto paylaşırım şimdi hiç bi anlamı yok çünkü ameliyat öncesi gibi duruyolar😫
Merhabalar benimde ayak ağrım çok azdı 3 hafta oldu

şu an ayaklarınız nasıl bende kollarımdan lipo ve germe oldum ama hala aynı gibi benimde tam 25.günüm:)

şu an ayaklarınız nasıl bende kollarımdan lipo ve germe oldum ama hala aynı gibi benimde tam 25.günüm:)
Bugün itibariyle 29.günüm ve ben okadar acıyı niye çektim hiç bi değişiklik yok diyorum ama eşim basenlerimin artik baya baya olmadığını söylüyor.dizlerim aynı gibi.ama herkes 6 ayda değişimi göreceksin diyor bekliyoruz bakalım.doktorum el masaji önerdi ama onu yapacak birilerini bulamıyorum

Merhaba Hangi doktora operasyon oldunuz? Bacak için ücret nedir? Lipodem hastası olduğum için bacak vaser liposuction yaptırmak istiyorum.

Bugün itibariyle 29.günüm ve ben okadar acıyı niye çektim hiç bi değişiklik yok diyorum ama eşim basenlerimin artik baya baya olmadığını söylüyor.dizlerim aynı gibi.ama herkes 6 ayda değişimi göreceksin diyor bekliyoruz bakalım.doktorum el masaji önerdi ama onu yapacak birilerini bulamıyorum
Merhaba epey zaman geçmiş ameliyatınızdan sonuç istediğiniz gibi oldu mu?

X