Metabolizma Hızlandırıcı Formüller

arkadaşlar bu çayı dün tekrar kaynattım ocaktan indirince 5i bir yerde çayını kekik hariç atıp demledim 5 dk sonra süzdün aynen nursel hanımın tarifi gibi. çok işe yaradığını düşünüyorum hatta son hafta bu çay sayesinde sıkı diyet ve egzersiz yapmadığım halde 1 kilo verdim :)))

5 I Bir Yerde Cayini Birer Tutam Atiyorum Demişsiniz Ben Birer Tatli Kaşiği Attim Yeşil çayi 2 Tatli Kaşiği Attim Iyimidir?

1 ADET ELMA ,1 ADET LİMON,3_4 KABUK TARÇIN, 1 TATLI KAŞIĞI KARANFİL,6 ÇEKİLMEMİŞ KARABİBER .........2 LT SUYA BÜTÜN KARIŞIMI KOYUP KAYNATIYORUZ KAYNAYAN KARIŞIMI YEMEKLERDEN SONRA TÜKETİYORUZhihoyyyt

ben üç gündür içiyorum baya etkili bişey vucudumda bi sıkılaşma var ve hafiflik hissi bir hafta geçmeden tartılmayacağım bakalım.

[sıze="2"]kakule
darülfülfül
toz zencefil
kırmızı biber
kimyon
köri
zerdaçal
safran (az) çok pahalı olduğu için
kişniş
zahter
tum bu bitkiler 50 gr veya 100 gram aynı ölçülerde olmak kaydıyle öğütülerek karıştırılıp bir kapta saklanacak tüm yemeklerin ustune tuz kullanmadan dökülecek çok hoş kokusu ve tadı var.
Tüm baharatçılarda bulunuyor onlar bunları öğüterek toz haline getiriyorlar.

Derya baykal ın programında ceyda düvenci nin babası ismail düvenci formülü vermiştir.

Barsaklarınızda çalışma problemi varsa keten tohumu yağı çubuk tarçın,toz zencefil sütün içine karıştırıp içiliyor.
[/sıze]

i
bu yazacagim baharat iksiri darkblue adindaki arkadasimizin yazmis oldugu ve kapatilmis olan sayfadan almis oldugum bir iksirdir aynen buraya geciriyorum .ayrica bu baharat iksirini deneyen varmi ve darülfülfül nedir nasil bir baharattir baska bir adi varmidir
kakule
darülfülfül
toz zencefil
kırmızı biber
kimyon
köri
zerdaçal
kişniş
zahter
tum bu bitkiler 50 gr veya 100 gram aynı ölçülerde olmak kaydıyle öğütülerek karıştırılıp bir kapta saklanacak tüm yemeklerin ustune tuz kullanmadan dökülecek çok hoş kokusu ve tadı var.

Derya baykal ın programında ceyda düvenci nin babası ismail düvenci formülü vermiştir.

Barsaklarınızda çalışma problemi varsa keten tohumu yağı çubuk tarçın,toz zencefil sütün içine karıştırıp içiliyor.

arkadaslar darülfülfül nasil bir baharattir.halkdilinde baska adi varmidir

kakule
darülfülfül
toz zencefil
kırmızı biber
kimyon
köri
zerdaçal
kişniş
zahter

ay arkadaslar allah rizasi icin bana cevap yazin bu karisimi aranizda kullanan varmi.acilen zaviflamam lazim.bu karisimla zayiflayan varmi.ayrica darülfülfül nasil bi baharattir.bilmiyorumda ilkdefa adini duydum

kakule
darülfülfül
toz zencefil
kırmızı biber
kimyon
köri
zerdaçal
kişniş
zahter

ay arkadaslar allah rizasi icin bana cevap yazin bu karisimi aranizda kullanan varmi.acilen zaviflamam lazim.bu karisimla zayiflayan varmi.ayrica darülfülfül nasil bi baharattir.bilmiyorumda ilkdefa adini duydum
merhaba
bu tarifi biliyorum ama kullanmadım.
darilfülfül:akbiber.. hani yemeklere konur, karabiber gibi ama beyaz olanı,beyaz biber diyede geçiyor.
zahterde dağ kekiği.
umarım işine yarar.:)

cok tesekkür ederim ertu hanim verdigin bilgiler icin.umarim bu karisimla zayiflarim.insallah bu karisimi deneyip sonuc alanlarda buraya birseyler yazar.

bu metabolizma hızlandıran formülü ben yemeklerden sonra maden suyundan sonra içiyordum ama soğuk içiyordum artık küçük cezvede ısıtıp da içicem bakalım, umarım faydası olur:1closedeyes:

Hanımlar merhaba,
Benim kilo fazlam var. isteyene verebilirim. şaka şaka şaka
Evet kilo fazlam var sürekli kabızlık çekiyorum.desteksiz veya ilaçsız yapamıyorum.bunun karşılığında sürekli mide kısmım da şişlik var etek kazak veya dar giydiğimde boğum boğum oluyor. strese girdim ya.....kilom encok göbek ve mide çevresinde sizce ne yapmalıyım.... Bana yardımcı olun hadi....​
senağlama

böyle faydalı bir topiğe nasıl bu kdr ilgisiz kalınmış bilmiyorum ama formül budur arkadaşalr, mutlaka deneyin görüceksiniz :dance: bugün tam 6 gün oldu ve 2 kilom gitti, süper bişey ya çok sevinçliyim..zemuszemus

kızlar güzelde bu karışımı ne kadar süre kaynatıyoruz? ben biraz önce kaynattım ama sanırım biraz fazla kaynadı elmalar kabuklarından ayrılmış suyun içinde yüzüyordu da.

selam kızlar ben 1.57 -58 boyunda biriyim 6 yıllık eviliyim bir oğlum oldu ve 9 aylık ama ben doğum kilolarımı veremdim vermeyede çaslışmadım bebeğim emdiği için ama artık emmeyi bıraktı bende diyete başladım ve bu ratifi bir eczacı arkadaşımdan aldım ayrıca başka bie arkadaşımda tavsiye etti bugün 4.günümdeyim bu çaya başlayalı ortalama 500 gr. verdim bunun için koca bie çaydanlık ayırdım hergün yapıyorum ve bitene kadar içiyorum ben sporda yapıyorum hergün spor esnasında çok terliyorum bu çayın terlelmemde faydası olduğunu düşünüyorum 10 15 gün denicem şimdilik faydası var gibi deneyimlerimi yine paylaşırım.başka fikirleri olan varsa onalrda söylesin biribirimze yardımcı olalım sevgiler..sempatiksalakcinni

Metabolizma hızlandırıcı 1. formül
İçindeki Malzemeler
1 adet limon
1 kuru dal tarçin
1 tatli kaşığı tane karabiber
1 tatli kaşığı karanfil
2 veya 3 litre su

kızlar bu cayı yapıcam ben ama merak ettiğim bişey var 3litre su baya bi ediyo yani bunu günde 3 kere içicez ama bikaç gün yetecek kadar oluyo yapınca..hergün taze taze içmek daha ii olmaz mı böle saklayıp ısıtıp içmek faydalı olur mu ki..ilgilenenler cevap yazarsa sewinirim öpüorum...

Arkadaşlar bu yazmış olduğunuz formul selahattin dönmez diye bir diyetsyen var ona ait. Ntvde sürekli çıkıyor yalnız formülü yaz boyunca ben uyguladım burda malzemeler eksik sanki.
4 tane elma (dörde bölünerek kabukları soyulmadan)
1 limon (dörde bölünerek)
1 tatlı kaşığı tanr karabiber
1 tatlı kaşığı karanfil
1 çubuk tarçın
ve 3lt su tencere agız kapalı olarak yarım saat kaynatılır. Ve günde en fazla 3 bardak olmak üzere yemeklerden önce içilir.Yapılan bu karışım en geç 3 gün içinde tüketilmelidir.
Bilgilerinize

X