mide bulantıları nasıl geçer

Bende 1 haftadır mide bulantısı ve halsizlik yaşıyorum. Sürekli kusacak gibi tetikteyim. Rabbim sabır versin doktor ilacta verdi ama gecmedi

Mrb kızlar ben tüp bebek ile hamile kaldım transfer tarihine göre 7 haftalık doktorumun ultrasonuna göre 5.5 haftakık ikizlere hamileyim ve son bir haftadır mide bulantısı kusma ve kokuya karşı tiksintim var dün çıktım hastaneden ve hala kötüyüm yardımcı olabilecek kişiler tecrübelerini yazabilirler mi ne yapmalıyım hiç halim kalmadı

Arkadaslar benim de 1 haftadir devm eden bulantilarim var. midem yediklerimi hazmetmiyor yemesem bulaniyorun yesem cok rahatsiz oluyorum. ben cozumu ayvada buldum.hazimsizligima ve bulantilarima iyi geldi. hem de faydali. uamrim isnize yarar. sorunsuz hamilelikler...

kizlar dune kadar bulanmayan midem dunden beri mahvetti beni.hayatin tadi tuzu gitti resmen:) sizin yazdiklariniza bakarak cubuk krakerler limonlar hepsini denedim, dr un versigi ilac bile hic faydasiz.insallah gecer bu bulanti:KK43:(( kafami kaldiramaz hale geldim

kizlar dune kadar bulanmayan midem dunden beri mahvetti beni.hayatin tadi tuzu gitti resmen:) sizin yazdiklariniza bakarak cubuk krakerler limonlar hepsini denedim, dr un versigi ilac bile hic faydasiz.insallah gecer bu bulanti:KK43:(( kafami kaldiramaz hale geldim
Geçiyor canım 12. Haftada benim tamemen bitmişti sabretmen lazım az ve sık sık yemen lazım

Hayırlı olsun bebısın mıde bulantılarında iyi bılıyım ben tam 20 haftalık olana kadar sürekli küsüyorum bulantısız anım yoktu 20 hafta bıtınce yavaş yavaş azaldı inş senın bukadar sürmez tam 6 haftalıkken başlamıştı

insallah kizlar insallah.sabredicem baska carem yok.insallah 12.haftaya kadar azalir.; (rabbim yardimcimiz olsuninsallah.

Aynı durum bende de var. Sabah öğle akşam sürekli bulanıyor yemek bile yapamıyorum

hanımlar merhaba, bende 16 haftalık hamileyim. 16 hafta boyunca deneyimlerimi paylaşmak isterim. 5. haftadan sonra bulantılarım başladı, 6. haftadan sonra da kusmaya başladım. Ama ne kusmak günde 10 defa çıkarttığım oluyordu. Mutfağın kapısından adım atamıyordum. Bu dönemde midem bulanıyor diye aç kalmamalısınız, aç kalmak daha çok mide bulandırıyor ve kusturuyor. 15. haftaya kadar bu şekilde devam etti. Dünyam karardı resmen, değerlerim de çok düşüktü. Dr vitamin verdi fakat vitaminler bile kusturdu bırakmak zorunda kaldım. bu süreçte ağzımı hiç boş bırakmadım. Muz, elma, kraker, beyaz leblebi, sütlaç, yoğurt çorbası, hafif ekşili zeytinyağlı yemekler çok iyi geldi. fazla salça içeren yemeklerden kaçındım. bu arada su içmekten ve yıkanmaktan nefret ettim. Su kokuyordu resmen ve hamilelikten önce her gün duş alan birisiydim :) . 1 haftadır yeni yeni düzelmeye başladı ama 2-3 günde bir defa sabahları boş öğrüntü oluyor. yani kızlar çok çok çok zor bir 3 ay geçirdim. Hiç düzelmeyecek artık böyle kalacağım sandım. Ama yavaş yavaş hafifliyor. Sizlere tavsiyem bu dönemde moralinizi bozmayın bebeklerinizin de psikolojisini etkilemeyin. Bu süreci hastalık olarak değil, bebeğinizi hayata hazırlama evresi olarak görün inanın daha keyifli geçiyor. Bu arada aynı zamanda çalışıyorum 2 hafta rapor kullanmak zorunda kaldım sadece. Bu aralarda kavun yiyorum ve soğuk günlük süt içiyorum oda içimi çok ferahlatıyor deneyebilirsiniz. Şimdilik böyle ilerleyen günlerde gene yazarım.

Zencefilli naneli şeker iyi geliyor kesinlikle deneyin yağsız tost ayçiçek çekirdeği elma da fena değil 9. Haftaya girdim çok kötüyüm zehirlenmisim gibi hissediyorum.

kızlar ben 15haftalık hamileyim mide bulantılarm tam olarak geçmedi ne zaman geçer bilginiz varmı çok halsiz bırakıyor beni

Allah yardımcınız olsun 6 ay çektim bulantılardan şimdi de mide yanması var o daha da pis sanırım doğurunca rahat bi nefes alıcam

Mide bulantısı kadar iğrenç bir duygu yok 10 haftaligim yediğim herseyi cikariyorum resmen zehirliyo beni öyle kötü bir hiski acayip halsiz ve kötü hissediyorum kendimi nezaman geçecek bende çok merak ediyorum :KK43:

Merhabalar bende 12 haftalık hamileyim şuan saatt 02.30 ama mide bulantusu istifardan uyuyamıyorum elim kolum kalkmıyo ne zaman geçecek dr um ilaç verdi ama zararı olur diye içmiyorum kenidimemi yapıyorum bilmiyorum Allah hepimize bebişlerimizi kucagımıza almayı nasip etsinn

Merhabalar bende 12 haftalık hamileyim şuan saatt 02.30 ama mide bulantusu istifardan uyuyamıyorum elim kolum kalkmıyo ne zaman geçecek dr um ilaç verdi ama zararı olur diye içmiyorum kenidimemi yapıyorum bilmiyorum Allah hepimize bebişlerimizi kucagımıza almayı nasip etsinn
Stress bulantiyi arttırıyor ayrıca kokular tetikliyor. Bol bol oksijen al denize yakınsan sahilde otur deniz havası al bana simit iyi geliyordu ya da peynir ekmek bulantiyi bastırmak için ayrıca bol su içmeye çalış midede artan asitleri nötrlestirir. Zencefil kaynat birden icme bulantın arttıkça bir yudum al. Bana naneli şeker ve elma da iyi gelmişti. Bide sonsuza kadar surmeyecegini dusun en fazla 1 ay daha cekeceksin benimki 16 hafta sürmüştü.

Stress bulantiyi arttırıyor ayrıca kokular tetikliyor. Bol bol oksijen al denize yakınsan sahilde otur deniz havası al bana simit iyi geliyordu ya da peynir ekmek bulantiyi bastırmak için ayrıca bol su içmeye çalış midede artan asitleri nötrlestirir. Zencefil kaynat birden icme bulantın arttıkça bir yudum al. Bana naneli şeker ve elma da iyi gelmişti. Bide sonsuza kadar surmeyecegini dusun en fazla 1 ay daha cekeceksin benimki 16 hafta sürmüştü.
Saol canım ya su içemiyorum çıkarıyorum 5 dakika duruyo yediklerim serum takıyolar 5 günde 1 inşallah geçer denicem dediklerini çok saol

Arkadaslar hic bosuna caninizin istemedigi seyleri yemek zorunda hissetmeyin bilinen tum seyler bes on dakika sakinlestiriyor bulantilari.ben alti haftalikken bulantiyla tanistim ve 14. Haftaya kadar gun icerisinde hic kesmeden bulanti cektim.bahsettigini tum bulanti haplari her gece serum yemeler hepsi en fazla bir saat durduruyor.maalesef uc ayi doldurmadan sakinlesmiyor arkadaslar kilo verdim diye korkmayin ben dort kilo verdim ama masallah bebegim sapasaglam.simdide refluden dolayi doya doya yemek yiyemiyorum ama dr herseyin normal oldugunu soyluyor.o nedenle illa yiyeyim bulantim azalir illa yiyeyim bebegim gelissin gibi korkulariniz olmasin.ancak bulantilar cekmeden gecmiyor maalesef o sureci gecene kadar sabredin.allah yardimcimiz olsun

X