Misafir ağırlarken kendinizi harap ediyor musunuz?

Selam kızlar🌸
Benim icin artik bir dert oldu bu konu
Misafir agırlarken kendinizden geçiyor musunuz🥴
Sanirim annemden gorduklerim ve kendimle harmanladiklarimi da ekleyince misafir bende korku panik tedirginlik yaratiyor
Annem her misafir geleceginde evi temiz olmasina ragmen tekrar temizlerdi 2 saatte corbasindan tatlisina herseyi hazir ederdi. Bizde misafiri harika agirlama mecburiyeti var sanki. Benim de elim agirdir. Ozenli yaparim ama saatler sürer.

Evlendim baska bi yere geldim burada da birileri misafirlige gidecekse misal oglen 1de gelecekseler 11de ariyorlar. Ve ben asla hazir olamiyorum
Dilerseniz yarin agirlayayim sizi diyorum tabi o gece 2lere kadar pogacalar tatlilar ev temizligiyle geciyor benim icin misafir bir nevi stres oluyor
misafirler zili calana kadar kosturma halindeyim iceri girdiklerinde ise rahat moddayim sohbet muhabbet gırla. Cocuktan once bu problem olmuyordu ama cocuk olunca cok zorlasti. Kvnin ablalari bana geleceklerdi esim dedi tatli borek alayim disardan, ugrasma. Kv dedi olur mu oyle ayiplarlar falan :olamaz: evde yemek hazirladim🥴 misafirler huyumu ogrendiler onceden ariyorlar bende hazirlik yapiyorum :hamarat:
Gece 1 olmus ben firindan pogaca cikariyorum gidip cocugu emziriyorum sonra bulasiklari halledip yatiyorum falan
O saate nasil kaliyorum? Aksam yemek hazirla ye bulasiklari hallet cocugu yika uyut derken gec oluyor mutfaga giriyorum yorgun argin
Esim diyor bi kek cirp gec ne ugrasiyorsun
Yok olmaz diyorum 1 gun once haber verdiler :mapus:

dun aksam tatlinin kremasini cirparken bebegim esimin kucaginda agliyordu, krema pissin hemen geliyorum dedim ama o an birseyler dank etti
Kendimi enayi gibi hissettim
sunu yazarken bile sinirlendim kendime
Degismem lazim dimi? Siz nasil yapiyorsunuz bu ikram islerini? Normal miyim yoksa? Biri beni sarssin :KK67:
Bende senin gibiyim 2 tane bebemle misafir gelecege zaman 1 gün onceden ev temizler ertesi sabah yapacklarimi yaparim ama sabahin korunde uyaniyorum anca yetisiyor🤦‍♀️ onlar bittigi zaman birdaha evin uzerinden geciyorum.
Mesela bugün aksam caya gidecegiz misafirlige ama banada cay yanina bitane islak kek yapasana denildi o bile bana cok büyük birseymis gibi geldi snaki yemegim hazir olmicak o kek olmicak evimiz temizliyemicem gibi kostum kostum suanda bos bos oturuyorum bosuna kicimi yirttim kosarak 🤣

Ben misafir sevmiyorum. Sadece samimi olduğum insanları ağırlarım. Onlarla da yeri gelir buzluktan çıkarır yeriz, yeri gelir dışarıdan söyleriz, yeri gelir beraber yapar yeriz, yeri gelir hazır sofraya çağırırım.

Yani el altında hiçbir şey yoksa çay demleyip iki dakikada kısır yapıp yiyeceğim insan değilse evime sokmam, evine gitmem.

Temizlik içinse, evim genelde temiz ama hep dağınık olur ama toparlaması 10 dk sürer. Altından kalkarım.

Bende senin gibiyim 2 tane bebemle misafir gelecege zaman 1 gün onceden ev temizler ertesi sabah yapacklarimi yaparim ama sabahin korunde uyaniyorum anca yetisiyor🤦‍♀️ onlar bittigi zaman birdaha evin uzerinden geciyorum.
Mesela bugün aksam caya gidecegiz misafirlige ama banada cay yanina bitane islak kek yapasana denildi o bile bana cok büyük birseymis gibi geldi snaki yemegim hazir olmicak o kek olmicak evimiz temizliyemicem gibi kostum kostum suanda bos bos oturuyorum bosuna kicimi yirttim kosarak 🤣
Kim dedi kek yap diye 😀
Bize niye millet eli bos gelyor yav🥴

sizin komple değişmeniz lazı mbaşka türlü olmaz
misafire en lezzetlisinden keki,böreği,yemeği yedirmeden gece gözünüze rahat uyku girmez : )
bu kötü birşey değil aksine misafire bu kadar değer vermek çok hoş geliyor benim gözüme
ama kendinizi de yıpratacak kadar değil
eviniz temiz olur , az ve öz 3,5 kolay birşeyler hazırlarsınız ( çok olmasın israf olmasın ) yeterli aslında ama bazı kişilere yetiştirilmee durumundan dolayı bunlar hiç yokmuş gibi gelebiliyor :KK70:

X