Kocam, Misafir ve İkram olayı

Yapı meselesi heralde yemek yapmak beni dinlendiriyor. Bende öğretmenim akşama kadar cocuk sesiyle kafam şişiyor. Eve gelincede kendi çocuklarımın koaturmacasi ama yemek yapmak benim hobim. Çok seviyorum. Yemek yaparken dinleniyorum. Bende böyle bir insanım işte. Çok teşekkür ederim güzel mesajıniz için 🥰

Siz yakın zamanda İsviçre'ye yerleşmiştiniz değil mi ? Eşinizle çalışma izinlerinizi alabildiniz mi ? Kendi mesleklerinizi yapabiliyor musunuz İsviçre'de ? Umarım kızlarınız da alışmıştır tamamen.

Son düzenleme:
Siz yakın zamanda İsviçre'ye yerleşmiştiniz değil mi ? Eşinizle çalışma izinlerinizi alabildiniz mi ? Kendi mesleklerinizi yapabiliyor musunuz İsviçre'de ? Umarım kızlarınız da alışmıştır tamamen.
Konu kapatılsın istemiş belki yorumlara bakmaz, ben yazayım size. Çalışma izni ayrı alınmıyor. Oturum izni aynı zamanda çalışma iznidir.

Konu kapatılsın istemiş belki yorumlara bakmaz, ben yazayım size. Çalışma izni ayrı alınmıyor. Oturum izni aynı zamanda çalışma iznidir.

Aralık 2021 de dil kursuna devam ettiklerini ve kurs bitince çalışmaya başlayabileceklerini, o zamana kadar devlet desteğiyle yaşadıklarını yazmıştı eski konusunda. İlgili ülke şartları nedir, diploma denkliği var mı meslekleri için bilmiyorum. O yüzden üyeyi görünce herşey yoluna girdi mi diye sormak istedim. Umarım çocukları ve kendileri alışmışlardır.

Aralık 2021 de dil kursuna devam ettiklerini ve kurs bitince çalışmaya başlayabileceklerini, o zamana kadar devlet desteğiyle yaşadıklarını yazmıştı eski konusunda. İlgili ülke şartları nedir, diploma denkliği var mı meslekleri için bilmiyorum. O yüzden üyeyi görünce herşey yoluna girdi mi diye sormak istedim. Umarım çocukları ve kendileri alışmışlardır.
İsviçre'de Almanca bilmeden çalışamazsınız. Yani en basit fast food cafede bile iletişim kurabilmesi için dil şart. Diploma denkliği için de yine Almanca şart. Sonuçta o ülkede çalışacaksan yerel halkın dilini bilmek gerek. Devlet desteği bir anda kesmez, bakın başınızın çaresine demez.
Bence de umarım üye için her şey yolundadır.

Size misafirliğe gelebilir miyim 🤣🤣🤣🤣

Bende misafir gelince azar azar ve çok çeşit severim. Eşiniz elinin kiri pasıyla mutfak işine karışmasın. Abartmadan, israf olmadan yapın. Yaptıklarınız bana abartı gelmedi.

Çok teşekkür ederim. Çok şükür hersey yolunda 2.5 yıl oldu yerleşeli. Zaten oturumunu ve çalışma izniniz vardı. Diploma denkliği için çalışamıyorduk ama çok şükür hepsi halloldu.
Evet aynı şekilde teşekkür ederim cevabınız için.
Bizim için herseyin çok hızlı geliştiği bir süreçti. Hep intensiv kurslara gittik. Haftanın 5 günü dil kursundaydik. Tabiri caizse canımızı disimize takip çalıştık. Şükürler olsun hem dili hallettik hem işlerimize başladık.
İsviçre'de Almanca bilmeden çalışamazsınız. Yani en basit fast food cafede bile iletişim kurabilmesi için dil şart. Diploma denkliği için de yine Almanca şart. Sonuçta o ülkede çalışacaksan yerel halkın dilini bilmek gerek. Devlet desteği bir anda kesmez, bakın başınızın çaresine demez.
Bence de umarım üye için her şey yolundadır.
Teşekkür ederim yorumunuz icin sukurler olsun hersey yoluna girdi bazen zorlandığımiz zamanlar tabiiki oluyor ama herseye sıfırdan başlamak tabiiki kolay olmayacaktı.
1 Antepli bir Hataylıya ne demiş?
Gel beraber çatlayana kadar yiyelim demiş puhaha 😂😂🤣
Biz de 1000 çeşit yaparız😜 israf da olmaz 1 hafta yeriz komşuya veririz. Giderken misafire kaplara koyar veriri. Ben sana hak verdim. Eşin kendi işine baksın
Ahahaha bu çok iyiydi aynen öyle 🤭

Mezeleri çocuklarımın doğum günlerinde yapıp sonrasında 4 saat yoruldum diye ayaklarımı uzatıyorum. 😄
Ben tembellikte çığır açmışım da farkında değilmişim. Allah'tan kocam okumuyor buraları. 😅
Yaptikca pratiklesiyorsunuz aslında. Benim neredeyse 10 yıl oldu artik zor gelmiyor. Meze yaptıktan sonra 4 saat dinlenmek iyiymiş ama 😃😃

Gerçekten artık en minimumda tutmaya çalışıyorum ama o kadar yoruldum ki. Mesela yemeğe içecek al diyorum. Asitli içecek sağlıklı değil ayran yapalım diyor. Yahu nor alde evimize girmez zaten asitli içecek ama misafir geldigindede aliverelim şunu. Bunun bile tartışmasını yapmak inanılmaz yoruyor beni
Herkesin zevki farklıdır, biz ayran tercih ederiz ama gelen misafirler genellikle aasitli tercih eder, onun için 2-3 çeşit içecek bulunur sofrada

Herkes çigköfte ne alaka demiş ama bence en iyi ikram. Sabah öğlen akşam her zaman yerim. Bana ikram edilse çok sevinirim. Diğer yaptıklarınız olmasın ama çiğ köfte olsa yeter bana. Ellerinize sağlık. Kimseyi takmayın içinize ne siniyorsa öyle yapın

çay yanı menüsü olmamış gerçekten, sütlaç yemek sonrası tatlı olarak ikram edilir çay yanı olarak ilk defa duyuyorum,
sütlü tatlı yapabilirsiniz, mangolia ,tavuk göğsü gibi, tiremisu olabilir, yanına börek poğaça çörek gibi olabilir, bir de salata yeter, bize sık misafir gelmediği için misafir geldiğinde çok çeşit yapıyorum, çay yanı ise 2 tatlı 2 tuzlu 2 salata şeklinde oluyor genellikle

Herkese tekrar teşekkür ederim sevgili kadınlar. Bana çok farklı bir bakış açısı kazandırdınız. Bizim Hatayda fırın sütlaç pek yapılmaz. Benim ailemde gördüğüm birsey değildi. İlk olarak bir arkadaşımda çayın yaninda yedim ve hiç yadirgamamistim. Bunu buraya yazana kadarda defalarca kez misafirlerime çay saatinde yapmıştım ve yanlış olabileceği aklıma gelmemişti. Bu işi en iyi bilen biz kadinlar bile burada bu kadar fikir ayrılığına düştüysek demekki eşimde farklı düşünmekte biraz haklıymış ama tabii o bunu asla öğrenmeyecek 🤣 ben aynı kararlılıkla devam edeceğim 🤭

Ben dümdüz daglıyım😅
Bizde cay yanına ceviz kırılır köyde ,kocam ilk evlendiğimizde cok garipsiyordu😅
Ceviz kırmak ne alaka diye🫣(kendisi göcmen)
Herkesin kültürü farklı,ama misafire ayran yapalım asitli icecek almaya ne gerek var demek bence cimrilikten🙈
Cayın yanına cig köfte yakın arkadaslar toplanınca bizde de cok var.
Orta sehpada toplanıyorz,tatlılar tuzlular,serpme seklinde cig köfte iyi gidiyor😀

X