Misafirlerim

Onlar zaten sizle gezmek icin degil ikisi gezip sizin evi otel olarak kullanmaya gelmis...Ezilip buzulmenize gerek yok kizlar size iyi gezmeler ben dukkani acmaya gidiyorum deyip gidin bence..buzdolabinda var bisiler kahvalti yapin isterseniz gerci disarda mis gibi yaparsiniz deyin

Ya bu fikir diğer kızdan geldi aslında ona eminim çünkü benim yıllardır tanıdığım arkadaşım asla böyle birşey yapmaz ama dün gedçekten böyle hissettim bende. Burayı otel gibi kullanıcaklar birde 1 gün kalıcaz diyip 2 çocukla 3 gün kalacaklarını öğrenmem ayrı bir şok oldu. 1 fün hadi neyse giderim skkıntı yok ama 2 gün gezmek için hemde öyle yerlere gitmek için cidden şuan durumum yok.
Sonucta siz ılla gelın gezdırırım demedınız
Geldılerse zaten kalıyorlar masrafları yok
Gıttıgınız yerlerdede ben olsam sızın masrafınızıda o arkadasımla ortak karsılarım ,sonucta bu devırde hersey pahalı
En kotu herkes kendı payını odesın
Sakın mılletın masraflarını karsılamayın
Benım kardesım gelse ben gitsem artık herseyı ortak oduyoruz
Kımsenın bırbırıne ısmarlayacak durumu kalmadı
Kaldıkı hem yatılı aldınız hemde buyuk ıhtımal sızın aracınızlamı gıdılecek

Gitmek istedikleri yere onlar kendileri gitsinler kizlar kusura bakmayin benim dukkani acmam lazim.hastayim diye ara verdim ama is beklemez siz gezin tozun keyfinize bakin aksam görüşürüz diyebilirsiniz hem o sekilde masrafini kendileri düşünürler hem de nasilsa aksam yatiya geliyorlar birlikte de vakit gecirirsiniz samimiyet varsa bence bunu diyebilmeniz gerekir ben olsam alinmam sonucta hem misafirlige git hem de ev sahibinin herseyini bırakmasını bekle biraz ayip olur

Birayı neden siz alasınız?
Yani ilk kez böyle bir şey duydum, içen içtiğini alsın arkadaşım. Sigara almakla birine bira almak aynı şeyler.
Siz de bu kadar kısıtlı sürede hepsini 1 güne sığdıramayız, ben çok hastayım zamanla çok kötü oldu deyin 1 gün gezin gidip dükkanınızı açın
Bencede bıra ıhtıyac degıl
Bır kahvaltıya mısafır almaya kalksan kahvaltılık 1000 lıra tutuyor
Valla kendılerı cıksın abur cuburunuda ,birasınıda ve mısafır geldıklerı eve calısan bayan ve hasta bır ınsana yuk olmamak ve nezaketen tatlılarınıda alsınlar
Kımseye bıra fılan almayın lutfen
Birde Coluklu cocuklu ortamda 7 8 bira nedir
Size bırgun demısler bırgun mıs gıbı yemektı fılan agırlamısssınız
Gerısını aklı başında ınsanlarsa kendılerı halleder
Ay ablanız kardesınız olsam bı silkelerdim sizi
Biralarını alacakmış😡😅😅😅

Birayı neden siz alasınız?
Yani ilk kez böyle bir şey duydum, içen içtiğini alsın arkadaşım. Sigara almakla birine bira almak aynı şeyler.
Siz de bu kadar kısıtlı sürede hepsini 1 güne sığdıramayız, ben çok hastayım zamanla çok kötü oldu deyin 1 gün gezin gidip dükkanınızı açın
Öyle yapıcam kahvaltıda konuştum,bugün katılabilirim ama yarın dükkanı açmam gerekiyor dedim tamam dediler zaten emrivaki gibi oldu biz gezeriz sıkıntı yok dediler. Yani misafir ya,o yüzden ben alayım diye düşündüm. Kötü olduğumu da söyledim ki cidden berbat bir durumdayım bugün bile nasıl gezerim bilmiyorum. Ama bir yere gitmeyi teklif ettim bir güne 3 yeri sığdıramayız ki hepsi apayrı noktadalar. Yarın kendileri gideceklermiş

Safmisiniz kendimi bir gune ayarlamistim dukkanimla ilgilenmem lazim siz gidin gezin diyin cekilin kenara yemek falanda ismarlamayin resmen sizi kullanma niyetiyle gelmisler niyetler iyi olsa elinizden geleni yapardiniz ama degil. Neden size soyluyolar suralara gitmek istiyoruz diye? Gezdirin yedirin icirin diye ne uyaniklar. Hicbir hesabi odemein zaten hastasiniz bugun yatip dinlenmem gerek yarin ve ovur gun calisicam siz gezin istediginiz gibi diyin cekilin kenara. Bir dahakinede olursa kabul etmezsiniz

Öyle yapıcam kahvaltıda konuştum,bugün katılabilirim ama yarın dükkanı açmam gerekiyor dedim tamam dediler zaten emrivaki gibi oldu biz gezeriz sıkıntı yok dediler. Yani misafir ya,o yüzden ben alayım diye düşündüm. Kötü olduğumu da söyledim ki cidden berbat bir durumdayım bugün bile nasıl gezerim bilmiyorum. Ama bir yere gitmeyi teklif ettim bir güne 3 yeri sığdıramayız ki hepsi apayrı noktadalar. Yarın kendileri gideceklermiş
Almayın bira falan, almanız komik olur gerçekten. Kimse misafir adı altında kimsenin sigarasını, içkisini almaz. Kolaylıklar diliyorum

Herkese iyi bayramlar dilerim ve konuya geçiyorum.
2 gün önce çok sevdiğim bir arkadaşım bayramda bana geleceğini ve 1 gün kalacağını söyledi,yanında da yakın bir arkadaşı ve her birinin birer kızı.
Çok sevindim,çünkü gerçekten çok değer verdiğim bir arkadaşım. Gelen diğer arkadaşını da birebir tanıyorum aynı ortamda bulunmuşluğum var 3 kez filan,kızla da gayet iyi anlaşıyoruz.
Neyse geldiler yemek hazırladım hep birlikte yedik, sohbet esnasında aslında 3 gün kalacaklarını söylediler :KK70: ben bu arada hastayım 2 gündür ayakta durucak halim yok ama birşey demedim çünkü evime ilk defa geliyorlar antibiyotik kullanıyorum diye kendime gelirim diye düşündüm. Ama bugün kalktım boğazım filan daha beter durumda başım çatlıyor.
Bu sohbet esnasında da biz birkaç yere gitmek istiyoruz dediler,bahsettikleri yerler biraz masraflı yerler,ister istemez öyle yerlere gidince birazdan fazla masraf yapmamız gerekiyor. Şimdi sorum şu,bu gideceğimiz yerlerde masrafları ben mı yapmalıyım misafirlerim olarak? Yoksa herkes kendi masrafını mı yapsın? Ben yemek ısmarlarım diye düşündüm zaten bu ay epey bi sıkışığım. Birde ben bu süreçte işe gitmem gerekirken onlar kalıyor diye dükkanımı da kapatıyorum,ayın 15 inde yüklü bir ödemem var ve nasıl olucak bilmiyorum. Gelmelerine gerçekten sevindim ama 1 gün kalıcaz diyip 3 gün kalacaklarını öğrendim ve 2 gün boyunca 5 6 yerlere gitmek istiyorlar. Ben acaba bugün gitsem ertesi gün size katılamam dükkanı açmam gerekiyor desem çok mu ayıp olur?

Aynen öyle söylemen lazim.
Ben sizi bir gün kalacaksiniz diye bilip ona göre ayarladim mecbur gidicem siz gezin de. Yapilan cok büyük bir terbiyesizlik. Ben annemin evine bile bu sekilde gitmem.

Sen tek basina kizinla yasayan bi kadinsin, sirf onlara 3 gün 3 ögün yemek hazirlamak bile Eli dar insana cok fazla bir yük.

Sinirlarini ciz

Son düzenleme:
Bi yemek ısmarlayayım diye düşündüm de tamamen benim arkadaşımın hatrı için. O 1 gün kalıcaz dedi muhtemelen onun bile haberi yoktu 3 gün kalacaklarından öyle saf iyi niyetli bir kız ki. Bu tamamen diğer kızın fikri çok eminim.
Bu olaYda tek bir saf var Oda sensin.
Kendinden pay bic, cocukla öyle kiyafet falan almadan hazirlik yapmadan nasil kalinir 3 gün.
Yemek de ismarlama, evde ne varsa o. Cok sinir oldum

Arkadaşınızla konuşun. İş yerinizi açmanız gerektiğini belirtin. Açıklama yapmak zorunda da değilsiniz. İlla açıklama yapmak istiyorsanız maddi olarak sıkışık olduğunuzu ve yakın zamanda yüklü ödeme yapmanız gerektiğini, belirtilen mekanlara onlarla katılamayacağınızı belirtin.

İlle de katılacağım diyorsanız lüks yerler olduğunu, bütçelerinin yeterli olup olmadığını sorun. Bu yolla da herkesin kendi hesabını ödeyeceklerini anlarlar.

Arkadaşınızla konuşun. İş yerinizi açmanız gerektiğini belirtin. Açıklama yapmak zorunda da değilsiniz. İlla açıklama yapmak istiyorsanız maddi olarak sıkışık olduğunuzu ve yakın zamanda yüklü ödeme yapmanız gerektiğini, belirtilen mekanlara onlarla katılamayacağınızı belirtin.

İlle de katılacağım diyorsanız lüks yerler olduğunu, bütçelerinin yeterli olup olmadığını sorun. Bu yolla da herkesin kendi hesabını ödeyeceklerini anlarlar.
Hepsini söyledim valla kahvaltı yaparken. Yarın size katılamam ben dedim,birde gitmek istediğiniz yerler baya lüks bu arada hani orda şaşırmayın dedim :KK70: birde maddi olarak çok sıkışık olduğumu ve yüklü bir ödemem olduğunu da belirttim. Bence yerine gitti mesaj bizim de paramız yok zaten dediler :KK70:

Aynen öyle söylemen lazim.
Ben sizi bir gün kalacaksiniz diye bilip ona göre ayarladim mecbur gidicem siz gezin de. Yapilan cok büyük bir terbiyesizlik. Ben annemin evine bile bu sekilde gitmem.

Sen tek basina kizinla yasayan bi kadinsin, sirf onlara 3 gün 3 ögün yemek hazirlamak bile Eli dar insana cok fazla bir yük.

Sinirlarini ciz
İnan şuan mesela dışarı çıkıcaz ortalama 1000 1500 yine gidecek,eve geri dönücez yemeklik almam lazım,param kalıcak mı ona bile gerildim. Açık açık söyledim hepsini hem sıkışık olduğumu hem dükkanı açmam gerektiğini söyledim.

Safmisiniz kendimi bir gune ayarlamistim dukkanimla ilgilenmem lazim siz gidin gezin diyin cekilin kenara yemek falanda ismarlamayin resmen sizi kullanma niyetiyle gelmisler niyetler iyi olsa elinizden geleni yapardiniz ama degil. Neden size soyluyolar suralara gitmek istiyoruz diye? Gezdirin yedirin icirin diye ne uyaniklar. Hicbir hesabi odemein zaten hastasiniz bugun yatip dinlenmem gerek yarin ve ovur gun calisicam siz gezin istediginiz gibi diyin cekilin kenara. Bir dahakinede olursa kabul etmezsiniz
Ya ben dinlenmek için bile kendime 3 gün ayıramıyorum düşün,gezmeye hiç ayıramam gezmek benim için şu dönemde gerçekten lüks birşey kızımla bile bi avm dışına çıkamıyorum masraf yapıcam sıkışıcam diye. Bide öyle bir ana denk geldi ki gerçekten geriliyorum birşey ister çocuk alamam diye ödüm kopuyo. Ben tek başıma kızımla yaşıyorım hepsi boşandı kızlarıyla birlikte ama pek hesaplarını yapan kişiler değiller. Ben mecbur yapmak zorundayım.

Hepsini söyledim valla kahvaltı yaparken. Yarın size katılamam ben dedim,birde gitmek istediğiniz yerler baya lüks bu arada hani orda şaşırmayın dedim :KK70: birde maddi olarak çok sıkışık olduğumu ve yüklü bir ödemem olduğunu da belirttim. Bence yerine gitti mesaj bizim de paramız yok zaten dediler :KK70:
Paraları yoksa niye gitmek istiyorlar amaçları belli o zaman size odetmekti.

İnan şuan mesela dışarı çıkıcaz ortalama 1000 1500 yine gidecek,eve geri dönücez yemeklik almam lazım,param kalıcak mı ona bile gerildim. Açık açık söyledim hepsini hem sıkışık olduğumu hem dükkanı açmam gerektiğini söyledim.
Bugün katilma o Zaman, niye kendini Zora sokuyorsun. Niye cocugunun riskini onlar icin harciyorsun

X