Miyom ile hamile kalıp sağlıklı ilerleyenler

nr0101

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2024
23
27
28
Merhaba, bu ay 5.5 cm miyomum olduğunu ve 15 gün sonra da hamile olduğumu öğrendim bugün kese göründü ancak Miyom kesenin hemen üzerinde doktor riskli olduğunu söyledi. Böyle bir durumla karşılaşıp miyomla sağlıklı gebelik geçiren var mı acaba?

Evet benim arkadaşımın miyomu vardı. Rahim ağzına doğru bebeğe doğum esnasında engel olabilecek bir noktadaymış. Gebelikle birlikte büyüme ihtimali azalıyormuş miyomun ama yine de büyüyecek mi diye takip edildi ve bir de progesteron verdi doktoru arkadaşıma. Bebek sağlıklı, doğdu, şu an 3 aylık. Normal doğumla gelmedi ama miyom yüzünden değil, başka bi sorundan dolayı.

Evet benim arkadaşımın miyomu vardı. Rahim ağzına doğru bebeğe doğum esnasında engel olabilecek bir noktadaymış. Gebelikle birlikte büyüme ihtimali azalıyormuş miyomun ama yine de büyüyecek mi diye takip edildi ve bir de progesteron verdi doktoru arkadaşıma. Bebek sağlıklı, doğdu, şu an 3 aylık. Normal doğumla gelmedi ama miyom yüzünden değil, başka bi sorundan dolayı.
Çok teşekkür ederim paylaşımınız için umarım benim için de süreç sağlıklı bir şekilde devam eder 🙏🏻

İyi günler benimde rahim ağzında ağrılarım var arkadaşınıza sorarmisiniz düşük riski var mıydı her doktor ayrı konuşuyor 7 cm

İyi günler benimde rahim ağzında ağrılarım var arkadaşınıza sorarmisiniz düşük riski var mıydı her doktor ayrı konuşuyor 7 cm

Merhaba geçmiş olsun arkadaşımda düşük riski yoktu miyom normal doğum yapmasına engel olabilecek bir konumdaydı sadece. Büyümemesi için progestan ile kontrol altında tutuldu. Ama miyom farkedildiğinde karnı da baya büyümüştü yani o saatten sonra düşük olmazdı erken doğum olabilirdi ancak. Sizin durumunuz farklı olabilir mutlaka doktora gitmeye devam edin.

X