Miyop olanlar hayatınızı nasıl idame ettiriyorsunuz ?

Göz tembelliği varsa gözlükle de lemsle de net göremezsin. Bunu unutma. Lensle net görüyorum diyorsan göz tembelliği yok demektir. Göz derecene uygun gözlük alıp takacaksın. Ama yok illa gözlük istemiyorum diyorsan başka bir doktora gidip göz içi lens taktırmak istiyorum diyeceksin. Diğer adıyla akıllı mercek. Evet yaşın akıllı mercek için küçük fakat madem çok sorun ediyorsun parasını verip taktırabilirsin. Biz 18 yaşındaki kıza akıllı mercek takmıştık.
Bende de göz kusuru var. Evet, can sıkıcı bir durum fakat çocuklarıma bakamam vs kör olmuşsun gibi davranma. Ayrıca göz tansiyonunu ihmal etme

niye bu kadar abarttınız anlayamadım 5,75 miyopum.
8-30 yaşları arasında gözlük kullandım son 6 yıldır da lens kullanıyorum. çok da rahatım. lensi neden devamlı takmıyorsunuz gözlüge nazaran daha rahat kullanımı. sabah kalkınca takın lensi aksam yatarken çıkarın. üstelik numaranızda çok degil yani bu kadar umutsuz falan olmayın lütfen.

Yanlış yere açtıysam taşıyabilirsiniz bu benim için gerçekten bir dert olduğu için buraya açtım.Hastalık değil sadece bir görme bozukluğu biliyorum kendimi bildim bileli hiç net göremedim şu anda 4 numara miyop 0.75 astigmatım mevcut 3 yıldır ilerlemiyordu en sonki göz muayenemde ilerlediğini farkettik doktor lenslerim gözlerimde takılı iken o deneme gözlüğüyle yazı okuttu onlarla bile göremedim sonra çıkardım ölçüm yapıldı vs gözlerim çizime müsait değilmiş göz tansiyonum biraz yüksek çıkmış ileride kalıcı lens taktırabilirsin ama yaşın bir 35 40 olsun dedi evde gözlük kullanıyorum ama ancak %80 net görüşüm var gerisi bulanık sayılır net görmüyorum numaram ilerledikçe.. süpürüyorum her yer temiz gibi geliyor bir bakıyorum her yer toz sadece lenste net görüş var onu da her zaman takamıyorum en çok zoruma giden de bir yakınım ee sen bu gözlerle çocuk nasıl bakacaksın lensle bile pörtlek bakıyorsun 3 5 seneye pertsin diyip kahkaha attı dalga geçti ben ister miydim böyle olmayı ? Evim merdivenli hani ani yangın gibi bir şey olsa gözlüğü unutup aceleyle çıkamam belki kızımı bile bulamam gözlüksüz lenssiz lavaboya gidemiyorum.Gözümde gözlük lens olsa dahi dışarıda yağmur yağıp yağmadığını anlayamıyorum 28 yaşındayım daha 18den sonra durur derler neden durmuyor ? Biliyorum muhakkak daha yüksek numaralı olan insanlar vardır görme engelli insanların yanında bu dert hiçbir şeydir.Sadece içimi dökmek istedim bu lafın üzeribe bir de kardeşim dedi ki oha abla polis falan olsan sen şu an malulen emekli olurdun ya gerçekten öyle mi çok mu vahim durumum ? 😭
bu sorunu yaşamış biri olarak sizi çok iyi anlıyorum bazı arkadaşlar çok fazla tepki vermişsiniz felan demiş ama bence tepkin fazla değil...benim gözümde Allaha şükür astigmat yoktu sol göz 3 sağ göz 2.25 miyop vardı ben bile bu düşük değerlerle bu kadar zorlanmışsam sizin ki eminim daha zordur .... istanbulda sahada Beşiktaşın maçına bile gitmek istememiştim zaten göremiyorum gitsem ne olur gitmesem ne olur deyip ağlamıştım ve o gün karar verdim lazer ameliyatı oldum gözümü çizdirdim inanırmısınız ne lens ne gözlük o kadar mutluyum ki anlatamam keşke başka doktorlarada danışsanız belki lazer ameliyatı yaparlar yada başka bir yöntem... yeniden doğmuş gibi hissediyorum kendimi çok güzel her yer cam gibi mükemmel bir his...

Başka sorununuz yoksa eğer lensle,gözlükle yağmuru görememek,temzlik yapamamak çok tuhaf geldi. 3 numara asigmat+miyop var 6 senedir lens kullanıyorum. Evim merdivenli, gece aşağı yukarı lenssiz gayette rahat inip çıkıyorum. Hele yağmuru anlamamak abartılı geldi, kusura bakmayın. Gözünüze uygun lens veya gözlükle bunları yaşıyorsanız,başka sebep vardır altında.

Yanlış yere açtıysam taşıyabilirsiniz bu benim için gerçekten bir dert olduğu için buraya açtım.Hastalık değil sadece bir görme bozukluğu biliyorum kendimi bildim bileli hiç net göremedim şu anda 4 numara miyop 0.75 astigmatım mevcut 3 yıldır ilerlemiyordu en sonki göz muayenemde ilerlediğini farkettik doktor lenslerim gözlerimde takılı iken o deneme gözlüğüyle yazı okuttu onlarla bile göremedim sonra çıkardım ölçüm yapıldı vs gözlerim çizime müsait değilmiş göz tansiyonum biraz yüksek çıkmış ileride kalıcı lens taktırabilirsin ama yaşın bir 35 40 olsun dedi evde gözlük kullanıyorum ama ancak %80 net görüşüm var gerisi bulanık sayılır net görmüyorum numaram ilerledikçe.. süpürüyorum her yer temiz gibi geliyor bir bakıyorum her yer toz sadece lenste net görüş var onu da her zaman takamıyorum en çok zoruma giden de bir yakınım ee sen bu gözlerle çocuk nasıl bakacaksın lensle bile pörtlek bakıyorsun 3 5 seneye pertsin diyip kahkaha attı dalga geçti ben ister miydim böyle olmayı ? Evim merdivenli hani ani yangın gibi bir şey olsa gözlüğü unutup aceleyle çıkamam belki kızımı bile bulamam gözlüksüz lenssiz lavaboya gidemiyorum.Gözümde gözlük lens olsa dahi dışarıda yağmur yağıp yağmadığını anlayamıyorum 28 yaşındayım daha 18den sonra durur derler neden durmuyor ? Biliyorum muhakkak daha yüksek numaralı olan insanlar vardır görme engelli insanların yanında bu dert hiçbir şeydir.Sadece içimi dökmek istedim bu lafın üzeribe bir de kardeşim dedi ki oha abla polis falan olsan sen şu an malulen emekli olurdun ya gerçekten öyle mi çok mu vahim durumum ? 😭
Veni vidi ile gorusun istanbulda goz hastanesi. Normal cizimden farkli olarak kesik olmadan goz numarasi sifirlaniyor yeni teknoloji bir cihaz. Esimin abisi orada yaptirdi cok memnun. Arayin anlatin size uyarmi. Uyarsa gider yaptirirsiniz. Telefonda bilgi veriyorlar.

Merhaba. Kaç yaşındasınız acaba. Katarakt neyden olmuş. Bende ameliyat oldum fikir alışverişi yapabiliriz
28 yasındayim belli bir sebep sunmadi gecirilmiş enfeksiyonlar genetik faktörler gibi bir çok sebep saydı şu an çok şükür iyiyim gözlük ve lensle net görüş saglıyorum gerçi doktorum 6 ay kadar lens tavsiye etmedi ama istisna durumlarda takiyorum benimki ameliyat gibi değildi çok kisa sureli bir islemdi muayene aninda müdahale etti bir ilaç damlatarak

Lens takamiyorum, gözlük de sevmiyorum. Çok mecbur kalmadıkça kullanmıyorum gözlüğü. Tek dezavantajı otobüs veya minibüsün doğru olup olmadığını anlayana kadar geçip gidiyor, okuyamıyorum. Ha birde selam verdik yüzümüze bakmadın diyenler oluyor o kadar. Fakat takmıyorum

28 yasındayim belli bir sebep sunmadi gecirilmiş enfeksiyonlar genetik faktörler gibi bir çok sebep saydı şu an çok şükür iyiyim gözlük ve lensle net görüş saglıyorum gerçi doktorum 6 ay kadar lens tavsiye etmedi ama istisna durumlarda takiyorum benimki ameliyat gibi değildi çok kisa sureli bir islemdi muayene aninda müdahale etti bir ilaç damlatarak
Katarakt ameliyatı da kısa süreli oluyor yani gözü uyusturup temizliyor ve içine mercek yerleştiriyor..o şekilde değil miydi

göz yogası , egzersizleri falan yapmayı denediniz mi ?

15 sene once gozluk takmaya basladim bi 5 yil gozluk kullandim fakat gozluk kullandikca gozum ilerledi bundan 10 sene once lense basladim ilk kullandigim lensten pek verim alamadim fakat 8 senedir astigmad ve hd lens kullaniyorum cok memnunum he herseyide net gorebiliyorum ve 5 senedir goz numaram ayni abartmayin ve lens degisimi yapabilirsiniz ve birseye karar kilmalisiniz ya gozluk ya lens ikisi malesef olmuyor ben lensle gozlukten daha net goruyorum

Konu horlatlamış ama başlığa istinaden "gözlük kullanarak" demezsem içim rahat etmeyecekti 🤓😂

Sanki fazlasıyla abartıyor gibi geldiniz 2.75 astigmat ve 6 numara miyop gözlük kullanıyorum ve çıkardığında tamamıyla kör gibi değilim . Evet net değil ama abarttığınız gibi kör de değilim. 26 yaşındayım ve 7 yaşından beri takıyorum

Sanki fazlasıyla abartıyor gibi geldiniz 2.75 astigmat ve 6 numara miyop gözlük kullanıyorum ve çıkardığında tamamıyla kör gibi değilim . Evet net değil ama abarttığınız gibi kör de değilim. 26 yaşındayım ve 7 yaşından beri takıyorum
Katarakt varmış ondan görmüyormuşum şu an düzeldi gözlük ve lensle görüşüm net.Ben herkesi böyle görüyor zannediyordum puslu görüntü katarakttanmış

5 numara miyopum lens, gözlük karışık kullanıyorum. 30’umdan sonra astigmatım arttı. Bu sebeple %100 net göremez oldum. Lensim, gözlüğüm yokken de dışarı çıkamam. Bir kez olsun çocuk bakamam diye düşünmedim. Çok şükür kör değiliz. Gözlerinize laf eden kişiden uzaklaşın bence.

Miyop astigmatım ben de.
Çocuğa bakarken gece yarısı zaten gözüm kapalı oluyordu zorluğunu hissetmedim :KK70: full HD görsem de açamazdım gözümü.

Evet mesela tırnaklarını falan kesemiyorum. Yani istesem keserim de onun stresine girmiyorum. Babası kesiyor hep. 1 2 kere kestiysem kestim 5 senede. Bunda da üzülecek değilim babası da kesebilir gayet.

Bence miyop astigmat olmanın en sıkıcı tarafı eyeliner çekememek. Çocuğa bakan bulunuyor ama eyeliner çekecek insan hep yok :KK70:

Ölmeden ölmüş moduna girmeye gerek yok, alt tarafı net göremiyoruz.

gözlukle neden tam gorus yok ?
goz numaranizi olturun gozunuze gore camini yaptirin kullanin ayni sekilde lenside . 25 yasindayim 2 göz 4 numara 1 derece astigmant portlek falanda bakmiyorum. gerekirse baskalarina numaranizi 2 numarandiyin 1.75 diyin elaleleme ne . gozunuzden neden gozlukle tam gormuyor ?

X