Moralim çok bozuk ilk defa eşim çok kalbimi kırdı

Eşininiz vazoyu kırması doğru değil.
Fakat şuna çocuk istemeyen adama da yersiz şaka yapmanız da olmamış.
Şuan Gazze de ölen binlerce çocuk var onların videolarını fotoğraflarını görüp etkilenmiş olabilir.
Olabilir ama o kadar ağır davranmasına gerek yoktu ölür müsün demesi vazo kırması ki biz o an yakınlaşmaya başlarken bunu yapması ne kadar incitti beni anlatamam

Çocuk planı varsa 5 yıl çok fazla beklemek için öyle ha deyince olacağınında garantisi yok sonuçta.ben olsam 2 yıl daha beklerdim mesela hani rahata ermişsiniz birazda keyfini sürer ufak birikim yaparsınız belki🤷🏻‍♀️eşinizin tavrı hoş değil ama adam istemiyorsa istemiyordur bu konuda zorlamayında şakada yapmayın eğer sizin için ciddi boşanma sebebiyse bunu dürüstçe anlatın sonuçta çocuk istemekte doğal istememekte.

Olabilir ama o kadar ağır davranmasına gerek yoktu ölür müsün demesi vazo kırması ki biz o an yakınlaşmaya başlarken bunu yapması ne kadar incitti beni anlatamam
E siz yakınlaşmaya başlarken adamın canını sıkmışsınız ama. O da incinmiştir belki sonuçta ciddiye alınmamış

Çocuk planı varsa 5 yıl çok fazla beklemek için öyle ha deyince olacağınında garantisi yok sonuçta.ben olsam 2 yıl daha beklerdim mesela hani rahata ermişsiniz birazda keyfini sürer ufak birikim yaparsınız belki🤷🏻‍♀️eşinizin tavrı hoş değiş ama adam istemiyorsa istemiyordur bu konuda zorlamayında şakada yapmayın eğer sizin için ciddi boşanma sebebiyse bunu dürüstçe anlatın sonuçta çocuk istemekte doğal istememekte.
Biraz daha bekleyeceğim sonra soracağım gerçekten istemiyor musun yoksa hazır değil misin hiç istemiyorsa bir çok şey değişir

32 yaşında bende 29 yaşındayım

Buradaki yorumları gerçekten anlamıyorum. Konu sahibi çocuk istiyor bunda yanlış hiç bir şey yok. Ayrıca çocuk için kadının hazır olması cok daha önemli.
Yirmili yaşların başında olsaydınız çocuk için 5 sene beklenebilir şu aşamada bu çok uzun bir süre bana göre.

2 kiz bebek annesi olarak yaziyorum, baba adayi cocuk istemiyorsa o cocuk annenin hayatınin tepetaklak olmasina sebep olur. Gercekci bakalim, cocuk iki kisilik bir karar ve adam cocuk istemiyor. Haksiz degil aslinda, ama en azindan tatli bi dille anlatabilirmis derdini, bu arada esya falan kirmak ben de alarm sinyallerinin calmasina sebep olurdu.

Esini iyi tanidgina emin misin?

Buradaki yorumları gerçekten anlamıyorum. Konu sahibi çocuk istiyor bunda yanlış hiç bir şey yok. Ayrıca çocuk için kadının hazır olması cok daha önemli.
Yirmili yaşların başında olsaydınız çocuk için 5 sene beklenebilir şu aşamada bu çok uzun bir süre bana göre.
Bazı yorumlar beni cidden çok incitti saygı duyup belli etmedim ama okurken bile ağladım yine de herkesin fikrine saygım sonsuz

Bence de kadinin hazir olmasi daha önemli ama kadin hazir ve istiyor diye erkek istemedigi halde baba olmak zorunda mi?

Bence de kadinin hazir olmasi daha önemli ama kadin hazir ve istiyor diye erkek istemedigi halde baba olmak zorunda mi?
Ben zaten zorlamıyorum en son 2 3 ay önce konuştuk bu konuyu yok dedi kapattım geçtim sabah akşam yüzüne vurmadım bir kere surat asmadım bir kere trip atmadım ilk defa bir şaka yaptım

Sizin çok geç olur dediğiniz yaşta (34) evliliğimi yaptım 4. yılımıza girdik.
Önce pandemi sonra savaşlar, ülke ekonomisi, eğitim sistemi vs eşimle konuştum “ben çocuk istiyorum evet ama bu dünyaya çocuk getirilmez”, fikrim buydu.
Eşim çocukları çok sever ve annesiz babasız büyüdüğünden açıkçası çok istiyordu ona rağmen; “haklısın hayatım ama belki fikrin değişir” dedi konu kapandı.
Geçen ay arkadaşımızın çocuğu oldu ziyarete gittik hemen kucağıma verdi ben başladım ağlamaya :) Oymuş yani şimdi bahane gibi sıraladığım şeyleri gözardı edebiliyorum. Bu yüzden eşinize zaman tanıyın derim. Vazo olayı felaket ona yorum yapmak istemiyorum ama eşiniz mesleki anlamda yıpratıcı bir görevde bence bunu da aklınızdan çıkarmayın. Zaman verin ona, illa 5 yıl sonra isteyecek anlamına gelmiyor bu.

X