Müdürümle başım dertte

guneyli34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2020
915
873
36
Merhaba kızlar,1 ay önce bir işe başladım.işi tarif edeyim sabah 9 akşam 18:00 cumartesi saat 15:00 e kadar.maaş 15000.yol ve yemek yok. İşim boya mantolara fabrikasında on muhasebe.bunun yanında gelen herkese çay veriyorum .haliyle çay bulaşığını yıkıyorum.sabahları yerleri siliyorum.çöp atıyorum.para kasası da ben de bu arada.öncelikle bu işleri yapan arkadaşlarım ne kadar maaş alıyor.
2.sorum mudurumle olan sorum.patronum çok iyi sorun yok ters ukala kötü biri degıl.ama müdürüm aman allahım.10 tane bişey olsa 5 tanesinde rahat beni bozuyor.biraz örnek vereyim.senet borçlularını arıyorum bişey diyo borçlu mesela onlar seni kandırmışlar diyo ama hersey de böle seni kandırmışlar bilmem ne aynı laf.bi kere bişey sordum sadece 1 kelime söyleyecek bunun cevabını biliyorum ama kendin bul bu benim işim degıl dedi ve kaç saat bi şeyleri geç yaptım.ya bişey diyorum ters ters suratıma bakıyor.artık bişey demeye korkar oldum.mecbur kalmadıkça demiyorum.yapı olarak sessiz sakin bi insanım giyim tarzım falan çocuksu biraz.yaşım 35 aslında.patronun yanında hele aman allahım bişey desem hemen tersliyor iyice kendime güvenimi kaybettim.bugün 10 kişilik bi misafir çağırmış bana çayımız var mı dedi.ben de yok ama hemen demlerim dedim.ya da başka bişeylerde hazırlarım dedim.gayet güleryüzle.bana x hanım hiç mutfağa hakim degılsınız gelen misafirlerimize hep bişeyler ikram edelim dedi.ya sanki kimseye kimseye bişey vermiyoruz.artık dedim dayanamadım burası restoran degıl x bey dedim ayrıca her gelene ne istiyorlarsa ikram da bulunuyorum istediğiniz bişey varsa soyleyın hazırlarım dedim.biliyorum restoran olmadıgını hatırlatmanıza gerek yok bilmem ne dedi.sizce müdürüm kötü biri mi bana mı takık beni cahil salak mı görüyor çok iş tecrübem yok tecrübesi olanlar varsa yazabilirler mi

Yaptığınız işe göre maaşınız çok az resmen iki kişinin yapacağı işi size yaptırıyorlar.
Müdür de takmış mı bilemem belki günlük hayatında böyle memnuniyetsiz mutsuz bir insandır hep böyledir.
Siz aynı zamanda başka iş arasanız daha iyi olur gibi tek muhasebe yapacağınız bit iş

Ön muhasebe+ yerleri silme+ telefonlara bakma+ çay servisi+ misafir ağırlama+ çöp atma+ para kasası + bulaşık yıkama vs vs. Siz fazla iş yapmiyor musunuz? Patronunuz biraz kompleksli gibi geldi bana
Çok takmayın bence. Sizi sömürüyor. Normalde sizin mesleğiniz belli niye ekstradan çaycının işlerini de yapıyorsunuz? Maaşınız da az bence yol ve yemek de yok.

Bunları belirttiğimde zaten kaç kişi geliyor ki günde 5-10 kişi işte zaten çok fazla iş yok diye diye hersey üstüme kaldı.patronum iyi davranıyor bana onunla sorun yok ama müdürüm gerçekten çok sinirlendiriyor beni

Merhaba kızlar,1 ay önce bir işe başladım.işi tarif edeyim sabah 9 akşam 18:00 cumartesi saat 15:00 e kadar.maaş 15000.yol ve yemek yok. İşim boya mantolara fabrikasında on muhasebe.bunun yanında gelen herkese çay veriyorum .haliyle çay bulaşığını yıkıyorum.sabahları yerleri siliyorum.çöp atıyorum.para kasası da ben de bu arada.öncelikle bu işleri yapan arkadaşlarım ne kadar maaş alıyor.
2.sorum mudurumle olan sorum.patronum çok iyi sorun yok ters ukala kötü biri degıl.ama müdürüm aman allahım.10 tane bişey olsa 5 tanesinde rahat beni bozuyor.biraz örnek vereyim.senet borçlularını arıyorum bişey diyo borçlu mesela onlar seni kandırmışlar diyo ama hersey de böle seni kandırmışlar bilmem ne aynı laf.bi kere bişey sordum sadece 1 kelime söyleyecek bunun cevabını biliyorum ama kendin bul bu benim işim degıl dedi ve kaç saat bi şeyleri geç yaptım.ya bişey diyorum ters ters suratıma bakıyor.artık bişey demeye korkar oldum.mecbur kalmadıkça demiyorum.yapı olarak sessiz sakin bi insanım giyim tarzım falan çocuksu biraz.yaşım 35 aslında.patronun yanında hele aman allahım bişey desem hemen tersliyor iyice kendime güvenimi kaybettim.bugün 10 kişilik bi misafir çağırmış bana çayımız var mı dedi.ben de yok ama hemen demlerim dedim.ya da başka bişeylerde hazırlarım dedim.gayet güleryüzle.bana x hanım hiç mutfağa hakim degılsınız gelen misafirlerimize hep bişeyler ikram edelim dedi.ya sanki kimseye kimseye bişey vermiyoruz.artık dedim dayanamadım burası restoran degıl x bey dedim ayrıca her gelene ne istiyorlarsa ikram da bulunuyorum istediğiniz bişey varsa soyleyın hazırlarım dedim.biliyorum restoran olmadıgını hatırlatmanıza gerek yok bilmem ne dedi.sizce müdürüm kötü biri mi bana mı takık beni cahil salak mı görüyor çok iş tecrübem yok tecrübesi olanlar varsa yazabilirler mi
Sen de desene ben caycimiyim benim mesleğim muhasebe ,kusura bakmayın joker eleman degilim

Maaşınız çok az yol yemekde yok içinde bence burda çalışırken başka iş bakabilirsiniz kendinize. Müdürünüz sanırım sizinle çalışmak istemiyor devamlı tersledigine göre arada yani bir
müdür devamli calisanini terslemez çocuksu giyiniyorum demişsiniz biraz sexy giyinirseniz ağzının içine bakar merak etmeyin Ay sinir oluyorum böyle tiplere kusura bakmayın lafım size değil.
Ya da gidin direk patronunuzla konusun zaten sizden daha joker eleman bulamazlar

Küçük insanlari takmayın.Boyle tipler bayılır başkaları ile uğraşmaya.

Birde ikide bir bana ne var ki senin yaptığın işten hiç bişey degıl tarzı konuşuyor kendi müdür diye beni güya sallamıyor
Ben işi bıraktım.Kasaya bakıyordum.Reyona bakıyordum.Sarkuteri'ye bakıyordum.Trendyol'a sipariş hazirliyordum.Birde çaycı gibi çalışmamı bekliyorlardı.Diklendim işi bıraktım.

Müdür tam bir davar!! Maaş konusunda pek bilgim yok özel sektörde maaşları bilmiyorum ama bana az gibi geldi resmen iki kişilik iş yapıyorsunuz ayrıca da müdürü patronla konuşun böyle habire sizi aşağılaması kabul edilemez
Şimdi şehir yazmamissiniz.İstanbul ise düşük maaş ama Ankara'da olsanız dümdüz 11.400 verirler.

Bence asgari ücret veren bir yere girin ama burada çalışmaya devam etmeyin.
Bir kere yemek parası yok ikincisi cumartesi 3 e kadar çalışıyorsunuz.
Ayrıca normalde mesai 8 saattir mola vs de olmalıdır bunun içinde.
Siz saat olarak çok fazla çalışıyorsunuz.
Asgari ücret alın 8 saat çalışın haftada 2 gün izniniz olsun daha iyi.

Eğer başka iş bulamıyorum diyorsaniz da patronla müdürun davranışları hakkında konuşun.
Sonuçta o da orada maaşlı eleman fazlası değil aslında size böyle davranamaz.

Çay çorba işini neden kabul ettiniz ki? Bildiğin özel sektör sırtlanları işte, muhasebeci olduğunuzu hatırlatın ve temizlik, çay işleri için başka eleman tutmasını söyleyin. Aldığınız maaş çok düşük.
Çok degıl akşama kadar 10 kişi geliyor anca dediler aman nolacak dedim bazen 10 bazen 20 kişi geliyor bide müdür gelmiş bana diyor ki bardaklarda leke var şaka
Gibi gerçekten leke dediği su lekesi işte

Çok degıl akşama kadar 10 kişi geliyor anca dediler aman nolacak dedim bazen 10 bazen 20 kişi geliyor bide müdür gelmiş bana diyor ki bardaklarda leke var şaka
Gibi gerçekten leke dediği su lekesi işte
Az yesinler de bir bulaşıkçı tutsunlar, niye bu kadar ezdiriyorsunuz ki kendinizi? Bir yandan başka bir iş bakın kendinize.

X