Müsküler Distrofi (genetik kas hastaları) hastası olan var mı?

Nöromüsküler hastalıklar genetik geçişlidir hasta olmasa bile taşıyıcı olunabiliyor o da belirti vermiyor eğer kendi çocuğuna aktarmışsa mutasyona uğrayan gen baskın çıkmışsa hasta oluyor
Benimde ailemde ve akrabalarımda kimsede yok muhtemelen babandan almışsın dedi Dr o da erken vefat ettiği için anlaşılmamıştır dedi
Peki teşhis nasıl kondu genetik test yapılmadan
Eşimle anne bir baba ayrı anne tarafında yok ama baba tarafını bilemiyorum genetik testinin sonucu haziranın 6 sında çıkacak ben genetik olduğunu düşünmüyorum

Nöromüsküler hastalıklar genetik geçişlidir hasta olmasa bile taşıyıcı olunabiliyor o da belirti vermiyor eğer kendi çocuğuna aktarmışsa mutasyona uğrayan gen baskın çıkmışsa hasta oluyor
Benimde ailemde ve akrabalarımda kimsede yok muhtemelen babandan almışsın dedi Dr o da erken vefat ettiği için anlaşılmamıştır dedi
Peki teşhis nasıl kondu genetik test yapılmadan
Hastalığın teşhisi kondu ama nerden geldiğini iki hafta sonra öğreneceğiz toksin kullanımına bağlı hücre kaybı da olabilir dedi doktor hücre kaybı var beyinciginde malesef Beyin olarak muhakeme yetisi yok suan bizim ki farklı bi hastalık sizinkilerden

Hastalığın teşhisi kondu ama nerden geldiğini iki hafta sonra öğreneceğiz toksin kullanımına bağlı hücre kaybı da olabilir dedi doktor hücre kaybı var beyinciginde malesef Beyin olarak muhakeme yetisi yok suan bizim ki farklı bi hastalık sizinkilerden
Allah şifa versin inşallah 🙏
Tıp ilerdedikçe hastalıklar da çoğaldı,
Ben MS hastalığının adını ilk kez annemde öğrendim
Müsküler distrofiyide kendimde olduğunu duyduktan sonra öğrendim😞

Allah şifa versin inşallah 🙏
Tıp ilerdedikçe hastalıklar da çoğaldı,
Ben MS hastalığının adını ilk kez annemde öğrendim
Müsküler distrofiyide kendimde olduğunu duyduktan sonra öğrendim😞
Aynen canım bizde ilk kez duyduk daha bilmediğimiz neler var kim bilir Rabbim beterinden korusun acil şifalar versin tüm hastalara

Allah tez zamanda şifa versin güç kuvvet versin inşallah dua edelim bol bol 🤲🙏
Bizler yada yakınları bizler gibi olanlar birbirimizi anlarız onun dışında kimsenin anlaması mümkün diil 🙏
İnşallah tez zamanda sıfırlanacak bi tedavi bulunur çok zor ben hergün çocuklarıma yetebilmek için şükür ediyorum 🙏

Bizler yada yakınları bizler gibi olanlar birbirimizi anlarız onun dışında kimsenin anlaması mümkün diil 🙏
İnşallah tez zamanda sıfırlanacak bi tedavi bulunur çok zor ben hergün çocuklarıma yetebilmek için şükür ediyorum 🙏
Siz güçlü olun onlar icin dediğiniz gibi yasayan bilir seyrek hastaliklar bunlar pdikolojinizi bozmayin yine de 🌸

Cok üzüldüm şuan😔 başka bi doktora gitmeyi dusundunuz mu herkesin bilgisi farklı sonuçta
Hayır düşünmüyorum☺️
Çünkü doktorum alanının en iyisi ve beni hep rahatlatmaya çalışır başka bir şehirde olmama rağmen telefonla aradığımda sabırla dinler 🙏
Ve 7-8 yıldır teşhis konulamıyan hastalığıma teşhis koyabilen tek doktor kendisi…
Sizin babanızın doktoru kim?

Hayır düşünmüyorum☺️
Çünkü doktorum alanının en iyisi ve beni hep rahatlatmaya çalışır başka bir şehirde olmama rağmen telefonla aradığımda sabırla dinler 🙏
Ve 7-8 yıldır teşhis konulamıyan hastalığıma teşhis koyabilen tek doktor kendisi…
Sizin babanızın doktoru kim?
Izmir dokuz eylulde ihsan bey soyadini unuttum basta o da olumlu konustu bi kac tedavi uyguladi 1 2 ay iyi gibi oldu fakat sonra yine ayni seyleri yasamaya basladi babamda eskisi kadar tedavi diye doktorun pesinde kosmuyo dpktor da baska tedavi yok diye zaten aramiyo normalde iyi edicem seni diye konusmustu

Izmir dokuz eylulde ihsan bey soyadini unuttum basta o da olumlu konustu bi kac tedavi uyguladi 1 2 ay iyi gibi oldu fakat sonra yine ayni seyleri yasamaya basladi babamda eskisi kadar tedavi diye doktorun pesinde kosmuyo dpktor da baska tedavi yok diye zaten aramiyo normalde iyi edicem seni diye konusmustu
Doktorlarda bişiy yapamıyorlar ki çünkü belli bi tedavisi yok sadece fizik tedavi aman aksatmayın çok önemli mevcut durumu korumak adına😞

X