'Musul ve Kerkük'ü geri alabiliriz'

Peki o zaman Yunaistanda yaşayan Türk azınlıklar çift dil isterken buna da karşı çıkar mısnız?

Belki bunun için taşlanabilirim ama aynen öyle. Almanyada da aynısı çıkmıştı bir ara aynen şunu düşündüm okuduğumda "Bizim ülkemizde ikinci bir dil istense ne tepki verirdik. Elbette ki istemezdik. Almanlar da istememekte haklı. Orası Almanya, orada yaşamak istiyorsak resmi dillerini kabul etmeliyiz." Türkiye için de aynısı geçerli. Sonuçta kimse kendi kültürünü dilini sürdürmesine karşı çıkmıyor kimsenin. En azından ben bizi basıp da nasıl Çerkesçe konuşursunuz dediklerini görmedim hatta devlet tarafından etkinliklerimiz düzenlenir, gecelerimiz yapılır, bir araya geliriz yılda en az bir kez :KK31: Anneanneme sorduğumda "Atatürk bizim de atamız." der göğsünü gere gere onun sayesinde bugün buradayız der En Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
Ne münasebet ya ben burdan başka ülkeye gideceksem neden dilimi orda resmileştirmeye çalışayım her ülkenin dili var orda yaşayacaksan oranın dilini konuşacaksın, en azından resmi kurumlarda. Ne çiğ düşünce, 36 etnik unsura 36 resmi dil mi olacak ülkede ?

Andımız ve gençliğe hitabede değindiği noktalar hoş olmamış. Ne demek milleti gaza getirmek için yazıldı şimdi gereği yok ? Bunu söyleyen TTK başkanı mı ?

Metin hüloogü metninde yavuz sultan selim için şiir yazan katliam yapmaz demiş çok bilimsel gerçekten tüm tartışmalara noktayı koymuş…

Evettt işte bu kadar basit bazı şeyleri kesip atmak uygur türkleri farklı,batı trakya türkleri farklı ama kürt ulusu çok farklı diyerek sıyırabiliyoruz. onların bir ulus olduğnu görmezden gelmek bu kadar basit. geleneklerini göreneklerini de yaşıyorlar bunu da (iki örnek çakarak gayet güzel açıklıyoruz)
Ayrıca ben size internetten bakıyorsunuz demedim ben internetten bakmadım dedim. Hoca yarıştırmanın da bi anlamı yok herneyse.
Birgün bir türk olarak kürtlerin zilan katliamının hesabını sorabilirsek, sebepsiz ölümlerin hesabını sorabilirsek, adını Berivan koyamayan Ayşenin hesabını sorabilirsek, kürtçeden başka bir dili bilmediği için ailesi ile görüştürlmeyen insanları ve orası ayrı bir ülkeymiş gibi ulaşıdmdan sanaiyeden yoksunken bir boşluk hiissedebilrsek o zaman bunlar konuşulabilir şimdilik çok erken.
Ayrıca sürekli neden ayrı ülke ayrı ülke diye vurgu yapıyorsunuz biz onlara Terorist diyoruz ve ben bu insanlardan bahsetmiyorum. BU vurgu neyin nesidir arkadaş.

Türklük bir üst kimlitir ama kime göre?? Evet kürtlerden başka itiraz eden yok peki kürtlerden başka bunca zulüm gören var mı?

Ayrıca tabiki isimlerini de kyabilirler. Ama koyamayanların olduğunu yok sayamayız. Ve bu keyfi uygulamada bunu yapan nelerden etkilenerek neye dayanarak yapabiliyor bu tartışılmalı. Sen adını türkçe koyamamış olsan ve senin yerine koyabilenlerin örneği verilse anca o zaman derinden yaşarsın sanırım bunu. Ama ben bi türk olarak bu zulumleri derinden hissedebiliyorum. Darısı diğerlerinin başına. Biz görevlerimizi yapalım da ondan sonra raahatça kestirip atarız bazı şeyleri
Veee tekrar vurguluyorum benimle tartışıyorsunuz ve ben hiçbir yazımda kürtler ayrı devlet kurma hakkına sahiptir demedim.

Ayrıca Türklük artık ırk olmaktan çıkmıştır diye birşey olamaz. Ha olursa bu nerdyse dünyanın tüm ırkları için geçerlidir.

İrhebiyyunene sen millet kavramını bilmiyorsun bu yorumunu alıntıladım ama genel olarak cevap vereceğim…

Yunanistan Türkçe eğitime izin vermiyorsa onu önce Avrupa birliğine soracaksın biliyorsun Kürtçe anadilde eğitim Kürtlerden çok avrupanın istediği mesele, öyle olmasa geçen sene açılan kürt dili edebiyatı bölümü öğretmen ve öğrencisizlikten kapanmazdı.

Kürtler bu ülkenin kurucu unsurlarındandır. Kürtler kendilerini Türk milletinden ayrı görselerdi şimdiye kadar millet olurlardı. Kürtçe bile tartışmalı bir dildir ki sen onlara millet diyorsun komik duruma düşüyorsun. Bu ülkedeki tüm yurttaşlar aynı haklara sahiptir doğuda okul yoksa batı illerinde de yok bunlar hükümetlerin bozukluğundandır. Sadece Kürtler haksızlık görmedi……hukuku linç eden hükümetler bu ülkeye hep zarar vermiştir….

Terör bu topraklarda hep vardı ayrılıkçı zihniyetler yüzünden, İngiltere gibi sömürgeci ülkelerin destekleriyle yaşanmak zorunda kalmıştır. Bu konular nedenleri sonuçları çok detaylı konular. Seni öldüren düşmanlık saçan gruplara karşı köşene çekilmezsin, mücadele edersin. Yoksa bağımsız devlet olamazsın. Bunun dışında yapılan savaşlar sömürgecilerde görülür. Emperyalistlerle iş birliği yapanların da sömürgecilerden farkı yoktur. Eskiden ağalar, cemiyetler bugün de pkk buna bir örnek… Bunlara karşı verdiğimiz mücadeleye katliam diyemezsin.

Önemli olan bu değil Anadolunun ilk sahipleri Türkler mi? Bu da tartışılır. ........

Evet, Türklerdir Sümerler (Kengerler) tarihini dilini araştırırsan bunu daha iyi anlarsın ki araştırıl(a)mayan henüz o kadar çok tablet, yazıt var ki. Asıl konu da bu değil zaten, bu senin söylediğini Bizans hayali kuranlar sorar.

Asil kan, birilerinin bilinçaltındaki ırkçı düşüncedeki gibi asil ırk demek değildir. Asil kan, atalarımızın yurdu kurmak için döktüğü

kandır. Emperyalizme verdiği savaştır. Türk olmanın getirdiği yürekliliktir.

Türk olmak ortak dil ve kültürü de gerektirir.. İnsanın gözüne bakıp sen şu ırktan değilsin demek ırkçılığın doruklarıdır artık… bu düşüncedekine bu kadar anlatmam kafi gelir mi bilemiyorum….

Son düzenleme:
Hmmm evet onları bir millet olarak gördüğüm için komik duruma düşünüyorum çok yanıldım haklısın.

Anadolunun ilk sahipleri türkler yani tamam ona tamam diyorum :):)

Hepsini geçtim de böylesine derin bi konuda nasıl okul yoksa hükümet sorumludur diyebiliyorsun?? Bu sence 11 yıllık bir sorun mu??? Bunu bir araştır derim işte.
Kürtleri bir millet olarak görmeyen Kendilerinden çok Avrupa istiyor diye bunları onlara hak görmeyen bir ülkede yaşıyoruz.
Hani bu kürtlerin derdi ne diyorsunuz ya!!! Sokklarda 7-8 yaşında çocuklar diğer çocuğa AAa sen kürt müsün ahahahaha diyebiliyor işte böyle bir ülkede yaşıyoruz.
Asil kan şundan dolayı böyledir bundan dolayıda işeee ee kemmm kümmm..
Siz istediğiniz kadar genelleyin ona-buna dayanarak
Yok öyle bir şey.

Ayrıcca olayı başka yerlere taşımazsanız sevirinm.. Bizans hayali taşımak falan. Benim için geçmişte ilk kim sahip olmuş önemli değil ki böyle bir şeyi söyluyorsun. Özellikle belirttim zaten benim için günümüz önemli diye. Zaten olması gereken de budur.

Ayrıca bana alttan alttan ders verme edalarına girmişsiniz hemen. Tarihin araştırırsan dilini araştırırsan gibi. Teşekkür ederim öğretmenim. Kimse senin kadar araştırmıyor. İnan gözum kapalı yazıyorum.(!)

Ha bir de teror meselesine hiç girmiyorum. Başlamadan önce planlanmış bir durum ama kürt halkınıı oraya iten sebepler var. Haklılar mı asla. Ama en azından oraya itilen insanlar da araştırılmalı.Bir gece yerlerinden edilen insanlar gibi mesela ama yok işte yok !

Zilan katliamını da yok saydık. Deymeyin keyfimize. Pkk destekçisi ağalarmış. Bu konuda araştırma yapmadığınzız o kadar belli ki. Oysa sizlere göre onlar da Türk değil mi neden onların tarihlerine onlara yapılan zulümlere karşı bu kadar duyarsızı. Katliam değil 3-5 eşkıya İnonu zihniyeti işte ne denir.

Son düzenleme:
Evettt işte bu kadar basit bazı şeyleri kesip atmak uygur türkleri farklı,batı trakya türkleri farklı ama kürt ulusu çok farklı diyerek sıyırabiliyoruz. onların bir ulus olduğnu görmezden gelmek bu kadar basit. geleneklerini göreneklerini de yaşıyorlar bunu da (iki örnek çakarak gayet güzel açıklıyoruz)
Ayrıca ben size internetten bakıyorsunuz demedim ben internetten bakmadım dedim. Hoca yarıştırmanın da bi anlamı yok herneyse.
Birgün bir türk olarak kürtlerin zilan katliamının hesabını sorabilirsek, sebepsiz ölümlerin hesabını sorabilirsek, adını Berivan koyamayan Ayşenin hesabını sorabilirsek, kürtçeden başka bir dili bilmediği için ailesi ile görüştürlmeyen insanları ve orası ayrı bir ülkeymiş gibi ulaşıdmdan sanaiyeden yoksunken bir boşluk hiissedebilrsek o zaman bunlar konuşulabilir şimdilik çok erken.
Ayrıca sürekli neden ayrı ülke ayrı ülke diye vurgu yapıyorsunuz biz onlara Terorist diyoruz ve ben bu insanlardan bahsetmiyorum. BU vurgu neyin nesidir arkadaş.

Türklük bir üst kimlitir ama kime göre?? Evet kürtlerden başka itiraz eden yok peki kürtlerden başka bunca zulüm gören var mı?

Ayrıca tabiki isimlerini de kyabilirler. Ama koyamayanların olduğunu yok sayamayız. Ve bu keyfi uygulamada bunu yapan nelerden etkilenerek neye dayanarak yapabiliyor bu tartışılmalı. Sen adını türkçe koyamamış olsan ve senin yerine koyabilenlerin örneği verilse anca o zaman derinden yaşarsın sanırım bunu. Ama ben bi türk olarak bu zulumleri derinden hissedebiliyorum. Darısı diğerlerinin başına. Biz görevlerimizi yapalım da ondan sonra raahatça kestirip atarız bazı şeyleri
Veee tekrar vurguluyorum benimle tartışıyorsunuz ve ben hiçbir yazımda kürtler ayrı devlet kurma hakkına sahiptir demedim.

Ayrıca Türklük artık ırk olmaktan çıkmıştır diye birşey olamaz. Ha olursa bu nerdyse dünyanın tüm ırkları için geçerlidir.
Uygur Türkleri farklı tabi ki daha kaç kere açıklamam gerekiyor?Orası bir devlet ve Çin baskısı altında inanılmaz zulümler görmeye devam ediyorlar ki bizim Kürtlerin zulüm zulüm dedikleri şeylerle kıyaslanamaz bile.
Evet bizim kadar çok etnik köken barındıran tüm ülkelerde ırklar üst kimlik haline gelmiştir zaten.
Ulaşımdan sanayiden yoksun olan sadece Kürtler mi?Doğuda yaşayan herkes yoksun bu imkanlardan.Ayrıca evet hem doğudan hem batıdan birçok Kürt tanıma fırsatım oldu,dediğim gibi gayet de yaşıyorlar kültürlerini.
Zilan katliamı dediğiniz de şu,adamlar eline silah alıp isyan çıkartmış hatta Ağrı Cumhuriyeti diye devlet kurmaya kalkmış ve Türk devleti af bile çıkardığı halde bütün müzakerelerden eli boş dönmüş.O dönemin şartlarında başka nasıl bir çözüm üretilebilirdi?Ha tamam masum kadın ve çocukların da ölmesi aşırı olmuş hadi bunun hesabını soralım,ama kimden soracağız?Paşaları mezarlarından çıkarıp yargılayalım mı?
Osmanlı zamanında da Kürtler öldürülmüş hadi onların da hesabını soralım o zaman olur mu?Süryaniler de öldürülmüş onlar da ayaklansın.Ermeniler zaten soykırım diye dünyayı ayağa kaldırdı onlara da verelim 3-5 bişeyler.Uyar mı?

Metin hüloogü metninde yavuz sultan selim için şiir yazan katliam yapmaz demiş çok bilimsel gerçekten tüm tartışmalara noktayı koymuş…

İrhebiyyunene sen millet kavramını bilmiyorsun bu yorumunu alıntıladım ama genel olarak cevap vereceğim…

Yunanistan Türkçe eğitime izin vermiyorsa onu önce Avrupa birliğine soracaksın biliyorsun Kürtçe anadilde eğitim Kürtlerden çok avrupanın istediği mesele, öyle olmasa geçen sene açılan kürt dili edebiyatı bölümü öğretmen ve öğrencisizlikten kapanmazdı.

Kürtler bu ülkenin kurucu unsurlarındandır. Kürtler kendilerini Türk milletinden ayrı görselerdi şimdiye kadar millet olurlardı. Kürtçe bile tartışmalı bir dildir ki sen onlara millet diyorsun komik duruma düşüyorsun. Bu ülkedeki tüm yurttaşlar aynı haklara sahiptir doğuda okul yoksa batı illerinde de yok bunlar hükümetlerin bozukluğundandır. Sadece Kürtler haksızlık görmedi……hukuku linç eden hükümetler bu ülkeye hep zarar vermiştir….

Terör bu topraklarda hep vardı ayrılıkçı zihniyetler yüzünden, İngiltere gibi sömürgeci ülkelerin destekleriyle yaşanmak zorunda kalmıştır. Bu konular nedenleri sonuçları çok detaylı konular. Seni öldüren düşmanlık saçan gruplara karşı köşene çekilmezsin, mücadele edersin. Yoksa bağımsız devlet olamazsın. Bunun dışında yapılan savaşlar sömürgecilerde görülür. Emperyalistlerle iş birliği yapanların da sömürgecilerden farkı yoktur. Eskiden ağalar, cemiyetler bugün de pkk buna bir örnek… Bunlara karşı verdiğimiz mücadeleye katliam diyemezsin.

Evet, Türklerdir Sümerler (Kengerler) tarihini dilini araştırırsan bunu daha iyi anlarsın ki araştırıl(a)mayan henüz o kadar çok tablet, yazıt var ki. Asıl konu da bu değil zaten, bu senin söylediğini Bizans hayali kuranlar sorar.

Asil kan, birilerinin bilinçaltındaki ırkçı düşüncedeki gibi asil ırk demek değildir. Asil kan, atalarımızın yurdu kurmak için döktüğü

kandır. Emperyalizme verdiği savaştır. Türk olmanın getirdiği yürekliliktir.

Türk olmak ortak dil ve kültürü de gerektirir.. İnsanın gözüne bakıp sen şu ırktan değilsin demek ırkçılığın doruklarıdır artık… bu düşüncedekine bu kadar anlatmam kafi gelir mi bilemiyorum….

çok güzel ifade etmişsiniz....bu tarz tartışmalar artık çok anlamsız geliyor bana bulaşmıyorum çünkü "muhtaç oluğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur" sözünü ırkçılığa getirecek kadar anlamaktan uzağız artık....

ve çoook ama çok acıdır ki o asil kanla ülkemden defedilen emperyalizm, ayakları altına kırmızı halılar serilerek karşılanıyor artık...

Son düzenleme:
Almanyada yaşayan türklere kadar getirdik. Bin dereden su getirdik yani.
Ayrıca Özerk uygurlar Tabiki çok daha fazla zulm göruyorlar ben bi yarış için değil aynı kapıya çıkan örneklemeler gösteriyorum. Çinlerin daha vahşi olduğu zaten aşikar. Ben bunun yarışını yapmadım.
Neyse bu tartışma uzar gider.
Ayrıca Ermeni soykırımına kadar gelmiş. Ne var canım masumlar da ölmüş gitmiş. Önemli değil 'Ne var canım' paşalardan mı hesap sorulacak. Hayır ma o günler anılacak acılar paylaşılacak. EE bizim topraklarımızda bizim vatanımızn evlatları değil mi yoksa onlar?
Neyse Biz burnumuzdan kıl aldırmamaya devam edelim asli asil

kürtler bu ülkede bizim sahip olamadığımız bir çok şeye sırf ''aman ben kürdüm ikinci sınıf muamelesi görüyorum'' demesinler diye kolayca sahip olabiliyorlar. hala biri kürtler zulüm görüyor mu diyor yok artık yaa harbiden.

Aslen Batum göçmeni bir Gürcüyüm yani etnik milliyetçilik yapacak son kişiyim eşimin işi dolayısıyla 1.5 senedir Batmanda yaşıyorum ve hayat burda ne kadar kolay görüyorum, bir günde işyeri açılıyo mesela, ruhsat vergi levhası vs gibi detaylar yok aylarca elektrik faturası gelmiyo su faturasını ister öde ister ödeme kesmiyolar sana kalmış,kimsenin ezildiği yok, yoksulluk evet var ama Türkiyenin her yerinde var

Aslen Batum göçmeni bir Gürcüyüm yani etnik milliyetçilik yapacak son kişiyim eşimin işi dolayısıyla 1.5 senedir Batmanda yaşıyorum ve hayat burda ne kadar kolay görüyorum, bir günde işyeri açılıyo mesela, ruhsat vergi levhası vs gibi detaylar yok aylarca elektrik faturası gelmiyo su faturasını ister öde ister ödeme kesmiyolar sana kalmış,kimsenin ezildiği yok, yoksulluk evet var ama Türkiyenin her yerinde var

şimdi bu halde dövlet onlara bahmir, ne hikmetse it gibi (tabiri caizse) çalışmamıza rağmen ve maaşlarımızdan neredeyse onların bedava aldıkları bir maaşı kadar vergi kesilirken devlet bize bakıyor oluyor.

Son düzenleme:
Söylediğim şeyler hayal ürünüymüş gibi hala verilen 3-5 örnekle kesip atma taktiği.
Bi an harikalar diyarından bahsediliyor sanmıştım.
Oysa doğuda ne sıkıntılar çeken insanlar var oraya tayini çıkıp şikayetçi olanların paylaşımlarını da gördük burlarda.
Ha madem orası harikalar diyarı hadin hep birlikte orada yaşayalım.
Geçmişte yapılan 2 tane planlamadan biri batı kısmı biri doğu kısmı içindi ve ilk olarak batı halledildi ve doğu uzun süreler kaldı kimin haberi var??
Siyasi bir amaca ve ideolojilerinize hizmet etmedikçe katliamların da bir önemi yok zaten.
Bugün istanbulda hala sen kürtsen bizle oynama muamelesi gören çocuklara bu nefretin nereden geldiğinin ise zaten önemi yok.
E haklsıınız bir gece evsiz kalıp memleketinden kovulan siz misiniz değilsiniz ?? tamam sorun yok :)

kürtler bu ülkede bizim sahip olamadığımız bir çok şeye sırf ''aman ben kürdüm ikinci sınıf muamelesi görüyorum'' demesinler diye kolayca sahip olabiliyorlar. hala biri kürtler zulüm görüyor mu diyor yok artık yaa harbiden.

Yanlış görmüşsünüz birileri kürtler zulüm göruyor demedi görmüşlerdi dedi. Ben bu kadar basit konuşmalar yapmıyorum. O insanları yanlış yerlere itecek sebepleri tartışıyorum. Herneyse siz laf getirtmeyin şimdi bazı yerlere.

Söylediğim şeyler hayal ürünüymüş gibi hala verilen 3-5 örnekle kesip atma taktiği.
Oysa doğuda ne sıkıntılar çeken insanlar var oraya tayini çıkıp şikayetçi olanların paylaşımlarını da gördük burlarda.
Geçmişte yapılan 2 tane planlamadan biri batı kısmı biri doğu kısmı içindi ve ilk olarak batı halledildi ve doğu uzun süreler kaldı kimin haberi var??
Siyasi bir amaca ve ideolojilerinize hizmet etmedikçe katliamların da bir önemi yok zaten.
Bugün istanbulda hala sen kürtsen bizle oynama muamelesi gören çocuklara bu nefretin nereden geldiğinin ise zaten önemi yok.
E haklsıınız bir gece evsiz kalıp memleketinden kovulan siz misiniz değilsiniz ?? tamam sorun yok :)

hanımefendi burda eşim dostum akrabam yok dillerini bilmem kültürlerini bilmem ne diye kalıcam burda, gördüğümü söylüyorum kaçağın dibini bulmuşlar donlarına kadar nerdeyse pierre cardin giyiyolar be, fakirlik varsada görgüsüzlüğü bıraksınlarda kendi insanlarına yardım etsinler, bizim ev sahibinin 10 tane evi var 1 tanesini aç açıkta birine verse başının gözünün sadakası olur, bilmem hiç Artvine gittiniz mi, bizimkiler Batumdan Artvine gelmişler adam akıllı okul yok hastane yok bi havaalanı yok üstelik onlarında etnik bi kökeni var çoğu gürcü ama vay devlet bizi eziyo vay gürcüce isterik falan demiyolar yani hainlik başka bişey

aynı muamele doğuda da var merak etme sen

Bugün yurtdışına çıktığınızda insanlara "Türk'üm" dediğinizde herkes Türkiye'li olduğunuzu düşünüyorsa,kimse "Azeri Türk'ü müsün,Özbek Türk'ü müsün,Türkmenistan Türk'ü müsün?"diye sormuyorsa Türklük çoktan bir üst kimlik olmuştur arkadaş.

Bugün Kürtler'e desek ki "Tamam kardeşim siz çok sıkıntı çektiniz,alın size şu kadar toprak,kurun buraya devletinizi,bizden bağımsız istediğiniz gibi yaşayın burda.Amaaaa sizden bir tane bile kalmayacak bizim tarafta,hepiniz kendi bölgenizde yaşayacaksınız."diye...O "hak,hukuk,özgürlük" diye ortalığı ayağa kaldıranların kaç tanesi kabul eder?Ben söyleyeyim çok çok azı kabul eder.O yüzden böyle boş ideaları savunmayı bırakın artık,ya da bırakmayın siz bilirsiniz ama zaman kaybından başka birşey olmaz.Hala katliamlar bilmemneler öne sürülmeye çalışılıyor.80-100 yıl önceki katliamın hesabını kime soracaksınız?Peki bizim terör yüzünden ölen binlerce insanımız ne olacak?O katliam değil mi?

Ben diyorum ki,Kürt de,Laz da,Çerkez de,benim kardeşimdir çünkü aynı vatanın evladıyız.Ama (bazı)Kürtler kendini ötekileştirmeye devam ettiği sürece birlik olamayız.

aynı muameleyi alevilerde gördü ama eline silah alıp örgüt kurmadılar.
kürt aleviyim deyip türkçe semah yapan türkmenler asimile olmuştur, bunlardan da bahsedin de samimiyetinizi görelim ama osmanlıya laf konduramazsınız sormuyorum bile......

kürt adını duyanlar kötü sözler söylüyorsa bu onların cahilliği aynı şeyi doğuda da türklere yapıyorlar bugünlerde..bunlar eğitimin kalitesizliğinden bugün eğitimi hala linç edenler bu bölünmeyi körüklemek isteyenlerdir.

Evet
Bende merak ediyorum neden sadece kürtler zulüm gördü acaba? Neden en kolay kullanılan kimlik oldular?
Yoksa ezik edebiyatı yapmak işlerine mi geliyor?

Son düzenleme:
Bayıldımmm yorumlara keklik gibi hepsi.
Osmanlıya toz konduramayacığımı nereden çıkarıyorsunuz herkes sizin gibi önyargılı olduğuu için alakasız yerlere sapıyor tartışma :):)
Ayrıca Sivas katliamı farklı topiklerde bakarsanız hala yeri gelince gündeme getirilip çatır çatır da hesabı soruluyor.
Üzerinden yıllar geçince katliam yapılmamış mı sayılıyor. Zaman geçince unutmak mı gerekiyor. Ha unutmayalım deyince illa toprak vermek para vermek mi gerekiyor?

Ayrıca bir zamanlar Lazım Çerkezim demek serbestken Kürtüm demek o kadar serbest değildi.
Hayır resmen bu ayrıcalık nedne lazlara değil de Kürtlere yapılıyor demeye getiriyorsunuz.
Siz o malummm değerlerinize toz kondurmadan sadece tek tarafı eleştirerek kürtleri neye ne itiyor bakmadan devam edin.

Olay Pkk ya kadar gelmiş ben Pkk katliam yapmıyor mu dedim??
Yoksa eleştirel bakabildiğim için Pkk mı oldum gözünüzde -hiç şaşırmam-
Olayı temelinden değil alakasız bir noktasından inceleyince işte böyle vahim oluyor durumunuz.

Neyse canım kaç yıl geçti hadi unutalım şehitlerimizi de(!)

Doğu da bir anda Paris,New York oldu ya daha ne diyeyim.

İş siyasete gelince o bölgeler gölgede kaldı olur.

Ha dilini kültürün uysa doğuda kalırdın zaten. Neyse orası da harikalar diyarı olmuş ya ne diyelim Türkiyye Büyüyor(!)

Son düzenleme:
Bugün yurtdışına çıktığınızda insanlara "Türk'üm" dediğinizde herkes Türkiye'li olduğunuzu düşünüyorsa,kimse "Azeri Türk'ü müsün,Özbek Türk'ü müsün,Türkmenistan Türk'ü müsün?"diye sormuyorsa Türklük çoktan bir üst kimlik olmuştur arkadaş.

Bugün Kürtler'e desek ki "Tamam kardeşim siz çok sıkıntı çektiniz,alın size şu kadar toprak,kurun buraya devletinizi,bizden bağımsız istediğiniz gibi yaşayın burda.Amaaaa sizden bir tane bile kalmayacak bizim tarafta,hepiniz kendi bölgenizde yaşayacaksınız."diye...O "hak,hukuk,özgürlük" diye ortalığı ayağa kaldıranların kaç tanesi kabul eder?Ben söyleyeyim çok çok azı kabul eder.O yüzden böyle boş ideaları savunmayı bırakın artık,ya da bırakmayın siz bilirsiniz ama zaman kaybından başka birşey olmaz.Hala katliamlar bilmemneler öne sürülmeye çalışılıyor.80-100 yıl önceki katliamın hesabını kime soracaksınız?Peki bizim terör yüzünden ölen binlerce insanımız ne olacak?O katliam değil mi?

Ben diyorum ki,Kürt de,Laz da,Çerkez de,benim kardeşimdir çünkü aynı vatanın evladıyız.Ama (bazı)Kürtler kendini ötekileştirmeye devam ettiği sürece birlik olamayız.

Yahu olay neden Pkk ya ayrı devlete geliyor. YAzdıklarımı okuyorum okuyorum ama böyle birşey gö re mi yo rum.
Bir katliamı yoksaymak yaşamayana basittir.
Bazı şeyler gaybi de yapılabilir illa paşaları mezardan kaldırman gerekmiyor hesap sormak için ama yok sayacam diyorsan o halkı da yoksaymış olursun Sivası biliyoruz ama Zilanı kaç kişi biliyor.
Boş iddiları yani ayrı devlet olayını savunmuyorum o yuzden bboş bakıp boş okumuşsunuz demekten başka birşey bulamıyorum.
Ayrıca Almanyadaki Türklerin konumu ile Türkiyedeki Türklerin konumu farklı Kürtler bu vatanın öz evlatları.

Son düzenleme:
X