'Musul ve Kerkük'ü geri alabiliriz'

Evet
Bende merak ediyorum neden sadece kürtler zulüm gördü acaba? Neden en kolay kullanılan kimlik oldular?
Yoksa ezik edebiyatı yapmak işlerine mi geliyor?

Evet güzel soru ama bakış açısı farklı. Neden Kürtler zulüm gördü acaba??

aynı muameleyi alevilerde gördü ama eline silah alıp örgüt kurmadılar.
kürt aleviyim deyip türkçe semah yapan türkmenler asimile olmuştur, bunlardan da bahsedin de samimiyetinizi görelim ama osmanlıya laf konduramazsınız sormuyorum bile......

kürt adını duyanlar kötü sözler söylüyorsa bu onların cahilliği aynı şeyi doğuda da türklere yapıyorlar bugünlerde..bunlar eğitimin kalitesizliğinden bugün eğitimi hala linç edenler bu bölünmeyi körüklemek isteyenlerdir.

Kürt adını 3-5 kişi duyup kötü sözler söylemiyor bu halkın kaçta kaçı cahil o zaman oran bi hayli büyük.
Osmanlıya toz konduramayacağım kanısnıa nereden vardınız bilmek isterim.
Ha samimiyet derecesini tartışmadan önce farklı örnekler göz önune getirmeden önce burada tartışılan bazı gerçekleri sindirin ben sizin samimiyetinizi göreyim.

Evet güzel soru ama bakış açısı farklı. Neden Kürtler zulüm gördü acaba??

Taaa Selçukluya dayanıyor bunun ucu. Daha fazla konuşursam ban yerim. Ama bakış açım biraz araştırırsanız en doğrusu.
Haa şu var pkk terör örgütü eski bir ermeni terör örgütünün kalıntılarından oluşur. Öcalanda zaten aslen ermenidir. Gerçek ismi abdullah değildir.

Bayıldımmm yorumlara keklik gibi hepsi.
Osmanlıya toz konduramayacığımı nereden çıkarıyorsunuz herkes sizin gibi önyargılı olduğuu için alakasız yerlere sapıyor tartışma :):)
Ayrıca Sivas katliamı farklı topiklerde bakarsanız hala yeri gelince gündeme getirilip çatır çatır da hesabı soruluyor.
Üzerinden yıllar geçince katliam yapılmamış mı sayılıyor. Zaman geçince unutmak mı gerekiyor. Ha unutmayalım deyince illa toprak vermek para vermek mi gerekiyor?

Ayrıca bir zamanlar Lazım Çerkezim demek serbestken Kürtüm demek o kadar serbest değildi.
Hayır resmen bu ayrıcalık nedne lazlara değil de Kürtlere yapılıyor demeye getiriyorsunuz.
Siz o malummm değerlerinize toz kondurmadan sadece tek tarafı eleştirerek kürtleri neye ne itiyor bakmadan devam edin.

Olay Pkk ya kadar gelmiş ben Pkk katliam yapmıyor mu dedim??
Yoksa eleştirel bakabildiğim için Pkk mı oldum gözünüzde -hiç şaşırmam-
Olayı temelinden değil alakasız bir noktasından inceleyince işte böyle vahim oluyor durumunuz.

Neyse canım kaç yıl geçti hadi unutalım şehitlerimizi de(!)

Doğu da bir anda Paris,New York oldu ya daha ne diyeyim.

İş siyasete gelince o bölgeler gölgede kaldı olur.

Ha dilini kültürün uysa doğuda kalırdın zaten. Neyse orası da harikalar diyarı olmuş ya ne diyelim Türkiyye Büyüyor(!)
Yahu arkadaş hala Sivas katliamı deyip duruyorsun,oradaki failler hala aramızda,elbette hesabı sorulması gerekir.Zilan dediğin şeyin hesabını kimden soracaksın diye 100.kez soruyorum ona da cevabın yok.Faillerin mezarı bellidir gidin bulun çok hesap sormak istiyorsanız.Neden en alakasız karşılaştırmaları yapmakta ısrar ediyorsun ki?

Yahu arkadaş hala Sivas katliamı deyip duruyorsun,oradaki failler hala aramızda,elbette hesabı sorulması gerekir.Zilan dediğin şeyin hesabını kimden soracaksın diye 100.kez soruyorum ona da cevabın yok.Faillerin mezarı bellidir gidin bulun çok hesap sormak istiyorsanız.Neden en alakasız karşılaştırmaları yapmakta ısrar ediyorsun ki?

Yahu şimdi sana ne oluyor. Merak etme bazı şeyleri de sana yazmıyorum. Ne olacak canım 3-5 öllü demekten öteye gidemiyorsun. Şimdi hesabı sorulsa ne olur diyorsun. Yaşasalar 3-5 ölü gözunde büyüyecek miydi???
İşte bunu diyorum birşeyleri savunmak için olay araştırıyorsun. Olayı objektif değerlendiremiyorsun. O yüzden mümkün olduğunca yorumlarımdan uzak durmalısın.

Birşeylerin anılması da illla mezardakileri kaldırmakla olmaz. En azından hangi ideoloji uğruna yapıldıysa bugun bunun sahipleri her yıl anarak özür dileyebilir. Bakış açın çok dar kusura bakma sabrımı taşırdın artık. Konu üzerinden günler geçmiş deşme çünkü artık kısır döngüye çoktan girmiş bulunuyoruz.

Neye cevabım yok. Cevabı sen okuyamıyorsan ben ne yapayım. Hesabu illa paşaları mezardan kaldırmakla olmaz en azından alınsın ''3-5 ölü'' denmesin dedim. Ha bu bana cevap değil diyorsan. O zaman cevap vermedin değil tatmin olmadım dersin.

Bakış açına ada ACI ACI gülüyorum. Bir katliam yapıldıysa ve failleri öldüyse o olay unutulsun gitsin!!

Son düzenleme:
Yahu şimdi sana ne oluyor. Merak etme bazı şeyleri de sana yazmıyorum. Ne olacak canım 3-5 öllü demekten öteye gidemiyorsun. Şimdi hesabı sorulsa ne olur diyorsun. Yaşasalar 3-5 ölü gözunde büyüyecek miydi???
İşte bunu diyorum birşeyleri savunmak için olay araştırıyorsun. Olayı objektif değerlendiremiyorsun. O yüzden mümkün olduğunca yorumlarımdan uzak durmalısın.

Birşeylerin anılması da illla mezardakileri kaldırmakla olmaz. En azından hangi ideoloji uğruna yapıldıysa bugun bunun sahipleri her yıl anarak özür dileyebilir. Bakış açın çok dar kusura bakma sabrımı taşırdın artık. Konu üzerinden günler geçmiş deşme çünkü artık kısır döngüye çoktan girmiş bulunuyoruz.

Neye cevabım yok. Cevabı sen okuyamıyorsan ben ne yapayım. Hesabu illa paşaları mezardan kaldırmakla olmaz en azından alınsın ''3-5 ölü'' denmesin dedim. Ha bu bana cevap değil diyorsan. O zaman cevap vermedin değil tatmin olmadım dersin.

Bakış açına ada ACI ACI gülüyorum. Bir katliam yapıldıysa ve failleri öldüyse o olay unutulsun gitsin!!
Bana ya da başkasına ne farkeder?Ben burada düşünceye cevap veriyorum.Sen de "zulüm de zulüm" demekten öteye gidemiyorsun.Burada "kısır döngü,devam ettirmeyin" filan deyip başka topiklerde kendin deşmeye devam edince cevap hakkı olmuyor mu zannediyorsun?

3-5 ölü demedim hiçbir zaman.Anmak isteyen varsa da buyursun ansın.Ama bir insanın yapmadığı birşey yüzünden özür dilemesi hem gereksiz hem anlamsız.Hem tam olarak kimden bekleniyor bu özür?
Şehitlerimiz için kim özür diledi?Ha onu yapanlar teröristti değil mi?Peki aynı ideolojiyi destekleyen siviller yok mu hiç?

İstediğin kadar gülmeye devam edebilirsin.Farkında olmadan kimleri,hangi ideolojileri savunduğunu gördüğümden ben gülemiyorum bile bu acıklı duruma.

Bana ya da başkasına ne farkeder?Ben burada düşünceye cevap veriyorum.Sen de "zulüm de zulüm" demekten öteye gidemiyorsun.Burada "kısır döngü,devam ettirmeyin" filan deyip başka topiklerde kendin deşmeye devam edince cevap hakkı olmuyor mu zannediyorsun?

3-5 ölü demedim hiçbir zaman.Anmak isteyen varsa da buyursun ansın.Ama bir insanın yapmadığı birşey yüzünden özür dilemesi hem gereksiz hem anlamsız.Hem tam olarak kimden bekleniyor bu özür?
Şehitlerimiz için kim özür diledi?Ha onu yapanlar teröristti değil mi?Peki aynı ideolojiyi destekleyen siviller yok mu hiç?

İstediğin kadar gülmeye devam edebilirsin.Farkında olmadan kimleri,hangi ideolojileri savunduğunu gördüğümden ben gülemiyorum bile bu acıklı duruma.

Yahu neden her şeyi üzerine alınıyorsun ki??? Neden gocunuyorsun bu kadar cevap hakkı flan doğmadı sana çünkü o topikteki yazıyı sana değil sourapple e yazdım oldu mu?

Ne var canım masum bebek ve anneleri ölmüş tarzında bir yorumun vardı e özetlersen buna 3-5 ölü denir.

Hala şehitlerimiz diyorsun orada katledilen sunni kürtler ile şehitlerimizi neden bagdaştırıyorsun yoksa senin için kürt=pkk mı? Ha değilse bu bağdaştırmanın bir açıklamasını yap ben de anlayayım.

Nasıl bir mantıkdır ki ölmüş gitmiş insanlar ne özrü diyebiliyorsun bu cevaptan sonra sana ne denilebilir. Sen orada katledilen insanları özümseyemeyip vatanın bir evladı gibi görmeyip anan ansın diyebiliyorsan bu kürtler niye böyle yeaahh deme, dememelisin.

Dünyada binlerce katliamlar yapıldı failler ölüp gitti tamam ama hala anılmıyor mu. Olaya madde olarak bakarsan evet anmak hesap sormak saçma ama biraz daha geniş düşününce böyle olmuyor işte!!
Bu ülkede o katliam birşeyler adına yapıldıysa bugun o düşünceyi savunanlar elbette özür dilemeli.

Sana daha önce de söyledim lütfen herşeyi üzeirine alınıp cevap hakkı doğuyor diye mesajlarımı alıntılama. Zira seninle uzlaşmak o kadar zor ki !! İdeolojim de ideolojim deyip gözu kapalı yazanlardansın. Eminim konu lehine göre olsa ona göre düşünr yazardın!!

Son düzenleme:
Yahu neden her şeyi üzerine alınıyorsun ki??? Neden gocunuyorsun bu kadar cevap hakkı flan doğmadı sana çünkü o topikteki yazıyı sana değil sourapple e yazdım oldu mu?

Ne var canım masum bebek ve anneleri ölmüş tarzında bir yorumun vardı e özetlersen buna 3-5 ölü denir.

Hala şehitlerimiz diyorsun orada katledilen sunni kürtler ile şehitlerimizi neden bagdaştırıyorsun yoksa senin için kürt=pkk mı? Ha değilse bu bağdaştırmanın bir açıklamasını yap ben de anlayayım.

Nasıl bir mantıkdır ki ölmüş gitmiş insanlar ne özrü diyebiliyorsun bu cevaptan sonra sana ne denilebilir. Sen orada katledilen insanları özümseyemeyip vatanın bir evladı gibi görmeyip anan ansın diyebiliyorsan bu kürtler niye böyle yeaahh deme, dememelisin.

Dünyada binlerce katliamlar yapıldı failler ölüp gitti tamam ama hala anılmıyor mu. Olaya madde olarak bakarsan evet anmak hesap sormak saçma ama biraz daha geniş düşününce böyle olmuyor işte!!
Bu ülkede o katliam birşeyler adına yapıldıysa bugun o düşünceyi savunanlar elbette özür dilemeli.

Sana daha önce de söyledim lütfen herşeyi üzeirine alınıp cevap hakkı doğuyor diye mesajlarımı alıntılama. Zira seninle uzlaşmak o kadar zor ki !! İdeolojim de ideolojim deyip gözu kapalı yazanlardansın. Eminim konu lehine göre olsa ona göre düşünr yazardın!!
Kime yazdığının önemi olmadığını söylemiştim ama...neyse
Sen o mesajımı 3-5 ölü şeklinde anladıysan bu senin sorunun.Tekrar açıklama yapma gereği duymuyorum.
Kürt=Pkk diye düşünsem "Kürt de benim kardeşimdir" demem heralde değil mi?Konuyu çarpıtmak için gösterdiğin özeni biraz da doğru yorumlamak için göster lütfen.Fakat bu durum pkk'yı haklı bulan bazı Kürtlerin olduğu gerçeğini de değiştirmez.Sırf aynı ideolojileri savundukları için şehitlerimiz için onların özür dilemesini bekleyebilir miyiz?Yeterince açık oldu mu bilmiyorum artık.

Evet anmak isteyen ansın diyorum.Kimse kusura bakmasın,ölen masum kadın ve çocuklara da Allah rahmet eylesin,ama eline silah alıp dağa çıkıp bağımsızlığını ilan eden adamı da anamam.O katliamda sadece ölen masumlar yok onlar da var ve o katliamı anmak onları da anmak demek.

Mesajının geri kalanını kaale bile almıyorum.Senin beni nasıl biri olarak gördüğünün benim için bir önemi yok çünkü.

X