Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

kuzum sen manyadınmı :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
bunlar ne böyleeeee
kız maşallah valla nazar olur sana....nasıl yetiştirdin bu kadar şeyi 45 dakkada....tövbe yapamam ben...bir poğaçayı zor yaparım ben okadarcık zamanda...allahım nazardan korusun kızım delisin sen valla :KK53::KK53:
anlat bakayım bu kadar pratik olabilmenin altın kurallarını...benim elim yavaştır...
az önce eşimin konyadan arkadaşları geldi...5 kişilerdi....taa sabahtan haberim olduğu halde anca yetiştim biliyomusun...karnıyarık yoğurt çorbası etli nohut pilav salata yaptım..tatlı olarak da dün akşam ki profiterolü koydum..
valla geberdim koşturmaktan...yeminle elin öpülür senin...asla yetişemem ben...
çabuk detaylı izah bekliyorum ivedilikle....:KK47:

Hemen yazayım ahretim , elim çabuktur evet . Mesajı okudum hemen bi kahve hazırladım kendime , kafam öyle çalışıyor ancak :KK52:

Panik olurum ama belli etmem öyle bir özelliğim var doğuştan :KK9:

Hemen plan yaparım , şöyle düşündüm bugünde en kötü ihtimalle tatlım var , görümcem baklava yollamıştı dün . Şanslıyım :KK31:

O zaman bir tuzluya ihtiyaç var , eee yufka yok evde , hamur açmak imkansız , o zaman poğaça yap aus dedim .

Mutfağa girer girmez Bir kaseye poğaça malzemesini koyup yoğurmak ve şekil vermek 10 dk . Peynirli dereotlu harcı içlerine koyup kapamadım , zamandan tasarruf olsun diye hamurla yoğurdum onlarıda .

Onu fırına verince , hemen ocağa şehriyeleri haşlamaya koydum , patlıcan doğradım ve kızartmaya başladım 10 dk .

Şehriye pişerken ve patlıcn kızarırken de kurabiye hamurunu yoğurdum . Hamuru yoğurmakta 10 dk . Bu sırada poğaça çıktı , kurabiye fırına girdi.

Palıcanlara yoğurt dök , şşehriye salatasının malzemelerini doğra 10 dk . Bitti gitti işte :KK8:

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: vayyy be sen hangi ananın kızısın böyle maşallahhh 45 dkda bu kadar şey yapmışsın valla çok hamaratsın çok özendim sana :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK17::KK17::KK17::KK17:

Çok teşekkür ederim , elim çabuk diyelim ona

Bir de soğukkanlıyım galiba , aöf den bilirler ben son dakikacıyımdır.

45 dk sonra zil çaldı aslıcım , mutfakta tazmanya canavarı gibi koşturup durdum valla :KK9:

Benim bildiğim yoktu canım ,

Benimde son sene , bakalım muhtemelen yüksek lisans var sırada uzaktan eğitimle .

Okumaya doyamıyorum bu ara

Bu akşam bende ekleyeceğim resim muhtemelen , oğlum patlamış mısır çok sever , bakalım şekerlide sevecek mi ?

Yaaa benim eşimde yeni tatlara hiç sıck bakmaz . X yemeği biraz değişik yapayım , ne gerek vardı ki diğer türlü gayet severek yiyorduk der hemen .

Eeee böyle güzel değil mi derim , güzel ama ne gerek var der yine :KK52:

Bu arada benim misafirde 1 saat önce gitti ,

Uydurma bir poğaça yaptım , tarif varken neden uydurdum bende bilmiyorum ama çok güzel oldu . Dereotu ve labne peynirle yaptım.
Kremalı şehriye salatası
Yoğurtlu Patlıcan
Çikolatalı Kurabiye
Birde cevizli ev baklavam vardı ama onu tabiii ki bu 45 dakikada yapmadım :KK8::KK8:Resim bile çektim
:KK52:
Eki Görüntüle 798467

Diğer yorumlara ilaveten maşallllaahh! diyorum ben sana :KK42: Ellerine sağlık nefis görünüyor hepsi de..

Hemen yazayım ahretim , elim çabuktur evet . Mesajı okudum hemen bi kahve hazırladım kendime , kafam öyle çalışıyor ancak :KK52:

Hemen plan yaparım , şöyle düşündüm bugünde en kötü ihtimalle tatlım var , görümcem baklava yollamıştı dün . Şanslıyım :KK31:

O zaman bir tuzluya ihtiyaç var , eee yufka yok evde , hamur açmak imkansız , o zaman poğaça yap aus dedim .

Mutfağa girer girmez Bir kaseye poğaça malzemesini koyup yoğurmak ve şekil vermek 10 dk . Peynirli dereotlu harcı içlerine koyup kapamadım , zamandan tasarruf olsun diye hamurla yoğurdum onlarıda .

Onu fırına verince , hemen ocağa şehriyeleri haşlamaya koydum , patlıcan doğradım ve kızartmaya başladım 10 dk .

Şehriye pişerken ve patlıcn kızarırken de kurabiye hamurunu yoğurdum . Hamuru yoğurmakta 10 dk . Bu sırada poğaça çıktı , kurabiye fırına girdi.

Palıcanlara yoğurt dök , şşehriye salatasının malzemelerini doğra 10 dk . Bitti gitti işte :KK8:

maşşallah sana kuzum valla helal olsun. aslında bende eve biri falan gecek olsun aceleyle herşeyi yaparım evim falan dagınık olsun hemen toplarım siler süpürürüm 2 saatte yapamadıgımı 30 dk da bitiririm ama sen bana göre daha eli cabuksun :KK9::KK54:

Bu topiğe daha sık uğramalı, sayfalar akıp gitmiş, maşallah herkes bir şeyler döktürmüş.:nazar::nazar:

Aus'cum kırk bin kere maşallah diyorum, seni alan yaşamış:KK9::KK9: Şu el çabukluğunun sırrı nedir ya ben de mıy mıy gezerim mutfakta yaa:KK25: Şahane görünüyor hepsi, tarifleri var mı bunların ilk sayfada, poğaçayla salataları merak ettim.

Gözdee maşallah size, birlikte nice güzel yıllar geçirin inşallah. :nazar:

Gazel ellerine sağlık ne güzel görünüyorlar, hiç kremayı üstüne sürmek gelmemişti aklıma,aydınlanmış hepsi:KK9:

Garen çiğ köfte çekti canım yaaa naptın sen:KK56::KK56: Tatlılar da harika, kedi dili mi onlar?56::KK56:

Pabol köfteye karbonat katmak hiç aklıma gelmezdi,ne kadar katmak lazım peki:44:

valla çok şaşırdım ve inan gıpta ettim...maşallah da dedim ama :nazar: :KK1:
benim de elimin çok lezzetli olduğunu söylerler, ama elim yavaştır yemek konusunda...
temizliğim hızlıdır çabucak mis gibi yapar geçerim bütün evi bal dök yala yaparım, ama yiyecek konusunda mıy mıyım biraz :26:
hele birde paniklersem allah sorma gitsin artık...sakarlığımda tutar :)
ausum şu kurabiyenin tarifini bi yazarmısın çok güzel görünüyor ya üzerleri ne güzel çatlamış öyle...çok tatlı ve cici görünüyorlar...lütfen bi yazıver ahretim...

Bu topiğe daha sık uğramalı, sayfalar akıp gitmiş, maşallah herkes bir şeyler döktürmüş.:nazar::nazar:

Aus'cum kırk bin kere maşallah diyorum, seni alan yaşamış:KK9::KK9: Şu el çabukluğunun sırrı nedir ya ben de mıy mıy gezerim mutfakta yaa:KK25: Şahane görünüyor hepsi, tarifleri var mı bunların ilk sayfada, poğaçayla salataları merak ettim.

Gazel ellerine sağlık ne güzel görünüyorlar, hiç kremayı üstüne sürmek gelmemişti aklıma,aydınlanmış hepsi:KK9:

Garen çiğ köfte çekti canım yaaa naptın sen:KK56::KK56: Tatlılar da harika, kedi dili mi onlar?56::KK56:

Pabol köfteye karbonat katmak hiç aklıma gelmezdi,ne kadar katmak lazım peki:44:

teşekkürler canım, normalde o beyaz krema profiterolün içine sürülüyor, çikolata sosu üzerine dökülüyor zaten....ama beyaz krema baya artmıştı içine sürdükten sonra..bende dedim boşa gitmesin üzerlerine de dökeyim..sonra çikolata sosunuda en üste döktm..gayette güzel oldu israf etmemiş oldum :)
bu arada bende ev temizliğimde hızlıyımdır ama mutfakta yavaşım...hele ki misafir geleceğinde panik olurum elim ayağıma dolanır..nasıl yenicem bunu bilmem....güzel şeyler yapmak evet marifet ama pratik olmak daha büyük marifet bence...ama olamıyorum...

valla çok şaşırdım ve inan gıpta ettim...maşallah da dedim ama :nazar: :KK1:
benim de elimin çok lezzetli olduğunu söylerler, ama elim yavaştır yemek konusunda...
temizliğim hızlıdır çabucak mis gibi yapar geçerim bütün evi bal dök yala yaparım, ama yiyecek konusunda mıy mıyım biraz :26:
hele birde paniklersem allah sorma gitsin artık...sakarlığımda tutar :)
ausum şu kurabiyenin tarifini bi yazarmısın çok güzel görünüyor ya üzerleri ne güzel çatlamış öyle...çok tatlı ve cici görünüyorlar...lütfen bi yazıver ahretim...

teşekkürler canım, normalde o beyaz krema profiterolün içine sürülüyor, çikolata sosu üzerine dökülüyor zaten....ama beyaz krema baya artmıştı içine sürdükten sonra..bende dedim boşa gitmesin üzerlerine de dökeyim..sonra çikolata sosunuda en üste döktm..gayette güzel oldu israf etmemiş oldum :)
bu arada bende ev temizliğimde hızlıyımdır ama mutfakta yavaşım...hele ki misafir geleceğinde panik olurum elim ayağıma dolanır..nasıl yenicem bunu bilmem....güzel şeyler yapmak evet marifet ama pratik olmak daha büyük marifet bence...ama olamıyorum...

Çok da güzel olmuşlar, bol kremalı yumaşacık olmuşlardır ya güya diyete başlamıştım, diyet demiyelim de kontrollü olacaktım bu gidişle zor biraz:KK9: Ben de temizlikte mutfağa göre biraz daha hızlıyım ama mutfakta ı-ıh olmuyor, çalar saat çalıştırıp alıştırsam mı kendimi napsam:KK9:

kızlar acaip tatlı şeyler çekiyor canım....:KK1:
tatlı krizim tuttu...ne yapsam acaba, bir iki fikir verin...pasta tarzı olmasın, daha dün profiterol yapmıştım...muzlu pastayı da evelsi gün bitirdik :KK1:
pratik ve güzel bişeyler olsun....kurabiyemi yapsam, şekerpare veya ne yapsam üff...
yokmu fikir...

$1184916_562796987100992_1240073671_n.jpg

Bu aksam yine borcam, yine et :KK1: altinda kuru sac yufka, üzerine bol sulu et yemegi...

Kıymanın ölçüsünü bilmiyorum kiloyla alıp bölüp dondurduğum için sanırım 2 kişilik 300 grdan falan yapıyorumdur ona yarım çay kaşığı ekliyorum karbonatı.

Teşekkür ederim arkadaşlar , siz böyle yazınca aklıma ilk evlendiğim seneler misafir geleceği zaman nasıl tutuştuğum geldi . Sağa koştur aus sola koştur aus ortada 1 saat geçer bir şey yok :KK8:

Bugün hastayım ama oğlum kreşten az biraz burun akıntısı getirmişti , onun ki hemen geçti ama ben fenayım .

Bu arada adracım bir paçanga delisi olarak nefis böreğine oy verdim , tekrar ellerine sağlık .

Birbirinden güzel böreklerle yarışma var arkadaşlar , bir bakın bakalım damak tadınıza uygun ne var ne yok :KK6:

Gazelcimmmm :KK14:

Gri olmuşsun arkadaşım , hiç açmamış bu renk seni ama .

Gördüm hangi konuda ceza aldığını , dur bakim bir kart çekeyim sana ne zaman cezan sona erecek :KK52:

Gazelcimmmm :KK14:

Gri olmuşsun arkadaşım , hiç açmamış bu renk seni ama .

Gördüm hangi konuda ceza aldığını , dur bakim bir kart çekeyim sana ne zaman cezan sona erecek :KK52:
Aaa çok şaşırdım ve okudum konuyu :KK43:
umarım en kısa zamanda döner aramıza..

Bu arada ben de çok meraklıyım fala yaa :26:

Teşekkür ederiiim, hoşbuldum:KK42:.

Aaa meslektaş mıyız, çok sevindim inşallah atanırsın , Van Gölü'nün dibinde küçük bir ilçedeyim ben, branşım edebiyat senin branşın ne?

Hoşbulduk Adra, evet maalesef 18-19 saat var aramızda:KK50:

hoş geldin branşdaşım ben eski sayılırım artık 13. yılım oldu...:)

kızlar ne o kek öyle... nasıl kabarmış

mısırları deni,cem merak ettim Kıbrıs tatlısı gibiyse baştacım olur
aus ne pratiksin maşallah sana...
gazele nolmuş yaaa ne zaman gelcek?

ya kızlar ben kaç gündür gelemiyorum, çok canım sıkkın. perşembe oğlanı kreşten alırken elleri ço ksıcaktı vee geldik yürüyerek ateşini ölçtüm baya yüksek duşa soktum malum ilaçtan verdim, babası geldi ama o akşam bekledik bütün gün öğretmenine de bir şey söylememiş, bana da söylemedi fark etmesem çocuk yanacak cayır cayır....
cuma dr a götürdük antibiyotik ve şurup verdi kullanmaya başladık cuma kreşteydi
ct pazar da sınavım vardı benim mecburen işe gittim babası izin aldı evde babasıyla takıldılar hatta ct iyi gibi olmuş baba oğlu yemeğe gitmişler gezmişler filan...
pazar öksürük boğaz ağrısı da başladı
dün toplantım vardı sabah bi daha dr a götürdük bana da rapor verdi. evdeydik ama dün akşama kadar gözünü açamadan yattı eve sığamadım ya su içse ağlıyor:KK43:((
bu sbah ilk kez ç,zgi film izlemek istedi bişey de yemiyor süzüldü kaldı ona bakıp ağlayasım geliyor ilacını da zorla içiriyorum :KK43: şimdi uyuyor dr perş bi daha çağırdı salık ocağı dr u ama iyiymiş, bakıcak eğer geçmezse özel hast.ye götürücez, benm perş toplantım var gerekirse rapor izin bişey alıcam bu çocuğu bu halde kreşe gönderemem:KK43:((
biliyorum bunlar normal kalabalık ortam biri hastalanınca diğerine de geçiyor ama benm çocuğum böyle uzun süre hasta olmamıştı hiç hatta esprisi yapardım ben onun mayasını iyi kardım 25 ay emzirdim diye:KK43:((
yemek dersek;
dün sütlü tarhana pişirdim (oğlan üç kaşık anca içti) bide sulu köfte
bugün de bamya ayıkladım bide mercimek çorbası yapayım diyorum oğlan bamya yemez belki çorbasını içer ne bileyim:KK43:
annem de kullanılmamış sabunu havluya sür göğsüne koy hırıltısını alır dedi ama denemedim tamam annem dedi ama saçma geldi mantıken:KK43:

Aaa çok şaşırdım ve okudum konuyu :KK43:
umarım en kısa zamanda döner aramıza..

Bu arada ben de çok meraklıyım fala yaa :26:

Döner döner şimdi telde mesajlaştık ; 3 vakte kadar aranızdayım dedi :KK1:

Yıllarca fala inanma falsız kalma diye bir rivayetle büyümüş nesilleriz pobolcum , bazı şeyler benim niyetim kötü değil demekle olmuyor ama neyse ... derin mevzular bunlar arkadaşım , sen yine de boşver , bizim bir teyzemiz vardı rahmetli annem benim için hep fal baktırırdı ona 15 yaşından beri bana yüzük çıkarttırdı falımda ,26 da evlendim , baaak ben sana yüzük çıktı demiştim dedi :KK52:

ya kızlar ben kaç gündür gelemiyorum, çok canım sıkkın. perşembe oğlanı kreşten alırken elleri ço ksıcaktı vee geldik yürüyerek ateşini ölçtüm baya yüksek duşa soktum malum ilaçtan verdim, babası geldi ama o akşam bekledik bütün gün öğretmenine de bir şey söylememiş, bana da söylemedi fark etmesem çocuk yanacak cayır cayır....
cuma dr a götürdük antibiyotik ve şurup verdi kullanmaya başladık cuma kreşteydi
ct pazar da sınavım vardı benim mecburen işe gittim babası izin aldı evde babasıyla takıldılar hatta ct iyi gibi olmuş baba oğlu yemeğe gitmişler gezmişler filan...
dün toplantım vardı sabah bi daha dr a götürdük bana da rapor verdi. evdeydik ama dün akşama kadar gözünü açamadan yattı eve sığamadım ya su içse ağlıyor:KK43:((
bu sbah ilk kez ç,zgi film izlemek istedi bişey de yemiyor süzüldü kaldı ona bakıp ağlayasım geliyor ilacını da zorla içiriyorum :KK43: şimdi uyuyor dr perş bi daha çağırdı salık ocağı dr u ama iyiymiş, bakıcak eğer geçmezse özel hast.ye götürücez, benm perş toplantım var gerekirse rapor izin bişey alıcam bu çocuğu bu halde kreşe gönderemem:KK43:((
biliyorum bunlar normal kalabalık ortam biri hastalanınca diğerine de geçiyor ama benm çocuğum böyle uzun süre hasta olmamıştı hiç hatta esprisi yapardım ben onun mayasını iyi kardım 25 ay emzirdim diye:KK43:((
yemek dersek;
bugün de bamya ayıkladım bide mercimek çorbası yapayım diyorum oğlan bamya yemez belki çorbasını içer ne bileyim:KK43:
annem de kullanılmamış sabunu havluya sür göğsüne koy hırıltısını alır dedi ama denemedim tamam annem dedi ama saçma geldi mantıken:KK43:

Ahh şekercik yaa , çok geçmiş olsun .Yine aynı şeyi yaşamış benzer dönemde , benim oğlumda cuma günü burnu aka aka geldi okuldan , o da mayası sağlamlardan , pek bilmem hastalandığını .
İki kez terlemiş atlet değiştirmişler okulda , en son yollarken temiz atlet kalmadı diye yalnız t shirtle yollamışlar.
Olacak bunlar canım , kalabalık okullar , sürekli koşup terliyorlar , ee öğretmenlerde onca çocukla ne kadar sağlıklı uğraşabilirler ki.
Ütü bastırıp ılık havlu bende koyarım ama sabunu duymadım hiç . Bir de ateşi varsa havlu koyma .

Döner döner şimdi telde mesajlaştık ; 3 vakte kadar aranızdayım dedi :KK1:

Yıllarca fala inanma falsız kalma diye bir rivayetle büyümüş nesilleriz pobolcum , bazı şeyler benim niyetim kötü değil demekle olmuyor ama neyse ... derin mevzular bunlar arkadaşım , sen yine de boşver , bizim bir teyzemiz vardı rahmetli annem benim için hep fal baktırırdı ona 15 yaşından beri bana yüzük çıkarttırdı falımda ,26 da evlendim , baaak ben sana yüzük çıktı demiştim dedi :KK52:

Ahh şekercik yaa , çok geçmiş olsun .Yine aynı şeyi yaşamış benzer dönemde , benim oğlumda cuma günü burnu aka aka geldi okuldan , o da mayası sağlamlardan , pek bilmem hastalandığını .
İki kez terlemiş atlet değiştirmişler okulda , en son yollarken temiz atlet kalmadı diye yalnız t shirtle yollamışlar.
Olacak bunlar canım , kalabalık okullar , sürekli koşup terliyorlar , ee öğretmenlerde onca çocukla ne kadar sağlıklı uğraşabilirler ki.
Ütü bastırıp ılık havlu bende koyarım ama sabunu duymadım hiç . Bir de ateşi varsa havlu koyma .

bizde burun akıntısı yok cnm dr mikrop kapmış dedi
havlu koymıycam zira ateş az da olsa var ateş düşürücü vermezsem hemen ateş çıkıyor
ilaç vere vere çocuk da bıktı
antibiyotik kusturuyor hele. zorla içiriyorum.
bizimki zaten çok terler ben 4-5 üst koyuyorum normalde. atlet de giydirmiyorum malum burası çok sıcak
öğrt az önce aradı nasıl oldu diye ben de anlattım merak ettim dedi o bile yeter bana

cnm size de geçmiş olsun

Son düzenleme:

yemek dersek;

Hoşbuldum, branşdaşımı görmek ne güzel, maşallah deneyimlisinizdir ben daha 2. yılımdayım:KK31:
Oğlunuza da çok geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Hanımlar ben bugün de yemek yapmıyorum bir yemek bana 3 gün gidiyor :KK9::KK9:
Ama şu malum fasülyelerimi kavanozladım. Annem kapaklarını kaynat, sıcak sıcak doldur bir şey olmaz dedi.
Ben de fasülyeyi domatesle biraz pişirdim, kavanozları kaynar suyla çalkaladım, kapakları da kaynattım. Sıcak sıcak doldurup kapattım ve ters çevirdim. Bu tantanaya 3 küçük kavanoz oldu ama fasülyem azdı olursa biraz daha almak istiyorum. Yemek için domates sosu da yapmak istiyorum aslında uygun domates bulursam:KK31:

Hoşbuldum, branşdaşımı görmek ne güzel, maşallah deneyimlisinizdir ben daha 2. yılımdayım:KK31:
Oğlunuza da çok geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Hanımlar ben bugün de yemek yapmıyorum bir yemek bana 3 gün gidiyor :KK9::KK9:
Ama şu malum fasülyelerimi kavanozladım. Annem kapaklarını kaynat, sıcak sıcak doldur bir şey olmaz dedi.
Ben de fasülyeyi domatesle biraz pişirdim, kavanozları kaynar suyla çalkaladım, kapakları da kaynattım. Sıcak sıcak doldurup kapattım ve ters çevirdim. Bu tantanaya 3 küçük kavanoz oldu ama fasülyem azdı olursa biraz daha almak istiyorum. Yemek için domates sosu da yapmak istiyorum aslında uygun domates bulursam:KK31:

ağrı dağın eteğinde:KK52::KK52::KK52: hayırlı olsun kuzumm. çok sewindimmmm...
şükürler olsunnn:KK16::KK16::KK16: bana mailine cvb verdim ama msj kutun doluydu gelmedi sana..

bana versene bu minik tariflerini. malum tek kalıyorum. bende öyle pratik şeyler yapmak istiyorum

s.a kızlar...

işten eve gelince pratik neler yapılabilir. yani neyi doğrayıp dondurucuya koysak sonradan doğramakla pişirmekle uğraşmayız..
yardımlarınızı bekliyorum:KK16::KK16:

ağrı dağın eteğinde:KK52::KK52::KK52: hayırlı olsun kuzumm. çok sewindimmmm...
şükürler olsunnn:KK16::KK16::KK16: bana mailine cvb verdim ama msj kutun doluydu gelmedi sana..

bana versene bu minik tariflerini. malum tek kalıyorum. bende öyle pratik şeyler yapmak istiyorum

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Bir arkadaşım da böyle kutlamıştı. Artık bizim şarkımız olur :KK37::KK9::KK9:
Çok teşekkürler canım evet çok şükür, bin şükür Rabbime...
Mesaj kutuma bakmamıştım epeydir bir boşaltayım. Valla canım pratik tariflerim yok yani pek yemek bildiğimde yok. Birkaç yemek biliyorum dönüp dolaşıp onları yapıyorum. Ama dediğim gibi taze fasülyeyi böyle kaldırabilirsin daha sonra yemek yapacağın zaman soğan kavurup ilave edersin bunu da hemen. Buzdolabın iyiyse konserveyle de uğraşma, buzdolabı poşetine koy canım.Kızlar daha iyi bilir ama:26:

s.a kızlar...

işten eve gelince pratik neler yapılabilir. yani neyi doğrayıp dondurucuya koysak sonradan doğramakla pişirmekle uğraşmayız..
yardımlarınızı bekliyorum:KK16::KK16:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: Bir arkadaşım da böyle kutlamıştı. Artık bizim şarkımız olur :KK37::KK9::KK9:
Çok teşekkürler canım evet çok şükür, bin şükür Rabbime...
Mesaj kutuma bakmamıştım epeydir bir boşaltayım. Valla canım pratik tariflerim yok yani pek yemek bildiğimde yok. Birkaç yemek biliyorum dönüp dolaşıp onları yapıyorum. Ama dediğim gibi taze fasülyeyi böyle kaldırabilirsin daha sonra yemek yapacağın zaman soğan kavurup ilave edersin bunu da hemen. Buzdolabın iyiyse konserveyle de uğraşma, buzdolabı poşetine koy canım.Kızlar daha iyi bilir ama:26:

ben anneme sorayım göremedim de onu:KK1::KK1: kardeşim nişnlandı onun telaşı.

tekrar hayırlı olsun. çok sewindim senin adına:)

X