Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Üff bahçeden yine domates geldi birsürü çok kötü bir cins domates bari salçalıklardan olsa sabahtan beri onlarla uğraşıyorum.Birsürü domates soydum doğradım biberle pişirdim 1,5 kavanoz oldu topu topu gerisi su. Bir de minik domatesler var onları ne yapacağım hiç bilmiyorum.

Patates yemeği ve pilav var akşama anca bunları yapabildim arada.

Döner döner şimdi telde mesajlaştık ; 3 vakte kadar aranızdayım dedi :KK1:

Yıllarca fala inanma falsız kalma diye bir rivayetle büyümüş nesilleriz pobolcum , bazı şeyler benim niyetim kötü değil demekle olmuyor ama neyse ... derin mevzular bunlar arkadaşım , sen yine de boşver , bizim bir teyzemiz vardı rahmetli annem benim için hep fal baktırırdı ona 15 yaşından beri bana yüzük çıkarttırdı falımda ,26 da evlendim , baaak ben sana yüzük çıktı demiştim dedi :KK52:

Ahh şekercik yaa , çok geçmiş olsun .Yine aynı şeyi yaşamış benzer dönemde , benim oğlumda cuma günü burnu aka aka geldi okuldan , o da mayası sağlamlardan , pek bilmem hastalandığını .
İki kez terlemiş atlet değiştirmişler okulda , en son yollarken temiz atlet kalmadı diye yalnız t shirtle yollamışlar.
Olacak bunlar canım , kalabalık okullar , sürekli koşup terliyorlar , ee öğretmenlerde onca çocukla ne kadar sağlıklı uğraşabilirler ki.
Ütü bastırıp ılık havlu bende koyarım ama sabunu duymadım hiç . Bir de ateşi varsa havlu koyma .

geldim ausum geldim...söyleyecek çok şey var ama susmak mı gerek sence...
bu konuda mazide olanlar ile beni en iyi anlayacak da sensin dimi :KK1:
sineye mi çekmek lazım ahretim :KK1: ne dersin??

Yine neler kaçırmışım ben ya
1gun girmedm neler olmuş anlayamadm pekte ama
gazel ceza mı almşsın
neyseki dönmüşsün geçmiş olsun :)
Bugun bende dedgm gibi sapanca gölüne gittim erkek arkadaşımla :)
Yıldönümümüzü kutladık
dun zebra kekle su böregi yapıp hazırladım
sandviç domates salatalık tamamdır koydum sırt çantama dustuk yola :)
2deli 2saat gidiş 2saat dönüş motor ustndeydik :)
Artık popomun acısından oturamıyorum bile ama super bi gundu :)
Aus abla yolda aklımdan çıkmadın
hazır oralara gelmişken adres olsa sanada ugrardım :):):)

Şimdide kalan kekimle böregimi yiyorum :)
Başka zaman olsa bu kadar guzel olmazlardı :)
Askımıda katmışım heralde içine ondan daha bi guzeller :):)

Son düzenleme:
gazel ceza mı almşsın
Yıldönümümüzü kutladık

yıldönümünüz kutlu olsun canım...nice senelere erişin inş..

Hoşbuldum, branşdaşımı görmek ne güzel, maşallah deneyimlisinizdir ben daha 2. yılımdayım:KK31:
Oğlunuza da çok geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Hanımlar ben bugün de yemek yapmıyorum bir yemek bana 3 gün gidiyor :KK9::KK9:
Ama şu malum fasülyelerimi kavanozladım. Annem kapaklarını kaynat, sıcak sıcak doldur bir şey olmaz dedi.
Ben de fasülyeyi domatesle biraz pişirdim, kavanozları kaynar suyla çalkaladım, kapakları da kaynattım. Sıcak sıcak doldurup kapattım ve ters çevirdim. Bu tantanaya 3 küçük kavanoz oldu ama fasülyem azdı olursa biraz daha almak istiyorum. Yemek için domates sosu da yapmak istiyorum aslında uygun domates bulursam:KK31:
Teşekkürler...
daha iyi sanki.

azcık azcık pişirebilirsin yemekleri.

Üff bahçeden yine domates geldi birsürü çok kötü bir cins domates bari salçalıklardan olsa sabahtan beri onlarla uğraşıyorum.Birsürü domates soydum doğradım biberle pişirdim 1,5 kavanoz oldu topu topu gerisi su. Bir de minik domatesler var onları ne yapacağım hiç bilmiyorum.

Patates yemeği ve pilav var akşama anca bunları yapabildim arada.

biberle nasıl pişirdin cnm eşim bugün kocaman bir torba domates ve biber getirdi biberi napsam bilemedim çünkü biz normalde bile biber kızartması yemeyiz daha doğrusu pek kızartma yemeyiz ki kışlık atayım.
domatesleri ben rendeleyip poşetlere koyup buzluğa atıyorum pişirmiyorum normalde.
ya kışlık hazırlıkları paylaşsanız kızlar:) elimdekileri ziyan etmek istemiyorum

ben bu akşam mercimek çorbasıyla bamya pişirmiştim fakat oğlan bişey yemedi ıhlamur içti bisküvi yedi bi de çorbaya patates katmıştım eşim sevmez ama oğlana bi faydası olsun diye. yemedi sıpa.
yarına da kaldı biz ne kadar az yiyoruz ya minik bir bardak mercimek pişirdim bamya yarım kg bile yoktu:KK43:

gözde yıldönümünüz hayırlı olsun nice senelere cnm :9
ben çıkıyorum görüşürüzz

Teşekkürler...
daha iyi sanki.

azcık azcık pişirebilirsin yemekleri.

biberle nasıl pişirdin cnm eşim bugün kocaman bir torba domates ve biber getirdi biberi napsam bilemedim çünkü biz normalde bile biber kızartması yemeyiz daha doğrusu pek kızartma yemeyiz ki kışlık atayım.
domatesleri ben rendeleyip poşetlere koyup buzluğa atıyorum pişirmiyorum normalde.
ya kışlık hazırlıkları paylaşsanız kızlar:) elimdekileri ziyan etmek istemiyorum

ben bu akşam mercimek çorbasıyla bamya pişirmiştim fakat oğlan bişey yemedi ıhlamur içti bisküvi yedi bi de çorbaya patates katmıştım eşim sevmez ama oğlana bi faydası olsun diye. yemedi sıpa.
yarına da kaldı biz ne kadar az yiyoruz ya minik bir bardak mercimek pişirdim bamya yarım kg bile yoktu:KK43:

Biberleri normal yemeklik şeklinde doğradım az yağla pişmeye bıraktım,domateslerin kabuğunu soydum onları da ekledim pişince sıcak sıcak kavanozlara doldurdum ters çevirdim beklemeye bıraktım yarın düzeltip serin bir yere kaldıracağım.
Bir de gazelin bir önerisi vardı biberlerle ilgili 3 kilo kadar da ondan yaptım,salamura. Yani bol tuzlu suya biberleri dolduruyorsun bunun kabı mühim değil pet şişeye bile olur. Domateslerden 1 büyük kavanoz da sarımsaklı sos yaptım kızartmaların üstüne,makarna soslarına falan çok pratik oluyor. Yine domateslerin kabuklarını soydum doğrayıp az yağ ve tuz ekledim sarımsaklarını da rendeleyip ekledim pişirdim sıcaken kavanoza doldurup ters çevirdim o da beklemede. Bir de domates,maydanoz,cin biber,sarımsak,sirke ve limon tuzu ile acı sos yaptım.

geldim ausum geldim...söyleyecek çok şey var ama susmak mı gerek sence...
bu konuda mazide olanlar ile beni en iyi anlayacak da sensin dimi :KK1:
sineye mi çekmek lazım ahretim :KK1: ne dersin??

Tabii tabii , tez elden çekmek lazım hem de hatta hiç yaşanmamış say sen , iki güne geçer etkisi :KK34:
Ceza konusunda her türlü tecrübem sabittir :KK14:

gazel ceza mı almşsın
Yıldönümümüzü kutladık

Bende bu motor üzerindeki kızı bir yerden anımsıyorum dedim dün siz önümden geçerken :KK9:

Aşk olsun kuzum şimdi mi söylenir bu ? Ablanın elini öpmeye getirseydin ya damadı :KK51:

45 dk sonra zil çaldı aslıcım , mutfakta tazmanya canavarı gibi koşturup durdum valla :KK9::KK52:
Eki Görüntüle 798467
Belli canım koşturduğun.:KK53:Gerçekten bravo.Hepsi çok güzel görünüyor.Balkona da hazırlamışsın galiba.Ohhh açık hava bol muhabbet süper geçmiştir eminim.Eline koluna sağlık.:KK16:

Bu topiğe daha sık uğramalı, sayfalar akıp gitmiş, maşallah herkes bir şeyler döktürmüş.:nazar::nazar:

Hoşgeldin Nihan.:KK16:

Merak ettim.Erkek arkadaşın atanabildi mi?:KK17:

kızlar acaip tatlı şeyler çekiyor canım....:KK1:
tatlı krizim tuttu...ne yapsam acaba, bir iki fikir verin...pasta tarzı olmasın, daha dün profiterol yapmıştım...muzlu pastayı da evelsi gün bitirdik :KK1:
pratik ve güzel bişeyler olsun....kurabiyemi yapsam, şekerpare veya ne yapsam üff...
yokmu fikir...

Geç kaldım ama birazdan bir tarif ekleyeceğim onu deneyebilirsin:)

Ceza mı verdiler sana.:26:

Eki Görüntüle 798657

Bu aksam yine borcam, yine et :KK1: altinda kuru sac yufka, üzerine bol sulu et yemegi...

Eline sağlık canım.Nefis görünüyor nefis.:KK56:

Bu arada adracım bir paçanga delisi olarak nefis böreğine oy verdim , tekrar ellerine sağlık .

Teşekkür ederim Aus.:KK16:Bende yarışmalara katılım bu yarışmayla son buldu.:KK9:

ya kızlar ben kaç gündür gelemiyorum, çok canım sıkkın. perşembe oğlanı kreşten alırken elleri ço ksıcaktı vee geldik yürüyerek ateşini ölçtüm baya yüksek duşa soktum malum ilaçtan verdim, babası geldi ama o akşam bekledik bütün gün öğretmenine de bir şey söylememiş, bana da söylemedi fark etmesem çocuk yanacak cayır cayır....

Geçmiş olsun canım.Birbirlerinden geçiyordur hastalık.

s.a kızlar...

işten eve gelince pratik neler yapılabilir. yani neyi doğrayıp dondurucuya koysak sonradan doğramakla pişirmekle uğraşmayız..
yardımlarınızı bekliyorum:KK16::KK16:

Kıyma alıp köfte yoğurup buzluğa atabilirsin.Nohut,fasülye,mercimek haşlayıp atabilirsin.Gelince hemen soğan kavurur sulu yemeğini yaparsın.Fazla yemeklerini dondurucuya atıp istediğin zaman ısıtıp yiyebilirsin.Fazla börek,poğaça yapıp buzluğa atabilirsin.Mantı yapamıyorsan hazırını alıp koyabilirsin.Domatesi pişirip kavonazlara koyabilirsin.Salatalık rendeleyip cacık yapabilirsin kışın.Biberleri doğrayıp yemeklerde kullanabilirsin.

Yıldönümümüzü kutladık

Nice senelere Gözde.:KK16:Dikkat et motor tepelerinde üşütme:)

Son düzenleme:
Bu keki geçen gün bir yemek sitesinde gördüm.Dün yaptım çok beğendim.Yapmak isteyenlere tarifi kopyalıyorum.

LOKUM KEK

Kek malzemeleri

4 yumurta
1.5 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
1 su bardağının üçte ikisi kadar zeytin yağı
3 su bardağı un
2 paket kabartma tozu
1 Paket vanilya

Sos malzemeleri

3 su bardağı süt
1 su bardağı su
25 gr. kakao (2 yemek kaşığı)
5 yemek kaşığı toz şeker
80 gr. bitter çikolata

Bulamak için: Hindistan cevizi

Sos:Çikolata haricindeki bütün malzemeyi tencereye alıp ara sıra karıştırarak kaynatın.Kaynamaya başladıktan sonra 2-3 dakika daha pişirin.Ocaktan aldıktan sonra içine çikolatayı ekleyin ve soğumaya bırakın.Soğurken ara sıra karıştırmayı unutmayın ki kaymak bağlamasın.

Kek:Yumurta ve şekeri kabarana kadar 3-4 dakika boyunca çırpın.Sütü ve yağı ekleyip karıştırın.Un ve kabartma tozunu eleyerek ilave edin ve yeniden çırpın.Hamuru yağlanıp unlanmış veya pişirme kağıdı serilmiş bir tepsiye dökün.Sıcak veya soğuk farketmez,200 derecelik fırına kekinizi döküp 20-25 dakika kadar pişirin.Kek soğuyunca istediğiniz büyüklükte dilimleyin.Mümkün olduğu kadar küçük olması daha iyi olur.Kare şeklinde dilimleri sosa hızlı bir şekilde batırıp çıkarın. Bu işlemi çok hızlı yapmalısınız,aksi halde kek bütün sosu içine çekebilir,o zaman kesilince 2 renkli görüntüyü elde edemeyebilirsiniz.Sosa buladığınız kekleri bir tepsiye dizin.Sonra tek tek hindistan cevizine bulayın.

spRG.jpg

dRne.jpg

LE9G.jpg

Belli canım koşturduğun.:KK53:Gerçekten bravo.Hepsi çok güzel görünüyor.Balkona da hazırlamışsın galiba.Ohhh açık hava bol muhabbet süper geçmiştir eminim.Eline koluna sağlık.:KK16:

Geç kaldım ama birazdan bir tarif ekleyeceğim onu deneyebilirsin:)

Ceza mı verdiler sana.:26:

Eline sağlık canım.Nefis görünüyor nefis.:KK56:

Teşekkür ederim Aus.:KK16:Bende yarışmalara katılım bu yarışmayla son buldu.:KK9:

Geçmiş olsun canım.Birbirlerinden geçiyordur hastalık.

Kıyma alıp köfte yoğurup buzluğa atabilirsin.Nohut,fasülye,mercimek haşlayıp atabilirsin.Gelince hemen soğan kavurur sulu yemeğini yaparsın.Fazla yemeklerini dondurucuya atıp istediğin zaman ısıtıp yiyebilirsin.Fazla börek,poğaça yapıp buzluğa atabilirsin.Mantı yapamıyorsan hazırını alıp koyabilirsin.Domatesi pişirip kavonazlara koyabilirsin.Salatalık rendeleyip cacık yapabilirsin kışın.Biberleri doğrayıp yemeklerde kullanabilirsin.

evet adram, bu masumluk abidesi kardeşceğizinize ceza verdiler, çok kırıldım çok :KK19:
:KK60:

Evet adra :KK16::KK16: Çok şükür atandı sevdiceğim:KK52:
Verdiğin bilgiler de çok hoş. Benim buz dolabım iyi olacaktı ahh:KK9: Artık evlenince yaparım. Böyle hayatı, yemek yapmayı pratikleştirecek şeylere bayılıyorum. Okuldan eve gelip yemek yapmak çok zor çok yorucu. :KK31: Ben de bugün domates pişirip kavanozlayacağım inşallah. Dün de fasülye yaptım 3 kavanoz. :KK9: Kekin de çok güzel görünüyor, yumuşacık sanki.

evet adram, bu masumluk abidesi kardeşceğizinize ceza verdiler, çok kırıldım çok :KK19:
:KK60:
Ahhh canım kınım kınım kınıyorum onları.:KK57:

Evet adra :KK16::KK16: Çok şükür atandı sevdiceğim:KK52:
Verdiğin bilgiler de çok hoş. Benim buz dolabım iyi olacaktı ahh:KK9: Artık evlenince yaparım. Böyle hayatı, yemek yapmayı pratikleştirecek şeylere bayılıyorum. Okuldan eve gelip yemek yapmak çok zor çok yorucu. :KK31: Ben de bugün domates pişirip kavanozlayacağım inşallah. Dün de fasülye yaptım 3 kavanoz. :KK9: Kekin de çok güzel görünüyor, yumuşacık sanki.
Çok sevindim canım.:KK52::KK52::KK52:Hayırlı Olsun.:KK52:

Evlenince faydalanırsın artık.:KK16:Evet canım kek çok yumuşaktı.:KK56:

yıldönümünüz kutlu olsun canım...nice senelere erişin inş..

sağolasın canım:KK16:
amin inşallah:KK16:

gözde yıldönümünüz hayırlı olsun nice senelere cnm :9
ben çıkıyorum görüşürüzz

teşekkür ederim canım:KK16:

Bende bu motor üzerindeki kızı bir yerden anımsıyorum dedim dün siz önümden geçerken :KK9:

Aşk olsun kuzum şimdi mi söylenir bu ? Ablanın elini öpmeye getirseydin ya damadı :KK51:

:KK52::KK52::KK52:ablam bileydim el sallardım:KK9::KK9::KK9::KK9:
gideceğimiz belli değildi yoksa getirirdim damadı:KK9:

sağol aslıcım
valla dün sabah giderken bir an donuyorum sandım o kadar üşüdümki
sabah erken çıktık yola
titreye titreye gittim
dedim ben kesin hasta olurum diye ama çok şükür yok birşeyim:KK1:

Bu keki geçen gün bir yemek sitesinde gördüm.Dün yaptım çok beğendim.Yapmak isteyenlere tarifi kopyalıyorum.

LOKUM KEK

Kek malzemeleri

4 yumurta
1.5 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
1 su bardağının üçte ikisi kadar zeytin yağı
3 su bardağı un
2 paket kabartma tozu
1 Paket vanilya

Sos malzemeleri

3 su bardağı süt
1 su bardağı su
25 gr. kakao (2 yemek kaşığı)
5 yemek kaşığı toz şeker
80 gr. bitter çikolata

Bulamak için: Hindistan cevizi

Sos:Çikolata haricindeki bütün malzemeyi tencereye alıp ara sıra karıştırarak kaynatın.Kaynamaya başladıktan sonra 2-3 dakika daha pişirin.Ocaktan aldıktan sonra içine çikolatayı ekleyin ve soğumaya bırakın.Soğurken ara sıra karıştırmayı unutmayın ki kaymak bağlamasın.

Kek:Yumurta ve şekeri kabarana kadar 3-4 dakika boyunca çırpın.Sütü ve yağı ekleyip karıştırın.Un ve kabartma tozunu eleyerek ilave edin ve yeniden çırpın.Hamuru yağlanıp unlanmış veya pişirme kağıdı serilmiş bir tepsiye dökün.Sıcak veya soğuk farketmez,200 derecelik fırına kekinizi döküp 20-25 dakika kadar pişirin.Kek soğuyunca istediğiniz büyüklükte dilimleyin.Mümkün olduğu kadar küçük olması daha iyi olur.Kare şeklinde dilimleri sosa hızlı bir şekilde batırıp çıkarın. Bu işlemi çok hızlı yapmalısınız,aksi halde kek bütün sosu içine çekebilir,o zaman kesilince 2 renkli görüntüyü elde edemeyebilirsiniz.Sosa buladığınız kekleri bir tepsiye dizin.Sonra tek tek hindistan cevizine bulayın.

spRG.jpg

dRne.jpg

LE9G.jpg

bu kek lokumu bende bir yemek blogunda görmüştüm
devamlı takip ettiğim bir blog
aynı yerde görmüşüz sanırım
inan çokta merak ediyordum
hep aklımda yapıcam bir gün diye
önümüzdeki salı teyzem gelecekmiş oturmaya
o zaman yaparım belki
ellerine sağlık banada bir tabak yolla:KK1::KK56::KK56::KK56::KK56:

X