Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Sunumlarınız çok güzel, sofralarınız çok şık fakat siz konuyu yanlış anlamışsınız sanırım

çok teşekkür ederim o sizin güzelliğiniz sonradan jeton düştü bende karıştırdım herşeyi sanırım ya :18::KK17:

bende yeni bir topic actım hemen sonrasında kusura bakmayın ya nolur
Rica ederim arkadaşım ne kusuru :KK34:
mönülerinle,tariflerinle her zaman bekleriz, biz de sana geliriz :KK3:

Kızlar yuvalamam.

$DSCN0269.jpg

$DSCN0268.jpg Pirinçleri toz haline gelecek kadar dövüyoruz.Ben ıslatıp bırakıyorum kuruyunca kolay dövülüyor. Bir avuç kıyma,tuz ve karabiberle yoğurup minicik köfteler yapıyoruz(Nohut büyüklüğünde) 1 çay bardağı nohutu haşlayıp köfteleri ekliyoruz bir-iki taşım kaynatıp yemeğin suyundan eklediğimiz bir kase yoğurdu ekliyoruz(süzme yoğurtla daha güzel oluyor). Kaynadıktan sonra tuzunu ekleyip biraz daha pişmeye bırakıyoruz.Servis yaparken tereyağında naneyi yakıp ekliyoruz.
Normalde kemilki et suyuna yapılıyor ben et kullanmıyorum,1 bulyon atıyorum.

Bir Karadenizli olarak yuvalama tarifi vermek haddim değil ama çok sevdiğim bu lezzeti bilmeyenler için paylaşmak istedim :KK16:

Nefis gözüküyor yuvalamam pobolcum , ellerine kollarına sağlık .

Hiç yapmadığım bir çorba , ekşili köfte yapmaya alışmış elim , benziyorlar biraz ya , ama bunu mutlaka deneyeceğim , yusufa kıyma yedirmenin hileli yollarının başımın üzerinde yeri var hep.

$20130917_195845.jpg $20130917_195839.jpg $20130916_183230.jpg $20130917_205226.jpg

Domates çorbası ve turşu
Izgara köfte,domates , biber
Kısır
Supangle ( yusufumun canı çok istedi , muding yapsana dedi :KK16: )

Eki Görüntüle 806325 Eki Görüntüle 806326 Eki Görüntüle 806327 Eki Görüntüle 806328

Domates çorbası ve turşu
Izgara köfte,domates , biber
Kısır
Supangle ( yusufumun canı çok istedi , muding yapsana dedi :KK16: )

Teşekkür ederim :KK16: Denemelisin kolay sadece pirinçi öğütmek zor. Pirinç unu kullananlar da var onun yerine ama ben sevmiyorum öyle.

Senin yemekler de nefis görünüyor. Tıka basa tok olmama rağmen canım hem köfteni hem de acaip derecede kısır istedi :KK53:
Ellerine sağlık..
Yusufnun iyileşip de canının bir şeyler istemesine sevindim :21:

Dünden yemeklerim var bu akşama.
Yuvalama ve salçalı makarna. Ne yapsam bunların yanına?:44:

Auuussssss! :KK1:

Hani aaa son tarifler eklenmemiş :KK20: :KK9:
Gözde'nin muzlu rulo pastasını bulmam lazım acil, çok canım istedi :KK52:

:18::18::18::18::18:

Anaaaaaaaaaaaam topik sakinleri isyana geçti , hemen bulayım canım .
Evet kazan kaldırıyorum bak ateşe veririm hatta burayı :KK53:
Regl dönemimdeyim de canım acaip tatlı istiyor gözüm dönmüş durumda bak ona göre :KK53:

Sana zahmet olacak ama valla çok makbule geçer, ben biraz bakındım ama bulamadım :KK43:

Gökçe,Aus ve pobol ellerinize sağlık.

Pobol pirinci ezmek yerine normal pirinç koysak olmaz mı?Çok şiştiği için mi pirinç eziliyor?Ekşili köfteye çok benziyor tarifi.

Ben de Karadenizliyim.:119:
Evet ekşili köfteye çok benziyor. Bir kere yapmıştım ekşili köfte tarifte yumurta da vardı eşim yememişti yumurta kokuyor diye bir daha da yapmadım onu. Pirinci ezince köftelerin içinde çok güzel duruyor harmanlanıyor, normal pirinç koyunca pişince şişiyor ve şekilleri yamuk yumuk oluyor. zaten köfteler minicik bütün pirinç hoş durmaz. Ama daha kolay bir çözümü var pirinç unu, kardeşim öyle yapıyor pirinçle uğraşmamak için..

Biliyorum turşu kavurması mevzusundan anlamıştım :KK34:

Son düzenleme:
Tövbeleeeer olsunnnn ,bir daha linkleri ilk sayfaya yazmayı bu kadar biriktirmeyeceğim .

Gözlerim pörtledi yahu , 100 küsür sayfa geriden geldim .

Atladığım , gözden kaçırdığım tarif illa ki olmuştur , idare ediverin artık .

Tövbeleeeer olsunnnn ,bir daha linkleri ilk sayfaya yazmayı bu kadar biriktirmeyeceğim .

Gözlerim pörtledi yahu , 100 küsür sayfa geriden geldim .

Atladığım , gözden kaçırdığım tarif illa ki olmuştur , idare ediverin artık .
Ellerine sağlık, teşekkür ederiz :KK16:

Evet ekşili köfteye çok benziyor. Bir kere yapmıştım ekşili köfte tarifte yumurta da vardı eşim yememişti yumurta kokuyor diye bir daha da yapmadım onu. Pirinci ezince köftelerin içinde çok güzel duruyor harmanlanıyor, normal pirinç koyunca pişince şişiyor ve şekilleri yamuk yumuk oluyor. zaten köfteler minicik bütün pirinç hoş durmaz. Ama daha kolay bir çözümü var pirinç unu, kardeşim öyle yapıyor pirinçle uğraşmamak için..

Biliyorum turşu kavurması mevzusundan anlamıştım :KK34:

Ben yumurta koymamıştım.Benimkinde pirinç değil kısırlık bulgur vardı.O da oluyor tavsiye ederim..

Bu akşam şehriyeli tavuk çorbası ,

Etli bulgur pilavı ve ayran var.

Eşim yemekte evde yok , ana - oğul bize yetti de arttı bile , bende yanına yemek yapmadım .

$20130918_193405.jpg $20130918_193358.jpg

X