Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Tavuklu Tirit Yemegi

Eki Görüntüle 808702

Yas Yufkalari ortadan ikiye böldüm, rulu yaptim ve iki parmak kalinliginda seritler kestim tepsiye dizdim
sonra firinda fazla kurutmadan pisirdim

Tavugu sarimsakla, tuzla, karabiberle hasladim...

Yufkalar pisince üzerine tavuk suyunu dagittim ve tavugu ince ince ayirip yufkalarin üzerine dagittim
en son üzerine pul biberli, sarimsakli tereyagi kizartip döktüm.

enfes oldu:KK16:

Tavuk bütün tavuk muydu, gögüs eti miydi ?
Enfes görünüyor, buzlukta tavuk butu var, bozulmadan yapayım bundan bari.

biberlerin çok hoş görünüyor gökçem eline sağlık, beğendiğine sevindim ayrıca...hakkaten tembel avrat işi bu demişti annem :KK60:
hadi sen çalışıyon tembelim diyon ya ben ?
bende aparatifi seviyorum, çabuk yapıp yenilen yemekleri severim...
öyle bir yemeğe saatlerce uğraşmayı sevmiyorum....:KK14:
bu arada senin kaynana da maşallahı varmış..el öpmeye giderken bari bişeyler pişirir insan...
aman boşver be gökçe, az görüşecen az didişecen en güzeli...
hiç sevmem kaynanasıyla canım annecim canım gelinim kuzum yavrum olanları :KK60: çünkü çok yapmacık oluyor...vıcık vıcık..
mesafe iyidir...kafan ağrımaz...aynen devam et...:KK76::KK76:
havuçlu kek yapabilirsin bak..havuçları rendele, sonra azcık da tarçın koy yarım çay kaşığı kadar..birazcık da ceviz içi kırığı...süper bi kek oluyor dene bence...
bu arada pastan neden güzel olmadı acaba...yumurtaları fazla çırpmadıysan koku yapar..aklında olsun...iyice çırpacaksın yumurta yumurtalıktan çıkacak yani :) köpük gibi kalacak...
bi dahaki sefere güzel olur yılma...eşinde insan beğenmese bile güzel olmuş eline sağlık deseydi yani, bu herifleri napsak bilmem...:KK6::KK6:
tekrarrrr tekrar teşekkürler gazelim bacım:) bu haftaaa yine aldım biber ve kavanozz yapacammm :)
zaten şu saate dek 8kgmdan domates sosu yaptımm yeni oturdum sabah 6 gece 1bucukkk ...bu tembel avrat olayı menülerden baan deyiver ben yapamm.. pek zamanım olmayacak bu yılll..kış olsada yesek... birde ben açtım 3-4 pişirimlik oluyor yaaa açtıkdan sonra dolapda saklıyorum heralde bişey olmazzz demi bacım....
eşimde iştee erkek sonuçta hödük olunca öyle der....
sonrada aşkım güzell yaptıkalrını pekiştirelim hep güzel şeyler yap der...
zaten evlendiğinden beri kalıcı 35kgm aldı adamm gerisini sen düşün adama benzediii:)

kaynanayıda amannn boşevrdim gitsin bende acaip resmiyimdir...:) işine gelirseee:)

Sen gel gökçecim , benim kısırım hazır .

Eki Görüntüle 805492

Gazel fenomen yahu :21::21:

Yusufa da bağırma dedikçe daha çok bağırıyor . Son iki saattir '' bağır oğlum , avazın çıktığı kadar bağır '' taktiği uyguluyorum , işe yaradı .Hayır bağırmak istemiyorum diyor :KK1:
of of offffffffff enfesssssssssssssss yarınn yapacammmmmm bu cumartesi kesinnnnn kesin kesinnnnnnn....aussss yusufada öyle yaptır susar evet iyi taktikk:KK16:

Gökçe,Aus ve pobol ellerinize sağlık.

Pobol pirinci ezmek yerine normal pirinç koysak olmaz mı?Çok şiştiği için mi pirinç eziliyor?Ekşili köfteye çok benziyor tarifi.

Ben de Karadenizliyim.:119:
aus bacımmmm seninde ellerine sağlık

Günaydınlar.:KK8:

TUZLU ÜÇGEN

125 gr margarin (Yumuşak olacak)
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay bardağı sıvıyağ
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı yoğurt
1 küçük kalıp peynir,veya bir avuç peynir ya da çökelek
1 yumurta (Akı içine,sarısı üstüne)
Aldığı kadar un (Yumuşak bir hamur olacak)
Çörekotu

Peynir de dahil tüm malzemeler karıştırılıp yoğrulur.Küçük yuvarlak bir hamur yapılıp ikiye katlanır.Katlandıktan sonra o da ikiye katlanıp üçgen çekil elde edilir.Üstüne yumurta sarısı ve çörekotu serpilip pişirilir.

nUkQ.jpg

Kuşburnu reçeli ve çayla da böyle bir güzel yenir.:KK1:

IjNLY.jpg
poaçayıı yapammda ya kuşburnu reçeliini nerden bulucammmm :KK43:bak yaaaa enfes enfes elelrne sağlık bacım

ben bunuuu küçük tepsilerde 2 porsiyonluk yufkayla yapıyorum vedeee tavuğun kalçalı but olannndan 2 adet alıyorum ve havuçla karabiebrle haşlıyıppp sonraaa didiyorumm ve suyunaa sarımsakk koyyom önce suyuuu dök çıtır yufkalaraa sonra didiklediğin eti ve en üstede tereyağlı pul biberli soss cidden bizde tavuğu öyle ya fırın yemeklerinde yada bu tarzdatüketebiliyoruzz..afiyetle yiyinizzz...:KK16:

2 büyük but, 1 tavuk gögsünden yaptim canim ben... bütün tavuk cok gelir diye
hem tavuk temizlemesini hic sevmiyorum :KK17: böyle daha pratik oldu
yap bencede, cok lezzetli oldu. esim bayildi...
Kütahyada görmüstüm ben. onlar yufkayla degil kendi actiklari tirit hamuruyla yapmislardi ama

Adracım , ThirtyFouR canım , ellerinize kollarınıza sağlık .

Hemen linkleri koyayım ilk sayfaya .

Cevizli krokan yapmak isteyen var mı:)Bu pastaların arasına ve üstüne de koyuluyor parçalanıp.Arzuya göre fındık,üzüm de eklenebilir.Ama üzümler almaya yakın eklenir.Ben çayla çok güzel yedim:)

CEVİZLİ KROKAN

1 Su bardağından bir parmak az şeker
1 Su bardağı ceviz
Yarım çay bardağı susam
Bir kaç damla limon suyu

Teflon tavaya tüm malzemeler koyulur.Kısık ateşte şeker eriyinceye kadar karıştırılır.Sonra yağlı kağıt üstüne dökülür.Yarım saat sonra kağıttan çıkarılarak parçalara ayrılır.

zpEd.jpg

f6O1j.jpg

HZDpQ.jpg

snBjp.jpg

Adra bayılıyorum sanaaaa :KK16:

Ağzının tadını biliyorsun yaaa , bayılırım krokana :KK56:

Cevizli krokan yapmak isteyen var mı:)Bu pastaların arasına ve üstüne de koyuluyor parçalanıp.Arzuya göre fındık,üzüm de eklenebilir.Ama üzümler almaya yakın eklenir.Ben çayla çok güzel yedim:)

CEVİZLİ KROKAN

1 Su bardağı ceviz
Yarım çay bardağı susam
Bir kaç damla limon suyu

Teflon tavaya tüm malzemeler koyulur.Kısık ateşte şeker eriyinceye kadar karıştırılır.Sonra yağlı kağıt üstüne dökülür.Yarım saat sonra kağıttan çıkarılarak parçalara ayrılır.

zpEd.jpg

f6O1j.jpg

HZDpQ.jpg

snBjp.jpg

ellerine saglik, süper görünüyor. ne kadar kolaymis

tekrarrrr tekrar teşekkürler gazelim bacım:) bu haftaaa yine aldım biber ve kavanozz yapacammm :)
zaten şu saate dek 8kgmdan domates sosu yaptımm yeni oturdum sabah 6 gece 1bucukkk ...bu tembel avrat olayı menülerden baan deyiver ben yapamm.. pek zamanım olmayacak bu yılll..kış olsada yesek... birde ben açtım 3-4 pişirimlik oluyor yaaa açtıkdan sonra dolapda saklıyorum heralde bişey olmazzz demi bacım....
eşimde iştee erkek sonuçta hödük olunca öyle der....
sonrada aşkım güzell yaptıkalrını pekiştirelim hep güzel şeyler yap der...
zaten evlendiğinden beri kalıcı 35kgm aldı adamm gerisini sen düşün adama benzediii:)

kaynanayıda amannn boşevrdim gitsin bende acaip resmiyimdir...:) işine gelirseee:)

of of offffffffff enfesssssssssssssss yarınn yapacammmmmm bu cumartesi kesinnnnn kesin kesinnnnnnn....aussss yusufada öyle yaptır susar evet iyi taktikk:KK16:

aus bacımmmm seninde ellerine sağlık

poaçayıı yapammda ya kuşburnu reçeliini nerden bulucammmm :KK43:bak yaaaa enfes enfes elelrne sağlık bacım

ben bunuuu küçük tepsilerde 2 porsiyonluk yufkayla yapıyorum vedeee tavuğun kalçalı but olannndan 2 adet alıyorum ve havuçla karabiebrle haşlıyıppp sonraaa didiyorumm ve suyunaa sarımsakk koyyom önce suyuuu dök çıtır yufkalaraa sonra didiklediğin eti ve en üstede tereyağlı pul biberli soss cidden bizde tavuğu öyle ya fırın yemeklerinde yada bu tarzdatüketebiliyoruzz..afiyetle yiyinizzz...:KK16:

bende pazara bi gidebilsem epeyce alıp yapmak istiyorum tekrar...
dolaba koy açtıktan sonra iyi olur...
pratik aklıma geldikçe eklerim, sen de bendensin :KK14::KK14:

CEVİZLİ KROKAN

1 Su bardağı ceviz
Yarım çay bardağı susam
Bir kaç damla limon suyu

zpEd.jpg

f6O1j.jpg

HZDpQ.jpg

snBjp.jpg

Elinize sağlık, ne şekilde saklanıyor ve ne kadar süre dayanıyor acaba?

bende pazara bi gidebilsem epeyce alıp yapmak istiyorum tekrar...
dolaba koy açtıktan sonra iyi olur...
pratik aklıma geldikçe eklerim, sen de bendensin :KK14::KK14:
paylaş paylaşşşş bendensin :)
tembel avrat yemekleri ama çalışkan avratlardannn diyelim :)

CEVİZLİ KROKAN

1 Su bardağı ceviz
Yarım çay bardağı susam
Bir kaç damla limon suyu

zpEd.jpg

f6O1j.jpg

HZDpQ.jpg

snBjp.jpg
heyyyyyyyyyy bacımmmm gel beni ısır ye diyor sankimmm pestillll kömeee vs.. denemek lazım.... geçen rulo pastayı yaptım baskı biberi yaptımmm aslında uzun süredir yalancı şöbiyet tarifi yapmakk gerekkk bekletyomm onumu yapsam buda daha pratikk bunu yazdımmmm aklımaaa ellerine sağlık bacımm

Kolay gelsin hanimlar..
Benim menümde mantarli tavuk sote vardi,
birazdan kocis icin yanina pirinc pilavi ve salata hazirlicam.

$ce62a1f022bc11e38c7c22000a1fb876_7.jpg

Bugün menüde ;

şehriyeli yoğurt çorbası
islim kebabı
pilav

vardı , herkese afiyet olsun :)

Patlıcan her şekliyle güzel sanırım :)

Şekil verdikten sonra üstüne mi bastırıyorsun.Bastırmazsan sönük olmaz.İçi gayet iyi pişiyor.Biz genelde davul fırın derler ya onda pişiriyoruz.Yarım saate varmadan alıyoruz.Dereceli fırında pişireceksen ısısını çok yükseltmezsen ağır ağır içi de pişer.Gayet güzel oluyor,hem de çok kolay.Yap hemen koy resmini hadi.:KK52:

canım dereotu yoktu yapamadım
salı günü yapıcam:KK56:

Merhaba Gözdecim,
Ben dereotunu hamuruna karıştırıyorum. içine de peynir,patates ne istersen koy,içine birşey koymasan bile çok güzel oluyor.Oval şekil veriyorum ben onlara.

bende içine peynir dereotu yapıp top top yapıcam inşallah güzel olur:KK16:

Hatta benim tarifimi de yazayım sana.
1 su bardağı yoğurt
1 yumurta beyazı(sarısı üzeri için)
Yarım paket erimiş soğutulmuş margarin
Yarım çay bardağı sıvıyağ
1 çorba kaşığı kuru maya
1 tatlı kaşığı şeker
Yarım su bardağı ılık su
Aldığı kadar un(3 su bardağı kadar oluyor)
Tuz
Yarım demet dereotu

*Yumuşak olmasısını istemiyorsan maya yerine 1 paket kabartma tozu ekleyebilirsin.

Ilık suyun içine şekeri koy karıştır. Mayayı da ekle 15 dk kadar beklesin iyice karıştır. Karıştırma kabına ununu koy ortasını aç yummurtayı,yağları,yoğurdu ve tuzunu ekle,hazırladığın maya karışımını da ekle yavaş yavaş yoğurmaya başlatoparlanında dereotunu da ekle biraz daha yoğur. 1 saat kadar dinlendir. İstediğin keşli verip tepsine diz bi yarım saat kadar da böyle beklesin(mayalı yapacaksan). Üzerine bir fiske tuzla çırtptığın yumurtayı sür. Yumurtaya biaz da yoğurt eklersen daha güzel kızarır. 180 derecede pişir.

teşekkürler canım tarif için
denicem kesinlikle
eklerim yapınca:KK54:

CEVİZLİ KROKAN

1 Su bardağı ceviz
Yarım çay bardağı susam
Bir kaç damla limon suyu

zpEd.jpg

f6O1j.jpg

HZDpQ.jpg

snBjp.jpg

amaniiiiiiinnnn aslı yine ne ettin sennnn:KK52::KK52:

veeeeeeeeeeeee bende yaptımmm mis gibi mideme indirdim hemen paylaşmalıyım diyerekten geldim hemennn:KK52::KK52::KK52:

$Fotoğraf0300.jpg

fırında tavuk şiş , harika bir tadı vardı :)

babam sürekli çok güzelmiş deyip durdu:KK9: yemeğini bitirdikten sonra ellerine sağlık dedi öyle mutlu oldım ki :)

saol gözdecim tarifin için :KK16:

Bundan sonra evde hep pişecek olan yemeklerden arasına girdi:KK1:

kesinlikle denemelisiniz.

X