Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Bugün bizde ,

• Yayla Çorbası
  • Portakallı Kereviz
  • Makarna

Akşam resimlerini koyarım unutmazsam :KK17:

Teşekkür ederim canım benim :KK16:

Ya pastayı alelacele yaptım dün , Yusuf tepemde top oynayan abilerin yanına gidelim diye baskı yapıyordu ama yaptım .

Muzlu çikolata parçalı pastam , daha güzel pastalarım var topikte bu biraz sönük oldu idare ediver :KK34:

Eki Görüntüle 857660

amaan tahmin edebiliyorum pıtırcık oğlunu hep kendilerinden büyüklere heveslenip onlarla oyun oynama peşinde olurlar sevsinler onu :nazar: :nazar: Biliyomusun en sevdiğim pasta muzlu çikolatalıdır ve bu pastada bence enfes görünüyo hıımm :KK56: :KK39: ellerine sağlık ellerin dert görmesin ausum :KK54: kekini ve kreması kendi el yapımın mı :KK28:

Bence forumda öğrenci olanlara bu kısımlar kapatılsın ki görmeyelim, ne yemekler yapıyorsunuz öyle? :KK70: Her birinizin evi birer yemek cenneti anlaşılan, kendime bu topiğe girmeyi şu anda yasaklıyorum. :KK70: Yemek resimleri için de spoiler butonu öneriyorum. :KK70:

Ben hiç enginar yemedim.Bizim burada pek olmaz.Yiyen olduğunu da sanmıyorum.:KK1:

Karnıbaharı haşla.Üstüne garnitür,üstüne kıyma,onun üstüne de beşamel sos yap.Üstüne de kaşar.Biz de deneyeceğiz bunu.Bakalım nasıl olacak.Güzel oluyormuş gerçi.
cnm ben enginarı yapınca resim eklerim ama henüz zamanı değil kvaldemden öğrenmiştim yapraklarıyla yapıyorum ben, daha faydalı imiş; içine tavuk da koyuyorum yaprakları sıyırıp yiyorsun değişik oluyor hem de daha bereketli.
kbaharım bozulmuş yaaaaaa:KK43:

tarif için çok teşekkür ediyorum dün resmen kurtarıcı oldu benim için yapımı gerçekten kolay çokta çabuk pişiyor ben ek olarak 2 kaşık pudra şekeri ekledim biraz tatlı severimde :)
aaaa ben de denicem kaçırır mıyım bu tarifi....

bu tavuğu böyle bütün nasıl yaptın cnm..
ayy aynennnn gerçi bizimkiler tavuk yemiyor ama ben birinden tavuğun üstü kızarsın diye bal sürdüklerini duymuştum tabii azıcık:) ama deneyemedim...
Teşekkür ederim canım benim :KK16:

Ya pastayı alelacele yaptım dün , Yusuf tepemde top oynayan abilerin yanına gidelim diye baskı yapıyordu ama yaptım .

Muzlu çikolata parçalı pastam , daha güzel pastalarım var topikte bu biraz sönük oldu idare ediver :KK34:

Eki Görüntüle 857660

enfes görünüyor bence

kızlar selammmm
ben bugün yemeğim olmasına rağmen oğlum paça çorbası içicem diye tutturunca evde yemediğimiz için bir şey yazamıyorum ama özledim sizi ya topiğe girmek istedim ne var ne yok diye bakmak istedim):)))
yarın ne yaparım bilemiyorum ama ıspanağım var... belki yumurtalı ıspanak gibi bir şey yaparım.

Selamlar mutfağın güzelleri :KK3:

Çok çok ihmal ettim bu başlığı biliyorum bu ara :KK17:

En kısa zamanda geçmişe dönüp , tüm tarifleri ekleyeceğim ilk sayfaya .

Dün bizim evde mantı ve çiğ köfte partisi vardı , tabii tüm gece soda içmekle geçti :KK52:

Eki Görüntüle 855637 Eki Görüntüle 855638

Bir de adracığıma söz verdiğim gün vardı , bugün ne pişirirsem pişireyeim mutlaka ekleyeceğim demiştim topiğe ama remi çektiğim halde unutmuşum koymayı , geçen günden kalma ; patates püreli et sote ...

Eki Görüntüle 855639

manti ve cigköfte :KK5: bende pcye yapismakla kaliyim bari :KK5::KK5:

ellerine saglik en sevdigim yemekler :KK16:

Bugün bizde ,

• Yayla Çorbası
  • Portakallı Kereviz
  • Makarna

Akşam resimlerini koyarım unutmazsam :KK17:

Akşam demişim ama girmedim 2 gündür , hazır çekmişken koyayım fotoları .Makarnanın yerini ertesi gün et pilav aldı , onun fotoları var.

$20131112_180458.jpg $20131112_171503.jpg $20131112_180937.jpg

Bence forumda öğrenci olanlara bu kısımlar kapatılsın ki görmeyelim, ne yemekler yapıyorsunuz öyle? :KK70: Her birinizin evi birer yemek cenneti anlaşılan, kendime bu topiğe girmeyi şu anda yasaklıyorum. :KK70: Yemek resimleri için de spoiler butonu öneriyorum. :KK70:

Hayır hayır , yasaklamak yerine tam aksine senide bekliyoruz buralara .
Gel mutfak ufkun açılsın , kendin pişir kendin ye yaparsın öğrendikçe:KK34:

cnm ben enginarı yapınca resim eklerim ama henüz zamanı değil kvaldemden öğrenmiştim yapraklarıyla yapıyorum ben, daha faydalı imiş; içine tavuk da koyuyorum yaprakları sıyırıp yiyorsun değişik oluyor hem de daha bereketli.
kbaharım bozulmuş yaaaaaa:KK43:

aaaa ben de denicem kaçırır mıyım bu tarifi....

ayy aynennnn gerçi bizimkiler tavuk yemiyor ama ben birinden tavuğun üstü kızarsın diye bal sürdüklerini duymuştum tabii azıcık:) ama deneyemedim...

enfes görünüyor bence

kızlar selammmm
ben bugün yemeğim olmasına rağmen oğlum paça çorbası içicem diye tutturunca evde yemediğimiz için bir şey yazamıyorum ama özledim sizi ya topiğe girmek istedim ne var ne yok diye bakmak istedim):)))
yarın ne yaparım bilemiyorum ama ıspanağım var... belki yumurtalı ıspanak gibi bir şey yaparım.

Bayılırım ıspanaklı yumurtaya , bende geçen gün yaptım.

Bizde seni özledik şekercik?

Nasıl gidiyor , nerelerdesin ?

manti ve cigköfte :KK5: bende pcye yapismakla kaliyim bari :KK5::KK5:

ellerine saglik en sevdigim yemekler :KK16:

Benimde en sevdiklerim ...zaten ben neyi sevmiyorum ki :KK1:

Sağol rabiacım , buyur gel beraber olsun derler bizim buralarda :KK16:

Akşam demişim ama girmedim 2 gündür , hazır çekmişken koyayım fotoları .Makarnanın yerini ertesi gün et pilav aldı , onun fotoları var.

Eki Görüntüle 860096 Eki Görüntüle 860097 Eki Görüntüle 860098

canım benim, çok sağol...
ben ıspanaklı yumurtayı ilk kez denedim ama güzel oldu :)

ben biliyorsunuz öğretmenim malum 10 kasım vardı ona çok koşturdum ancak toparladım kendimi ama bu haftada sınavlar var işte, çok sık giremiyorum bu sıralar:)

Eki Görüntüle 860096 Eki Görüntüle 860097 Eki Görüntüle 860098

Ausum :KK54: ve diğer arkadaşlar tünaydınlar olsun efenim :KK9: dün malüm aşure ayına girmiş bulunuyoruz hepinizin aşure ayı hayır olsun :KK34: tam yerinde bi konu yemek topiği diye aşureyi es geçemedim şimdi hepinizin mutfağında aşureler pişiyordur kolay gelsin hepinize :KK56: Auscum sen yapmaya başladın mı aşureyi :KK39:benim annem hazırlık aşamasında yarın bugün yapmaya başlar burdan oraya aşure yollarım :KK16: bu kadar yemeği seven biri olarak ve hele hele tatlı diyince aklım başımdan giden biri olaraktan benim pek aram yoktur aşureyle benim büyük ablam çok sever dünden annemin arkadaşları aşureleri dağıtmaya başladılar ablamada gün doğdu yani :KK37:

Ausum :KK54: ve diğer arkadaşlar tünaydınlar olsun efenim :KK9: dün malüm aşure ayına girmiş bulunuyoruz hepinizin aşure ayı hayır olsun :KK34: tam yerinde bi konu yemek topiği diye aşureyi es geçemedim şimdi hepinizin mutfağında aşureler pişiyordur kolay gelsin hepinize :KK56: Auscum sen yapmaya başladın mı aşureyi :KK39:benim annem hazırlık aşamasında yarın bugün yapmaya başlar burdan oraya aşure yollarım :KK16: bu kadar yemeği seven biri olarak ve hele hele tatlı diyince aklım başımdan giden biri olaraktan benim pek aram yoktur aşureyle benim büyük ablam çok sever dünden annemin arkadaşları aşureleri dağıtmaya başladılar ablamada gün doğdu yani :KK37:

Bende hafta sonu yapacağım sanırım canım . Bende tatlı canavarıyımdır ama aşureyi çok aramam , olunca yerim o ayrı :KK1:

Eşim çok sever , öyle koca bir tencere pişirip dağıtırım bende , eskiden rahmetli annem yaptığında en sevdiğim şey üzerlerini süslemek ve apartmanda dağıtmaktı benimde.

Bu arada geçen sormuştun , yazmayı unuttum canım , pastanın keki ve iç kremasını ben yaptım , sadece krem şantisi hazır , tarifi de burada var .

Bende hafta sonu yapacağım sanırım canım . Bende tatlı canavarıyımdır ama aşureyi çok aramam , olunca yerim o ayrı :KK1:

Eşim çok sever , öyle koca bir tencere pişirip dağıtırım bende , eskiden rahmetli annem yaptığında en sevdiğim şey üzerlerini süslemek ve apartmanda dağıtmaktı benimde.

Bu arada geçen sormuştun , yazmayı unuttum canım , pastanın keki ve iç kremasını ben yaptım , sadece krem şantisi hazır , tarifi de burada var .

Şimdiden kolay gelsin auscum :KK56: Annenide rahmetle anıyorum Allah mekanını cennet etsin diliyorum..Evet bizde de koca koca tencerelerde pişer dağıtmadık kişi bırakmayız bu dağıtma işide bana kalıyor tabiki :KK53: :KK53:
Pastan hoş görünüyordu yeniden ellerine sağlık :KK34: işte bana tatlı olarak pasta sütlü tatlılar ver başkada bişey istemem yani :KK39: :nazar: :KK55:

$kurabiye.jpg $kurabiye.jpg $kurabiye.jpg
yanlışlıkla 3 tane eklemişim :)
bugün mutfağımda elmalı kurabiye qişti
hamuru için
yarım paket oda sıcaklığında margarin
1 çay bardağı sıvıyağ
1çay bardağı yoğurt
1 adet yumurta
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
3 yemek kaşığı pudra şekeri tatlı sevmeyenler daha az koyabilirler
aldığı kadar un
iç malzemesi
5 adet orta boy elma kabukları soyulup rendelenir ve 3 yemek kaşığı şekerle suyu çekene kadar pişirilir altını kapatıp içine çekilmiş ceviz ve tarçın eklenir
benimkiler biraz irice oldu :)

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 862037 Eki Görüntüle 862037 Eki Görüntüle 862037
yanlışlıkla 3 tane eklemişim :)
bugün mutfağımda elmalı kurabiye qişti
hamuru için
yarım paket oda sıcaklığında margarin
1 çay bardağı sıvıyağ
1çay bardağı yoğurt
1 adet yumurta
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
3 yemek kaşığı pudra şekeri tatlı sevmeyenler daha az koyabilirler
aldığı kadar un
iç malzemesi
5 adet orta boy elma kabukları soyulup rendelenir ve 3 yemek kaşığı şekerle suyu çekene kadar pişirilir altını kapatıp içine çekilmiş ceviz ve tarçın eklenir
benimkiler biraz irice oldu :)
merabalar bu topikte yeniyim auscum sayesinde keşfettim bu harika topiği :KK34: Elmalı ayın çok ama çok enfes görünüyor yorum yapmadan edemedim ellerine sağlık :KK56:

Herkesin eline sağlık.Çok güzel yemekler,pastalar eklenmiş.:KK56:

Bizde de sarma ve kıymalı,beşamel soslu karnıbahar vardı.

nmxKs.jpg

3TWqY.jpg

mrb adra bu topikte yeniyim maşaalah yemeği çok sevdiğimden auscum saolsun bu topi ği önerdi bana:KK9: :KK9: sarman çok güzel görünüyor sarmayı çok severim,karnıbaharın herşeyini sevmem ama beşamel soslu olan lezzetli oluyor ve senin yaptığında süper görünüyor ellerine sağlık görünce ağzım sulandı diyebilirim :KK39: hem elmalı ayı görünce hem bu leziz yemeklerini görünce inan ağzım sulandı :KK56: :KK39:

İlk yemek tarifimi mezeden başlayarak yapıyorum :KK9: bugün bizde bu meze yok ama sizinle paylaşmak istedim :KK34: okuldan bi arkadaşım turizm otelcilik bölümündeydi ve meze konusunda stajını yapmıştı bende mezelere bayılırım :KK53: aynen senin gibi auscum sende turizm otelcilik mezunuydun dimi :KK28: KULAKLARINI ÇINLATAYIM :KK52: :KK52:
ÇEMEN;
2 DİLİM ISLATILMIŞ EKMEK İÇİ,YARIM LİMON SUYU,1 BARDAK CEVİZ İÇİ,KARABİBER,KİMYON,NANE,1 KAŞIK SALÇA,İSTEĞE GÖRE ACI SEVENLER İÇİN 1 KAŞIK BİBER SALÇASI,GÖZ KARARI ZEYTİNYAĞI,2-3 DİŞ SARIMSAK(DÖVÜLMÜŞ)..Hepsini iyice karıştır,ekmeğe sürülecek kıvamda olsun..
AFİYET ŞEKER OLSUN YADA ACI OLSUN DİYİM :KK9: :KK56:
UMARIM BU İLK TARİFİMİ BEĞENMİŞSİNİZDİR,BEN ARKADAŞLARIMA SEVEREK YAPIYORUM HATTA ANNEMİN GÜNLERİNE DE EKMEKLERİN ÜSTÜNE SÜRÜP O ŞEKİLDE SERVİS TABAKLARIMA KOYUP YAPIYORUM..:KK76:

İlk yemek tarifimi mezeden başlayarak yapıyorum :KK9: bugün bizde bu meze yok ama sizinle paylaşmak istedim :KK34: okuldan bi arkadaşım turizm otelcilik bölümündeydi ve meze konusunda stajını yapmıştı bende mezelere bayılırım :KK53: aynen senin gibi auscum sende turizm otelcilik mezunuydun dimi :KK28: KULAKLARINI ÇINLATAYIM :KK52: :KK52:
ÇEMEN;
2 DİLİM ISLATILMIŞ EKMEK İÇİ,YARIM LİMON SUYU,1 BARDAK CEVİZ İÇİ,KARABİBER,KİMYON,NANE,1 KAŞIK SALÇA,İSTEĞE GÖRE ACI SEVENLER İÇİN 1 KAŞIK BİBER SALÇASI,GÖZ KARARI ZEYTİNYAĞI,2-3 DİŞ SARIMSAK(DÖVÜLMÜŞ)..Hepsini iyice karıştır,ekmeğe sürülecek kıvamda olsun..
AFİYET ŞEKER OLSUN YADA ACI OLSUN DİYİM :KK9: :KK56:
UMARIM BU İLK TARİFİMİ BEĞENMİŞSİNİZDİR,BEN ARKADAŞLARIMA SEVEREK YAPIYORUM HATTA ANNEMİN GÜNLERİNE DE EKMEKLERİN ÜSTÜNE SÜRÜP O ŞEKİLDE SERVİS TABAKLARIMA KOYUP YAPIYORUM..:KK76:

Evet canım otelcilik mezunuyum , sende de hafıza müthiş ha gözümden kaçmıyorsun :KK51:

Ellerine sağlık canım , gazel çok seviyor bu tarz tarfileri , kahvaltılık falan kilo alma derdinde ya .

Bir dahakine resimli bekliyoruz tariflerini :KK34:

Bu arada topiğin can damarı adracım ve diğer arkadaşlar yine nefis tarifler eklenmiş , herkesin eline koluna sağlık .

Bizde de dün ,

Mercimek çorbası ve mantarlı tavuk sote vardı.

$20131115_170729.jpg

Evet canım otelcilik mezunuyum , sende de hafıza müthiş ha gözümden kaçmıyorsun :KK51:

Ellerine sağlık canım , gazel çok seviyor bu tarz tarfileri , kahvaltılık falan kilo alma derdinde ya .

Bir dahakine resimli bekliyoruz tariflerini :KK34:

Bu arada topiğin can damarı adracım ve diğer arkadaşlar yine nefis tarifler eklenmiş , herkesin eline koluna sağlık .

Bizde de dün ,

Mercimek çorbası ve mantarlı tavuk sote vardı.

Eki Görüntüle 862940
teşekkür ediyorum ausum :KK54: bende biraz kilo versem çok iyi olcak şu Allahın işine bak kimi vermeye çalışıyor kimi almaya :KK56: keşke bende almaya çalışsam şu yediklerimi rahat rahat yesem :KK53: :KK53: ah ah ah :KK52: :KK52:
Bişey diycem aus şeeeyyy ben resimli nasıl yolladındığını bilmiyorum desem çok mu ayıp olur :KK30: :KK30:
ooo tavuk sotende pek bi lezzetli olmuş hııımmmmm :KK39: ellerin dert görmmesin ellerine sağlık :KK16:

X