Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Benim bulgurla da pek aram yoktur.Yersem üç beş kaşık.Onun için benim için farketmiyor iyi kötü olduğu.Sen sevdiğin için anlıyorsun iyiyi kötüyü:)

Evet canım yöremden dolayı bulgurlar büyüdüm diyebilirim. Ama şimdi olduğum ilde bulamıyorum o tatları :KK43:

Bunlar bu akşam hazırladığım kuru biber ve lahana dolmam. Yarın akşam yiyecez :KK56:
$image.jpg
İçinde
Bulgur pirinç
Kurusoğan
Domates ve biber selçası
Bol nane
Maydanoz ve taze soğan
Zeytinyağı var......

Son düzenleme:
resim eklemeyi yine unutmazsam bugünkü menüm şöyle
etli bamya
maalesef yine pirinç pilavı
yeşil mercimek çorbası
yaprak sarması istedi canım hamilelikten galiba onuda buzluktan çıkardım :) koydum ocağa

Selam kızlar, ay bi işe başladım giremez oldum buralara :KK1:
Sabahlara kadar oturan ben, yemeği yiyip biraz tv izleyip uyku moduna geçiyor, uykumun gelmesini özlemişim :KK1:
Bugün yemekte nohutlu sulu köfte ve pirinç pilavı var. Dün izinli olduğum için dünden yapmıştım tabi yarına Allah kerim :KK53:

resim eklemeyi yine unutmazsam bugünkü menüm şöyle
etli bamya
maalesef yine pirinç pilavı
yeşil mercimek çorbası
yaprak sarması istedi canım hamilelikten galiba onuda buzluktan çıkardım :) koydum ocağa

Bamyayı çoğu insan sevmez ama ben çok severim.Menü çok güzel.:KK56:Ellerinize sağlık.

Selam kızlar, ay bi işe başladım giremez oldum buralara :KK1:
Sabahlara kadar oturan ben, yemeği yiyip biraz tv izleyip uyku moduna geçiyor, uykumun gelmesini özlemişim :KK1:
Bugün yemekte nohutlu sulu köfte ve pirinç pilavı var. Dün izinli olduğum için dünden yapmıştım tabi yarına Allah kerim :KK53:

Selam pobol.:80:Seni zaten çalışıyor biliyordum.Yeni iş mi izinden dönüş mü?

Senin menün de çok güzel.:KK56:Yanına bir de acı biber turşusu koy.:KK1:

Bunlar bu akşam hazırladığım kuru biber ve lahana dolmam. Yarın akşam yiyecez :KK56:
Eki Görüntüle 841625
İçinde
Bulgur pirinç
Kurusoğan
Domates ve biber selçası
Bol nane
Maydanoz ve taze soğan
Zeytinyağı var......

ay çok leziz görünüyor ya çok severim kuru dolmayı...lahana zaten vazgeçilmezim..çok canım çekti :KK56:

Bamyayı çoğu insan sevmez ama ben çok severim.Menü çok güzel.:KK56:Ellerinize sağlık.

Selam pobol.:80:Seni zaten çalışıyor biliyordum.Yeni iş mi izinden dönüş mü?

Senin menün de çok güzel.:KK56:Yanına bir de acı biber turşusu koy.:KK1:
Yok canım 1 yıldır çalışmıyordum yeni işe başladım.
Acı biber turşusu masanın üzerinde duruyor zaten, her daim yanımda :KK53:

kızlarben de bir süredir giremiyorum iş-ev-çocuk derken vakit olmuyor bu sıralar yemek bile yapamadım dışarda yedik bu hafta hep ya da eşim yaptı yemekleri.
bugün evdeyim ama evde malzemem kalmadı ne yapsam bilemiyorum evde sadece biber patates domates soğan var ne pişirsem bilemiyorum

kızlarben de bir süredir giremiyorum iş-ev-çocuk derken vakit olmuyor bu sıralar yemek bile yapamadım dışarda yedik bu hafta hep ya da eşim yaptı yemekleri.
bugün evdeyim ama evde malzemem kalmadı ne yapsam bilemiyorum evde sadece biber patates domates soğan var ne pişirsem bilemiyorum

soğanı kavurup biraz salça ekle. küp küp doğradığın patateslerine rendelediğin domatesleri ekleyip pişir.
sımsıcacık bir kış yemeği olur. yanına da pilav turşu :KK56:

Herkesin ellerine sağlık yemekler nefis görünüyor. Evlendikten sonra mutfağa daha sık girmeye başladım, bu alanda yeniyim :) Dün etli nohut yaptım ilk kez, yanına et suyuna pilavı yaptım. Bir de annemin yaptığı turşuyu sofraya koyduk. Bizde akşamdan kalan yemekler var. Allah soframızın bereketini arttırsın.

soğanı kavurup biraz salça ekle. küp küp doğradığın patateslerine rendelediğin domatesleri ekleyip pişir.
sımsıcacık bir kış yemeği olur. yanına da pilav turşu :KK56:

cnm hrhalde yemeğe su katmıyoruz rende domates suyunu salacak değil mi

geçen haftaki operasyon sürecimden dolayı annemm yanımdaydı hep o yapmıştı yemeği sarmalar börekler vs... ama tükendiii bittti :)
bugun ufaktan bir şey yapmamm gerekliii ve işin garip yanı canımmm yeşil mercimek pişirmek istiyorrrrr,birde tavuk göğüs haşlayıp pilav yapam diyorummm:) :KK66: herkese afiyet olsunnn

geçen haftaki operasyon sürecimden dolayı annemm yanımdaydı hep o yapmıştı yemeği sarmalar börekler vs... ama tükendiii bittti :)
bugun ufaktan bir şey yapmamm gerekliii ve işin garip yanı canımmm yeşil mercimek pişirmek istiyorrrrr,birde tavuk göğüs haşlayıp pilav yapam diyorummm:) :KK66: herkese afiyet olsunnn

bende bu akşam yeşil mercimek var.
oğlum salatasına bayyılıyor ama ben yemeğini yaptım. akşamdan suya koymuştum mercimeğimi, öğlen arası pişirdim bile.
ben bide piştikten sonra 1-2 diş sarımsağı dövüp koyuyorum içine. sarımsak severler için o da muhteşem bir tat oluyor :KK56:

X