Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

şekerpare olabilir mi ben çok severimde onu :)
birde bim deki gibi hazır yufka ile kırım baklavası namı diyar burma baklava yapılıyor ilk bayramımda denemiştim fena değildi hani :)
ama sen maharetlisin be bacımmm otur anam gibi baklava börek açıver:)

oooo kim yapacak gökçecim yaa, valla hiiiiç gözüm yemiyor....bugün alışverişe gitmiştim hazır yufka alıp yapayım baklava dedim...ondan da vazgeçtim...açmayı bırak hazırını bile yapasım gelmedi :)
oruçlu iken hiç bişeyde becerikli olamıyorum canım yaa...tansiyon düşüyor devamlı benim...kansızlığımda var...paso yatıyorum evde...bugün bi markete gittim bin pişman oldum valla :KK37:

oh valla iyiymişsin sen gökçem :)
annende geçir bayramı yemekler tatlılar börekler hazır...:KK53:
ben kaç gündür bayrama ne tatlısı yapsam diye düşünürüm öyle :KK37:
bulamadım bi türlü ne yapacağımı....kalbura bastı yakışır mı bayrama yaa :26:
baklavayıda yapasım yok hiç....
kıbrıs tatlısı mı yapsam napsam...pefff :KK36::KK36::KK36:

benm çakma şöbiyeti dene hem basit hem oturaklı bir tatlı pişman olmazsın bence ama sen bilirsin tabii

ben dün akşam bayağıdır pişirmediğim erişteli mercimek yemeğinden yaptım yanına da (yakışmaz ama eşim yemezse diye ek yemek olsun dedim) kabak mücveri yaptım Allahtan eşim de oğlum da mercimeği yedi:))) sonra dışarı çıkıp pasta ile doğumgünümü kutladık aslında pazar günüydü ama biz dün kutladık o nedenle dün için tatlım yoktu:))

maşallah maşallah kadınlar hamamına dönmüşsünüz bu ne çeneeeeee :)
diğer sayfalara bakamadım bile son sayfayı okuyayım dedim...
bugün iftara davetliydik o yüzden ne yemek ne bulaşık oh miss :KK60:
aus o pasta mı yoksa benim gözler şaşı beş mi görür oldu...kızım sen hiç bilmez misin ben rulokat hastasıyım...oğluma aldığım rulokatların çoğunu ben yerim....bilmiyormusun dedim sana he :KK47:
oruç oruç reva mı bu bana :KK47::KK47:
birde pastayla birleşmiş aha iki sevdiğim bir arada...yazıklar olsun ahretim sana bunu senden hiç beklemezdim :63: çok da iğrenç olmuş hiç güzel olmamış...eminim boğazınızda gıcık kapmıştır yerken :63:

şaka tabi :KK60: valla rulokat hastasıyım ben bu pastayla bi arada görünce şöyle hınk diye yutkundum aus valla biyerlerim şişerse sabaha kadar mesuliyet sana ait ona göre...:KK19:
afiyet olsun diyeyim bari, istemeye istemeye de olsa :KK37:

Sana söz ahretim bana geldiğinde seni rulokat pastası ile kapılarda karşılacağım :KK16:

Gazelimmm , hiç sormuyorsun bu aus , 4 erkekle neler yapıyor bir haftadır :KK52::KK52:

Her biri ayrı telden çalıyor , hele yusufu hiç sorma bi şımardı ki , dayı delisi . Sabah uyanır uyanmaz dayım nerde diyerek adamın başında soluğu alıyor , oruçlu oruçlu akşama kadar tepesinde.
Neyse dedim bak iki kat sevap alacaksın :KK1:

Eşimde fırsat bu fırsat tembellik peşinde , baba basket oynayalım mı , dayınla oyna oğlum , baba saklambaç oynayalım , dayın iyi saklanır oğlum :KK8:

Yemek derdim çok yok ama bir gün evdeysek bir gün dışarıdayız . :21:

ben isterim çok güzel görünüyo hele o rulo katlar nasıl özlemişim bayadır yemiyodum:KK31:

tarifi istiyorum :KK53::KK53:

Tarifi tabiki isteriz.:KK56: Eline sağlık hepsi çok iştah açıcı.:KK56:

Yalnız kalpli makarnan da gözümden kaçmadı:)Çok hoşmuş.

aus ablacım pasta tarifini bende istiyorum :)
Bide o makarnaların markası ne
ben hic görmedim kalp makarna
yeni mi çıktı :):)

Makarnalarım pastavilla , birkaç aydır görüyorum bizim markette , domatesli yapınca pembe pembe hoş duruyor.
Pastamın tarifi de ;

Malzemeler :

Keki için ;
3 yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Kakao
Un

Yumurtanın akı ile toz şeker iyice çırpılır , kar gibi olana kadar.
Başka bir kapta sarısı ve sıvıyağ çırpılır . Süt eklenir , iki karışım birbirine tahta kaşıkla karıştırılır .Sonra un , kabartma tozu ve vanilya , kakao eklenir.
Kelepçeli kalıpta fırında 175 derecede pişirilir.

Kreması ;

3 bardak süt ile 1 bardak toz şeker , 3 fincan un ve 2 kaşık nişaşta ile muhallebi pişirilir.
Pişen muhallebiye 2 tepeleme tereyağ , vanilya eklenir ve çırpılır . Bir paket toz krem şanti eklenir ve çırpılır .Dolapta soğumaya bırakılır.

Krem şantide de 1 çay bardağı süt ile çırpılır , dolaba konur.

Kek pişip soğuyunca 3 e bölünür , Aralarına bol muhallebi , muz , ve damla çikolata koydum .

Üzerine kremşanti , kakao ve toz fıstık , çikolata rendesi , etrafınıda rulo kat ile çevirdim .

Afiyet olsun :KK56:

$20130804_204339.jpg

selam
bende yemek yapmayı seviyorum, dün pizza yaptım nerdeyse herşey göz kararıydı ama güzel oldu. herkese hayırlı ramazanlar

Hoşgeldin , her zaman bekleriz .

Offfo ffff offff hanımlar döktürmüş yineeeee son resmi görünceee ekranı yiyesim geldi adeta limon kokusu burnumda şuan :)
ramazan sonrası görüşürükk:) pek bir iştahsız oldum şu sıralar azcık yiyilince kesiliyorumdaaa usanıyorumda hamur işi yapmaya topu topu 1 kez gözleme 2 kezde geleneksel kadayıf tatlısı yaptıydımmmm bayrama annemdeyim zatennnn şu an su böreği yapıyor anneciğim :):KK16:

Gökçe hoşgeldin .
Nerelerdesin sen :KK6:

oooo kim yapacak gökçecim yaa, valla hiiiiç gözüm yemiyor....bugün alışverişe gitmiştim hazır yufka alıp yapayım baklava dedim...ondan da vazgeçtim...açmayı bırak hazırını bile yapasım gelmedi :)
oruçlu iken hiç bişeyde becerikli olamıyorum canım yaa...tansiyon düşüyor devamlı benim...kansızlığımda var...paso yatıyorum evde...bugün bi markete gittim bin pişman oldum valla :KK37:
evet ya oruçluyken alışveriş çekilmiyor helede öğleden sonraya takaat kalmıyor bacım :) bendede tansiyon düşüklüğü varr azcık sarımsaklı yoğurt yediydim geçen dolmama dökmüştümmm amannınnnn öldümmm sanki YAŞLANMIŞIM :)
neyse bu yılda geldi geçti mübarek ramazann bakalım seneye olabilecekmiyiz:)

Sana söz ahretim bana geldiğinde seni rulokat pastası ile kapılarda karşılacağım :KK16:

Gazelimmm , hiç sormuyorsun bu aus , 4 erkekle neler yapıyor bir haftadır :KK52::KK52:

Her biri ayrı telden çalıyor , hele yusufu hiç sorma bi şımardı ki , dayı delisi . Sabah uyanır uyanmaz dayım nerde diyerek adamın başında soluğu alıyor , oruçlu oruçlu akşama kadar tepesinde.

Eşimde fırsat bu fırsat tembellik peşinde , baba basket oynayalım mı , dayınla oyna oğlum , baba saklambaç oynayalım , dayın iyi saklanır oğlum :KK8:

Makarnalarım pastavilla , birkaç aydır görüyorum bizim markette , domatesli yapınca pembe pembe hoş duruyor.
Pastamın tarifi de ;

Malzemeler :

Keki için ;
3 yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Kakao
Un

Başka bir kapta sarısı ve sıvıyağ çırpılır . Süt eklenir , iki karışım birbirine tahta kaşıkla karıştırılır .Sonra un , kabartma tozu ve vanilya , kakao eklenir.

Kreması ;

3 bardak süt ile 1 bardak toz şeker , 3 fincan un ve 2 kaşık nişaşta ile muhallebi pişirilir.
Pişen muhallebiye 2 tepeleme tereyağ , vanilya eklenir ve çırpılır . Bir paket toz krem şanti eklenir ve çırpılır .Dolapta soğumaya bırakılır.

Kek pişip soğuyunca 3 e bölünür , Aralarına bol muhallebi , muz , ve damla çikolata koydum .

Üzerine kremşanti , kakao ve toz fıstık , çikolata rendesi , etrafınıda rulo kat ile çevirdim .

Eki Görüntüle 773290

Gökçe hoşgeldin .
aus bacımmmm amaninnnn beni unutmammışın :) hoşbuldummm bacımmmm nerelerde olammm yazdığım gibiydi durum:) şimdide anamgildeyim :KK16: mutfak tatilindeyimmmmm anlayacağınnnn...

heyyyy rulokat pastannnn gel yanan ruloları allll içine içine batır yeee diyorrr :) hımmmmmmmmm enfesss enfes duruyorrrr:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

evet ya oruçluyken alışveriş çekilmiyor helede öğleden sonraya takaat kalmıyor bacım :) bendede tansiyon düşüklüğü varr azcık sarımsaklı yoğurt yediydim geçen dolmama dökmüştümmm amannınnnn öldümmm sanki YAŞLANMIŞIM :)
neyse bu yılda geldi geçti mübarek ramazann bakalım seneye olabilecekmiyiz:)

aus bacımmmm amaninnnn beni unutmammışın :) hoşbuldummm bacımmmm nerelerde olammm yazdığım gibiydi durum:) şimdide anamgildeyim :KK16: mutfak tatilindeyimmmmm anlayacağınnnn...

heyyyy rulokat pastannnn gel yanan ruloları allll içine içine batır yeee diyorrr :) hımmmmmmmmm enfesss enfes duruyorrrr:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Bende fil hafızası vardır gökçem , iki lakırdı ettiğimi iki sene hatırlarım :KK52:

Değil ki seni mi unutacağım :KK34:

He ya pastalar börekler öyle diye diye verdiğim bütün kiloları geri aldırdı bana :KK24::KK24:

Bende fil hafızası vardır gökçem , iki lakırdı ettiğimi iki sene hatırlarım :KK52:

Değil ki seni mi unutacağım :KK34:

He ya pastalar börekler öyle diye diye verdiğim bütün kiloları geri aldırdı bana :KK24::KK24:

hey maşallah hafızana bacım....

bu aradaaa evet baya yapıyonnnnn pastalar yemeklerrrr:) oh oh ohhhh evinizde kurabiye canavarı var gibiii döktüryon yine ausss:)

bende birrrr şu hamur işineee düşkün olsammmmmm
kendimi geliştirsemmmm iyi olucak:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

selam hanımlaaaarrrr

rulo katlı pasta tarifini aldım hemen worde kaydettim enfes görünüyoooo buz gibidir ohhhh

ben de dündne erişteli mercimek var gittim tavuk aldım yanına bişeyler uydurucam işte...

Merhaba hanımlarr tariflerinizi beğenerek takip ediyorum :21: :KK56::KK56:

bir akrabada annemle yediğimiz çook beğendiğimiz annemin tarifini almasına rağmen bir türlü orda yediğimiz gibi olmayan lezzetli bir yemeğin tarifini sormak istiyorum belki bilen vardırr tam adını bilmiyorum internetten baktım farklı farklı adları var yöreye göre sanırım,
köy yufkalı tavuk paçası , yufkalı tavuk veya damat paçası denilen yemeğin tarifini bilen var mıı püf noktasınıı :KK1::KK56::KK56:

görselleri de bunları buldum kızlarr :KK56:

$tavuk paçası böreği.jpg $tavuklupaca1_c.jpg Eki Görüntüle 773732

Merhaba hanımlarr tariflerinizi beğenerek takip ediyorum :21: :KK56::KK56:

bir akrabada annemle yediğimiz çook beğendiğimiz annemin tarifini almasına rağmen bir türlü orda yediğimiz gibi olmayan lezzetli bir yemeğin tarifini sormak istiyorum belki bilen vardırr tam adını bilmiyorum internetten baktım farklı farklı adları var yöreye göre sanırım,
köy yufkalı tavuk paçası , yufkalı tavuk veya damat paçası denilen yemeğin tarifini bilen var mıı püf noktasınıı :KK1::KK56::KK56:

görselleri de bunları buldum kızlarr :KK56:

Eki Görüntüle 773730 Eki Görüntüle 773731 Eki Görüntüle 773732

Benim yemek tarifleri klasörümde böyle bir tarif var sanki istediğin tarife yakın gibi..

TAVUKLU KÖY BÖREĞİ

8 tane kuru yufka
1 bütün tavuk
haşladığınız tavuğun suyu

tavuğu haşlayın yağlanmış tepsiye tavuğun suyuyla bir yufkayı ve diğerlerini
tek tek normal tepsi böreği yapar gibi üst üste diziyoruz
tepsiye yerleştirerek ıslayın ama tepsinin altına geçirmemeye dikkat edin.
yufkaların tamamı bittikten sora ocağın üzerine alın çapraz
2 gözünü yakın ağır ateşte tepsiyi çevirerek kızartın bi başka
tepsi yardımıyla altını üstüne getirerek altına biraz daha sıvı
yağ ekleyerek diğer tarafınıda kızartın tavuk suyundan yine üzerine
azar azar gezdirip 15 dk dinlendirin parçalanmış kemikli olarak tavuğu
üzerine yayın.Bartında servis yapmadan direk kopartılarak yenir bu börek.
afiyet olsun

NOT:resimdeki tepsi çok büyük olduğu için 8 yufka kullanılmış.
siz kendi tepsi büyüklüğünüze göre yufka miktarını azaltın

alıntıdır..

Akşama nohut köftesi yapacağım falafel miydi neydi öyle bir şey..
Çorba, domates biberli hafif acılı bulgur pilavı, cacık.

Bayram için tatlı arayanlar bence laz böreğini denemelisiniz, hazır yufkadan. Immm enfes bir lezzet hem de değişik.

Pastamın tarifi de ;

Malzemeler :

Keki için ;
3 yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Kakao
Un

Kreması ;

Eki Görüntüle 773290

Gökçe hoşgeldin .

iki tane krem şanti kullanılıyor degil mi?

birini kremanın içine katıyoruz diğerinide süslemede...ya da tam tersiş mi tek krem şanti mi?:26::26:

iki tane krem şanti kullanılıyor degil mi?

birini kremanın içine katıyoruz diğerinide süslemede...ya da tam tersiş mi tek krem şanti mi?:26::26:

Canım bir kutuda iki paket çıkıyor ya biri muhallebiye toz halinde atılıyor , diğeri pastayı sıvamak için normal şanti olarak yapılıyor.

Pastanın tarifini verirken en önemli yeri unutmuşum:KK52::KK52:

Pasta keki kesildikten sonra sütte ya da suda eritilmiş şekerli hazır kahve ile bolca ıslatılır , kahve tadından hoşlanmıyorsanız ; şekerli süt ile de ıslatabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ben burayı unutmuşum oysa ne güzel tarifler, muhabbetler var.
Bayram tatlıları konuşulmuş, ben de düşünüyorum ne yapayım diye.
2-3 bayramdır muhallebili kadayıf yapıyorum annem de baklava açıyordu.
Şimdi farklı bir şey istiyorum çok gelenimiz de yok.
Şu çakma şöbiyeti ve kıbrıs tatlısını merak ettim ama bulamadım onun tarifini.
Zahmet olmazsa tam tarif verebilir misiniz:KK17::KK17:.

Ben burayı unutmuşum oysa ne güzel tarifler, muhabbetler var.
Bayram tatlıları konuşulmuş, ben de düşünüyorum ne yapayım diye.
2-3 bayramdır muhallebili kadayıf yapıyorum annem de baklava açıyordu.
Şimdi farklı bir şey istiyorum çok gelenimiz de yok.
Şu çakma şöbiyeti ve kıbrıs tatlısını merak ettim ama bulamadım onun tarifini.
Zahmet olmazsa tam tarif verebilir misiniz:KK17::KK17:.

Öretmenim öretmenim :KK1:

Hoşgeldin canım , her zaman bekleriz.

Tariflerin linki ilk sayfada ilk mesajda var .Şöbiyeti eklememiş olabilir daha hemen bakayım:KK55:

Tariflerin linki ilk sayfada ilk mesajda var .Şöbiyeti eklememiş olabilir daha hemen bakayım:KK55:

Aaa ne güzel bir karşılama böylee çok mutlu oldum:KK16::KK16:
Hoşbuldum canım, inşallah daha sık geleceğim.
Bu yıl yemek konusunda kendimi geliştirmek istiyorum birlikte beceriksizliklerimi izleyelim:KK9:
Hemen bakıyorum ilk sayfaya:KK55:

Ne pişti Ausss ne piştiiiiiiiii :KK56::KK56::KK56::KK56:

Arkadaşım aus totosunun üzerinde durmuyor bu aralar :KK1:

Akşam yine dışarıdayız yemekte :KK56:

Aaa ne güzel bir karşılama böylee çok mutlu oldum:KK16::KK16:
Hoşbuldum canım, inşallah daha sık geleceğim.
Bu yıl yemek konusunda kendimi geliştirmek istiyorum birlikte beceriksizliklerimi izleyelim:KK9:
Hemen bakıyorum ilk sayfaya:KK55:

:KK16::KK16::KK16:

Şöbiyetide ekledim 176 da imiş.

Arkadaşım aus totosunun üzerinde durmuyor bu aralar :KK1:

Akşam yine dışarıdayız yemekte :KK56:

:KK16::KK16::KK16:

Şöbiyetide ekledim 176 da imiş.

Teşekkür ederim, evet baktım, ne kadar çok tarif var inceleyeceğim hepsini bir ara:KK34:
peki bu şöbiyette 2.5 şeker 2.5 su olacak değil mi, ve bir gün önceden yapılsa daha güzel olur sanırım. Açlıktan algılamam zayıfladı:KK50::KK9::KK9:

nihantos sen de mi takip ediyorsun burayı :KK1::KK1:

ben de ufaktan ufaktan topiin takipçilerinden olan bir yeni gelinim :KK53:

buradan bir tarif de denedim sanırım Gözde vermişti... Kedi dili pastası ne zamandır sormak istiyordum biraz soğuyunca krem şantı dökülüyormuş ya ben de öyle yapayım dedim ama benim krema ben krem şanti dokucem diye beklerken kaskatı oldu yahu nerede yanlıs yaptım acaba :44:

Teşekkür ederim, evet baktım, ne kadar çok tarif var inceleyeceğim hepsini bir ara:KK34:
peki bu şöbiyette 2.5 şeker 2.5 su olacak değil mi, ve bir gün önceden yapılsa daha güzel olur sanırım. Açlıktan algılamam zayıfladı:KK50::KK9::KK9:

Normalde 3 e 3 müş tarif ama arkadaş 2,5 a 2,5 buçuk yapıyormuş.

Bir gün önce kısmını gelince soruverelim :KK6:

nihantos sen de mi takip ediyorsun burayı :KK1::KK1:

ben de ufaktan ufaktan topiin takipçilerinden olan bir yeni gelinim :KK53:

buradan bir tarif de denedim sanırım Gözde vermişti... Kedi dili pastası ne zamandır sormak istiyordum biraz soğuyunca krem şantı dökülüyormuş ya ben de öyle yapayım dedim ama benim krema ben krem şanti dokucem diye beklerken kaskatı oldu yahu nerede yanlıs yaptım acaba :44:

Sende hoşgeldin :KK16:

Gözde gelince hemen soralım ona , belki şantiyi daha akışkan kıvamda yapmıştır .

X