Mutfağımda Bugün Ne Pişti ? Resimli / Tarifli

Öretmenim öretmenim :KK1:

Hoşgeldin canım , her zaman bekleriz.

Tariflerin linki ilk sayfada ilk mesajda var .Şöbiyeti eklememiş olabilir daha hemen bakayım:KK55:

Arkadaşım aus totosunun üzerinde durmuyor bu aralar :KK1:

Akşam yine dışarıdayız yemekte :KK56:

:KK16::KK16::KK16:

Şöbiyetide ekledim 176 da imiş.

kkda bir sorun mu var:44: bir türlü cevap yazamıyorum...
Baktım canım tarife. Arkadaş 2.5la daha güzel oluyor demiş. o zaman 2.5 şeker 2.5 su koyacağız değil mi?
Açlıktan algım zayıfladı:KK9::KK9:
Bir gün öncesinden yapılsa daha güzel olur denmiş yarın akşam yapsam:26: zaten ilk gün sabah hemen gelen olmaz:KK31:

Normalde 3 e 3 müş tarif ama arkadaş 2,5 a 2,5 buçuk yapıyormuş.

Bir gün önce kısmını gelince soruverelim :KK6:

Sende hoşgeldin :KK16:

Gözde gelince hemen soralım ona , belki şantiyi daha akışkan kıvamda yapmıştır .

teşekkür ederimmm hoş buldum :KK16:

evet gelip beni aydınlatsın :KK16::KK16:

gerçi o haliyle de eşim bayıla bayıla yedi çok güzel olmuş dedi ama şeklimiz biraz yamuk olmuştu ben kremayı büyük çabalarla kırk takla atarak sürmeye çalıştığım için :KK9:

nihantos sen de mi takip ediyorsun burayı :KK1::KK1:

ben de ufaktan ufaktan topiin takipçilerinden olan bir yeni gelinim :KK53:

buradan bir tarif de denedim sanırım Gözde vermişti... Kedi dili pastası ne zamandır sormak istiyordum biraz soğuyunca krem şantı dökülüyormuş ya ben de öyle yapayım dedim ama benim krema ben krem şanti dokucem diye beklerken kaskatı oldu yahu nerede yanlıs yaptım acaba :44:

evet çağloşum yeni uğradım ben de, güzel güzel yemekler öğreneyim diyorum evlenmeden.
Pasta filan çok yaparım da yemek işi zor:26::KK9:
Bayram tatlısı bakıyordum ben de. Şöbiyet yapacağım inşallah sen de yap hamarat gelin ol :KK9::KK9:
Pastayı yapan sen ol eşin sevmez mi canım yaa:KK16::KK16:

Normalde 3 e 3 müş tarif ama arkadaş 2,5 a 2,5 buçuk yapıyormuş.

Bir gün önce kısmını gelince soruverelim :KK6:

Sende hoşgeldin :KK16:

Gözde gelince hemen soralım ona , belki şantiyi daha akışkan kıvamda yapmıştır .

teşekkür ederim canım, geldiğinde soralım:KK31:

Arkadaşlar bu sayfayı baştan sona kadar okudumm,niğdeye yaylaya annemlerin yanına gittik dağın tepesinde evleri var gezecek yerde yokk bende eşimin cebinden pcyi ayarladık çekti internet bende başladımm sayfaları tek tek okumak kaldığım yerleri not tutuyordumm başlıyordum yine okumaya hepsinii bitirdimm
Ama SAYFADAN ÇIKTIKTAN SONRA HALİMİİ GÖRSENİZ bir anneeee şundan yapalımm bundan yalımm diye buluyordumm,şu kır pideleri ve kıbrıs tatlısıı çok fena yaptıı benii mutlaka deneyeciğimm orda malzeme olmayınca yapamadım
Bayramda kayınvalidede toplanacağız bende yarın şekerpare yapacağımm oraya götürmeyii düşünüyorum giderken,geçenlerde yaptımm çok güzel olduu eşim çok beğendii
Resim bende eklemeyii çok istiyorumm hafıza kartımm istanbulda kardeşimde kaldı gelince alacağımm ondan
oruçlu iken şerbetlii tatlıları görmek çokk fena yapıyor insanıı
bu arada ,aus,gazel,gökçe ve adra hepinizii çok iyii tanıdımm ve okadar çok sevdimkii 2007 den beri kkdayım nasıll sizin yorumlara denk gelmemişim be yaa çok üzüldümm hele gazell seni okuduğumda yüzümde tebessüm oluyşuyorr cıvıl cıvılsınn alt komşun yada üstü komşun olmak isterdim okadar sevdim

Teşekkür ederim, evet baktım, ne kadar çok tarif var inceleyeceğim hepsini bir ara:KK34:
peki bu şöbiyette 2.5 şeker 2.5 su olacak değil mi, ve bir gün önceden yapılsa daha güzel olur sanırım. Açlıktan algılamam zayıfladı:KK50::KK9::KK9:

cnm ben çok şekerli şerbet sevmediğim için 3 bardak suya 2,5 bardak şeker kullanıyorum ama dilersen 3e 3 de yapabilirsin. tamamen zevkine bağlı....

ben yapınca hemen yiyorum normalde güzel fakat bir gün sonra daha güzel oluyor yani bir gün bekleyince. istersen yarın yap tatlını...

cnm ben çok şekerli şerbet sevmediğim için 3 bardak suya 2,5 bardak şeker kullanıyorum ama dilersen 3e 3 de yapabilirsin. tamamen zevkine bağlı....

ben yapınca hemen yiyorum normalde güzel fakat bir gün sonra daha güzel oluyor yani bir gün bekleyince. istersen yarın yap tatlını...

Ben de çok şekerli sevmem ama bizimkiler tam aksi:KK9::KK9: napsam bilemedim :KK9::KK9:
Peki bir gün sonrasında yumuşamıyor mu çıtır çıtır yeni pişmiş de güzel olur:21:

Arkadaşlar bu sayfayı baştan sona kadar okudumm,niğdeye yaylaya annemlerin yanına gittik dağın tepesinde evleri var gezecek yerde yokk bende eşimin cebinden pcyi ayarladık çekti internet bende başladımm sayfaları tek tek okumak kaldığım yerleri not tutuyordumm başlıyordum yine okumaya hepsinii bitirdimm
Ama SAYFADAN ÇIKTIKTAN SONRA HALİMİİ GÖRSENİZ bir anneeee şundan yapalımm bundan yalımm diye buluyordumm,şu kır pideleri ve kıbrıs tatlısıı çok fena yaptıı benii mutlaka deneyeciğimm orda malzeme olmayınca yapamadım
Bayramda kayınvalidede toplanacağız bende yarın şekerpare yapacağımm oraya götürmeyii düşünüyorum giderken,geçenlerde yaptımm çok güzel olduu eşim çok beğendii
Resim bende eklemeyii çok istiyorumm hafıza kartımm istanbulda kardeşimde kaldı gelince alacağımm ondan
bu arada ,aus,gazel,gökçe ve adra hepinizii çok iyii tanıdımm ve okadar çok sevdimkii 2007 den beri kkdayım nasıll sizin yorumlara denk gelmemişim be yaa çok üzüldümm hele gazell seni okuduğumda yüzümde tebessüm oluyşuyorr cıvıl cıvılsınn alt komşun yada üstü komşun olmak isterdim okadar sevdim

Ne güzel , ne samimi bir mesaj bu .

İstanbula döndüğünde mutlaka tariflerinle beraber , olmadı sadece sohbetinle daha sık bekliyoruz :KK42:

Tabii gözümden kaçmadı , gazeli daha çok sevmişsin :KK19::KK19: (gazelim benimde enerji bombam )

Hoş geldin tekrar :KK3:

İstanbula döndüğünde mutlaka tariflerinle beraber , olmadı sadece sohbetinle daha sık bekliyoruz :KK42:

Tabii gözümden kaçmadı , gazeli daha çok sevmişsin :KK19::KK19: (gazelim benimde enerji bombam )

Ausencia çok teşekkür ederimm inann içimden geçenlerii yazdımm sizin sayfayı okumadan edemiyorum neler yazıldı paylaşıldı diye,o sıcak yorumlarınız çok hoşuma gitti,ben hepinizii sevdim ama gazelin yazılarınıı gördüğümde ne yalan söyliyimm yüzümde bir tebessüö oluşuyor neşe dolu bir insan bende onun gibii olmayı çok isterdim,gökçe desen saten ilk bekar olduğunu ve güzel yemekler yaptığını okuyunca ağzımm bir karış açık kaldı nerdeyse ,ben 15 senelik evliyimm ve onunn bildiklerinii bilmiyorumm kendime kızdım yanii,ama becerikli olacak evlenince zorlanmıyacak en azından,adra desen maşallah heryerde onun tarif nickleri var tek tek inceliyorumm sen saten bam başkasınn gazelin ahretliğii
neyse sonra yazmaya devam edeceğim kızlarım niğdeden geldiiiii

Ausencia çok teşekkür ederimm inann içimden geçenlerii yazdımm sizin sayfayı okumadan edemiyorum neler yazıldı paylaşıldı diye,o sıcak yorumlarınız çok hoşuma gitti,ben hepinizii sevdim ama gazelin yazılarınıı gördüğümde ne yalan söyliyimm yüzümde bir tebessüö oluşuyor neşe dolu bir insan bende onun gibii olmayı çok isterdim,gökçe desen saten ilk bekar olduğunu ve güzel yemekler yaptığını okuyunca ağzımm bir karış açık kaldı nerdeyse ,ben 15 senelik evliyimm ve onunn bildiklerinii bilmiyorumm kendime kızdım yanii,ama becerikli olacak evlenince zorlanmıyacak en azından,adra desen maşallah heryerde onun tarif nickleri var tek tek inceliyorumm sen saten bam başkasınn gazelin ahretliğii

Tamam canım , her zaman bekleriz sohbete muhabbete .

15 yıllık evli isen , yaşasınnnnn topiğin en çıtırı olmaktan kurtalacağım heralde . :KK12:

nihantos sen de mi takip ediyorsun burayı :KK1::KK1:

ben de ufaktan ufaktan topiin takipçilerinden olan bir yeni gelinim :KK53:

buradan bir tarif de denedim sanırım Gözde vermişti... Kedi dili pastası ne zamandır sormak istiyordum biraz soğuyunca krem şantı dökülüyormuş ya ben de öyle yapayım dedim ama benim krema ben krem şanti dokucem diye beklerken kaskatı oldu yahu nerede yanlıs yaptım acaba :44:

canım arkadaşım
ununu fazla mı koydun acaba
tam 1 su bardağı koymak gerek muhallebiye
hatta bazen süt markalarına göre 1 su bardağı un az bile geliyor 1 su bardağı artı 1 kaşık daha koymuşluğum vardır
yani akışkan bir muhallebi olmalı
kremşantiyide toz olarak katıp karıştırınca tam kıvama gelir akışkanlığı gider ama katıda olmaz
çok mu beklettin muhallebiyi dicem yinede kaskatı olamaz yani
keşke sütle açsaydın
cıvık olanı kurtarmak zorda
koyu olan muhallebi sütle açılabilir sonrada şantiyi katıp çırpabilirsin
un koyduğun bardakta büyük olabilir belkide ondandır
çünkü klasik muhallebi işte bir kutu süte 1su bardağı un ve 1 su bardağı şeker
inşallah birdahaki denemende memnun kalırsın:KK16:
ben pasta arasına ve üstünede bu muhallebiyi kullanırım hep

hoşgeldiniz aramıza:KK16:
ne güzel sözler bunlar ya çok teşekkür ederim:KK16:
yalnız o gökçe ben oluyodurum herhalde üstüme alındım ama:KK52:
topikteki gökçe evli olduğuna göre bendirim ama benim adım gözde:KK1::KK1::KK1:
ben hep diyorum yemek işi aşk işi
annemde hep der sen yemek yap başka bişey yapma zaten işin gücün mutfakla diye:KK1:
bende bilmiyordum içimdeki mutfak aşkını ama annem işe başlayınca mecburen aşkım ortaya attı kendini:KK1:
üniversite bittikten sonra pastacılık kursuna gitmeyi çok istiyorum
küçüklüğümden beri hep hayalimdi bir pastanemin olması
inşallah başarabilirim
beni bu işler mutlu ediyor stres atıyorum utfakta
inanın boş boşda otursam bütün günüm mutfakta geçiyor evin diğer bölümlerini kullandığım bile yok:KK53:
sizinde paylaşımlarınızı bekleriz:KK16::KK16::KK16::KK16:

ilk sayfamız baya baya kabarmış
ohhh ne güzel ya
gözüm gönlüm şenleniyor:KK1:
bende birikmiş birkaç tarifimi ekleyecektim ama geç oldu geçmişi okuyup iki satır birşey yazana kadar
yemekten sonra eklerim inşallah
bugün sabahtan akşama kadar temizlik yaptım dip köşe silinmedik yer kalmadı
ama acayip yoruldum
o yüzden yemekle pek uğraşamıcam bu akşam:KK1:
hazır yayla çorbası yapıcam
kuzu pirzola yapıyorum şu an pişiyor sonrada kızartıcam
dünden kalan patates pürem var çok yapmışım sofrada kalabalık olunca yenmedi borcamda neyseki ısıtıp koyarım artık
birde pilav kalmış çok çok azcık onuda bölüşücez artık
herkese hayırlı iftarlar:KK54:

Slm.Auscugum bende arada yazayim buraya diyorum,ne dersin:KK6:

Bu günle baslayayim.Yanliz resim yok:KK36:

Karniyarik,arpa sehriyeli pirinc pilavi,cacik...

3 adet patlicanla yaptim.birini esim yedi,birini kizlara bölüstürdüm,tamamini bitiremiyorlar.Sonuncusunuda seytan dürter,ben yerim diye yaninda biraz pilavla, eltimin ogluna gönderdim.Annesi tatile gitti,ac kalmasin demi:KK51:

Tatli olarakta cocuklara sekerli muffin yapmistim,onun resmi var,bi ara yükler,tarifide veririm:KK34:

Hadi hos buldum bende
:13:...Bundan sonra ne yediysem yazarim...:KK56:

Bu arada karniyarik tarifini vermeme gerek varmi,bildigimiz karniyarik iste:44:

Son düzenleme:
benm çakma şöbiyeti dene hem basit hem oturaklı bir tatlı pişman olmazsın bence ama sen bilirsin tabii

ben dün akşam bayağıdır pişirmediğim erişteli mercimek yemeğinden yaptım yanına da (yakışmaz ama eşim yemezse diye ek yemek olsun dedim) kabak mücveri yaptım Allahtan eşim de oğlum da mercimeği yedi:))) sonra dışarı çıkıp pasta ile doğumgünümü kutladık aslında pazar günüydü ama biz dün kutladık o nedenle dün için tatlım yoktu:))

doğum günün kutlu olsun canım..rabbim uzun hayırlı yaşlara eriştirsin inşallah...

Sana söz ahretim bana geldiğinde seni rulokat pastası ile kapılarda karşılacağım :KK16:

Gazelimmm , hiç sormuyorsun bu aus , 4 erkekle neler yapıyor bir haftadır :KK52::KK52:

Her biri ayrı telden çalıyor , hele yusufu hiç sorma bi şımardı ki , dayı delisi . Sabah uyanır uyanmaz dayım nerde diyerek adamın başında soluğu alıyor , oruçlu oruçlu akşama kadar tepesinde.
Neyse dedim bak iki kat sevap alacaksın :KK1:

Eşimde fırsat bu fırsat tembellik peşinde , baba basket oynayalım mı , dayınla oyna oğlum , baba saklambaç oynayalım , dayın iyi saklanır oğlum :KK8:

Yemek derdim çok yok ama bir gün evdeysek bir gün dışarıdayız . :21:

Makarnalarım pastavilla , birkaç aydır görüyorum bizim markette , domatesli yapınca pembe pembe hoş duruyor.
Pastamın tarifi de ;

Malzemeler :

Keki için ;
3 yumurta
1,5 su bardağı toz şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
Kakao
Un

Yumurtanın akı ile toz şeker iyice çırpılır , kar gibi olana kadar.
Başka bir kapta sarısı ve sıvıyağ çırpılır . Süt eklenir , iki karışım birbirine tahta kaşıkla karıştırılır .Sonra un , kabartma tozu ve vanilya , kakao eklenir.
Kelepçeli kalıpta fırında 175 derecede pişirilir.

Kreması ;

3 bardak süt ile 1 bardak toz şeker , 3 fincan un ve 2 kaşık nişaşta ile muhallebi pişirilir.
Pişen muhallebiye 2 tepeleme tereyağ , vanilya eklenir ve çırpılır . Bir paket toz krem şanti eklenir ve çırpılır .Dolapta soğumaya bırakılır.

Krem şantide de 1 çay bardağı süt ile çırpılır , dolaba konur.

Kek pişip soğuyunca 3 e bölünür , Aralarına bol muhallebi , muz , ve damla çikolata koydum .

Üzerine kremşanti , kakao ve toz fıstık , çikolata rendesi , etrafınıda rulo kat ile çevirdim .

Afiyet olsun :KK56:

Eki Görüntüle 773290

Hoşgeldin , her zaman bekleriz .

Gökçe hoşgeldin .
Nerelerdesin sen :KK6:

ahretim valla seni çok iyi anlayabiliyorum bende de iki hafta önce kayınbirader, görümce ve erkek kardeş ahalisi vardı biliyorsun...zor oluyor evet ama güzel de oluyor gırgır şamata geçiyor...
bayramda babam gelicek nasipse...biz gidemiyoruz izin yok bayramda eşimin :KK43: burdayız artık gurbette şükür yine de....
ramazan da bitti gitti işte...allah bir dahakine kavuştursun inşallah...

ayy canım benim ne güzel yazmışsın öyle...:KK16:
çok teşekkür ederim canım yaa...bu iltifatlar ne hoş öyle...beni utandırıyorsun :KK52:
neşe dolu oluşum hayatı takmamaya çalışmaktan dolayı canım yaa...hani insanın yüzü güler ama içi kan ağlar ya...bende aslında öyleyim ama rabbime şükredip fazla takmamaya mutlu olmaya çalışıyorum...aslında kötü bi dönemden geçiyoruz ailemde hastalık sorunları var...benim özel sıkıntılarım var, ama hep şükrettim ve gülümsedim...
çünkü hayıflanmak ve sızlanmak şeytanı sevindirirmiş...öyle yaşıyoruz işte...
allah daha beter dert vermesin...bir günümüz diğerini aratmasın inşallah....
kk nın çok etkisi var zaten :KK60: burda huzur var sevgi var....sende hep burda ol huzuru tebessümü birlikte paylaşalım :KK16:

oyy ahretim kıyamam...bilmezmisin ki ben enerjimi senden alıyorum...he?? bilmezmisin ey aus hanım :KK52:

hayatım topigin en kıdemlis benim eyül 15 de 22 yıl biticek bzim evliligimizde :)

Hmmm tam sana sen hiç foto koymıyorsun ki , tarif vermiyorsun ki diyecektim ama uyanık çıkıp sucuklu yumurta ile işi kotarmışsın :KK9:

Ver bi sucuk tarifi bakim ev yapımı misss gibi :KK6:

ilk sayfamız baya baya kabarmış
ohhh ne güzel ya
gözüm gönlüm şenleniyor:KK1:
bende birikmiş birkaç tarifimi ekleyecektim ama geç oldu geçmişi okuyup iki satır birşey yazana kadar
yemekten sonra eklerim inşallah
bugün sabahtan akşama kadar temizlik yaptım dip köşe silinmedik yer kalmadı
ama acayip yoruldum
o yüzden yemekle pek uğraşamıcam bu akşam:KK1:
hazır yayla çorbası yapıcam
kuzu pirzola yapıyorum şu an pişiyor sonrada kızartıcam
dünden kalan patates pürem var çok yapmışım sofrada kalabalık olunca yenmedi borcamda neyseki ısıtıp koyarım artık
birde pilav kalmış çok çok azcık onuda bölüşücez artık
herkese hayırlı iftarlar:KK54:

Birikmiş bir kaç tarifini ekle ekle de , ayrıca daha sık gel bi zahmet :KK19:
Bu aralar kaçak yolcu kıvamındasın :KK20:

Yok yani aus ablam beni özler mi diye hiiç düşünmez misin :KK16:

Slm.Auscugum bende arada yazayim buraya diyorum,ne dersin:KK6:

Bu günle baslayayim.Yanliz resim yok:KK36:

Karniyarik,arpa sehriyeli pirinc pilavi,cacik...

3 adet patlicanla yaptim.birini esim yedi,birini kizlara bölüstürdüm,tamamini bitiremiyorlar.Sonuncusunuda seytan dürter,ben yerim diye yaninda biraz pilavla, eltimin ogluna gönderdim.Annesi tatile gitti,ac kalmasin demi:KK51:

Tatli olarakta cocuklara sekerli muffin yapmistim,onun resmi var,bi ara yükler,tarifide veririm:KK34:

Hadi hos buldum bende
:13:...Bundan sonra ne yediysem yazarim...:KK56:

Bu arada karniyarik tarifini vermeme gerek varmi,bildigimiz karniyarik iste:44:

Oooo pegasus hanımlarda burdalarmış :KK42:

Tabii ki de hoşgeldin pegasus , her zaman bekleriz . Ama sende şimdi hala diyet yemek listeleri devam ediyordur :KK52:

İlginç , bizim bilmediğimiz oralara ait tarifler yapınc özellikle beklerim , ufkumuz avrupa mutfağına doğru da açılsın canım :KK34:

Ogluşumun sahur menüsü
kurban bayranımdan kalma sucuk ellerimle yaptım :)

Ellerine yaptığın sucuklu yumurtanın değil ama sucuğun tarifini derhal istemekteyim hanımefendi .

X