Mutfak dolabi-tezgah onerisi

tezgah secimi ne olmali ?

• Granit

• cimstone

• Diger ...

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
3.90 lik 80 cm i L mutfak akrilik dolaplar 20 bine anlastik

tezgah 9.500 tuttu fayans arastirmadim henuz
Tezgah arasi fayans yerine (o bolgeye alinlik deniyor), alinlik da tezgahin malzemesinden olsun cok şik oluyor. Sade oluyor, benim mutfagim oyle cok da memnunum.

kuvars sordugumda dolapci anlamadi sanirim ne oldugunu bende detay bilmedigim icin anlatamadim 🤷🏻‍♀️ arkadasimjn ki de quvars di ama o yasadigimiz yerden degil de baska yerden getirti ustayi
Qartz denilen malzeme aslında bizim çimstone dediğimiz şeyle aynı türkiyede ilk olarak bu markayla tanındığı için adı öyşe kalmış.
cam kirik dediigniz aynali olan model sanirjm bende onu tercih ettim
Evet aynalı, güle güle kullan. Sıcak tencereden falan da korkma, granit kadar dayanıklı, pişman olmayacağına garanti veririm.

Bende yenilerde yaptıracağım karsr aşamasındaym yazınız bana ışık tuttu akrilik kapak da karar kıldım fayans olarakta ismini bilmiyorum ama şu iki modelden biri olabilir

Eklentiler

• Screenshot_2022-08-02-21-15-32-696_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2022-08-02-21-15-32-696_com.instagram.android.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 89
  • IMG_20220802_234920.jpg
    IMG_20220802_234920.jpg
    128,4 KB · Görüntüleme: 88
Bende yenilerde yaptıracağım karsr aşamasındaym yazınız bana ışık tuttu akrilik kapak da karar kıldım fayans olarakta ismini bilmiyorum ama şu iki modelden biri olabilir
60*120 fayans bunlar, vitra ve kalebodurda çok güzel desenler var bakmanızı öneririm.

Akrilikte de markalar var agt Kastamonu diye. Agt nin daha iyi olduğunu duymuştum. Onu tercih edin. Nerden anlarız derseniz de dolaplar montaja geldiğinde üstü mavi bir streçle kaplı oluyor işte orda markası yazıyor.

Je kulp u son sordugum usta onermedi nedense isciligi cok vs dedi ama ben israrla onu istiyorum dumduz bir goruntu bana daha sık geliyor 🙈
Ben de 1 yıl kadar önce yaptırdım mutfağımı ve j kulp dolaplarin daha fazla kirlendigini öğrendim. Tutmak için bir kulp olmayınca her yerine el sürülüyormüş. Ben de alt dolap kapaklarını kulplu üstleri ise kulpsuz yaptırdım. Benim içime sindi size de fikir olsun.

bende boyle istiyordum ama yasadigim yerde modeller uygulamalar biraz geriden gidiyor malesef yani buyuksehirdeki ustalar la kucuk bolgelerdeki ayni olmuyor akrilik tezgah diyorum adam yuzume bu ne diyor der gibi bakiyor...

almislar elllerine 3-4tane ornek bunlardan sec diyorlar malesef hem tezgah hem de dolap araligini aynj yaptirmam yasadigim uerde mumkun degil 🥲

Tezgah arasi fayans yerine (o bolgeye alinlik deniyor), alinlik da tezgahin malzemesinden olsun cok şik oluyor. Sade oluyor, benim mutfagim oyle cok da memnunum.
iste malzeme isimleri o kadar cok ki benim nette cimstone diyye duydugum malzemeye usta baska bisey diyor mesela ben duz renk olarak granit var diye biliyorim usta mumkun degil diyor kafam iyice karisti bende gosterdikleri kartela dan secim yaptim umarim pisman olmam

Akrilikte de markalar var agt Kastamonu diye. Agt nin daha iyi olduğunu duymuştum. Onu tercih edin. Nerden anlarız derseniz de dolaplar montaja geldiğinde üstü mavi bir streçle kaplı oluyor işte orda markası yazıyor.
agt mi diye baktim degil yerli bir marka sanki isminden oyle oldguunu dusundum 😇

yani benim begendigiim cokcsey var ama ustaya gelince usta bazi malzemeyi tanimiyor ...

simdi adam ilk defa monte edecegi tezgahi yada fayansi bende denemis olacak bu buyuk sıkıtı benim icin 🥲 cunku ya yapacak ya yapamayacak

yasadigim yerde urun yelpazesi genis degilmis kosacasi onu anladim

burda cimstone onerildi kimisi ozelden mutfak foto da atti hepinize tesekkur ederim ...

Granit ömürlük ama cimstone çok kullanışlı. Bende onu kullanıyorum temizliği kolay oluyor. Ama mesela bazı yerlerde anlamsızca leke olmuş onu geçiremiyorum mesela sabunluğun altı.

Başka bir evde de bi farklısını kullandım o daha dayanıklıydı mesela.

Marka farkı oluyordur muhakkak.

Granit ömürlük ama cimstone çok kullanışlı. Bende onu kullanıyorum temizliği kolay oluyor. Ama mesela bazı yerlerde anlamsızca leke olmuş onu geçiremiyorum mesela sabunluğun altı.

Başka bir evde de bi farklısını kullandım o daha dayanıklıydı mesela.

Marka farkı oluyordur muhakkak.
ya bana gosterilen granit ornegini gorunce sinir oldum evimde aynisi var aynini niye yaptirayim ki benim ki siyah li kaverengili

birde biz komsu ile birlikte yapturacagiz o beyaz siyah olanini secti ..bana da o sacma geldi yine istemedigim gibi olacak azda olsa karartacsk

beyaz daha cok acar diye dusundum

C
mutfagimi yenileyecegim akrilik kapakta karar verdim onu netlestirdim ama tezgah seciminde hala kararsizim ...

akrilik kapagi da cok acik gri yada kapicino arasinda gidip geliyorum ..

J kulp olacak dolap kapaklari

suana kadar kullandigim tezgah eski tip granitlerdendi

desenli karisik renkli bir tezgah istemiyorum..yardim edermisiniz??
Canım benim yine granit tercih et beyaz renkli olanlardan biz ne kadar dikkat etsekte bazen sıcak tencere diğer malzemelerde leke yapıyor...Son 7 senede 3 mutfak yaptırdım siyah tezgah çöp zaten emin ol

C

Canım benim yine granit tercih et beyaz renkli olanlardan biz ne kadar dikkat etsekte bazen sıcak tencere diğer malzemelerde leke yapıyor...Son 7 senede 3 mutfak yaptırdım siyah tezgah çöp zaten emin ol
Screenshot_20220803-070415_Google.jpg

benim mutfak icin gosterdigi en uygun renk bu

bunun zaten kahverengi siyah kirmizimsi rengi cikacak mutfaktan muteahhitten kalan 😅 o yuzdeb karisik renk gormek istemiyorum
.simli ve aynali arasinda emin olamamistim kardesiminde aynaliymis onu sectim 🤣

Eki Görüntüle 3106465
benim mutfak icin gosterdigi en uygun renk bu

bunun zaten kahverengi siyah kirmizimsi rengi cikacak mutfaktan muteahhitten kalan 😅 o yuzdeb karisik renk gormek istemiyorum
.simli ve aynali arasinda emin olamamistim kardesiminde aynaliymis onu sectim 🤣
Illaki resim mi atıyım bekle bir aşağı kata iniyim

Son düzenleme:
X